Ugrás a kommentre

Háttérben lévő érdekességek, történetek


Coce_Plant

Ajánlott hozzászólás

De ez nem a "néd mán a kis gyükér tud valamit" féle meglepődés, hanem a "te jó ég, talán Qui-Gonnak igaza volt" fajta. Ez azért nem mindegy.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ez nem a "néd mán a kis gyükér tud valamit" féle meglepődés, hanem a "te jó ég, talán Qui-Gonnak igaza volt" fajta. Ez azért nem mindegy.

Ez igaz, ha ez meglepődés, de ha Anakin valóban olyan tehetséges, akkor levágja, hogy meglepődtek, és akkor nagyobb a csalódás, mikor elutasítják, mintha nincs akármilyen utaló jelecske.

Bőven ráérnek meglepődni és azt kimutatni, mikor tárgyalnak róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán az is lehet, hogy Windu tényleg azért biccent Yoda felé, hogy közölje, átment a fiú. Yoda csak akkor használta az Erőt, ha kellett, és itt nem volt szüksége arra, hogy ő is figyuzza a megjelenő tárgyakat a képernyőn az Erőn keresztül. Elég volt, hogy Windu látta a tárgyakat rajta és a válaszokat mindnyájan hallhatták, és jött a megfelelő megerősítés tőle.

De ez csak hirtelen jött gondolat :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, azon túl, hogy szerintem is ez a biccentés most túl lett dimenzionálva, mivel Anakin akármit is leszűrhetett, de egy ilyen apró mozdulatra a következő percben sem emlékszik, nem, hogy órákkal később, amikor lepattintják.

Nade, itt van még egy elmélet. Minden mester máshogy szondázza Anakint. Yoda az érzéseit fürkészi, Windu az intuitív képességeit, Ki-Adi a gondolatait, megint más a jövőjét, megint más a múltját, stb. Munkamegosztás. És Windu jelzi Yodának, aki mással volt elfoglalva, hogy az "njálam megfelelt, most jösz te", és Yoda rá is kezd a mondókájára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, azon túl, hogy szerintem is ez a biccentés most túl lett dimenzionálva, mivel Anakin akármit is leszűrhetett, de egy ilyen apró mozdulatra a következő percben sem emlékszik, nem, hogy órákkal később, amikor lepattintják.

Nade, itt van még egy elmélet. Minden mester máshogy szondázza Anakint. Yoda az érzéseit fürkészi, Windu az intuitív képességeit, Ki-Adi a gondolatait, megint más a jövőjét, megint más a múltját, stb. Munkamegosztás. És Windu jelzi Yodának, aki mással volt elfoglalva, hogy az "njálam megfelelt, most jösz te", és Yoda rá is kezd a mondókájára.

Én is erre gondoltam. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek, nekem is tetszik, ugyanakkor nem értelek Ody, miért lenne baj, ha páran itt kivesézünk adott esetben egy biccentést. Pont erre van a fórum szerintem... nem hinném, hogy túl lett volna dimenzionálva, csupán páran elmondták az álláspontjukat.

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értem miért annyira fontos, hogy mikor biccent valaki.

 

Ezt írtad, és én ebből arra következtettem, hogy szerinted fölösleges erről egyáltalán beszélni. Szerintem érthető, hogy miért értettem félre. De ha valami, akkor ez most már tényleg túl van ragozva... :)

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minden mester máshogy szondázza Anakint. Yoda az érzéseit fürkészi, Windu az intuitív képességeit, Ki-Adi a gondolatait, megint más a jövőjét, megint más a múltját, stb. Munkamegosztás. És Windu jelzi Yodának, aki mással volt elfoglalva, hogy az "njálam megfelelt, most jösz te", és Yoda rá is kezd a mondókájára.

