Ugrás a kommentre

Háttérben lévő érdekességek, történetek


Coce_Plant

Ajánlott hozzászólás

Azért meg kell vallani, hogy ha nincs az EPI és az új filmek, akkor ma ez a fórum se létezne (és sok más site sem). Az előzmények hatalmas mennyiségű netes cuccot generáltak, hisz friss SW alapanyag érkezett. Az EPI készítése idején pl. gomba mód szaporodtak el a különböző SW oldalak. Akár tetszik akár nem, a mai felállás főleg az új érának köszönhető.

Szerintem meg ez azért van mert a nyolcvanas évek elején még nem volt net :) Szóval nem filmfüggő hanem inkább technikafüggő a netre való feljutása a történetnek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg ez azért van mert a nyolcvanas évek elején még nem volt net :)

Ebben nagyon tévedsz. Az amcsiknál már volt internet, persze csírájában, és még neve sem volt, csupán számítógépek hálozata. Volt egy link valahol, ahol 1983-ban a Jedi visszatér címét fikázza mindenki egy fórumban, hogy ez mennyire egyszerű és snassz. Érdemes lenne megkeresni.

 

Amúgy mit számít az idő? Amikor van technika rá, lehet csinálni EPIV-V-VI oldalakat is, nem számít hogy hány évesek a filmek. Mégse miattuk készültek site-ok, hanem az új filmek miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek ötlet ez a nosztalgiázás! Jó olvasni ezeket a történeteket. Akkor itt az enyém:

 

A készülő új trilógia hirét pont ugy tudtam meg, ahogy Ody: a '95-ös kazetta elején lévő interjúból. De valahogy nem tudtam komolyan venni. Nekem nincs első élményem a régi filmekről: mióta az eszemet tudom, azóta olyan magától értetödő hogy vannak Star Wars filmek, minthogy süt a nap. Hogy ezekből új részek készüljenek az számomra nagyon furcsának tünt, s gondoltam ez a Lucas nevü fazon csak úgy mondja... nem lesz ebből semmi.

Aztán teltek múltak az évek és egyre többet lehetett hallani a készülő filmekről. De mivel nagyon kereknek éreztem a régi három filmet, igy igazi várakozás nem vett erőt rajtam egészen a Fókuszos elözetesig. Már az elözetes beharangozójától elaléltam: még délelött mutattak Jabbát, meg Darth Mault dupla-fénykarddal. Teljesen felpörögtem, s persze már bevolt készitve a videó-felvevő, amikor a Fókusz leadta a teljes elözetest. Köpni nyelni, nem tudtam... a hideg futkosott a hátamon, annyira élveztem. Áldtam az előrelátásomat, hogy felvettem igy újra és újra megnéztem az azt követő napokon. Akkor megfogadtam, hogy nem nézem meg a bemutató elött, s nem akarok róla semmit sem tudni: úgy akarok leülni egy SW-film elé, hogy minden jelenet a meglepetés erejével érjen.

 

Ám megkísértett az Erő sötét oldala :) Szüleim megvették nekem a Baljós Árnyak regény-változatát még a nyár elején. Elöszőr csak az első oldalba akartam belelesni, de aztán egyik követte a másikat, s végül másnapra már ki is olvastam az egészet. Imádtam! A nyáron kis-családdal Görögországba utaztunk, s emlékszem az esti vacsiknál külön program volt, hogy a Baljós Árnyakat meséltem a tesóknak/szülőknek. Persze minden este csak pár fejezetet. Sikerült őket is felpörgetnem. Emlékszem apám meg is jegyezte, hogyha hazamegyünk ezt azonnal megkell néznünk. Szólnunk kellett neki, hogy csak ősztől adják nálunk :)

 

Aztán, hogy hogynem ősszel mikor a film bemutatója érkezett szerelmes lettem, s hirtelen a Star Wars kevésbé lett fontos, mint addig... igy késtük le hetekkel a bemutatót. Már szinte mindenki látta az osztályban, csak én nem. Végül apám kellett megszervezze a közös családi mozizást... akkorra már rengeteg dolgot hallottam a körülöttem lévőktől a filmről: volt aki nagy baromságnak tartotta, s Jar Jart a pokolra kivánta, s volt aki szerint jó kis 'fantasy film' lett. Pár héttel a moziba jutás elött már netem is volt, igy belekóstolhattam abba a fikaáradatba, ami megindult a csalodott rajongók részéről. Talán ezeknek is köszönhető, hogy nem akkora kedvvel mentem már a bemutatóra... egész a 20th Century Fox logóig kellett várni mire végre ráébredtem: Egy Star Wars film bemutatóján ülök! S ahogy a "Réges régen..." kiirás megjelent (magyarul! valamiért leforditották) akkor már szabályszerüen magába szippantott az SW feeling. Akkor láttam életemben elöszőr SW filmet moziban... ahogy berobbant az SW nyitány már szárnyaltam... s imádtam az egész filmet. Föleg onnantól, hogy megérkeznek a Tatooine-ra. A történet sajnos nem hatott az újdonság erejével, de ez nem zavart meg abban, hogy remekül szórakozzak. Ugyan Jar Jar-t néhol túlzásnak éreztem, de mindig volt, ami kompenzálja... a film végi fénykardpárbaj, s föleg Obi és Maul harca teljesen lenyügözött. Egy sith és egy jedi hihetetlenül erőteljes és dinamikus összecsapása... úgy éreztem magam, mint akinek most valósult meg egy álma.

