Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Talzin-nal kapcsolatban egy érdekes dologba botlottam a wookielapján, valamelyik EU műben -ha jól vettem ki a Wrath of Darth Maul regényben- elég komoly részletekbe mentek a háttér történetével kapcsolatban

 

 

A Wookie szerint Talzin kis híján belehalt az első szülésébe, de a mortisiak "megvilágosították", és meggyógyították őt, és ezután vált azzá a hatalmas "sámánná", akit láthattuk ebben az epizódban. Az mondjuk nem világos, hogy mégis hogy került a Mortis-ra? Gondolom magát a művet ismerve több értelme lenne ennek az egésznek :hmm:

 

 

A Wrath of Maul tudtommal nem regény, hanem valami ismertető könyv.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Werebazs...

 

 

Talzin sosem került a Mortisra, az éjnővérek bizonyos szellemekben hisznek, nem az Erőben. Ám ebben a hitvilágban is megjelenik az Erő kettős természete a Szárnyas Istennő (A Leány) és a Karmos Isten (A Fiú) képében. Talzin sosem volt közvetlen kapcsolatban a Mortisszal. Szerintem az ő lánya Kycina volt, ez okot szolgáltatna arra, hogy miért viseli a szívén annyira Savage Opress és Darth Maul sorsát. Bár ennek ellentmondana az, hogy miért hagyta Feralt meghalni.

 

 

A The Wrath Of Darth Maul egy ifjúsági olvasmány, afféle Darth Maul életrajz.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Néhány könyv megjelenés időpontja.

 

STAR WARS: FATE OF THE JEDI: APOCALYPSE by Troy Denning goes on sale MARCH 13.

STAR WARS: THE ESSENTIAL GUIDE TO WARFARE by Jason Fry goes on sale APRIL 3.

STAR WARS: SCOURGE goes on sale APRIL 24.

STAR WARS: LOST TRIBE OF THE SITH: THE COLLECTED STORIES by John Jackson Miller goes on sale JULY 31.

Aaron Allston’s STAR WARS: X-WING: MERCY KILL goes on sale AUGUST 7.

Pablo Hidalgo’s STAR WARS: THE ESSENTIAL READER’S COMPANION goes on sale AUGUST 21.

STAR WARS: THE OLD REPUBLIC: ANNHILATION by Drew Karpyshyn goes on sale NOVEMBER 13.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Néhány könyv megjelenés időpontja.

 

STAR WARS: FATE OF THE JEDI: APOCALYPSE by Troy Denning goes on sale MARCH 13.

STAR WARS: THE ESSENTIAL GUIDE TO WARFARE by Jason Fry goes on sale APRIL 3.

STAR WARS: SCOURGE goes on sale APRIL 24.

STAR WARS: LOST TRIBE OF THE SITH: THE COLLECTED STORIES by John Jackson Miller goes on sale JULY 31.

Aaron Allston’s STAR WARS: X-WING: MERCY KILL goes on sale AUGUST 7.

Pablo Hidalgo’s STAR WARS: THE ESSENTIAL READER’S COMPANION goes on sale AUGUST 21.

STAR WARS: THE OLD REPUBLIC: ANNHILATION by Drew Karpyshyn goes on sale NOVEMBER 13.

Oppá, nem gondoltam volna, hogy egyszer pont te lepsz meg minket egy ilyen információval. :) És ott van a negyedik The Old Republic könyv címe is, amit eddig még nem ismertünk, szóval nagyon szépen köszönjük, Ody. ^.^

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Néhány könyv megjelenés időpontja.

 

STAR WARS: FATE OF THE JEDI: APOCALYPSE by Troy Denning goes on sale MARCH 13.

STAR WARS: THE ESSENTIAL GUIDE TO WARFARE by Jason Fry goes on sale APRIL 3.

STAR WARS: SCOURGE goes on sale APRIL 24.

STAR WARS: LOST TRIBE OF THE SITH: THE COLLECTED STORIES by John Jackson Miller goes on sale JULY 31.

Aaron Allston’s STAR WARS: X-WING: MERCY KILL goes on sale AUGUST 7.

Pablo Hidalgo’s STAR WARS: THE ESSENTIAL READER’S COMPANION goes on sale AUGUST 21.

STAR WARS: THE OLD REPUBLIC: ANNHILATION by Drew Karpyshyn goes on sale NOVEMBER 13.

