Ugrás a kommentre

1x06 - Downfall of a Droid


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

És szerintem is egy keselyű által kilőtt kóborlézer volt. Anakin szembe repül a nagy hajókkal a lézer pedig kissé oldalról jön. Legalábbis Artu felőlünk eső oldalán távozik...

Egy nyanvadt keselyű nincs az egész jelenetben, hogyan lenne már az??? Ráadásul pont a jelenet előtt mutatják, hogy csak a naszádok tüzelnek, azok is a nehéz ütegekből (amikkel rombolókra szokás lőni), sehol egy másik hajó, eztán meg láthatatlan vadászokról jönne lövés...? Ha így lenne, akkor betudható lenne a rész egy kifejezetten sz*rul rendezett epizódnak :) (De hál' istennek nincs így, csupán az átlagnál kicsit rosszabb epizód, és ez csak egy teljes mértékben bakis jelenet, mely elszúródott a koncepciótól kezdve. Pont.)

 

És, ha lettek volna keselyűk, nem lőtték volna szét az AT-TE-ket?

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt gondolom, hogy az egy dolog, hogy milyenek a droidok az SW-ben. Én elfogadom, hogy egyéniségek, szinte élőlényként vesznek részt a történetben, vannak érzelmeik, megmakacsolhatják magukat adott esetben, lehetnek lojálisak is a gazdájukhoz, vagy csalódhatnak is benne stb.

Az SW droidjai mind Ashimov filozófiáján alapulnak. 'Maguktól' sose bántanák a gazdájukat, minden más eset programozás kérdése. Esetünkben szerintem R3 azért viselkedik így, mert erre programozták. Egyébként én óvnálak attól a nézettől, hogy szinte élőlényként tekints a droidokra. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

a naszádok tüzelnek, azok is a nehéz ütegekből (amikkel rombolókra szokás lőni),

Elég vékonyka lézersugara van annak a nehéz ütegnek. :P Még egy fénykard is vastagabb pengével bír... Bár elfogadom amit írtál, de ez akkor betudható hibának. Egyébként ettől még teljesen élvezhető az epizód. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: Asimov a neve. :) Ha meg az SW droidokat a három (vagy négy, ki melyik csoporthoz tartozik a calvinihoz vagy a giskardihoz) törvény szerint programozták be, akkor mi a helyzet a szeparatista droidokkal pl?

Mert az első törvény így szól: A robotnak nem szabad kárt okoznia emberi lényben vagy tétlenül türnie, hogy emberi lény bármilyen kárt szenvedjen (kivéve ha ez nem ütközik a nulladik törvénybe)

 

És a 3 (4) törvényt semmilyen módon nem szeghetik meg, kivéve néhány esetet, de azok most nem számítanak.

 

Ha meg azt feltételezzük (pedig nem, mert tudjuk, hogy ez nem igaz), hogy R3 köztársasági robot, akkor ki vagy mi az a kém amit említenek a rész elehején?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég vékonyka lézersugara van annak a nehéz ütegnek. :P Még egy fénykard is vastagabb pengével bír... Bár elfogadom amit írtál, de ez akkor betudható hibának. Egyébként ettől még teljesen élvezhető az epizód. :)

Hú ha ezaztán a nagy baki... (ezt ironikusan írom)

Nevetséges szerintem ilyenen fennakadni, elszúrták, hát elszúrták.

Szerintem nem ez a legfontosabb része az epizódnak.

Egyébként lehet, hogy kinyitották a gép ablakait és a droidokat, odaküldték, hogy lőjjenek. :P :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég vékonyka lézersugara van annak a nehéz ütegnek. :) Még egy fénykard is vastagabb pengével bír...

Ez egyébként a filmben is így volt, amikor Anakin ráugrott az Octuptarra droid fejére, és ahhoz képest, amilyen nagyerejű, vastag, robbanó tölteteket lőtt ki, Anakin csak egyszerű, sima lézersugarakat hárított el. Meg szerintem, ilyen nagyerejű töltet esetén ha az illető nem fogja elég erősen a fénykardot, akkor a hárítás pillanatában visszacsap a fénykard, és a Jedit nyírja ki, nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként ettől még teljesen élvezhető az epizód. :)

Nem is mondtam, hogy nem :P

 

Ody: Asimov a neve. :P Ha meg az SW droidokat a három (vagy négy, ki melyik csoporthoz tartozik a calvinihoz vagy a giskardihoz) törvény szerint programozták be, akkor mi a helyzet a szeparatista droidokkal pl?

