Ugrás a kommentre

Háttérben lévő érdekességek, történetek


Coce_Plant

Ajánlott hozzászólás

Korábban a fanyalgóktól sokat lehetett hallani, hogy Anakin képességeit súlyos hibaként rótták fel. ÉRtekezésük címének azt is adhatták volna; "hogy vezethet egy kisfiú csillagvadászt?" Lucas megadja a választ.

 

"Az egyik kérdés, amely sok gondot okozott Lucasnak, az volt, hogy milyen korú legyen Anakin. Lucas eredetileg tizenkét évesnek képzelte a fiút, de ahogyan írás közben kezdett kibontakozni a történet, rájött, hogy ha Anakin már kamasz, akkor ezzel sok fontos dramaturgiai elem meginog. G.L.- Több szempontból megkönnyítette volna a dolgunkat, ha Anakin tizenkét éves. Először is könnyebb lett volna a szereplő kiválasztása; és persze könnyebb lett volna hitelessé tenni a légifigat-versenyben való részvételét, meg azt, hogy a film végén csillagvadászt vezet. Igen ám, de ha egy tizenkét éves gyerek szakad el az anyjától, az sokkal kevésbé drámai esemény, mint amikor egy kilencéves hagyja el a mamáját. A történetben pedig kulcsfontosságú mozzanat, hogy Anakin kisfiúként szakad el az anyjától, s hogy ez miként befolyásolja jellemét. Ezért amennyire csak lehetett, csökkentettem az életkorát. Ám ekkor az vált kérdésessé, hogy így hogyan tudhat légifogatot és csillagvadászt vezetni, szinte felnőtt módjára. A légifogat-verseny hitelessége kevésbé volt nehéz, hiszen egy gyerek gyakorolhat ilyet, már kiskorától is- a valóságban sok kilnecéves gokartozik, repül vagy motorozik; vagyis ez nem képtelenség. A nagyobb gond az volt, hogy űrhajót kell vezetnie, ennek hihetővé tételével küzdöttem a legtöbbet. Csak azt tudtam kitalálni, hogy mivel nagyon okos, gyorsan tanul és már sokat játszott pilótásdit. Beiktattam rövid jeleneteket, amikor ismerkedik az igazi űrhajóval. Az ilyen jelenetek át- meg átszövik a történetet, hogy előkészítsék a befejezést. És segítségül mellé állítottam R2-D2-t, aki mindig kéznél van az űrhajó vezetésénél. Mindez közelebb vitt a megoldáshoz, de kétségtelenül a befejezés hitelessé tétele bizonyult az egyik legkeményebb diónak."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem akiknek nem tetszik, hogy Anakin űrhajót vezet, azok nem igazán tudják elviselni, hogy ez tulajdonképpen egy mese, vagy mitosz, ha ugy tetszik, ami legtöbb esetben nem felel meg a valóságnak.

Lehet höbörögni, hogy "dehát egy kilenc éves gyerek, hogy vezetheti", de épp az a lényeg, hogy Anakin korántsem egy egyszerű 9 éves gyerek, hanem maga a Kiválasztott, akiben ilyen feltünő módon nyilvánul meg az Erő.

Nagyon örülök, hogy Lucas inkább hagyatkozott a saját mesélői vénájára, mint az elvárásokra.

Remélem még van egy-két ilyen interjú-részleted Ody :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tulajdonképpen erre a részre mondaná apám azt, hogy "hab a tortán".

 

De ő 52 éves, és nem rajong éppenséggel a Star wars iránt:)

 

Egyébként ezt a háttér cuccot már én is olvastam... talán valamelyik újságban? A fene tudja... pedig biztos olvastam már valahol... ja, de hülye vagyok! "Így készült az EpisodeI" könyvből van :)

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor jöjjenek további érdekességek, a történeti elemekről :)

 

"Az egyensúly ugyancsak visszatérő motívum a történetben. - Az I. rész - és valójában az összes többi csillagok háborúja film - alapgondolata a Jó és a Rossz közötti egyensúly. Már magának az Erőnek is két szintje van: Az élő Erő, és a nagyobb, kozmikus Erő. Az élő Erő teszi fogékonnyá az embert más élőlények iránt, felruházza a megérzés, a mások gondolataiba való bepillantás képességével, és így tovább. A nagyobb Erőnek viszont a sorshoz van köze. Aki együttműködik az Erővel, rátalálhat küldetésére, és eldöntheti, hogy vállalja-e vagy sem.