Ez tényleg váratlan fordulat volt, köszönjük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, remélem örültök, sikerült megtudnom az ismeretlen címeket:

 

Drew Karpyshyn: The Old Republic - Revan

Karen Traviss: Republic Commando - Hard Contact

Karen Traviss: Republic Commando - Triple Zero

Karen Traviss: Republic Commando - True Colors

Karen Traviss: Republic Commando - Order 66

Karen Traviss: Imperial Commando - 501st

Paul S. Kemp: Crosscurrent

Paul S. Kemp: Riptide

James Luceno: Darth Plagueis

James Luceno: Cloak of Deception

John Jackson Miller: Knight Errant

Michael Reaves & Maya Kaathryn Bohnhoff: Shadow Games

Timothy Zahn: Choices of One

Sean Williams: The Force Unleashed II

 

FIGYERLEM! Ez nem a megjelenési sorrend!

És esetleg extrém esetben még a jogtulaj is közbeavatkozhat, de ez tényleg extrém.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, remélem örültök, sikerült megtudnom az ismeretlen címeket:

 

Drew Karpyshyn: The Old Republic - Revan

Karen Traviss: Republic Commando - Hard Contact

Karen Traviss: Republic Commando - Triple Zero

Karen Traviss: Republic Commando - True Colors

Karen Traviss: Republic Commando - Order 66

Karen Traviss: Imperial Commando - 501st

Paul S. Kemp: Crosscurrent

Paul S. Kemp: Riptide

James Luceno: Darth Plagueis

James Luceno: Cloak of Deception

John Jackson Miller: Knight Errant

Michael Reaves & Maya Kaathryn Bohnhoff: Shadow Games

Timothy Zahn: Choices of One

Sean Williams: The Force Unleashed II

 

FIGYERLEM! Ez nem a megjelenési sorrend!

És esetleg extrém esetben még a jogtulaj is közbeavatkozhat, de ez tényleg extrém.

Ejha, ez aztán nem semmi. Gratulálok a Szukits Kiadónak, zseniális címeket kaptunk, ha most azonnal el kéne vinnem az egyiket, azt sem tudnám, hogy melyiket válasszam. Jön a Revan. :rock: Úgy tűnik, hogy valóban komolyan vették a szavazást, mert az egész Republic Commando sorozatot megkapjuk. :) Zseniális. Örülök, hogy megkapjuk a Riptide-ot is, de a Crosscurrent után már szinte kötelező volt. És jön a Darth Plagueis. IGEN! IGEN! IGEN! A Cloak Of Deceptionről nem sokat tudok, csak azt, hogy az EPI. előtt játszódik nem sokkal, kíváncsi vagyok rá. De hát Luceno, nem lehet rossz. A Knight Errant meglepett, de állítólag nagyon jó és hát John Jackson Miller, ami egy nagy név. A Shadow Gamest nemrég emlegettem, valószínűnek gondoltam, hogy helyet fog kapni a csomagban egy-egy stand alone könyv, a Szukits Kiadó pedig mostanában amúgy is rágyúrt a kuriózumokra, úgyhogy nem csodálkozom. :) Bár tudtam, hogy Timothy Zahn leszerepelt a szavazáson, sejtettem, hogy a Szukits nem hagyja ki, hogy teljessé váljon idehaza a Zahn könyvek sora, őt amúgy is szeretik. Kíváncsi leszek az Allegiance-ra is, ugyanis ezekről szinte semmit sem tudok. Gondolom van terjedelmük rendesen. És igen, a The Force Unleashed elég jól szerepelt az eladási listákon, várható volt a folytatás. Bár az első sem nyűgözött le annyira, azért kíváncsian várom. :) Ahogy Sam Witwer mondta az interjújában, geek stroke-ot kaptam. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ejha, ez aztán nem semmi. Gratulálok a Szukits Kiadónak, zseniális címeket kaptunk, ha most azonnal el kéne vinnem az egyiket, azt sem tudnám, hogy melyiket válasszam. Jön a Revan. :rock: Úgy tűnik, hogy valóban komolyan vették a szavazást, mert az egész Republic Commando sorozatot megkapjuk. :) Zseniális. Örülök, hogy megkapjuk a Riptide-ot is, de a Crosscurrent után már szinte kötelező volt. És jön a Darth Plagueis. IGEN! IGEN! IGEN! A Cloak Of Deceptionről nem sokat tudok, csak azt, hogy az EPI. előtt játszódik nem sokkal, kíváncsi vagyok rá. De hát Luceno, nem lehet rossz. A Knight Errant meglepett, de állítólag nagyon jó és hát John Jackson Miller, ami egy nagy név. A Shadow Gamest nemrég emlegettem, valószínűnek gondoltam, hogy helyet fog kapni a csomagban egy-egy stand alone könyv, a Szukits Kiadó pedig mostanában amúgy is rágyúrt a kuriózumokra, úgyhogy nem csodálkozom. :) Bár tudtam, hogy Timothy Zahn leszerepelt a szavazáson, sejtettem, hogy a Szukits nem hagyja ki, hogy teljessé váljon idehaza a Zahn könyvek sora, őt amúgy is szeretik. Kíváncsi leszek az Allegiance-ra is, ugyanis ezekről szinte semmit sem tudok. Gondolom van terjedelmük rendesen. És igen, a The Force Unleashed elég jól szerepelt az eladási listákon, várható volt a folytatás. Bár az első sem nyűgözött le annyira, azért kíváncsian várom. :) Ahogy Sam Witwer mondta az interjújában, geek stroke-ot kaptam. :D

