Ugrás a kommentre

Háttérben lévő érdekességek, történetek


Coce_Plant

Ajánlott hozzászólás

Én úgy értelmeztem, hogy a tatooin-on hogy találta meg őket.

Szerintem puszta logikával. Nyilván Sidivel megnézték, hogy milyen lehetőségeik vannak arra, hogy elbújjanak a jedik, mivel még nem érkeztek meg Coruscantra. Megpróbáltak a jedik fejével gondolkozni, és láthatták, hogy a Tatooin az egyetlen hely, ahol meg lehet bújni. De még ekkor sem volt számukra, hogy 100% ott vannak, mivel Maul úgy kezdi a mondandóját Sidinek, hogy "ha ott vannak". Tehát itt az Erő-használat szóba sem jöhet, mert akkor tutira tudnák, hogy ott vannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A másik megtalálás a hajónál meg abból egyértelmű, amikor Maulnak jelent az egyik droidja. Nem kell nagy képzelőerő azt gondolni, hogy azt az adatok adta meg Maulnak, hogy két sietős személy pl. dél-kelet irányban nemrég hagyta el a várost.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magára a bolygó megtalálására gondoltam, és Lada válasza elég logikusnak tűnik.

 

 

Donát

Igen, valószínűleg így történhetett, ahogy Lada leírta. Bár a vágás azt az érzetet kelti, hogy az adás vétele miatt találtak rájuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erő-praktikák szerintem is kizárva a megtalálás esetében, de a logikánál talán többről volt szó.

Maul így kezdi a beszédét az erkélyen:

 

If the trace was correct, I will find them quickly, Master. (Ha a nyom helyes, gyorsan megtalálom őket.)

 

Nyomról van szó, tehát teljesen materialista módon kellett dolgozniuk, különben Maul biztos máshogy fogalmazott volna. Logika meg technika kettősére gyanakszom. :) A Sith mindkettőben erős volt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy Sio Bibble üzenete valós, kényszerített vagy hhamisítvány, azt nem tom. Sio Bibble a királynő kiszabadításakkor szintén szabadlábra került, és "elszaladt" a katonákkal, akik később ellenáállásba fogtak. Lehet, Maul parancsára hagyták kicsit Bible-t ténykedni, hogy küldjön üzenetet a királynő hajójára. Mivel gondolom van annak a hajónak is kereső jele (lásd ep2, mikor Obi-Wan megtalálja Anakint a Naboo helyett a Tatooine-on), Bibble valszeg ismerte ezt a követőjelet és ez alapjén küldte az üzenetet. Aztán lekapcsolták Bibble-t, így megvolt a hajó követőjele és pozíciója, hogy melyik bolygón van. Ezt meg közvetítették Maulnak a neimoidik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Egy kellemes kis érdekesség 1999-ből, még a TPM premierre előtti hetekből. Lucas beszélt a filmről, és a rajongókról:

 

"A várakozás:

 

A felfokozott várakozással kapcsolatban azt mondta, hogy a Lucasfilm és ő, " megpróbáltunk mindent, hogy a film ne legyen ennyire a felfokozott várakozás központjában. Ez úgy tűnik kicsúszott az irányításunk alól és túlfűtött lett végül is. Ez ellen semmit sem lehet tenni."

 

A rajongók:

 

Amikor a rajongók szóba kerültek Lucas beszélt az ő elragadtatásukról és arról, hogy őt mennyire elszomorította a rajongók reakciója a film címével kapcsolatban( merthogy nem tetszett nekik ).Lucas felfedte, " Amikor azt olvastam, hogy a die-hard SW rajongók ki vannak bukva a a film címétől, azt láttam, hogy elég rendesen elsiklanak a dolog lényege felett.Sokkal fenköltebb címet szerettek volna, de szerintem ez egy teljesen jó cím egy régimódi sorozat egyik epizódja számára."

" Szerintem öregebbek lettek és azt hiszik, hogy ez a film nekik készült pedig nem.Azt hiszem ez az oka annak, hogy sokan azt mondják, hogy ez a film sokkal gyerekbarátabb mint a többi film, ami egyébként tökéletesen nem igaz. Csak arról van szó, hogy az eredeti rajongók elfelejtették, hogy mi is ragadta meg őket először amikor ezeket a filmeket látták."

 

Lucas-nak arra is volt ideje, hogy kitérjen arra a már-már vallásos tiszteletre amely bizonyos rajongók részéről megnyilvánul, " Boldog vagyok, hogy képes voltam arra, hogy stimuláljam fiatal emberek képzeletvilágát, de a Star Wars sosem akart vallás lenni.Nincs elég válasz ezekben a filmekben, hogy összeálljon belőle egy vallás. Ha az emberek válaszokat keresnek akkor vissza kell,hogy térjenek a saját vallásukhoz."

 

A rajongók megnyilvánulásaival kapcsolatban ( már most sorbanállnak )Lucas és a producer Rick McCallum elmondták, hogy a film, " tulajdonképpen egy társadalmi esemény. Egy jó ok arra, hogy összejöjjél a barátaiddal. De azért mi egy kicsit meg vagyunk lepve a nagyságrendtől."