Az egyensúly keresése ugyanolyan fontos volt Lucas számára, mint az a törekvés, hogy sokszereplős, több cselekményszálon futó, mozgalmas történetet építsen fel. - A Csillagok háborújában kialakult a sok szereplő és a sok résztörténet egyensúlya - mondta Lucas. - A továbbiakban csak nőtt a szereplők és résztörténetek száma. Az írás merőben gyakorlatias folyamat: ahhoz, hogy elég feszültség alakuljon ki egy jelenetben, a szereplőknek sajátos kapcsolatba kell kerülniük egymással. Anakin mellé oda kellett állítani az anyját, Obi-Wan mellé a mesterét, Darth Sidious mellé a tanítványát. Mindenki mellett kellett lennie valakinek, aki hatással van rá.

A témák és a figurák egyaránt abból az átfogó történetből bontakoznak ki, amely öt, párhuzamosan futó és egymással rendre összefonódó cselekményszálból épül fel. A kiindulópont Palpatine szenátor küzdelme azért, hogy ő legyen a köztársaság főkancellárja. Az ő története indítja el az összes többit. - Minden ezzel kezdődik - mondta Lucas. - A második cselekményszál az, ahogyan a Kereskedelmi Szövetség ki akarja terjeszteni a hatalmát egy távoli bolygóra és annak fiatal uralkodónőjére. Ez a cselekményszál készíti elő a harmadikat, amelyben a főkancellár béketárgyalások folytatásával bíz meg Jedi-lovagokat, és az, ahogyan ezek a lovagok belebonyolódnak a megszállás miatt fellángoló politikai harcokba. Megismerkedünk az öntörvényűen gondolkodó, a szabályokat mindig megkérdőjelező Qui-Gonnal. Találkozunk Obi-Wannal is, aki folyvást zúgolódik, amiért mestere akadályokat gördít a terv végrehajtása elé. A negyedik cselekményszál az ifjú Anakin Skywalker és az ő Jedi-lovaggá válásának története. Ez vezet el az ötödik résztörténethez, amely az ezer év múltán feltámadt Sith-lordok színre lépését és a Jedi-lovagok efölötti aggodalmát dolgozza fel - mondta Lucas.

Lucas mintegy hússzor fésülte át a forgatókönyvet, mielőtt kiadta volna a kezéből. Ám még ezt a változatot sem tekintette szentírásnak, forgatás közben sokat módosított, csiszolgatott rajta, sőt a vágás fázisában további jelentős változtatásokat is végrehajtott."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez már nagyon kellett. Az egyensúlyról. Az erő kettős természetéről. Részecske és hullám. :)

 

Lucas leírja a világunkat azzal, hogy megteremtett egy másikat, amit vonatkoztathatunk arra, amiben élünk.

 

Vannak, akik azt vallják, hogy valamikor régen jóval fogékonyabbak voltunk az erőre. A "fejlődés" renyhévé tett minket és már nem használjuk az erőt, csak öntudatlanul. Ma már hókusz-pókusz az, ami valaha természetes volt. Ezt is lovagolják a marketing-lovagok.:)

 

Az Excalibur egy olyan világot mutat be amelyikből éppen eltűnnek a mágusok. Lucas is, csak ő hagy egy párat, hogy kezdődhessen az egész előröl, mintegy örök körforgásban.:)

 

Talán köztünk is vannak páran. Nem csak talán. Tudom. Érzem. Egy távoli helyre hív valami, egy másik galaxisba...

:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody mester:Kérlek folytasd.Nagyon jók ezek az írások.Eddig nem is hallottam róluk.Magyarországon megjelent ez a könyv?Ha igen magyarul?Lehet még kapni?Ez állat ez a könyv.Láttam már párszor az EP 1-et, de most értettem meg mi az az Élő Erő.Eddig azt hittem, hogy a jelenben lévő Erő,mindíg az amit a Jedi abban a pillanatban érez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

frenkie: Amiből idézgetek, az az "így készült az első rész - Baljós Árnyak" című könyv. Nem tudom kapható-e még, én tavaly nyáron online rendeltem az alexandra könyváruházból. Amíg sikerül beszerezned, tovább folytatom az idézeteket :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

frenkie: Amiből idézgetek, az az "így készült az első rész - Baljós Árnyak" című könyv. Nem tudom kapható-e még, én tavaly nyáron online rendeltem az alexandra könyváruházból. Amíg sikerül beszerezned, tovább folytatom az idézeteket :)

 

Na ezt akkor megpróbálom megszerezni.A többi filmhez nincs ilyen kiadvány?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem megvan az AOTC is, de csak angolul, és CD-n. Abból az okból kifolyólag, amit Bomarr is mondott :) Még nem nagyon tanulmányoztam át, de abban is vannak érdekességek. Hátha egyszer nálunk is megjelenik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Liam Neeson a következőképpen vélekedett a midichlorian ötletről.

 

"Neeson az első napon Jake Lloyddal is játszott egy jelenetet, amelyben a bennük lévő midichloriánokról, a velük különleges kapcsolatban élő organizmusokról beszélgettek.

- A jelenetben sok a tudományos párbeszéd, de George elmagyarázta ezek jelentését és az ehhez kapcsolódó tudományos elméletet. Elmondta, hogy mindannyiunk szervezetében baktériumok ezrei lakoznak, és az milyen izgalmas feltételezés, hogy egy különleges törzsnek az életereje közvetlen kapcsolatban áll a világegyetemmel. Vajon mi történik akkor, ha néhány emberben ezek a baktériumok erősebbek, mint másokban? Az ötletet lenyűgözőnek és hihetőnek találtam."

 

Ennyit Liam SW utálatáról :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Liam Neeson a következőképpen vélekedett a midichlorian ötletről.

 

"Neeson az első napon Jake Lloyddal is játszott egy jelenetet, amelyben a bennük lévő midichloriánokról, a velük különleges kapcsolatban élő organizmusokról beszélgettek.

- A jelenetben sok a tudományos párbeszéd, de George elmagyarázta ezek jelentését és az ehhez kapcsolódó tudományos elméletet. Elmondta, hogy mindannyiunk szervezetében baktériumok ezrei lakoznak, és az milyen izgalmas feltételezés, hogy egy különleges törzsnek az életereje közvetlen kapcsolatban áll a világegyetemmel. Vajon mi történik akkor, ha néhány emberben ezek a baktériumok erősebbek, mint másokban? Az ötletet lenyűgözőnek és hihetőnek találtam."

 

Ennyit Liam SW utálatáról :evil:

 

 

Azt hiszem ez megfelelő módon minősíti a szennybulvárlapokat is:))))

 

Donát.

 

Ui.: Ez a könyv valami fantasztikus, nagyon élveztem, mikor olvastam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Természetes módon sok szó esett és esik a látványvilágról, és azt létrehozó technikáról. Talán érdemes körüljárni ezt a témát kicsit jobban, ezzel is sok félreértést eloszlatva.

 

"Az I. részben amely messze a legnagyobb számítógépes show lett, bármennyire is kiemelkedő teljesítmény értek el a számítógépes munkával, a gyakorlati modellek és a miniatűrök még mindig kritikus szerepet játszottak az űrhajók és az életnagyságú díszletek kiegészítéseinek felvételeinél. - Minden effektusnál mindig az adott helyzetben legalkalmasabb, legjobban illő módszert választottuk - magyarázta Joh Knoll. - Bizonyos effektusokat az egyik közvetítő eszközzel, a számítógépes rajzokkal vagy modellekkel egyszerűbben lehetett megvalósítani, mint a másikkal, és azt választottuk, aminek ott a legtöbb értelme volt. Néhány különleges effektust a legjobban mégis a modellek segítségével tudtunk megoldani.