A film után bátyám is egyetértett velem: ez óriási volt. Még arra is emlékszem, hogy külön kiemelte mennyire bejött neki az űrhajók új desginja. A szüleim már nem voltak ilyen elégedetten... ők mást vártak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hú ezt egy kicsit végig kell gondolni!

Nálam gyakorlatilag akkor tudatosult, hogy lesz ep1, hogy el tudtam olvasni és fel tudtam fogni a Csillagok hárorúja elején a római 4-est.

Akkor kb 7 éves lehettem, mert ugye akkorra tanul meg az ember olvasni. Ez ha jól számolok 93-ban volt.

Én akkortól természetesnek kezeltem, hogy majd lesz valamikor 123. Persze ilyenkorban még nincs fogalma az embernek, hogy Ki kicsoda, ki Lucas, ki Williams stb.

De belegondolva nem kellett sokat várnom 95-ig, amikor ahogy Ody említette Lucas elhintett egy morzsát. Akkoriban már lehetett hallani az SE-ről, és onnantól konkrétan a forgatásról, de akkor valóban ez még csak annyira kötötte le az embert, annyira hozta lázba, mint bármelyik más filmnek a folytatása pl JP2 vagy a Batman Forever.

SE pont tíz éve volt akkor én még nem is álmodtam netről, szerintem kb 98 tavaszán neteztem először suliban. DE 98 őszén már volt otthon kölcsönmodem, kölcsön netelőfizetéssel. Mert bátyám haverjának volt egy korlátlanja és egy már nem használt 28-as modemje, azt adta oda, hogy ha ők nem neteznek akkor nyugodtan használjuk.

Ezzel a 28-as modemmel kellett napokig letöltésvezérlőkkel leszenvedni azt a trailert amiben Yoda monológját azt hiszem mindenki kívülről fújja. Fear is the path to the dark side...

De a trailert először én is a fókuszban láttam. Ami felvan véve Videóra!

Gyakorlatilag, ahogy mozgókép volt egyből magába szippantott. Meg a fókusz nem csak a trailert adta le, hanem azt is, amit az amcsi mozitulajok mondtak az ottani őrültekről, akik csak a trailerre ültek be a filmekre, és vették a következő jegyet a köv trailerre. Addig szerintem sosem volt sehol a világon híradótéma egy mozielőzetes. Ez a Hype szerintem mindenkit beszippantott aki kicsit is fogékony volt az swre korábban.

Aztán az nem is tudatosult bennem, hogy az usában korábban van a premier. Csak akkor mikor a suliban volt unokatesóm ballagása, és neki a bátyja amolyan időssebb fan volt(Anyu neki vett amcsiban kenner figurákat 84-ben). Ő mondta, hogy haverjától jön aki mondta, hogy ep1 Z-s verzió. Mondom, hogy lehet? Hisz itt még nem ment le moziban és a kalóz cuccok csak úgy működtek a skála piacon, hogy magyar mozikamerások voltak, ha meg ment volna moziban akkor már elmentünk volna. Na megdumáltuk, hogy majd tartunk egy mozidélutánt. Ez nem jött be, ratyi minőségből semmit nem fogtam fel a sztoriról semmit nem tudtam, nem tudtam, ki Ben ki, Akciókból semmi nem jött át feelingben, se látványban. Ha mondta ott körülöttem valaki akkor sem fogtam fel a ratyi minőségtől, hogy ez most ki, és nem az aki az előbb volt. Csak annyira emlékszem ebből, hogy annyit sikerült előre lelőni, hogy Amidala=Padmé. püff neki. Azt hiszem ekkor még egyedül Amidala és az akkor ikonikus piros ruhája miatt ismertem fel egy karaktert.

Ez annyira ugyan nem viselt meg.