Ami engem meglepett, hogy nagyrészt az én ajánlásomat vették figyelembe még a szavazás eredményei mellett. 1 cím kivétet csak, az Imperial Comando. Illetve ajánlottam a Red Harvest-et, de az most kimaradt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami engem meglepett, hogy nagyrészt az én ajánlásomat vették figyelembe még a szavazás eredményei mellett. 1 cím kivétet csak, az Imperial Comando. Illetve ajánlottam a Red Harvest-et, de az most kimaradt.

Gondolom az Imperial Commandót a Republic Commando népszerűségére való tekintettel választották, csak hogy teljes legyen a sorozat. Bár az, hogy teljes, kicsit furán hangzik egy félbe hagyott sorozat esetén. A Red Harvest tényleg jó lett volna, elvégre a TOR időszakában játszódik és az is kifejezetten jól szerepelt. A régi listát hol is lehet megnézni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom az Imperial Commandót a Republic Commando népszerűségére való tekintettel választották, csak hogy teljes legyen a sorozat. Bár az, hogy teljes, kicsit furán hangzik egy félbe hagyott sorozat esetén. A Red Harvest tényleg jó lett volna, elvégre a TOR időszakában játszódik és az is kifejezetten jól szerepelt. A régi listát hol is lehet megnézni?

Szerintem előbb-utóbb be lesz fejezve az Imperial Commando is. Ha már egyszer 13 év után kiadnak egy új X-szárnyúakat, akkor erre is van esély.

A Jedi Renden a könyvek részlegben fel van sorolva.

 

Amit még elfelejtettem, a Deceived májusban megjelenik és a Yoda regény is fordítás alatt van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit még elfelejtettem, a Deceived májusban megjelenik és a Yoda regény is fordítás alatt van.

Egyszerűen imádom a Szukitst. :D Ezért megérte annyit várni a Kirajzás után. :)

 

Sajna nem találom a Jedi Renden azt a hírt, lehet hogy törölték. :o

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyszerűen imádom a Szukitst. :D Ezért megérte annyit várni a Kirajzás után. :)

Én is örülök, hogy ennyi minden jön. A kérdés az, hogy milyen tempóban. Szerintem ezekkel a címekkel 2015-ig el lesznek látva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem semmi infók, köszi! :o:yes:

Engem egytől egyig érdekel az összes könyv, örülök, hogy kiadják őket. Egy ideig el leszünk látva regényekkel, az biztos. Amikor sokáig csak a Thrawn- és a JA-trilógia volt a polcomon álmodni se mertem erről. :D

 

Leginkább a Plagueis regény várós. :psycho:

 

Azt jól tudom, hogy a Crosscurent és a Riptide összefüggő kötetek Jaden Korral a főszerepben?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem semmi infók, köszi! :o:yes:

Engem egytől egyig érdekel az összes könyv, örülök, hogy kiadják őket. Egy ideig el leszünk látva regényekkel, az biztos. Amikor sokáig csak a Thrawn- és a JA-trilógia volt a polcomon álmodni se mertem erről. :D

 

Leginkább a Plagueis regény várós. :psycho:

 

Azt jól tudom, hogy a Crosscurent és a Riptide összefüggő kötetek Jaden Korral a főszerepben?

Igen, azok. És lehet, hogy még bővülni fog a szál, Kemp két újabb könyvre szerződött le, és elképzelhető, hogy ezt folytatja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem Kemp a Legacy felé fog menni.

