Ugrás a kommentre

Háttérben lévő érdekességek, történetek


Coce_Plant

Ajánlott hozzászólás

  • 1 hónappal később...

Emlékszem anno sokan megrökönyödtek azon, hogy Sio Bibble kategorikusan kijelenti: "Itt demokrácia van". Demokrácia és királynő? Az ep.2-ben az is kiderül, hogy Padmét megválasztották anno, ami tovább növeli a képzavart. Úgy tünt itt egyfajta érdekes Lucas-találmányról van szó: egy olyan külsöségekben monarchiára emlékeztető rendszer, aminek a valódi belső mozgatórugói valójában demokratikusak.

Én ma tudtam meg: ilyen a mi világunkban is létezik, igaz csak egy helyen: Malajziában. Ott demokratikusan választják meg a királyokat! (az alábbi képen Mizan Zainal Abidin of Terengganu, Malajzia jelenlegi királya, akit 2006-ban választottak meg erre a posztra):

 

Mizanagong.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről egyszer a töri tanárom mesélt még középsuliban (persze nem a történelem könyv alapján, de hát ő sok mindent adott, ami nem volt benne a töri könyvekben). Bár eddig fel sem merült bennem, hogy ez egyezik Naboo politikai beállítottságával.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem meg olyan természetes volt, hogy lehet királynőt demokratikusan is választani. Elvégre a király vagy királynő államfő, ha közt. elnök államfőt lehet, akkor királynőt is, tök mindegy, minek hívják, a poszt a lényeg :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem meg olyan természetes volt, hogy lehet királynőt demokratikusan is választani. Elvégre a király vagy királynő államfő, ha közt. elnök államfőt lehet, akkor királynőt is, tök mindegy, minek hívják, a poszt a lényeg :para:

Csakhogy a király/királynő megnevezés a monarchikus berendezkedéshez tartozik, ahol öröklödik az uralkodás joga (kivéve Malajzia ugyebár :))... asszem ezért lehetett ez sokak számára anno fura :) (ha jol rémlik még anno az sw.hu-n is mentek erről viták, hogy akkor hogy is van ez)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, a név ahhoz tartozik, de nem kell feltétlen görcsösen ragaszkodni a bevett formákhoz :) Persze egyéni ízlés kérdése ez is, a többség asszociált arra, amit megszokott a való életből :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg úgy voltam ezzel (is), hogy kész tényként elfogadtam, az SW univerzumban ilyen is lehetséges, mint sok más dolog és lény, ami a való világban másként van vagy nem is létezik.

Nem gondoltam volna, hogy van ilyen politikai rendszer a valóságban is. Jó volt ezt megtudni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
Tudja valaki, hogy hol élt Shmi Anakin születésének idején? Szerintem ezt elég fontos lenne tudni.

Nem tudni. Még az EU is úgy vélekedik róla, hogy "ismeretlen helyen született, de feltételezhetően a Tatooine-on".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért mondom, ismeretlen, és még az EU is csak találgat. Lehet, Anakin maga sem tudja, hol született. Mondjuk az biztos, hogy valami barátságosabb gazdánál lehetett akkor Shmi, mert nem hiszem, hogy egy durvább alak hagyja kihordani a babát, majd megszületni és még nevelni is (mondjuk már az is furcsa, hogy Gardulla vett egy három éves gyereket... akkor még nem sok haszna lehetett Anakinnak).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért mondom, ismeretlen, és még az EU is csak találgat. Lehet, Anakin maga sem tudja, hol született. Mondjuk az biztos, hogy valami barátságosabb gazdánál lehetett akkor Shmi, mert nem hiszem, hogy egy durvább alak hagyja kihordani a babát, majd megszületni és még nevelni is (mondjuk már az is furcsa, hogy Gardulla vett egy három éves gyereket... akkor még nem sok haszna lehetett Anakinnak).

Lehet, hogy nem akkor még voltak rabszolgák, csupán szegény sorban élő emberek. Shmi élettörténete is megérne egy misét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szintén az EU szerint Shmi gyerekkorától rabszolga. 9 évesen a szüleivel tartott valahová, mikor a hajójukat kalózok támadták meg a Peremvidéken. Azóta rabszolgasorsban él. Érdekesség, hogy nem Cliegg Lars volt az első, aki fel akarta szabadítani Shmit. Az egyik Gardulla előtti gazdája, Pi-Lippa is felszabadította volna, de meghalt előtte (lehet éppen nála laktak, mikor Anakin született).

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
Á, szerintem a magassága annyira nem számít, mivel Vader úgyis műlábakat kap :hmm:

De ahhoz már számít, hogy Haydenhez hasonlatosan bele e tud bújni a jelmezbe :lol: Egy kis emelvénnyel meg minden szintkülönbség megoldható :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...
  • 4 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.