Ez tényleg logikus. :)

Szerkesztve: - Rog Ertay
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Beszélhetnénk arról is, ki mit csinált a kilencvenes évek végén, amikor készült az EPI? Hogy kerültetek kapcsolatba vele? Mit vártatok tőle? Premier élményeket is megoszthattok. Nosztalgiázzunk kicsit. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy emléxem először egy Chip-CDn láttam a trailerjét, az megtetszett aztán előjöttek vele a tevében itt-ott aztán irány a mozi.

Várni nem vártam tőle semmit de nem csalódtam benne. :)

 

Én akkortájt szerintem az első komolyabb számgépemet tanulmányoztam.

Szerkesztve: - Rog Ertay
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Beszélhetnénk arról is, ki mit csinált a kilencvenes évek végén, amikor készült az EPI? Hogy kerültetek kapcsolatba vele? Mit vártatok tőle? Premier élményeket is megoszthattok. Nosztalgiázzunk kicsit. :)

Huhúúúha... az is jó régen volt már. Én arra emlékszem, hogy mikor a Fókuss bemutatta a trailert éppen valamit ügyködtem a PC-n, aztán apám szólt, kiszaladtam és ledöbbentem. Újabb Star Wars film készül! Anyám. És száguldoztak a podok (akkor én valami csempészes siklós üldözést képzeltem el, fogalmam sem volt arról, hogy verseny lesz), ott volt Jabba, a meghuzatott békaszemű figura (Jar Jart már akkor bírtam), Qui-Gonról meg azt hittem, ő lesz Obi-Wan, Obi-Wanról meg azt, hogy az lesz Anakin (a kisköjökről meg nem tudtam semmit). Aztán jött a Cinema, amiben benne voltak az első képek, és némileg helyre billent a kép ki kicsoda. Na de ott meg szóltak Darth Maulról (két pengéjű kard, nekem az volt a mámor), a droidhadseregről is volt egy kép, ami azonnal megfogott, meg az új vadászok, a Naboo bolygóról.

Szóval a lelkesedésem az egekbe hágott. Akkoriban nőttem ki a Jurassic Park mámorból szóval a szülők meg sem lepődtek, hogy átzuhantam a Star Wars mámorba.

 

Aztán, miután legoból megépítettem minden Winget meg TIE-t, meg néhány podot (Anakinét meg néhány fiktívet), és eljátszottam a trailer jeleneteit, egy kis szünet következett. Aztán éppen a mamámnál voltunk Jánossomorján, és jött a telefon apámtól. Megvan a Star Wars első része, a híres kalóz verzió. Én meg még hetekig nem mentem haza (akkoriban jött a másik telefon is, hogy új macskánk van... sajnos ő azóta elpusztult :)). Mikor hazamentem, csak macsek volt, apám már visszaadta a kazit. Majd később sikerült újra elkuncsorognia és megnéztem a rossz minőségű, angol (akkor szó szerint egy szót sem tudtam), zajos kazin. Majd még egyszer, majd még egyszer. Rajongtam érte, pedig egy kukkot sem értettem a történetből. Csak azt tudtam, ki kicsoda. Aztán vissza lett adva a kazi. Én meg vártam, hogy végre magyarul is nézhessem. Közben megjelent a képregény, melyből megismertem a sztorit is, bár nem volt olyan nagy hatással rám. Csak egy képregény volt. S végül eljött a film a magyar mozikba (kínszenvedéss volt az a négy hónap). Addigra ráadásul már volt gyári lego hósiklóm, meg speeder bike-om, meg landspeederem :) Szóval jött a mozi, beültünk és hódoltam a filmnek. Apám mondjuk egyszer megkérdezte a coruscanti jelenetek alatt, mikor lesz már vége, de gyorsan csöndre intettem. A moziból kijövet aztán áradoztam a filmről, húgom oda volt Jar Jarért meg Obi-Wanért, anyám semleges volt, apámnak meg annyi volt a véleménye, hogy a "trükkök jók voltak, de semmi több". Én meg úszztam a boldogságban, film így még nem volt rám hatással, pedig a Jurassic Park láz sem volt semmi.

