Ugrás a kommentre

Háttérben lévő érdekességek, történetek


Coce_Plant

Ajánlott hozzászólás

Kihasználva a hosszú hétvégét, megnézem az SW Sagat. Holnap este ezzel a résszel kezdem! Már elég régen láttam, kíváncsi vagyok milyen hatást gyakorol majd rám. Lehet, hogy majd új topikokat is nyitok ha valami eszembe jut. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megint Dzséjt bá'-nak van igaza. Maul megüti, így a keze hátracsukilk, kiesik a kard a kezéből és akkor végzi rajta a halálos vágást.

Bár nem azon múlt, hogy kiesett a kard a kezéből, ha ott lett volna még, akkor sem tudva volna kivédeni :D

 

15c42593684108.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megint Dzséjt bá'-nak van igaza. Maul megüti, így a keze hátracsukilk, kiesik a kard a kezéből és akkor végzi rajta a halálos vágást.

Bár nem azon múlt, hogy kiesett a kard a kezéből, ha ott lett volna még, akkor sem tudva volna kivédeni :D

 

15c42593684108.jpg

De Anakin TCW -s kardvesztése és eme momentum között semmi hasonlóság nincs. :D Teljesen más szitu.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kihasználva a hosszú hétvégét, megnézem az SW Sagat. Holnap este ezzel a résszel kezdem! Már elég régen láttam, kíváncsi vagyok milyen hatást gyakorol majd rám. Lehet, hogy majd új topikokat is nyitok ha valami eszembe jut. ;)
Csak bátran. :) Olyan jó lenne megint kicsit elfilózni a Saga filmjein, mert egészen leszoktunk róla. Igaz, ahhoz most már ismét végig kellene nézni őket, mert én pl. a Baljós árnyakat két éve láttam utoljára. De itt az ideje megint elkezdeni, ha másként nem megy, akkor apránként.

 

Hétvégén teszek egy próbát, hátha a gyerekek is vevők lennének Jar Jar kalandjaira. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megint Dzséjt bá'-nak van igaza.
No megnéztem a filmet, és nincs igaza Dzséjtnek. Ezt írta: "Nézd csak meg! Mikor Maul leszúrja, már nincs a kezében a kardja. Qui-Gon szó szerint elejtette harc közben a fegyverét, nem kicsavarták, kilőtték vagy a kezét vágták le..."Amikor Maul leszúrja, bizony Qui-Gon kezében van a kardja ráadásul abban a pózban, ahogy korábban írtam. Sújtani akart, de pofán vágta Maul, amivel meglepte Jinnt. Ekkor jött a végzetes szúrás és a kard elejtése. Ki lehet kockázni....én vagy ötször megtettem. ;)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Így, majd' egy évvel a DVD-m tönkremenése után, gondoltam, teszek egy próbát és beraktam a lemezt a lejátszóba. Noha a minden rész előtt feljövő STAR WARS felirat (a szövegben közben az epizód jelenetei játszódnak) szaggatott, és a 20. századi róka 21. századi verziója utáni THX teszt is félig beszaggatott, maga a film tökéletes minőségben jött át, azaz meg tudtam nézni hála az égnek. :angry:

 

Azt ne kérdezzétek, hogy mi történt vele abban az egy évben, amíg a polcomon állt (mert semmi, 1 éve mégse működött), de a lényeg, hogy most jó lett.

 

Két kérdés: A Jabba mögött, a háttérben található Huttnak mi a neve? A másik: a szenátusban a Szövetséget képviselő szenátor az Lott Dod?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is volt már olyan az Aliennél, hogy egy jelenet teljesen szétesett képkockákra, majd a lejátszó nem is tudta tovább vinni. Egy pár hónappal később csak úgy próbaképpen beraktam. Ez évekkel ezelőtt volt és azóta is azt a lemezt nézem, hibátlan. Hogy akkor mi volt a baj, máig nem tudom (pedig ideges lettem, mert éppen akkor kaptam vissza és azóta nem adok kölcsön senkinek gyári DVD-t).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...
  • 2 hónappal később...

Tudom, a mi lett volna, ha kérdések nem a legszupibbak, de szerintetek Qui Gonn magával vitte volna Anakint, ha Shmi elég tökös lett volna ahhoz, hogy bevallja: lefeküdt egy kocsmatöltelékkel és így született Anakin? :D

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, a mi lett volna, ha kérdések nem a legszupibbak, de szerintetek Qui Gonn magával vitte volna Anakint, ha Shmi elég tökös lett volna ahhoz, hogy bevallja: lefeküdt egy kocsmatöltelékkel és így született Anakin? :D

