Ugrás a kommentre

Háttérben lévő érdekességek, történetek


Coce_Plant

Ajánlott hozzászólás

  • 1 hónappal később...
  • 4 hónappal később...

1999: Matrix nyert - Valljuk be azért azt megérdemelte.

 

Nem érdemelte meg. Volt benne az a pörgős effekt ami esetleg újdonság volt de annyi. Erre adtak oscart. Az EPI-ben annyi innováció volt, hogy ihaj. Ott volt Jar Jar, Wattoo és méág sorolhatnánk. Csupa olyan dolog amit eddig nem láttunk vásznon. Technikailag az EPI magasan verte a mátrixot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EPI-ben annyi innováció volt, hogy ihaj. Ott volt Jar Jar, Wattoo és méág sorolhatnánk. Csupa olyan dolog amit eddig nem láttunk vásznon. Technikailag az EPI magasan verte a mátrixot.

Sokan ekézik az első részt, hogy mennyi CGI és hogy az mennyire elavult és manapság már gyér a látványvilága. Megvallom őszintén, hogy ezt sose értettem. Nekem a mai napig kifejezetten szépnek tűnik és nem lóg ki a sorból, még a mai filmeket tekintve se. Nem azt mondom, hogy mai szemmel nézve a technika és látvány csúcsa, de szégyenkeznie nem kell. Voltak jóval későbbi, szintén nagynevű és óriási költségvetésű filmek, melyeknél szerintem jobban kilóg a lóláb. Ha előzetes infók nélkül leülnék nézni a Baljóst, akkor inkább tenném látványra mondjuk a 2000-es évek második felére, mintsem az előző évezredre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Te tényleg otthagytad volna a hajón? Qui Gon tudja mire képes Jar Jar, lehet úgy volt vele, hogy jobb ha Mos Espa "sínyli meg a jelenlétét" és nem a létfontosságú hajó :D

 

De az is lehet, hogy titkon azt remélte, hogy majd valahol eltéved, vagy lelövik a viselkedése miatt, és soha többé nem kell látnia :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Qui-Gon miért vitte magával Jar Jart Mos Espába? Padmé ellen is ágált, R2-t a hajó adatai miatt vitte, de mi szüksége volt a bajkeverő, ügyefogyott gungára? Vagy ez tipikusan "hallgatok az élő Erőre" dolog volt?

Csak emlékezz vissza a Bombad Jedira, hogy ott mi történet, amikor Jar Jart a hajón hagyták. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Qui-Gon miért vitte magával Jar Jart Mos Espába? Padmé ellen is ágált, R2-t a hajó adatai miatt vitte, de mi szüksége volt a bajkeverő, ügyefogyott gungára? Vagy ez tipikusan "hallgatok az élő Erőre" dolog volt?

Jar Jar a Naboo-n Qui-Gon szolgálatába szegődött úgy mond. Ezért is van általában mellette. Legalábbis a Coruscantig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azt Qui-Gon sem vette komolyan. Csak azért mondta Boss Nassnek, hogy kimenekítse JJ-t a büntettes alól.

 

Másrészről, ha Qui-Gon ennyire féltette a hajót JJ-tól, mi a fűtyinek vitte magával a Nabooról? Eleve, menet közben sem állt őrt a gungan mellett, tehát akkor nem tűnt úgy hogy aggódna miatta. Mivel Jar Jar nem egyedül maradt volna a fedélzeten, hanem Jedi és testőrség stb. társaságában, nyugodtan rábízhatta volna valakire a felügyeletét, ha nagyon aggódott. Egy idegen bolygón, ahol már a leszállással is kerülni akarták a feltűnést, nem éppen jó taktika egy ilyen kétlábon járó kiszámíthatatlanságot magával vinnie.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Másrészről, ha Qui-Gon ennyire féltette a hajót JJ-tól, mi a fűtyinek vitte magával a Nabooról?

Hát ha megtalálják a kereskedelmiek, és rájönnek, hogy ő segített a jediknek megszöktetni a királynőt, akkor lehet, hogy jobban járt volna, ha Boss Nass-nál marad. Qui-Gon ezt nem akarhatta kockáztatni, hisz láthattuk, hogy minimális szinten, de érdekli Jar Jar sorsa.

 

Hogy miért vitte magával a városba is (amellett, hogy óvja az amúgy is sérült hajót :D )? Lehet, hogy a többiek úgy voltak vele, hogy "Te hoztad ránk ezt az istencsapást, akkor vidd is magaddal, hogy ne itt rontsa a levegőt." :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azt Qui-Gon sem vette komolyan. Csak azért mondta Boss Nassnek, hogy kimenekítse JJ-t a büntettes alól.