 

Moziban nem is láttam többet, vártam a húsvétot, amikor megkaphatom VHS-en. Persze sajna egyszer nézhettem meg, vagy kétszer, mert otthon nem volt videó, mer' bedöglött és hónapokig volt szervízben (ott volt a kazetta és fél évig nem nézhettem meg). Mikor visszakaptuk a videót, apám első dolga az volt, hogy az ep1-el tesztelje. Lazán be is gyűrte. De azzal együtt is annyiszor megnéztem, hogy a két ponton lévő gyűrődést (Jar Jar vs Pit droid jelenetnél és a droidvezérlő hajó felrobbanásakkor) máig várom még a DVD-n is :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még akkor találkoztam vele amikor mindenki úgy ismerte a film címét, hogy A Fantom fenyegetése. :) Lényegét tekintve ez úgy arra az időszakra tehető amikor elkezdték vetíteni a mozik a felújított klasszikus trilógiát. Aztán persze nálam is járt kölcsönbe a reluxamintás videokazi. :) Asszem az első pár percben még levegőt is elfelejtettem venni annyira vártam már a képkockákat. Végül rá pár hétre elkezdték a mozik is vetíteni:) Később természetesen jött a normális kazetta, a DVD térhúdításával és kicsit későn a DVD film. Azóta persze ez a film igazi tesztlemezzé nőtte ki magát, főleg amikor sikerült egy aktív szubládát vennem :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy vártam mint a Messiást.De nem néztem meg a kalózt.15 után újra volt Star Wars film a mozikbn.A film után meg mint akit pofánvágtak.A kérdések amiket feltettem:

Mi a fasz köze van Anakin gyerekorának az áttérésnek?

Miért lett ilyen gyerekes?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek sztorik! Nálam gyakorlatilag 1995-ben kezdődött a dolog, akkor éledt újra az SW a digitálisan felújított változattal. Akkora ökör voltam, hogy az 1997-es SE kiadás érkeztekor, ezeket a filmeket eladtam, mondván jó nekem az SE is. Azóta ezerszer megbántam.

 

Szóval ennek az 1995-ös kiadású filmnek az elején volt egy riport Lucassal (NH elejéről van szó), ahol közölte, hogy biztosan lehet számítani az új trilógiára. Na én akkor tudtam meg ezt a dolgot, és még most is emlékszem, menniyre távolinka tűnt az ezredforduló, amikor is majd bemutatják az első részt. Ám ez nem szegte kedvem, sőt maga a hír is teljesen felvillanyozott! Gyerekkorom legnagyobb filmes élménye folytatódik! Nagyon kíváncsi voltam, és szerencsére pont akkor vezettem be az internetet, amikor a filmet készítették (1996 táján, elender inernet, havi 10 óra 2500 Ft :) ). Innen egyenes út vezetett a filmig. Majdnem minden spoilert elolvastam, teljesen képben voltam a történet főbb vonalait illetően. A trailert 'rongyosra' néztem, a látványvilág teljesen lenyűgözött. Akkoriban csak egy fórum volt, ahol jókat dumáltunk a készülő filmről. Akkoriban teljesen más volt a fórum összetétele. A mai félistenek közül akkor még szinte senki nem fórumozott. :) Akikre hirtelen emlékszem, az Royal Guard, Darth Vonat és Rob King the Jedi. Jó arcok voltak.

 

A film érkeztével nekem is megnőtt az étvágyam, és DarkLord-nak hála meg is szereztem a filmet (Z verzió), és a zenét. Azt érdemes megemlíteni, hogy 3000 Ft volt a két írott a CD, ami mai szemmel nézve irgalmatlan sok. Gondolom abból sokat kaszált a srác, mert nem én voltam az egyetlen aki rendelt tőle. Engem azonban a pénz legkevésbé se érdekelt, egyszerűen látni akartam a filmet. Persze a minőség iszonyatos volt, így a filmélmény is csorbult, de azért negatívba se csapott át. Később a magyar premieren is láttam a filmet, a kecskeméti multiplexben. Egészében véve tetszett az egész, ami azóta csak mélyült.