 

Kritikák:

 

Lucas védelembe vonult, amikor megjegyezte, hogy alapvetően nem aggódik a korai kritikák miatt, "Az eredeti trilógia mindig le lett hordva a sárga földig a kritikusok által, főleg a fontosabb médiában.Én arra számitok, hogy a kritikák nem lesznek jók.Sosem számítottam rá, hogy azok lesznek.Valahogy ezt el kell fogadnom.Amikor egy olyan szituációba kerülsz, hogy a hatalmas várakozásoknak kell megfelelned akkor ennek nagyon nehéz vagy lehetetlen megfelelni. Amit a kritikusok az első perctől a szem elől tévesztettek az, az, hogy ezek a filmek a fiataloknak készültek. Ezek a filmek olyan 12-13 évesekre hatnak a legjobban. Az én elképzelésem mindig is az volt, hogy csináljak egy olyan igazi szombat délutáni matiné filmet.Az emberek néha elfelejtik, hogy ezek a filmek mik is valójában."

 

Bevételek:

 

Elég magabiztosnak tűnve, Lucas kijelentette, hogy a The Phantom Menace "benne lesz az örök top 10-ben " hozzátette, " Az esély arra, hogy a The Phantom Menace valaha is eléri a Star Wars sikerét elég csekély.Én azt sem hiszem, hogy az E.T.-t el fogja érni, és egyébként az sem célom, hogy a Titanic bevételeit elérjük.....Ez nem verseny ....Ez egy mozi."

 

A jövő:

 

Lucas azt is felfedte, hogy a következő részek mennyire lesznek különbözőek a The Phantom Menace-től, " A következő rész lesz a romantikus. Lesz benne akció is, de alapvetően romantikus lesz.A harmadik rész nagyon sötét lesz.Ez ok miatt az Episode III valószínüleg fele annyit sem fog keresni, mint amennyit a mások kettő fog."

Lucas mégegyszer megerősítette, hogy ő szeretné rendezni mindhárom filmet.

 

Lucas újból lehűtötte a kedélyeket a folytatásokkal kapcsolatban, " Kilenc évet vett el az életemből, hogy az első trilógiát megcsináljam. Ez a három film az utolsó trilógia ami bennem van."

 

Kontroll:

 

Lucas-t megkérdezték, a szoros kontrollról ami a filmet övezi, " Mindenki azt mondja én irányítok mindent. Én csak a filmeket csinálom. Van egy szervezetem arra, hogy az nézzen át mindent......Én csak azt akarom, hogy a közönség jól érezze magát és a film úgy legyen bemutatva ahogy annak kellene.""

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
(elvileg hivatalos kép, mármint amennyire egy EU hivatalos tud lenni)

:D

 

Na erről van szó.

 

Amúgy EU-borzadványok* témájában annyira nem is vészes.

 

 

 

 

*Ez alatt azt értem, hogy durván eltér attól amire én számítok és amit a film alapján remélnék

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eszembe jutott egy apró talán lényegtelen kérdés.

Mikor Anakint tesztelik, Windu mutogatja neki a siklót csészét stb.

Mikor végeztek bólint Yodának, hogy jó volt.

Ezt minek kell? Yoda nem érezte, hogy mik a tárgyak, és hogy Skywalker nem hibázott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eszembe jutott egy apró talán lényegtelen kérdés.

Mikor Anakint tesztelik, Windu mutogatja neki a siklót csészét stb.

Mikor végeztek bólint Yodának, hogy jó volt.

Ezt minek kell? Yoda nem érezte, hogy mik a tárgyak, és hogy Skywalker nem hibázott.

Talán ez a bólintás mást jelent. Pl. azt, hogy most te jössz vagy azt, hogy: figyeled mennyire tud a fiú?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ilyeneket nem biztos, hogy az előtt kéne csinálni aki vizsgázik.

Miért ne? Egyébként szerintem is elismerően bólintott, mert eléggé meglepte a fiú teljesítménye (az EPIII-ban is bízhatott volna benne jobban, igaz Bomarr :D )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért ne? Egyébként szerintem is elismerően bólintott, mert eléggé meglepte a fiú teljesítménye (az EPIII-ban is bízhatott volna benne jobban, igaz Bomarr :D )

A bizalmat kikell érdemelni és nem eljátszani, ahogy Anakin tette :P Ez a bólintás egyébként nekem is mindig furcsa volt. Mintha Yoda még jóváhagyoan morogna is utána, amivel az eredményt acceptálja. Kicsit furcsa jelenet, de meglehet magyarázni azért...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát azért kell magyarázni, mert a jelent azt sugalja -nekem- hogy Windu azért bolint, hogy tudassa Yodával hogy jól felelt a gyerek. Lehet, hogy nem ez volt Lucas szándéka -sőt valoszinü- de nekem mindig ez jut eszembe és ahogy látom lokatellinek is... de jókat irtatok itt alább :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy nem ez volt Lucas szándéka -sőt valoszinü- de nekem mindig ez jut eszembe és ahogy látom lokatellinek is... de jókat irtatok itt alább :D

Nekem is folyton az jutott eszembe róla :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem továbbra is a meglepettség látszik Windu arcán...

Én is így gondolom. Főleg akkor látszik rajta amikor a srác másodjára mondja a hajót. Kicsit megemeli a fejét mintha azt gondolná hogy "ilyen nincs és mégis van".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ez akkorsem meglepődő bólintás, vagy ha meglepődött, azt nem szabad mutatni előtte, mert szerintem nincs rá jó hatással.

Ezért is furcsállom, mert ha nem az eredményt akarja tudatni Yodával(ha azt akarja, akkor az Yoda mesteri kvalátásait fricskázza), akkor minden más mozdulat, akkorra való, mikor Anakin kint van.

Többek között azért nem helyes szerintem, mert ha Anakin látja, hogy meglepődnek, akkor nagyobb pofára esés, mintha nem lát ilyesmit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.