Augusztusban a Blikk elkezdett egy sorozatot négy részest, hetente egy dupla oldalas cikkel. Negyedik része pont a magyar premier hetére esett. Akkortól kezdtem el minden újságkivágás gyűjteni. Nemrég valahol ráakadtam a kettesre, ami arról szól, hogy kész a szinkron! De többi részét nem találom, mert persze soha semmim nincs rendszerezve. De minden megvan akkoriból. Cora hipermarketes(akkor még ez volt az egyetlen nagyobb bev kp) reklám újság tele sw cuccokkal, legalább 6 oldal. A BILLA-ban volt osztrák termék fémdobozos Yodás 7up vagy sprite (nem tudom melyik a pepsi termék) Az is megvan még bontatlanul. Imádtam akkoriban vásárolni járni. Chupa chups nyalókás dobozaimmal tele a szekrénytető, volt valami csoki is amihez volt matricás album, 6 fekete kartondobozom van 4 fehér (ez volt a kókuszos csoki változat, utáűlom a kókuszos csokit, anyu jól elvolt a csokival.)

Persze a csokipapírt is tilos volt kidobni, szóval ezek a dobozok tele vannak csokipapírral. Akkoriban chipset nem vettünk így Lays-et papírvól csak 3-4 db van.

De ezeket imádtam zsákmányolni. Volt, hogy nem is vettünk csokit, csak kipakoltam a kartondobozt a polcról otthagytam a csokit a polcon doboz nélkül.

PC guruban azt hiszem ekkor volt az sw játék imádtam, anyu meg is szerezte kalózban a főnökétől. mekkora királyság. PC guruval együtt kaptam meg a filmzenét, akkortájt minden nap szülinap volt.

ÉS EKKOR MÉG NEM IS LÁTTAM A FILMET!!!!!!!

Unokatesóm meséli az éjféli vetítést, én akkor még nem is álmodhattam ilyenről, nem tudtam annyit nyafogni, hogy elvigyenek, meg azt hiszem csak utólag tudtuk meg anyuval, hogy volt, mert ilyeneket ő el szokott intézni nekem. De a mozi nagyon felpörgetett!!! Huhúú le sem lehetett lőni. Akkor már az sem érdekelt, hogy vágtam a Padmé=AMidala témát. Akkor méginkább ráálltam mindere és már-már elmeháborodottként viselkedtem. Matricásalmbumba elképzelhetettlen mennyiségű matricát vettem mármint anyu, pedig akkor már horribilis ára volt. Nem 10 FT egy tasak és 6 kép van benne, hanem 100 és 5 kép. Nem telt be, csaknemrég, de azt vissza lehet keresni a Gyűjtemények topikból, mert tavaly vagy azelőtt a Merlin ingyen postázta a hiányzó négyet miután elsítam nekik, hogy képtelen vagyok hozzájutni.

 

Szóval így telt a 99-es esztendő egy kissrácnak, aki ha nem focizott a kertben vagy nem meccset nézett, akkor fosztogatta a boltok készleteinek sw kartonjait.

Persze ez a kacatgyűjtés a THX-es vhs után kezdődött, akkoriban tettem el először a pici kis reklámokat utána az SE itthoni cuccai végképp megőrjítette matricás album, Soundtrack kazetta. Ezt a fotex reklámozta a boltjában saját készítésű szórólappal, a Ferenciek terén lévő (ma már bezárt) üzletükből mindet elhoztam 2 hetente jelentek meg a kazik 2500 áron horribilis volt akkor kaziért (menő előadók talán 800-at el mertek kérni, de max 1200-at) CD 7600volt, de az ma is annyi.

Szóval 3 szor voltam ott és mind a háromszor az összes kitett szórólapot elhoztam...

 

Szóval ezt a 99-t valahogy csak kibekkeltük 2000 húsvétig a vhs megjelenésig, az a kazetta milyen igénybevételnek volt kitéve utána, te jó ég. De addig a klasszikok voltak agyonnézve. Akkoriban nem volt nap sw film nélkül, de volt, hogy kettő. Vagy 45 vagy 56 . Ezek voltak nyomatva. Jajj drága gondtalan gyerekkor.

Ep1 DVD meg karácsony volt. Az talán az egyik legjobb karácsony, pedig még csak nem is volt dvd rom sem, bátyám másnap kért kölcsön egy romot, szintén attól a havertól...

