Ugrás a kommentre

Háttérben lévő érdekességek, történetek


Coce_Plant

Ajánlott hozzászólás

Egyrészről: Szerintem csak Naboon fedi fel magát, mikor felkeresik Boss Nasst

 

Másrészről: Akkor már csak egy hajó képezte a "blokkádot". A felszínt ugye elfoglalták, nem volt már miért ott állomásoztatni a "fél" flottát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az elején Padmé kezd, mint Amidala, aztán mikor Obiék kiszabadítják és elmenekülnek, a hangárban a dublőr (vagyis még közvetlenül azelőtt cseréltek a dublőrrel, hogy elfogták volna, gondolom, itt is ugye Padmét igyekeztek rejteni), onnantől Coruscantig dublőr van Amidala jelmezében, miközben Padmé meg Artut tisztít, és bemegy a Jedikkel a városba, aztán a megérkezés után megint Padmé a királynő (a lakosztályban cserélhettek, de szerintem egyértelmű, hogy Padmé beszél Palpival), a gépre menve dublőr egészen a felfedésig. Legalább is szerintem :lol: Úgy működhetett a dolog, hogy ahol tárgyalni kellett, ott Padmé a királynő, ahol meg nem túlzottan kellett dönteni, ott a dublőr van. A hangárban Padmé, mint udvarhölgy az egyetlen, aki megszólal a királynő kérdésére, ezzel is jelet adva, hogy szökjenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

.... amit nagyon jól megkavar az, hogy minden jelenetben más ruhát hord. Így aztán végképp követhetetlen, hogy ki kicsoda :lol: Kedvencem, amikor Padmé a hatalmas ablak mögül nézi a városba bevonuló droidokat, aztán később amikor a droid jelenti hogy "Letartóztattuk a királynőt" akkor már Sabé van a képen - egy másik ruhában. Hehehh.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az elején Padmé kezd, mint Amidala, aztán mikor Obiék kiszabadítják és elmenekülnek, a hangárban a dublőr (vagyis még közvetlenül azelőtt cseréltek a dublőrrel, hogy elfogták volna, gondolom, itt is ugye Padmét igyekeztek rejteni), onnantől Coruscantig dublőr van Amidala jelmezében, miközben Padmé meg Artut tisztít, és bemegy a Jedikkel a városba, aztán a megérkezés után megint Padmé a királynő (a lakosztályban cserélhettek, de szerintem egyértelmű, hogy Padmé beszél Palpival), a gépre menve dublőr egészen a felfedésig. Legalább is szerintem :lol: Úgy működhetett a dolog, hogy ahol tárgyalni kellett, ott Padmé a királynő, ahol meg nem túlzottan kellett dönteni, ott a dublőr van. A hangárban Padmé, mint udvarhölgy az egyetlen, aki megszólal a királynő kérdésére, ezzel is jelet adva, hogy szökjenek.
Tökéletesen leírtad. Így volt. :yes: Amikor Coruscantra mennek, a dublőr királynő Padméra néz kérdőn, hogy vállalják-e a veszélyt.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Padmé és Sábé csereberéje olyan, mint egy bűvésztrükk. Míg a királynő elvonja a figyelmet ruhakölteményeiben, addig senki sem figyeli a háttérben állókat. Pedig ha odafigyelünk, kiszúrható, hogy Padmé a királynő. Érdemes a szereplők mozgását figyelni, és máris lebukik a díszes társulat:

- Az udvarhölgyek mindig kicsit le vannak maradva a királynőtől, kivéve Padmét, ő szinte a királynő mellett lépdel, ha megállnak, mindig úgy áll, hogy Sabé fülébe súghasson.

- Panaka mindig Padmé közelében van, ő előtte vagy közvetlen mellette. És ez szinte mindig azt jelenti, hogy a királynő mögött van, pedig előtte vagy mellette kéne lennie, hogy adott helyzetben a testével tudja védeni. De nem, mindig Padmét védi ily módon, kivétel természetesen, mikor biztonságos a helyszín. A nabooi hangárban is van egy érdekes momentum, mikor Qui-Gon kirántja a kardját, Panaka nem a királynő elé lép, hanem Padmé felé (el a királynőtől, alias Sabétól).

- Azt tudni kell, hogy az udvarhölgyek is testőrök, ezért is vannak ők is felfegyverezve. Figyeljétek, hogy Padmét mindig körülveszik az udvarhölgyek (a királynőnek álcázott Sabé is mindig úgy áll meg, hogy adott esetben védhesse a testével Amidalát).