- A digitális technológia csodálatos - tette hozzá McCallum - , és annyi minden megoldható vele. Ám olykor a modell a legegyszerűbb megoldás. Amikor az effektusokért felelős vezetők meghatározták, hogy melyik felvételnél alkalmazzák a gyakorlati modelleket, a listát Steve Gawleynek, a modellezésért felelős igazgatónak adták át. Ő már a Csillagok háborúján is dolgozott. A vizuális effektusok producere Jeff Olson volt, a nyolcvanhét főből álló modellező műhelynek pedig Lone Peterson volt az oszlopos tagja.

Olson a forgatás alatt Leavesdenbe jött, gyüjtötte az információkat ahhoz, hogy később a modellfotózás során a modellező csoport kiegészíthesse az életnagyságú díszleteket. - A theedi palotának például csak a lépcsőjét és a földszintjét építették meg, egy bizonyos jelenethez. A díszlet többi része miniatűrökből állt. Pontos méréseket végeztünk a helyszínen, hogy meghatározzuk, mit kell felépíteni és fotózni a gyakorlatban - mondta Olson.

A miniatűrökkel kiegészített díszletek között volt a Mos Espa-i aréna, aminek a helyszínén, Tunéziában csak egy kis részletét építették meg. Miután elemezték a jelenethez szükséges képsorokat, Gawley és csoportja eldöntötte, hogy több különböző méretű arénamodellt építenek. - Egészen közel lehet menni a miniatűrökhöz, és az arányok nem változnak - magyarázza Gawley. - Így hát ez bizonyos részt kicsit felnagyítva építettünk meg, főleg a közeli jelenetekhez. Ugyanezt tettük a légifogatverseny hangárjának bizonyos területéve és az aréna különböző részeivel is. A stadionban nézők tömege is szerepelt. A végső felvételekbe a számítógépes tömeget is beépítették, amit a tunéziai aréna díszleteinél felvett statiszták tömegének megsokszorozásával oldottak meg, de néhány valódi néző is kellett. - Szükségünk volt egy háromdimenziós tömegre, amit sokféle szögből filmre tudunk venni. Labdarúgó-mérkősékete és autóversenyeket néztünk a TV-ben, hogy lássuk, milyen nagy az embertömeg, s azt láttuk, hogy sok a szín, de kevés a mozgás. Az egyik modellező előhozakodot azzal az ötlettel, hogy néhány stadionfelvételnél a nézőket fültisztítópálcikákkal helyettesíthetnénk. Csak be kellett színezni ezeket, és hátulról levegőt fújtunk közéjük, hogy egy kicsit himbálózzanak, így az a látszat keletkezett, hogy mozog a tömeg. A természetes fény előnyei kihasználva, az aréna modelljét a szabadban vettük fel, az ILM parkolójában. Más esetben a miniatűröket a légköri hatást keltő, füstös térben filmeztük." folyt. köv.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"A modellező műhely a díszletek kibővítéséhez épített miniatűrökön kívül minden hajónak, tanknak és járműnek, amely a filmben szerepelt - tehát a nabooi csillagvadászoknak, a királynő hajójának, a harcoló űrhajóknak, a tankoknak és a csapatszállítóknak - megépítette az arányos gyakorlati modelljét. A modellek közül sokat még a filmvásznon sem láthatunk. Néhányat csak beszkenneltek, hogy a számítógéppel dolgozó modellező-csoportnak adjanak valamilyen támpontot a számítógépes változat létrehozásához. Más, pirotechnikai modelleket kifejezetten azért építettek meg, hogy ezekkel fel tudják venni a felrobbanó űrhajók jeleneteit. Néhányat azonban kidolgoztak, kifestettek és motion control módszerrel filmre vrttrk, majd beillesztettek az egyébként számítógéppel létrehozott űrjelenetekbe. A motion control alkalmazásához különleges kamerát használtak. Ez a kamera beprogramozható arra, hogy az operatőrnél sokkal pontosabban ismételje meg a mozgást. Eredetileg az első csillagok háborújára találták ki. A motion control segítségével az effektuscsoport ugyanazt a modellt töbször filmre tudja venni, miközben elkülöníthető szinteket épít fel, mint pl. szépségszintet, fényszintet, az anyagfelület szintjét. Ezeket azután a végső összeállításnál vegyíthetik vagy mozgathatják.