Szerintem ennél többről van szó. Qui-Gon megérezte, hogy esetleg segíthet. Ha csak pillanatnyi kimentés lett volna a szorult helyzetből, akkor már Theedben lepattintja a gungát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is úgy gondolta, hogy Jar Jar még hasznos lehet a jövőben, azért nem hagyta hátra a Naboon. Mos Espába meg szintén ezért vitte. Azért a Tatooine eléggé olyan világ, ahol mindenféle extrém lény éldegél, így bár Jar Jar bajkeverő, azért nem lóg ki annyira a sorból. Plusz Qui-Gon akár arra is gondolhatott, hogy ha többen vannak, talán kevésbé kötnek beléjük. És még segíthetett is a hiperhajtómű mag visszaszállításakor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is úgy gondolta, hogy Jar Jar még hasznos lehet a jövőben, azért nem hagyta hátra a Naboon. Mos Espába meg szintén ezért vitte. Azért a Tatooine eléggé olyan világ, ahol mindenféle extrém lény éldegél, így bár Jar Jar bajkeverő, azért nem lóg ki annyira a sorból. Plusz Qui-Gon akár arra is gondolhatott, hogy ha többen vannak, talán kevésbé kötnek beléjük. És még segíthetett is a hiperhajtómű mag visszaszállításakor.

Csak azért ütött szöget a fejembe, mert Jar-Jar az elején még meg is jegyzi, hogy nem érzi magát túl jól a bolygón.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kétéltű lényként ez azért nem csoda, de később Padmé is tesz olyan megjegyzést, hogy ő sem kedvelte azért meg a Tatooine-t, legalábbis az extrém hőmérsékletét. Valószínűleg Tatooine-t a külhoniak annyira azért nem kedvelték, azok a lények meg pláne nem, akik más környezetben fejlődött ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kétéltű lényként ez azért nem csoda, de később Padmé is tesz olyan megjegyzést, hogy ő sem kedvelte azért meg a Tatooine-t, legalábbis az extrém hőmérsékletét. Valószínűleg Tatooine-t a külhoniak annyira azért nem kedvelték, azok a lények meg pláne nem, akik más környezetben fejlődött ki.

Igen, de Padmé önként jelentkezett az űrhajó komfortjának maga mögé hagyására, Jar Jart meg minden jel szerint Qui-Gon akarta magával vinni, annak ellenére, hogy a gungan valószínűleg sokkal komfortosabban érezte volna magát a hajón. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de Padmé önként jelentkezett az űrhajó komfortjának maga mögé hagyására, Jar Jart meg minden jel szerint Qui-Gon akarta magával vinni, annak ellenére, hogy a gungan valószínűleg sokkal komfortosabban érezte volna magát a hajón. :)

Bajban voltak, így nem hiszem, hogy ekkor a komfort bárkinek is célja volt, pláne nem az, hogy Jar Jar érezze magát komfortosan (ennyi erővel elkezdhetnénk boncolgatni, miért vitte magával Chewie-t Han a Csillagpusztítóra, hiszen a wookiee ott fázott, úgyhogy nyilván jobban érezte volna magát a fűtött Falconon :) ). Igazán nem értem, miért olyan fura, hogy Jar Jart magával vitte Jinn. Eleve Qui-Gon magára vállalta a gunga felügyeletét azzal, hogy kimentette, Obi-Wan pedig hamar egyértelművé tette, hogy őt nem érdekli, így nem is figyelt volna rá - márpedig azért Jar Jart nem árt felügyelni. Kire testálta volna rá, a királynőre? Panakára? Hasznos is lehetett volna (nem volt az a Tatooine-on, de lehetett volna). Nem érezte jól magát, hát bumm... Senki sem érzi jól magát azon a bolygón, de nem üdülni mentek oda.

 

Bezzeg a blokád áttörésekor nem aggódott érte (és az asztomechek épségéért sem). :P

Ha a blokád áttörésekor valami történik Jar Jarral, az azt jelenti, hogy Qui-Gonnal is történt valami, mert valószínűleg szétlőtték a hajót, és az elméletem szerint az asztromecheknek sem tesz jót (mondjuk nekik végül úgyis mindegy lett). Megjegyzem, a könyvben van egy rész, amiben Jar Jar tönkrevágja az egyik asztrót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bajban voltak, így nem hiszem, hogy ekkor a komfort bárkinek is célja volt, pláne nem az, hogy Jar Jar érezze magát komfortosan (ennyi erővel elkezdhetnénk boncolgatni, miért vitte magával Chewie-t Han a Csillagpusztítóra, hiszen a wookiee ott fázott, úgyhogy nyilván jobban érezte volna magát a fűtött Falconon :) ). Igazán nem értem, miért olyan fura, hogy Jar Jart magával vitte Jinn. Eleve Qui-Gon magára vállalta a gunga felügyeletét azzal, hogy kimentette, Obi-Wan pedig hamar egyértelművé tette, hogy őt nem érdekli, így nem is figyelt volna rá - márpedig azért Jar Jart nem árt felügyelni. Kire testálta volna rá, a királynőre? Panakára? Hasznos is lehetett volna (nem volt az a Tatooine-on, de lehetett volna). Nem érezte jól magát, hát bumm... Senki sem érzi jól magát azon a bolygón, de nem üdülni mentek oda.

