Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Hát, igen nagyobb a piac. :) Így több könyvet lehet kiadni.

De még Európában is jobban állnak egyes helyeken. Pl. Lengyelországban, ahol már a Coruscant Nights első 3 része le van adva, vagy a Darth Bane első 2 része is megjelent.

 

Emiatt, hogy ennek a sorozatnak lesz 4. része is és csak 2012-ben, ez azt jelenti, hogy ebből a sorozatból 2013-ban láthatunk valamit magyarul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szukitsék inkább aktuális, új könyekre másztak rá megfigyeléseim szerint.

Ha újra beindulnak, nagyrészt a fissebbekből, aktuálisakból fognak választani.

Az élőszereplős sorozat miatt a Coruscant Nights pont akkor lesz aktuális.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hiszem, hogy valaha is olvasni fogjuk ezt a sorozatot.

Ehhez kéne a Legacy of the Force, a Dark Nest, a New Jedi Order. Az meg úgy egybe túl hosszú. Ráadásul eléggé megosztotta a rajongókat ez az éra ezekkel a sorozatokkal, elég nagy üzleti kockázat lenne belevágni ezekbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
A Black Orchid BBY 4000-ben fog játszódni, tehát jóval a Deathtroopers előtt. A vírus eredetét boncolgatja majd.

Az időpont elsőre meglepőnek hangzik, de jobban átgondolva mégis csak van értelme... Gondolom a Sith alkímia eredménye lehet ez a vírus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az időpont elsőre meglepőnek hangzik, de jobban átgondolva mégis csak van értelme... Gondolom a Sith alkímia eredménye lehet ez a vírus.

Igen, én is erre következtetek.

Egyre több ősi időkben játszódó regényünk lesz. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak az a gáz, hogy sorra jelennek meg az EU művek, és szinte kiadványonként előfordulnak olyan apróságok, amik belekutyulnak az EU állóvizébe. Most például a TCW csinálja ezt. Jó lenne, ha Leland Chee és a haverjai végre rendet raknának az SW terén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem már elég sok a katyvasz, amiben nem igazán lehet rendet rakni. Leginkább azért, mert ha már valami megjelent, onnantól nem lehet visszacsinálni. Meg aztán milyen alapon hagynának ki bármit is? Van, akinek ez a sztori tetszik, másnak másik, nehéz lenne igazán jól és elfogadhatóan rendet rakni.

Persze rá lehet fogni egy-egy könyvre, képregényre, stb. hogy nem része a világnak, de attól még léteznek. Az más kérdés, hogy ki hogyan tudja vagy nem tudja őket elfogadni vagy beilleszteni a maga fejében meglévő SW-világba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van. A mandalóriai magyarázatot sem készítették el még tudtommal. Ennek ellenére Amerikában már 2012-re meg akarják jelentetni az Imperial Commando 2-t. Korai. Én minimum addig várnék vele, míg be nem fejeződik a TCW. De lehet, hogy még az élőszereplőst is be kéne egy kicsit várni, mert még ott is foglalkozgatnak a mandikkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem már elég sok a katyvasz, amiben nem igazán lehet rendet rakni. Leginkább azért, mert ha már valami megjelent, onnantól nem lehet visszacsinálni. Meg aztán milyen alapon hagynának ki bármit is? Van, akinek ez a sztori tetszik, másnak másik, nehéz lenne igazán jól és elfogadhatóan rendet rakni.

Persze rá lehet fogni egy-egy könyvre, képregényre, stb. hogy nem része a világnak, de attól még léteznek. Az más kérdés, hogy ki hogyan tudja vagy nem tudja őket elfogadni vagy beilleszteni a maga fejében meglévő SW-világba.

Erre lehetne megoldás az, hogy az alap a 6 film és minden más dologból azt fogadjuk el, ami a 6 filmbe beilleszthető és ami tetszik nekünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a mandaloriai kavarás egy tipikusan nagy pofátlanság volt. Nem arról van szó, hogy nem tetszett a mandaloriai szál a TCW-ben, sőt, az évad egyik legjobb epizódjai között vannak jelen. Csak az a gáz, hogy ezzel a húzásukkal kiábrándították az SW-ből az egyik legjobb írónőjüket, Karen Travisst. Éveken át keményen dolgozott, lépésről lépésre felépítette a mandaloriaiak kultúráját, nyelvét, történetét, aztán pedig elkezdődött a TCW, ami pedig egy csapásra belerondított Traviss munkájába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a mandaloriai kavarás egy tipikusan nagy pofátlanság volt. Nem arról van szó, hogy nem tetszett a mandaloriai szál a TCW-ben, sőt, az évad egyik legjobb epizódjai között vannak jelen. Csak az a gáz, hogy ezzel a húzásukkal kiábrándították az SW-ből az egyik legjobb írónőjüket, Karen Travisst. Éveken át keményen dolgozott, lépésről lépésre felépítette a mandaloriaiak kultúráját, nyelvét, történetét, aztán pedig elkezdődött a TCW, ami pedig egy csapásra belerondított Traviss munkájába.
Na igen, és jelen állás szerint erre az évadra ennyi volt a mandaloriakkal kapcsolatos történés a TWC-ben. Arról pedig, hogy lesz még, nem vagyok meggyőződve.
A mandalóriai magyarázatot sem készítették el még tudtommal. Ennek ellenére Amerikában már 2012-re meg akarják jelentetni az Imperial Commando 2-t. Korai. Én minimum addig várnék vele, míg be nem fejeződik a TCW. De lehet, hogy még az élőszereplőst is be kéne egy kicsit várni, mert még ott is foglalkozgatnak a mandikkal.
Sőt lehet, hogy várni kéne vele még tíz évet, hátha Lucas kitalál még valami köztes cuccot addig. ;)

Szerintem felesleges várni. A baj már megtörtént. Traviss kiszált, így már sosem ismerjük meg az ő verzióját. Hiába készül el az utolsó rész, az max egy alternatív befejezés lesz, hisz elvileg már a TWC figyelembe vételével készül majd. Ráadásul lehet olyan szerződést kötöttek az új szerzővel, hogy majd beledumálhatnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze rá lehet fogni egy-egy könyvre, képregényre, stb. hogy nem része a világnak, de attól még léteznek. Az más kérdés, hogy ki hogyan tudja vagy nem tudja őket elfogadni vagy beilleszteni a maga fejében meglévő SW-világba.
Emiatt már nincs is kedvem EU-könyveket olvasni, mert nálam sem jön be, hogy ugyanarra a dologra mondjuk kétféle magyarázat is létezik, lásd pl. Anakin sebhelyét. A TCW-nek örülök, mert abban a korszakban játszódik, ami mindig is nagyon érdekelt, de a könyvolvasásnak vége lett emiatt. Tudom, lehetne más korszakból is keresgélni, de az ősi idők nem érdekelnek ennyire.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos engem meg pont ez a korszak érdekel kevésbé, és inkább jöjjenek sztorik a régi időkből, vagy a filmek utánról :lol:
filmek utánról isten ments! Eleddig egy történet se tetszett abból az időszakból.

Inkább a Kotori idők vagy még előrébb, mikor csak úgy nyüzsögtek a Sithek :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy csak előítéleteim vannak, így a legjobb lenne elolvasni egy jó könyvet a régi időkről. Ha tudtok ajánlani egyet, tennék vele egy próbát. Még az is lehet, hogy tetszene. :) A Saga utáni korszak valahogy kevésbé izgat, a Thrawn-trilógiát olvastam, az szép volt, jó volt, elég is volt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.