 

Az ILM-nél a a légifogat-verseny munkálatai gyakorlatilag már a forgatás előtt megkezdődtek, tehát akkor, amikor a jelenetet animációs formában rögzítették. Az eredeti tervek szerint a számítógépes légifogatokat és szereplőket beépítik a dokumentumfilm-operatőr által lefilmezett, valódi háttér kockáiba. A filmen látható fogatverseny nem lett teljes egészében számítógépes jelenet. A képsorok elemzésekor Knoll számára világossá vált, hogy a felvételek bizonyos százalékánál sokkal hatásosabb, ha a valódi légifogat-modellek felvételeit vegyítik a számítógépes légifogatokéival, a digitális mattfestéssel és Jake Lloyd élő felvételeivel, ahogyan eredeti méretű légifogat-vezzérműnél foglal helyet.

- A légifogatok egy részét még mindig számítógéppel hozték létre - mondta Judith Weaver -, de úgy láttuk, hogy gyakran sokkal hatékonyabb és a látvány szempontjából is jobb, ha megépítjük a gyakorlati, valódi modellt, filmre vesszük színpadon, és behelyezzük a felvételsorozatba. Ehhez azt kell kitalálnunk, hogy melyik felvételhez melyik eszköz a legalkalmasabb.

Ezután mattfestéssel hozták létre azt a környezetet, amelybe a gyakorlati modelleket és a számítógépes elemeket behelyezték. De több filmbeli részletet felületfestéssel egészítettek ki és létrehozták például a hatalmas hangár belsejét, vagy a látóhatárig nyúló képet.

A légifogat-versenyt hatalmas létszámú közönség figyeli a Mos Espa-i arénában, amelynek a helyszínén csak egy kis részletet építettek meg és vittek filmre. Az effektus csoport feladata volt, hogy a helyszíni felvételeket kibővítsék, utánozzák egy földönkívüliekkel és emberi nézők tízezreivel megtömött, oráisi stadion képét. Összesen 350.000 szereplővel egészítették ki a jelenetet, legtöbbjük apró számítógépes folt volt a stadion soraiban. A statiszták stadioni tömegjelenetéhez készült filmanyag érdekessége, hogy Knoll ezt nagyfelbontású digitális videóra rögzítette, és nem filmszalagra. A digitális videóval változatos képanyagot vettek fel, többek között élő jeleneteket is, mert szerették volna kipróbálni, okoz-e próblémát, amikor ezeket visszaillesztik a normál filmszalagba. Okozott, ezért Lucas úgy döntött, hogy a II. és a III. részt teljes egészében digitális videószalagra fogják rögzíteni.

A Mos Espa-i utcajelenetekhez Knoll csoportjának számítógéppel létrehozott szereplőkkel kellett kiegészítenie a tunéziai beállításoknál forgatott, élő felvételeket. A feladat azonban nem csak abból állt, hogy önkényesen odaillesztették a számítógépes szereplőket.

Minden szereplőnek saját cselekmény szálat kellet kitalálni. - Ha egy számítógépes szereplőt beillesztünk a felvételbe - magyarázza Judith Weaver -, annak valamilyen feladatot ki kell osztani. Valamilyen történetet ki kell találni számára. Nem biggyeszthetünk oda valamit a háttérbe úgy, hogy annak semmi indoka ne legyen.