 

Obi-wan Qui-Gon tanítványa. Ha a mestere arra kéri, vigyázzon Jar Jarra, akkor vigyázni is fog. ;)

 

Ha a blokád áttörésekor valami történik Jar Jarral, az azt jelenti, hogy Qui-Gonnal is történt valami, mert valószínűleg szétlőtték a hajót, és az elméletem szerint az asztromecheknek sem tesz jót (mondjuk nekik végül úgyis mindegy lett). Megjegyzem, a könyvben van egy rész, amiben Jar Jar tönkrevágja az egyik asztrót.

Igen, erre gondoltam. Qui-Gont nem nagyon izgatta, hogy hátul épp mit tesz tönkre Jar. Vagy bármikor máskor. Az álló hajón lévő Jar Jar mennyiben veszélyesebb, mint egy repülő hajón lévő Jar Jar? Szerintem semennyire, utóbbi alkalmakkor viszont egyszer sem láttuk volna, hogy Qui-Gon aggódott volna a gungan esetleges pusztító tevékenysége miatt.

 

Én csak egy magyarázatot tudok elképzelni erre a helyzetre, mégpedig azt, hogy az Erőre hallgatva vitte magával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én bennem meg őszintén szólva 1999 óta fel sem merült, hogy ez a dolog bármiféle magyarázatra szorulna. ;)

Eddig bennem sem. De amikor meghallottam, hogy Qui-Gon mennyire ellenzi pl. Padmé csatlakozását, akkor elgondolkodtam, hogy Jar-Jarra vaj' mi szükség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És Padméra meg miért nincs szükség? Ennyi erővel ezt is firtathatjuk. Vagy R2-ra mi szükség volt? Már azon kívül, hogy valahogy bele kellett szőni R2 és 3PO találkozását, mert ezt leszámítva R2-nak ugyanannyira nincs haszna a Tatooine-on, és tudjuk, hogy a homok miatt valószínűleg ő sem érzi magát ott komfortosan. :P Vagy az egész hercehurcára mi szükség? Komolyan, ennyit szenvednek egy hajtóműért, amikor Mos Eisley-ben például simán bérelhető hajó.

Semmi szükség itt magyarázatra. Magával vitte, mert valamiért úgy gondolta, hogy ez jó ötlet. De az is lehet, hogy Jar Jar maga ment vele önként. Vagy Obi-Wan megmondta az öregnek, hogy ő kinyírja, ha hátra meri hagyni. Vagy Panaka kirúgdosta, hogy márpedig ez a lény a hajón nem marad. Millió és egy ilyen kérdést fel lehetne tenni és ugyanúgy nincs rá egyértelmű válasz azon kívül, hogy mert Lucas így írta meg. Chewie jelenetei majdnem mind ilyenek. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És Padméra meg miért nincs szükség? Ennyi erővel ezt is firtathatjuk. Vagy R2-ra mi szükség volt? Már azon kívül, hogy valahogy bele kellett szőni R2 és 3PO találkozását, mert ezt leszámítva R2-nak ugyanannyira nincs haszna a Tatooine-on, és tudjuk, hogy a homok miatt valószínűleg ő sem érzi magát ott komfortosan. :P Vagy az egész hercehurcára mi szükség? Komolyan, ennyit szenvednek egy hajtóműért, amikor Mos Eisley-ben például simán bérelhető hajó.

Semmi szükség itt magyarázatra. Magával vitte, mert valamiért úgy gondolta, hogy ez jó ötlet. De az is lehet, hogy Jar Jar maga ment vele önként. Vagy Obi-Wan megmondta az öregnek, hogy ő kinyírja, ha hátra meri hagyni. Vagy Panaka kirúgdosta, hogy márpedig ez a lény a hajón nem marad. Millió és egy ilyen kérdést fel lehetne tenni és ugyanúgy nincs rá egyértelmű válasz azon kívül, hogy mert Lucas így írta meg. Chewie jelenetei majdnem mind ilyenek. :evil:

:lol:

 

Azért egy szép fiatal lányt bevinni rossz arcú lények közé megfontolandó. Én se akartam volna vinni.

Én se. De Jar Jart se! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.