De igazából az extralemezt jobban imádtam akkoriban. Mert az új sw élmény volt, új képek, új képkockák, és nemcsak a kivágott jelenet. De a filmet is imádtam. Az volt akkor a mániám, hogy egyszerre ment viedón és gépen a film, nem a szinkron miatt, mert akkor a felirat olvasással már nem volt gond! Hanem a Pan&Scan-t hasonlítottam össze a szélesvásznúval. Kíváncsi voltam mennyi marad le ilyenkor a filmről. Akkor ugyanis nekem teljes újdonság volt maga a szélesvászon. Meg voltam győződve, hogy a tv-n nem láthatok kevesebbet. Mert megoldják valahogy kinyújtják a képet vagy valami.

Szóval mindig megvolt az indok, hogy mivel játszon az ember mivel szórakoztassa magát!!!!!

 

Star Wars FOREVER!!!!!!!!!!!!!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én mikor anno nethez jutottam megdöbbentem mennyien utálják ezt a filmet. Emlékszem pár hónappal a film a bemutatója után a Solaris SW részlegén egyedül Lada tartotta a frontot, de mindenki hülyézte meg Lucas-seggnyalónak hivta... azért emlékszem erre, mert életemben akkor regisztráltam elöszőr egy internetes fórumba... sokáig kerestem a megfelelő nevet végül a B'omarrt választott, de a Solaros fórum motorja nem engedte a felső aposztrofot, igy csak Bomarr lettem... mentem védeni a Star Wars becsületét :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Régebben én is sokat vitáztam, de ma már nme tenném. Kedvem sincs, erőm sincs, meg aki hülye, azzal nem lehet mit kezdeni.

Velem is ez történt :)

 

lokatelli: Én is ugy vettem meg a Baljós Árnyak DVD-t, hogy nem volt lejátszóm :) Két hónappal a vétel után vett apám asztali lejátszót... addig egy szép disz volt, amit néha levettem és olvasgattam milyen sok extra van rajta :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

lokatelli: Én is ugy vettem meg a Baljós Árnyak DVD-t, hogy nem volt lejátszóm :) Két hónappal a vétel után vett apám asztali lejátszót... addig egy szép disz volt, amit néha levettem és olvasgattam milyen sok extra van rajta :)

Annak a szaga miatt megérte!

Anyu szerint büdös nyomda szaga volt, de nekem nagyon tetszett az illata. Ma már sajna kiszellőzött, de az ep2-nek még van valami, annál direkt ügyeltem, hogy sokáig ne legyen nyitva. Ep3-nak már semmilyen szaga nem volt, újonnan sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep1 DVD nálam már házimozi rendszer mellé érkezett (a szomszédok legnagyobb bánatára :) ), ellenben a Trilogy még akkor, amikor az nem volt meg.

 

Lokatelli: nekem is ilyen gyűjtőszenvedéjem volt az ep1-2 alatt. Minden szutykot begyűjtöttem (bár az egyik TK-ból csak nem tudtam elkuncsorogni az 1:1 méretű karton C-3PO-t, pedig sok mindent elszedtem már attól a fickótól :)). Főleg az ep1 idején. Ami érdekes, mert az ep3 idején már egyáltalán nem is törtem magam, még Cinemából is azt hiszem, egyet vettem csak meg. Persze, akkor már volt netem és ennek köszönhetően szinte minden megszerezhető volt digitális formában, ami igencsak helytakarékos :) De máig megvan minden, az egyik szekrényem teljes tartalma ep1-2 (és JP2) relikvia.

 

S ahogy a "Réges régen..." kiirás megjelent (magyarul! valamiért leforditották) akkor már szabályszerüen magába szippantott az SW feeling.

Emlékszem, engem annyira váratlanul érintett, hogy magyarul van kiírva, hogy a "Réges-régent" el sem olvastam. Csak a nnyitószövegnél kezdett tudatosulni bennem, hogy nem lesz narrátor, magamnak kell olvasnom, mer' ez magyar :D

Azóta is csak az ep1-2 nyitószövegét tudom kívülről. Az ep4-5-6 narrációja miatt nem tanultam meg, az ep3 valamiért nem ragad meg a fejembe, pedig azt is olvastam (igaz legtöbbszőr csak DVD feliratban) és még mindig olvasnom kell a feliratot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én felhúztam volna az első fára aki magyarra fordította a nyitószöveget.Úgy éreztem megszentségtelenítik a Star Warst.Olvassák fel aztán a többi legyen magyar.

Emlékszem én is, hogy a neten nagyon szidták a filmet.Amikor megláttam az első ostobaságokkal, rosszindulattal etli hozzászólást, úgy felhúztam magam, annyira igaztalannak éreztem a beírást, hogy ha a csávó ott lett volna belevágtam volna egyet az arcába.Természetesen primitív tett lett volna, de ezt éreztem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem valahogy hiányzik az a mesélős hang. :cool: Ez olyan mintha a Magyar Népmesékből kivágták volna a felvezető zenét.