Mert az első törvény így szól: A robotnak nem szabad kárt okoznia emberi lényben vagy tétlenül türnie, hogy emberi lény bármilyen kárt szenvedjen (kivéve ha ez nem ütközik a nulladik törvénybe)

 

És a 3 (4) törvényt semmilyen módon nem szeghetik meg, kivéve néhány esetet, de azok most nem számítanak.

 

Ha meg azt feltételezzük (pedig nem, mert tudjuk, hogy ez nem igaz), hogy R3 köztársasági robot, akkor ki vagy mi az a kém amit említenek a rész elehején?

A 0. törvényt ne keverd bele, alapvetően nem része az Asimovi hármasnak. Reventlovba nem készültekor került bele, hanem maga "találta ki" és alkalmazásakor tönkrement tőle a pozitron agya.

Amúgy, szerintem sem tekinthető az SW droidjai Asimovi törvények között működő robotoknak, pont azért, mert léteznek harci és orgyilkos droidok is, és ahogy Phobos írta, az első törvény ezen gépek meglétét kizárja (és ez nem programozás kérdése, hiszen Asimov törvényeinek az volt a lényege, hogy beleégették a gépbe, megmásíthatatlanul, márpedig 4-LOM az ep5-ben alapvetően protokoll droid volt, és csak később vállt orgyilkossá). Nem beszélve arról, hogy a Star Warsban az ember, mint faj, igen elenyészően van jelen, mellettük pedig még sok-sok más faj van, így az első törvény máris kiütve, hiszen az emberre vonatkozik. Arra pedig nem módosítható, hogy "A robotnak nem szabad kárt okoznia élőlénybben, vagy tétlenül tűrnie, hogy emberi lény bármilyen kárt szenvedjen.", mert aztán szegény gép még fűre lépni sem merne, hát ha még olyan dilemmába kerülne, hogy a gazdáját éppen egy Rancor falatozná be :P

 

Hú ha ezaztán a nagy baki... (ezt ironikusan írom)

Nevetséges szerintem ilyenen fennakadni, elszúrták, hát elszúrták.

Senki sem akadt fenn, csak érdekességként említettem, aztán ilyen nagyra fújódott fel.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az SW droidjai mind Ashimov filozófiáján alapulnak. 'Maguktól' sose bántanák a gazdájukat, minden más eset programozás kérdése. Esetünkben szerintem R3 azért viselkedik így, mert erre programozták. Egyébként én óvnálak attól a nézettől, hogy szinte élőlényként tekints a droidokra. :)

Köszönöm a tanácsot, de nincs rá különösebben szükség. :P Amiket írtam, vagyis, hogy a droidokat szinte élőlényeknek tartom, csupán pontatlan fogalmazás. Igazából csak Artut és Thripiót tekintem ilyennek, mert teljesen emberi módon viselkednek sok esetben. Persze lehet, hogy ez is hiba, de mit csináljak? Úgy a szívemhez nőttek, hogy képtelen vagyok őket (és nem azokat! :P) gépeknek tekinteni, akiket beprogramoztak erre-arra. Artu értelmi képességei meg egészen biztosan túlmutatnak egy átlagos asztromech droidén, ez már a legelején látszik rajta. :P

Hiába, elfogult vagyok. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:P

Köszönöm a tanácsot, de nincs rá különösebben szükség. :P Amiket írtam, vagyis, hogy a droidokat szinte élőlényeknek tartom, csupán pontatlan fogalmazás. Igazából csak Artut és Thripiót tekintem ilyennek, mert teljesen emberi módon viselkednek sok esetben. Persze lehet, hogy ez is hiba, de mit csináljak? Úgy a szívemhez nőttek, hogy képtelen vagyok őket (és nem azokat! :)) gépeknek tekinteni, akiket beprogramoztak erre-arra. Artu értelmi képességei meg egészen biztosan túlmutatnak egy átlagos asztromech droidén, ez már a legelején látszik rajta. :P