 

Ami még fontos, hogy remek korszak kezdődött az életemben az Episode I-el. Rengeteg új embert megismetem a hat év alatt, és barátokat is szereztem az SW-nek hála. Ha visszagondolok, csupa gyönyörű dolog jut az eszembe....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eme sztorikat elolvasva gondolkodom el azon, hogy mennyire összeköti az SW a generációkat is, és ez fantasztikus dolog.

Így van. Hamarosan 33 leszek, és kis túlzással van itt olyan is, aki a fiam/lányom lehetne. Illúziót kergetnék ha azt mondanám, hogy a régi filmek hoztak össze minket. Azoknak is van szerepük, de az EPI (EPII,III)kulcsmomentum ebben a kérdésben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van. Hamarosan 33 leszek, és kis túlzással van itt olyan is, aki a fiam/lányom lehetne.

Ha most Mátészalkán élnél Dzséjtet simán be is vállalhatnád fiadnak :) :) :D

 

Viccet féretéve való tény a generációk az EP I idején találkoztak. :)

De azért jó látni és hallani, hogy mai kölyöknek akik már ebben a hi-tech világban szoktak hozzá a filmekhez azért még elismerően tudnak nyilatkozni a klasszikus trilógián :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért meg kell vallani, hogy ha nincs az EPI és az új filmek, akkor ma ez a fórum se létezne (és sok más site sem). Az előzmények hatalmas mennyiségű netes cuccot generáltak, hisz friss SW alapanyag érkezett. Az EPI készítése idején pl. gomba mód szaporodtak el a különböző SW oldalak. Akár tetszik akár nem, a mai felállás főleg az új érának köszönhető.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom azóta már rájöttél a válaszokra. :)

Persze igen.Nagyon sok minden tetszett benne.A jediket így képzeltem el '81-ben is ugyanaz a hangulat áradt belőle mint a régi trilógiából.Hamísítatlan Star wars film volt.Inkább az volt akkor a bajom, hogy úgy éreztem, hogy engem öreg rajogót cserben hagy Lucas, hogy újakat szerezzen.De ez csak az első nézés után volt.Párszor még megnéztem és helyreállt a rend.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért meg kell vallani, hogy ha nincs az EPI és az új filmek, akkor ma ez a fórum se létezne (és sok más site sem). Az előzmények hatalmas mennyiségű netes cuccot generáltak, hisz friss SW alapanyag érkezett. Az EPI készítése idején pl. gomba mód szaporodtak el a különböző SW oldalak. Akár tetszik akár nem, a mai felállás főleg az új érának köszönhető.

Ezzel teljes mértékben egyetértek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Párszor még megnéztem és helyreállt a rend.

Én se éreztem azt mint 1984-ben az EPIV idején, de sokakkal ellentétben nem kezdetm el háborogni ezen. Akkor kisgyerek voltam, 1999-ben meg felnőtt. Hogy várhattam volna, hogy ugyanúgy hasson rám egy mese? Persze tetszett, de mégse ájultam a pad alá tőle. Az új filmek nálam mindig idővel értek be, talán csak az EPIII volt az, ami elsőre kiütött. Szerintem ezzel nincs is semmi baj, és örülök, hogy nem voltam/vagyok olyan idióta, hogy a felnőttkori énem nyafogjon a régi feeling elvesztésén. Az egy másik világ volt, teljesen más értékrendel (10 éves voltam ugyebár). Annak nagyon örülök, hogy megtaláltam azt az egyensúlyt, ami összeköti a két érát. Ezért tudom egyben szemlélni az egészet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.