A Mos Espa-i jelenethez az előtérben lévő szereplőkre is szükségünk volt, nevezetesen Wattóra, az ószeresre. Watto volt az első animált szereplő, akivel Knoll és csoportja megbirkózott. - Watto nagyon bonyolult figura - jegyezte meg Knoll - Az animáció szempontjából külön problémát jelentett testének sokféle részlete és az állandóan mozgó szárnya, a lába, a ruházata, sőt még az a kis madzag is, ami a szerszámos övére volt kötve. Még erre a kis madzagra is külön programot kellet írni. Mivel Watto volt az első, felöltöztetett számítógépes szereplő, rajta próbáltuk ki azt a ruhaszimulációt, amelyet a szoftver-csoport fejlesztett ki, az ILM kutatási és fejlesztési ideje alatt. Rengeteget tanultunk Watto alakjából. Az ő börmellényének megszerkesztésével tudtuk Jar Jar ruházatát is megvalósítani. Ugyanazt a szimulációs-programot, amit Watto szerszámos övének madzagjára írtunk, használhattuk Jar Jar fityegő füleihez is. "

 

folyt. köv.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kezembe akadt egy 1997-es újság, címe: Video magazin. Ebben az SE kiadás apropóján megjelent egy rövid tartalmi leírás az akkoriban még jócskán készülő előzményekről. Készüljetek fel, vicces dolgok jönnek. :wink:

 

"A feltételezett történet

 

Az Univerzum békéje öröknek és töretlennek látszik. A Köztársaság a Jedi lovagok védelme alatt áll, fővárosa Alderaan, a világ közepe. Az államszervezet azonban elöregedett, a rend lassacskán, szinte észrevétlenül megbomlik, a szenátorok között nincs egység. Egy részük a Jedi lovagoktól félti a hatalmat, és összesküvést sző a lovagrend tönkretételére.

Eközben a civilizáció egyre távolabbi bolygókat ér el. Telepesek érkeznek a sivár Tatooine bolygóra. Anakin Skywalker és szülei is közöttük vannak. Nehéz, küzdelmes munka vár rájuk, de ők nem adják fel könnyen, és igyekeznek urrá lenni a körülményeken.

Két Jedi lovag jött velük, hogy megvédje őket a sivatagban esetleg rejtőző idegenektől, Kenobi és Bosh. Azonban az ő erejük sem elég ahhoz, hogy visszaverje az ellenség nagyerejű támadását. A harcoknak sok száz áldozata van, a túlélők elmenekülnek. Ám kiderül, hogy a kis Skywalker különlegesen tehetséges harcos. Kenobi elhatározza, hogy Jedi lovagot nevel az elárvult fiúból. Csakhogy mire visszaérnek Alderaanra, a Köztársaságban a káosz lett az úr. A Jedik súlyos veszteségeket szenvedtek. A szenátus néhány tagja szembefordult a törvényekkel, fellázadt, és saját céljaikra klónozták a lovagokat.

A második és harmadik rész az úgynevezett Klón Háború története. Anakin Skywalker feleségül veszi a királynőt, a szenátusban pedig a lázadók vezére, Palpatine kerül kormányzói székbe. A harmadik részben Anakin bukásának lehetünk tanúi. A Jedi lovagrend végleg széthullik, Anakin pedig a sötét erő szolgálatába áll. Hamarosan új nevet választ magának: ő lesz Darth Vader. Megszületik két gyermeke, Luke és Leia. Obi-Wan Kenobi elrabulja Luke-ot, és hugához, Beruhoz viszi. Lady Skywalker Leiával az Alderaanra utazik, hogy ott nevelje fel lányát. Ezzel végződik az első trilógia"

 

Itt a vége fuss el véle. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kezembe akadt egy 1997-es újság, címe: Video magazin. Ebben az SE kiadás apropóján megjelent egy rövid tartalmi leírás az akkoriban még jócskán készülő előzményekről. Készüljetek fel, vicces dolgok jönnek. :wink:

 

"A feltételezett történet

 

Az Univerzum békéje öröknek és töretlennek látszik. A Köztársaság a Jedi lovagok védelme alatt áll, fővárosa Alderaan, a világ közepe. Az államszervezet azonban elöregedett, a rend lassacskán, szinte észrevétlenül megbomlik, a szenátorok között nincs egység. Egy részük a Jedi lovagoktól félti a hatalmat, és összesküvést sző a lovagrend tönkretételére.