Hiába, elfogult vagyok. :P

 

 

Szerintem nemcsak egy átlagos asztromech droidén, hanem jó pár emberén is :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Láttam már szombat este, de egyszerűen nem tudtam mit írni róla.Most viszont eszembe jutott milyen érzéseket keltett bennem.Amiket írtatok az engem is zavart.R3 100 %, hogy kém, és abban is biztos vagyok, hogy Grevious tervelte ki az egészet(Ő szivatta meg a Jediket), hogy megszerezze R2-t.Persze az jó kérdés lehet, hogy vajon honnan tudta meg, hogy Artu-ba betáplálták a haditerveket, és a bázisok koordinátáit?Mert gondolom ezen információk miatt kell neki a robot.

Ma viszont beugrott ,hogy mi zavart a legjobban.Az, hogy kezdem unni, hogy majdnem minden epizód arról szól, hogy Anakinék,hogy szivatják meg a tábornokot.Szívesen látnék már más Jediket és más droidparancsnokokat is.Az EP3-ban azt mondja Anakinnak, hogy: "Fiatal korodra nagy a hírneved".De ezt úgy mintha most találkoznának elöszőr.De ugyanakkor állandóan egymással csatáznak a háborúban.A CW eddigi ismeretében jobban hangzana vaéami ilyesmi:"Most nem menekülsz el előlem Skywalker".

 

Magyarán úgy néz ki, mintha a háborúban Anakin és Obi-wan azzal foglalkozott volna, hogy elkapják Grevioust.Részt vetetk ők azért más csatában is, azt is bemutathatnák már.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Grivinek csak egy robot kellet, és úgy gondolta attól a legkönnyebbe ellopni, aki vadászik rá. :D Az EPIII -ban találkoznak először szemtől-szembe. Szerintem az ottani párbeszéd erre vonatkozik. Az első évadban lesz még más is ahogy a címeket elnézem, de ne feledd, hogy 100 részről van szó, és még csak a hatodiknál járunk. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Grivinek csak egy robot kellet, és úgy gondolta attól a legkönnyebbe ellopni, aki vadászik rá. :D Az EPIII -ban találkoznak először szemtől-szembe. Szerintem az ottani párbeszéd erre vonatkozik. Az első évadban lesz még más is ahogy a címeket elnézem, de ne feledd, hogy 100 részről van szó, és még csak a hatodiknál járunk. :D

 

 

Persze, nem vagyok én elkeseredve.Csak mostanra kicsit sok lett a Grevious vs. Anakin. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos... Zééé lerntebb írta, hogy mekkora koppintás az a szám, ami ebben az epizódban elhangzott, de egyébként nem ez az első eset. A filmben a "Landing On Teth" című szám eleje engem erősen emlékeztetett a Karib-Tenger Kalózaira, de lehet, hogy csak én gondolom így. Frenkie pedig remekül rápillantott a lényegre, amit egy másik topikban már kifejtettem, hogy megint ugyanaz van, mint a régi Clone Warsban, hogy állandóan csak Grievous tábornok. Elegem van már abból, hogy folyton őt sztárolják! Oké, rendben. Igaz, hogy ő volt az aktív szereplője a háborúnak, de ha ezt így folytatják, akkor egy idő után elcsépelt főgonosszá válik. Grievoust már igazán felválthatná Ventress egy rövid időre. Mert a sorozatban jóformán csak egyszer szerepelt. Jah, nem... Kettő, mert az ötödik részben ott volt a hologrammon is...

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

megint ugyanaz van, mint a régi Clone Warsban, hogy állandóan csak Grievous tábornok

Azért tegyük hozzá, hogy a CW-ben 25 epizódból 6-ban szerepelt, és vegyük hozzá, hogy ő a főparancsnoka a Szeparatistáknak, és a Jedikkel ellentétben, ő csak egyedül van katonai főparancsnok, így nem csoda, ha olyan fontos küldetéseket, mint Kamono lerohanása, vagy a Malevolence vezénylete, maga végez. De ármánykodós dolgokban pl. nem vesz rész, és a pilottal együtt eddig csak két ármánykodós epizód volt.