Szóval az egészben nem csak ez a rejtett beszélgetés ("Amidala" megkérdi az udvarhölgytől, hogy vállalja-e a veszélyt), hanem a csoport mozgását is nagyon jól kitalálták. Nagyon aprólékosak, de nem feltűnőek, csak ha figyelünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval az egészben nem csak ez a rejtett beszélgetés ("Amidala" megkérdi az udvarhölgytől, hogy vállalja-e a veszélyt), hanem a csoport mozgását is nagyon jól kitalálták. Nagyon aprólékosak, de nem feltűnőek, csak ha figyelünk.

Nekem ez soha nem tűnt fel, de ha a napokban megnézem, akkor figyelni fogom ezt is, köszi, hogy leírtad :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval az egészben nem csak ez a rejtett beszélgetés ("Amidala" megkérdi az udvarhölgytől, hogy vállalja-e a veszélyt), hanem a csoport mozgását is nagyon jól kitalálták. Nagyon aprólékosak, de nem feltűnőek, csak ha figyelünk.
Lucas nem hülye gyerek, de ezt eddig is tudtuk. :lol:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, nagyon érdekesek összeszedve ezek az apró, ám de annál jobban árulkodó finom jelzések, mert tudatosan én sem figyeltem meg ezeket, de valahogy lehet tudni, talán tudat alatt fogva az értelmüket, hogy mikor van Padmé a királynői jelmezben és mikor Sabé. És hiába az arcfesték, de a két színésznő azért annyira nem hasonlít egymásra, hogy össze lehessen keverni őket teljesen. :lol: Ugye Keira Knightley a másik?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, nagyon érdekesek összeszedve ezek az apró, ám de annál jobban árulkodó finom jelzések, mert tudatosan én sem figyeltem meg ezeket, de valahogy lehet tudni, talán tudat alatt fogva az értelmüket, hogy mikor van Padmé a királynői jelmezben és mikor Sabé. És hiába az arcfesték, de a két színésznő azért annyira nem hasonlít egymásra, hogy össze lehessen keverni őket teljesen. :lol: Ugye Keira Knightley a másik?
Ő az! Ez a szerep indította el a karrierjét.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fejembe jutott még valami, főleg az animációs film után. Szóval arról van szó, hogy ezzel ami ott történt ( Senate spy) némileg más megvilágításba helyezi azt a jelenetet amikor a Szenátusban a neimoidiai szenátor kikéri magának Padmé gyanúsítgatását. Ott, akkor nagyon tagadott, de eddig talán senki se gondolta azt, hogy akár ő ártatlan lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes felvetés és tényleg, akár lehetséges is lehetne. Bár szerintem is tudott erről, hiszen akkor a Kereskedelmi Szövetség még nem volt illegalitásban, ő pedig őket képviselte. Elég botor dolog lett volna Amidala szökése után nem tájékoztatni a képviselőjüket.

Bár a másik megoldás, hogy amiről nem tud, azt őszintén tudja tagadni :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem mint szenátor inkább a népét képviselte. Bár ki tudja.

 

Másik ami szöget ütött a fejembe, hogy amikor Padmé kéri a felszólalást, akkot úgy jelentik be mint " A Független Rendszerek képviselőjét". Most akkor mi van?! Naboo akkor most a Köztársaság része, vagy független tőle?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem mint szenátor inkább a népét képviselte. Bár ki tudja.

 

Másik ami szöget ütött a fejembe, hogy amikor Padmé kéri a felszólalást, akkot úgy jelentik be mint " A Független Rendszerek képviselőjét". Most akkor mi van?! Naboo akkor most a Köztársaság része, vagy független tőle?

Valorum szuverén rendszert mond ami igaz is, hisz önrendelkezők. Olyan mint az EU. :D Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Magam sem tudom, mi történt. Plussz egy kérdést akartam csinálni a kvízbe, épp betettem az EpI DVD-t a gépbe, és elindítottam a power dvd-t, mikor rámírtak msn-en. Elindult a film (a menü előtti fanfár), aztán ráváltottam az msn-re, erre meghalt. A power dvd jelzi, hogy van egy "félbeszakadt" session, de mikor ráklikkelek, hosszas töltés után csak feketeség. Az asztali dvd nem csinál vele semmit, ahogy más dvd programok sem...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem akarok hiú reményt kelteni, de ez elsőre inkább a gép hibájának tűnik. Vagy a codecek között lett valami cifra, vagy az olvasóban nem kóser valami. De egy DVD nem szokott így megmekkenni, ha csak az olvasó nem karistolta össze, de az látszana.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.