Szerintem igen, mert ennek ellenére magas volt a midi száma, és szuper tehetséges volt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Néztem az ep1-et és felmerült bennem valami a végső párbaj alatt. Mikor a sugárpajzsok elválasztják egymástól a küzdő feleket, Qui-Gon ugye térdre ereszkedik és látszólag meditálni kezd. Én eddig úgy gondoltam, hogy pihen, de mi van, ha ekkor készült fel a túlvilági létre? Elég jó harcos és bölcs mester volt ahhoz, hogy felmérje, Maullal egyedül nem bír el, és talán ezt a pár percnyi szünetet használta fel arra, hogy összeszedje tudását a halhatatlanság e formájáról és felkészítse a szellemét a túlvilági létre. Hasonló mozzanata Bennek is van a halála előtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Qui-Gon akkor szimplán csak meditált, összegyűjtötte a maradék erejét Maul ellen. Ha érezte, hogy egyedül nincs esélye a Sith ellen, akkor bevárhatta volna Obi-Want - tudnia kellett, hogy ott rohan mögötte, mint az őrült. Másrészt, ha készült volna a halálra - vagy a halál utáni életre - akkor nem döbbent volna meg annyira, amikor a penge átszúrta a mellkasát. Én legalábbis elég komoly döbbenetet/meglepődést olvastam le ekkor az arcáról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bevárhatta volna? Hol? A sugárpajzsok közt? Maul nem várt volna, ráront - azzal viszont elveszti a kezdeményezést - és azon a szűk helyen semmi esélye nem lett volna az ikerpengék ellen (azon a szűk helyen még egyszerre kettejüknek sem sok). Csak egy választása marad: nyomulni és megpróbálni kitartani.

Az nem döbbenet volt, hanem fájdalom. Nem hiszem, hogy egy képzett és bölcs Jedi mestert megdöbbentené az, hogy egy nála fiatalabb és érezhetően képzettebb legyőzi. Ha igen, akkor piszok arrogáns lehet, ilyen jellemvonásnak azonban Qui-Gonban nyoma sincs. Viszont ha valakit melltájékon ledöfnek, az fáj. A kardját sem véletlen ejti el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt. Az EpIII óta szerintem egyértelmű, hogy ez történt, mármint bennem azóta meg sem fordult más gondolat a meditációval kapcsolatban. Sőt, az lenne az igazán durva, ha ott, a halál árnyékában meditálva jönne rá arra a technikára, amivel később eléri a "halhatatlanságot".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bevárhatta volna? Hol? A sugárpajzsok közt? Maul nem várt volna, ráront - azzal viszont elveszti a kezdeményezést - és azon a szűk helyen semmi esélye nem lett volna az ikerpengék ellen (azon a szűk helyen még egyszerre kettejüknek sem sok). Csak egy választása marad: nyomulni és megpróbálni kitartani.

Az nem döbbenet volt, hanem fájdalom. Nem hiszem, hogy egy képzett és bölcs Jedi mestert megdöbbentené az, hogy egy nála fiatalabb és érezhetően képzettebb legyőzi. Ha igen, akkor piszok arrogáns lehet, ilyen jellemvonásnak azonban Qui-Gonban nyoma sincs. Viszont ha valakit melltájékon ledöfnek, az fáj. A kardját sem véletlen ejti el.

Még a sugárpajzsok előtt. Vagy akár úgy, hogy nem ő tereli Mault, hanem fordítva. Lett volna pár alternatíva, persze tudom, ennek így kellett lennie, így találta ki Lucas bácsi, de mégis.

Döbbenet hatására is el lehet ejteni a fénykardot. Talán az legmegközelítőbb megfogalmazás, hogy fájdalommal vegyes döbbenet ült az arcán. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy ha így is lenne, az csak utólagos belemagyarázás - bár tényleg érdekes elmélet. Lucasnak tuti nem volt akkor még a fejében hogy Qui-Gon képes lesz csevegni a túlvilágról.

És azért kezdett el meditálni, mert csak így lehetett megírni "Jedisre" a viselkedését. Ugye ő nem sétálhatott volna fel-alá mint Maul agresszív tekintettel, az egyetlen megoldás az hogy lepihen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy ha így is lenne, az csak utólagos belemagyarázás - bár tényleg érdekes elmélet. Lucasnak tuti nem volt akkor még a fejében hogy Qui-Gon képes lesz csevegni a túlvilágról.

Erre azért nem vennék mérget. Lucas azért nem spontán találta ki a dolgokat, vígan lehetett fogalma arról, hogy Qui-Gon legyen az első, aki visszabeszél a túlvilágról. Elvégre azt meg kellett oldania valahogy az ep1-2-3 folyamán.

Amúgy meg, sok dolgot magyarázunk meg utólag. Miért is baj az?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hinném, hogy Qui-Gon akkor és ott egy pár másodperces meditálás alatt jött volna rá a nagy titokra, vagy legalábbis készítette fel magát a halálra. A teste se tűnt el. Szerintem inkább az Anakinhoz fűződő kapcsolata lehet a háttérben.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.