 

A Landing on Teth sem hasonlít jobban a PotC egyik zenéjére sem, mint a Zééé által említett. Azon meg, hogy néhány taktus meg hasonlóságot mutat más filmzenékkel egy hangyafütyinyi időre, ne akadjatok már fenn. Milliónyi filmzene van, naná, hogy néha hasonlóak.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hmm... Hát elég nagy az egyezőség a dallamban... Hogy lopás? Hát amennyiben lopás, ha egy producer átvisz egyik filmjéből egy másikba egy zenei részletet, akkor az. És akkor még semmit nem tudunk arról, hogy ez mennyire ment hivatalosan...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez csak egy érdekesség, ettől még a sorozat szuper....csak gondoltam megemlítem, hogy felhasználtak más forrásokat is a saját tálentumon kívül. Ezt nevezhetjük lopásnak, plágiumnak, kölcsön vevésnek vagy ki ahogy akarja. A lényeg, hogy egy meglévő és ismert zenei taktust emeltek át a sorozatba valahonnan más forrásból.

 

Ezek a dolgok érdekességek, meg lehet őket említeni....nem mellesleg IGAZAM volt....nemhiába volt ismerős a zene valahonnan.

 

Amúgy a TFN fórumán megemlítették, hogy a 7. részben a HALO PC játék zenéje is felhangzik....valahol.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem lehet, hogy ez egy utalás akart lenni a két karakter (Grievous és Phoenix) mentalitásának párhuzamára? :clap:

(Már ha persze a zene valóban a Pusztítóból való és nem egy rajongói remix a videó. Sajnos ilyen téren nem vagyok járatos.)

Szerkesztve: - Gyoka Lamaro
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt.....NINCS IGAZAD! A ZENE itt bizony LOPÁS! :clap:

 

Tehát az említett zenei taktus 1:15 tól hallható, amikor belép a képbe Grievous hajója és VOÁLÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ:

Nem hasonlóságról.....100%-os egyezőségről van szó.

 

Meggyőztél. Sőt, azt a feltételezést is helyesnek vélem, hogy azért használták ezt, mert még nem volt kész a normál zene.

 

OFF Nem hagynál fel ezekkel a csupa nagybetűs szavakkal? Engem kicsit idegesít, mintha mindig kiabálnál az emberrel. Van a fórumnak kiemelő része, használhatnád azt, ha ki akarsz emelni. Csak megjegyeztem. ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sorry...nem kiabálok....sőőőőőőőőt. Csak szeretem a kiemelést használni, tudom félreérthető, de ezután majd módjával használom.

 

Engem nem zavar ha felhasználnak jó és érdemes zenei betéteket külső forrásból és mivel ez a zene évekre visszamenőleg is megmaradt a fülemben, érdemes zenének minősül.

 

Az érdekesség benne az, hogy felfedi egy rész készítésének mikéntjét. Mi innét nagyon egységes folyamatnak képzeljük el a dolgot. Megírják a forgatókönyvet, szövegkönyvet, elkészítik a concepteket, elkészítik, az animációkat majd alá keverik a szinkron hangokat és végül a zenét. Mi legalábbis így képzeljük, de mára kiderült, hogy a részek nem sorrendben és még csak nem is kronológiai rendben készültek. A zenei betétekre sem volt mindig idő és talán az egész kevésbé jól szervezett, mint ahogy azt előre gondolnánk. Gyanítható, hogy sok dolgot ki is vágnak a részekből, hogy azt 22 percesre dolgozzák és talán rendkívül zavaros is a készítés mikéntje, ezért nem tartom kizártnak, hogy találkozunk még furcsa zenei betétekkel és egyéb különlegességekkel....ami jó! Sőt, már azt is látjuk, hogy az animáció némiképp, még ha nem is feltűnően de kissé hullámzó. Persze ehhez szakértői szem kéne, aki felismeri, mit hogyan valósítottak meg, ahhoz pedig nem értek, de azért ebben is lehet valami.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.