 

 

Amúgy nem értem miért kellett felháborodni, hogy sok embernek nem tetszett az első rész :S Nem mindenki volt vevő rá, különbözőek vagyunk. Kész. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem valahogy hiányzik az a mesélős hang. :cool: Ez olyan mintha a Magyar Népmesékből kivágták volna a felvezető zenét.

 

 

Amúgy nem értem miért kellett felháborodni, hogy sok embernek nem tetszett az első rész :S Nem mindenki volt vevő rá, különbözőek vagyunk. Kész. :D

Nem az volt a baj, hogy nem tetszett nekik, hanem rosszindulatú kis nyomoroncok voltak.Mocskolódtak, hülyének néztek mindenkit aki szerint jó volt a film.Élvezték ha a másik idegbeteg lett tőlük.Egyetlenegy érvet nem tudtak felhozni miért nem jó a film csak olyan baromságokat, amit 3 ms alatt lehetett cáfolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy nem értem miért kellett felháborodni, hogy sok embernek nem tetszett az első rész

Engem az háborít fel, hogy magyaráznak. Ha nem tetszett, felejtse el az egészet, oszt jónapot. De hogy évekig az SW-t szidja, magyarázza a hülyeségeit, az már kicsit gáz. Szerintem nem is normális.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudtam, hogy mocskolódás szinten ment a szidalmazás.

Akkor most már tudod. :cool: Nézz be az sw.hu miért utálják topikjának korai szakaszába. Ott aztán volt sok okos, értelmes ember. Quarron nemes egyszerűséggel lehülyézte azokat, akiknek valamilyen szinten is tetszeik az EPI (és a többi előzmény film).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a nyitószövegek fölött mindig elsiklok akár magyarul akár angolul vannak így nem zavar hogy az újakban nincs narrátor.

A THX-es felvezetésben is csak azt szeretem hogy Mádi Szabó Gábor mondja el őket. Nagyon kellemes hangja volt.

Amúgy a hangján kívül minden amit mondott az egyik fülemen be a másikon meg ki.

Szerkesztve: - Rog Ertay
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a nyitószövegek fölött mindig elsiklok akár magyarul akár angolul vannak így nem zavar hogy az újakban nincs narrátor.

A THX-es felvezetésben is csak azt szeretem hogy Mádi Szabó Gábor mondja el őket. Nagyon kellemes hangja volt.

Amúgy a hangján kívül minden amit mondott az egyik fülemen be a másikon meg ki.

Na éppen Mádi Szabó Gábor hangja miatt érdemes végighallgatni a szöveget :cool:

Nagyon jó feelingje van úgy az egésznek :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én mikor anno nethez jutottam megdöbbentem mennyien utálják ezt a filmet. Emlékszem pár hónappal a film a bemutatója után a Solaris SW részlegén egyedül Lada tartotta a frontot, de mindenki hülyézte meg Lucas-seggnyalónak hivta... azért emlékszem erre, mert életemben akkor regisztráltam elöszőr egy internetes fórumba... sokáig kerestem a megfelelő nevet végül a B'omarrt választott, de a Solaros fórum motorja nem engedte a felső aposztrofot, igy csak Bomarr lettem... mentem védeni a Star Wars becsületét :)

Húú, de régen volt már!

Az biztos, hogy ma már nem mennék bele én sem ilyenekbe. Fiatalság=bolondság :D

De tényleg nagyon rossz érzés volt, hogy sok arc lenézte azokat, akiknek tetszett és logikusan tudtak érvelni mellette. A legnagyobb háborúkat az xpress, de főleg az index fórumán vívtam. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

sokáig kerestem a megfelelő nevet

OFF

A lényeg hogy meglett. :)

 

.......................

 

Én viszont az enyémet egy ideje már cikinek találom.

OFF

Szerkesztve: - Rog Ertay
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jobban elgondolkoztam azon hogy hogy éltam meg a mozis nézést.

Csak egy dolgon buktam ki: az erős politizáláson.

Az EP4-ben van diplomata vagy nagykövet (szinkron vagy angol, egyre megy) de az az EP1-eshez képest semmi volt.

Az az extrém hogy már tudom hogy miért van benne mindhárom új részben és még úgy is zavar nemcsak ebben hanem a másik kettőben is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egyik háttérben levő érdekesség amit nagyon imádok az az amikor a Tatooine-on Qui-Gon mögött az égen (a háttérben :yes:) elrepülnek E.T.-ék. :yes:

Mondjuk azt a filmet valahogy nem csipázom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.