Eközben a civilizáció egyre távolabbi bolygókat ér el. Telepesek érkeznek a sivár Tatooine bolygóra. Anakin Skywalker és szülei is közöttük vannak. Nehéz, küzdelmes munka vár rájuk, de ők nem adják fel könnyen, és igyekeznek urrá lenni a körülményeken.

Két Jedi lovag jött velük, hogy megvédje őket a sivatagban esetleg rejtőző idegenektől, Kenobi és Bosh. Azonban az ő erejük sem elég ahhoz, hogy visszaverje az ellenség nagyerejű támadását. A harcoknak sok száz áldozata van, a túlélők elmenekülnek. Ám kiderül, hogy a kis Skywalker különlegesen tehetséges harcos. Kenobi elhatározza, hogy Jedi lovagot nevel az elárvult fiúból. Csakhogy mire visszaérnek Alderaanra, a Köztársaságban a káosz lett az úr. A Jedik súlyos veszteségeket szenvedtek. A szenátus néhány tagja szembefordult a törvényekkel, fellázadt, és saját céljaikra klónozták a lovagokat.

A második és harmadik rész az úgynevezett Klón Háború története. Anakin Skywalker feleségül veszi a királynőt, a szenátusban pedig a lázadók vezére, Palpatine kerül kormányzói székbe. A harmadik részben Anakin bukásának lehetünk tanúi. A Jedi lovagrend végleg széthullik, Anakin pedig a sötét erő szolgálatába áll. Hamarosan új nevet választ magának: ő lesz Darth Vader. Megszületik két gyermeke, Luke és Leia. Obi-Wan Kenobi elrabulja Luke-ot, és hugához, Beruhoz viszi. Lady Skywalker Leiával az Alderaanra utazik, hogy ott nevelje fel lányát. Ezzel végződik az első trilógia"

 

Itt a vége fuss el véle. :(

 

 

Annak nem VOX magazin volt a neve mer én is találtam benne ieneket.Megvan az összes vox magazin és legalább 3 iet találtm benne a SE-hez kapcsolatosan! :39: :63: :57:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Cinema 1997-ben meg arról írt, hogy az első rész a mandaloriak hódításáról fog szólni, és hogy veszi fel ellenük a harcot Anakin és Obi-Wan... Liam Neeson szerepéről meg azt írták, hogy ő tanítja a fiatal Yodát!!

 

Ja aszt ébn is olvastam. Először elhittem de az 1.rész megnézése után röhögtem egy jót rajta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Cinema 1997-ben meg arról írt, hogy az első rész a mandaloriak hódításáról fog szólni, és hogy veszi fel ellenük a harcot Anakin és Obi-Wan... Liam Neeson szerepéről meg azt írták, hogy ő tanítja a fiatal Yodát!!

Tegnap előtt kerültek a birtokomba annak a Cinemának a lapjai. Én hátast dobtam ezektől a hülyeségektől. A mandalori dolog még egy dolog, Lucas tervezhette is így (bár a mandalor háború kicsit előbb volt az EU szerint), meg aztán lett is egy (két) mandalor a filmben (bár ez is EU). De ez a Qui-Gon tanítja a fiatal Yodát, ez csúcs volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Cinema 1997-ben meg arról írt, hogy az első rész a mandaloriak hódításáról fog szólni, és hogy veszi fel ellenük a harcot Anakin és Obi-Wan... Liam Neeson szerepéről meg azt írták, hogy ő tanítja a fiatal Yodát!!

Tegnap előtt kerültek a birtokomba annak a Cinemának a lapjai. Én hátast dobtam ezektől a hülyeségektől. A mandalori dolog még egy dolog, Lucas tervezhette is így (bár a mandalor háború kicsit előbb volt az EU szerint), meg aztán lett is egy (két) mandalor a filmben (bár ez is EU). De ez a Qui-Gon tanítja a fiatal Yodát, ez csúcs volt.

 

A Vox régi számaiban is kb. ien szintu hujeség folyt.

Legszivesebben írtam volna nekik egy jó e-mailt ezekről. Inkább egy szakértőt kérdesztek volna meg róla! Pl: Barta Zoli vagy te :lol::D:D:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.