Akaratlanul is afelé tartunk. A Del Rey, ha jól tudom, azt nyilatkozta, hogy a Fate Of The Jedi után nem terveznek ilyen hosszú könyvsorozatokat, egyelőre. Ez azt jelenti, hogy teret kaphatnak végre más karakterek is. Foglalkoztatni fogják még az öreg hősöket, de talán nem ennyire aktívan. Jelenleg 43 évvel járunk a yavini csata után. Sok év van még hátra, mire kezdetét veszi a Legacy, de érdemes lenne arra vinni a történetet. Jó kis regényeket ki lehetne hozni abból az időszakból is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akaratlanul is afelé tartunk. A Del Rey, ha jól tudom, azt nyilatkozta, hogy a Fate Of The Jedi után nem terveznek ilyen hosszú könyvsorozatokat, egyelőre. Ez azt jelenti, hogy teret kaphatnak végre más karakterek is. Foglalkoztatni fogják még az öreg hősöket, de talán nem ennyire aktívan. Jelenleg 43 évvel járunk a yavini csata után. Sok év van még hátra, mire kezdetét veszi a Legacy, de érdemes lenne arra vinni a történetet. Jó kis regényeket ki lehetne hozni abból az időszakból is.

Igen lehetne ugrani. Például kíváncsi lennék a Birodalmi Lovagrend alakulására is. Akár egy trilógia is foglalkozhatna ezzel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az új TOR könyv, az Annilihation tartalma angolul:

 

"Republic agent Theron Shan and his Twi'lek compadre, Teff'ith (from Dark Horse Comics' STAR WARS: THE OLD REPUBLIC: THE LOST SUNS) must contend with a Sith Empire counter-attack against the Republic, spearheaded by the lethal apprentice of Darth Malgus. Satele Shan and Jace Malcom co-star in what will be a fast-paced and tension-fraught tale based on the award-winning video game from BioWare and LucasArts."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen lehetne ugrani. Például kíváncsi lennék a Birodalmi Lovagrend alakulására is. Akár egy trilógia is foglalkozhatna ezzel.

Nem hangzik rosszul, de ezt akár le lehetne rendezni egy kötetben is, nem? :)

 

Az új TOR könyv, az Annilihation tartalma angolul:

 

"Republic agent Theron Shan and his Twi'lek compadre, Teff'ith (from Dark Horse Comics' STAR WARS: THE OLD REPUBLIC: THE LOST SUNS) must contend with a Sith Empire counter-attack against the Republic, spearheaded by the lethal apprentice of Darth Malgus. Satele Shan and Jace Malcom co-star in what will be a fast-paced and tension-fraught tale based on the award-winning video game from BioWare and LucasArts."

Igen, ezt olvastam a Wookieepedián. Így már érthető, hogy miért játszódik a játék után, gondolom rendhagyó dolog fog bekövetkezni valamelyik főszereplő életében és mivel a játékban ők állandó szereplők, ezért játszódik utána. Bár ez így is elég merész. Majd így utólag megtudjuk például, hogy "ja, a Sith Birodalom meggyengült, kritikus vereségeket szenvedett, Vitiate nagyúr meghalt és hasonlók, de azért te csak játssz nyugodtan a The Old Republickal, úgy, hogy ne tudd, hová tart, ez az egész." Kicsit cinikusnak tűnhetek, de szerintem korai ez még. Természetesen a Sith Birodalom mindenképp elbukik, de nem kéne ilyen hamar ellőni, hogy hogyan és miként.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hangzik rosszul, de ezt akár le lehetne rendezni egy kötetben is, nem? :)

 

 

 

 

Igen, ezt olvastam a Wookieepedián. Így már érthető, hogy miért játszódik a játék után, gondolom rendhagyó dolog fog bekövetkezni valamelyik főszereplő életében és mivel a játékban ők állandó szereplők, ezért játszódik utána. Bár ez így is elég merész. Majd így utólag megtudjuk például, hogy "ja, a Sith Birodalom meggyengült, kritikus vereségeket szenvedett, Vitiate nagyúr meghalt és hasonlók, de azért te csak játssz nyugodtan a The Old Republickal, úgy, hogy ne tudd, hová tart, ez az egész." Kicsit cinikusnak tűnhetek, de szerintem korai ez még. Természetesen a Sith Birodalom mindenképp elbukik, de nem kéne ilyen hamar ellőni, hogy hogyan és miként.

 

De lehetne. De szerintem akár egy trilógiába is.

 

Nézd a dolog jó oldalát. Karpyshyn, teljesen szabad kezet kap, nem úgy, mint a Revan-nál.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.