Ugrás a kommentre

Videjó játékok


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Rog

 

 

Olyan óriási volt a tét a trilógia során... hogy számomra hiteltelen lenne a főhős életben hagyása. Szerintem a halála szükséges volt! Egyébként meg a pusztítás végződésnél továbbra is sejteti, hogy Shepard életben lehet... szóval csak a szintézisnél és az irányításnál biztos a halála, ez utóbbinál is csak fizikai értelemben biztos!

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Egyébként meg a pusztítás végződésnél továbbra is sejteti, hogy Shepard életben lehet... szóval csak a szintézisnél és az irányításnál biztos a halála, ez utóbbinál is csak fizikai értelemben biztos!

 

A fizikai értelemes dologgal eddig nem voltam tisztában. Amúgy mindig a pusztítósat választottam mert abban az esetben még lehetséges de az se ér nekem sokat ha pár másodpercben letudják és ha a többiek nem tudnak róla. Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ezzel a DLC-vel messze túlszárnyalja minden képzeletemet.

Az enyémet nem mert még mindig el tudok nála bejövősebbet képzelni. Azt meg amúgy is tudtam hogy nem azt fogom kapni ami nekem tetszene szóval tisztában voltam azzal hogy a DLC-vel ugyanott leszek mint ahol nélküle voltam. Végül is nem új végről volt szó. Tehát azt kaptam amit vártam csak jóval lehangolóbb lett az eredmény mint arra számítottam.

 

 

 

Az irányítós befejezést maga Shepard narrálja le, hogy megvédi a galaxist, a barátait, stb...

 

Épp az előbb néztem meg azt a videót.

 

 

Egy dolog azért vicces.

 

Az első kijátszás óta a parancsnokaim mielőtt megindulnak a pusztítós kütyü felé rálőnek néhányat arra a kis mocsadékra. Most már olyan vég is van amit úgy lehet előhozni csak az a legkevésbé se jön be mert azzal sok hűhó semmiért lesz a játék. Jobban bejönne ha a pusztítós vég következne a kis sz*rjankóra leadott lövés után.

 

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No az előbb kijátszottam a Garrusos romácolással és a pusztítós végződéssel a DLC-t. Az előtte megnézett videók miatt túl sok újat nem mutatott de nem bánom mert legalább megtudtam hogy mire számítsak.

Egy videókkal le nem lőtt pozitív új dolgot azért csak találtam. A Garrus románcos végződés elején végre Garrus virít a megmutogatott három szereplő között. Nagyon zavart hogy az eredetiben Liara került oda mikor vele abban a kijátszásban nem is hoztam össze a csajszit.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Mass Effect 3 immár tökéletes, mint az első két rész (kis rajongói túlzás persze bejátszik :D). Na jó, egy Omega DLC még jöhet, aztán kimeríti a zseniális jelzőt. :rock:

 

Alap Shepard karakteremmel (John Shepard, aki azért alap, mert mikor vele játszottam, még nem tudtam, minek mi lesz a vége, így a döntéseimet nem befolyásolta a tudás) vittem el most a végéig. Elsőnek természetesen lendületből főbe löttem CsillagTökit, mintegy megtorlásként. Gonosz kacaj lett a vége, a galaxisnak béfellegzett. Sebaj, megérte! :D

Természetesen ezt távolról sem szántam komolynak, szóval restart level és immár jöhetett a lényeg. Nos, a betoldások (Normandy evakuál, Hackett informálódik, később visszavonulást fúj; nem robban fel se a Fellegvár - ok, ez korábban sem robbant fel minden befejezésben -, a relék, a Normandy) remekek, minden fő lyukat betömött, ami csípte a csőröm. De az igazán nagy kiegészítés természetesen a lényeges rész, a CsillaPöcsivel valód diskurzust érte. Hál' istennek! Végre tudjuk a miérteket. Ki ez a CsillagFütyi, végül hogyan jutott ide, kik a Kaszások (vicces, hogy mikor CsillagKuki az első Kaszásról beszél, Harbingert mutatják, szóval ez is kiderült, tényleg ő az első). És persze a döntések következménye is el lett magyarázva. Nincs már két szavas tudjuk le a dolgot, se Shepardtól egy "talán" az egészre. Rendesen körbejárja, megrágja, nem dönt az ismeretlennel szemben. És így, mindezen információkkal a birtokomban (amikre azért az eredeti befejezés alapján is lehetett következtetni, de más úgy, mint tényleg látni és tudni) már tényleg nehezemre esett választani a pusztítás és az uralom között (a szintézis még mindig nem tetszik, annyira jelentős, hihetetlen és bizarr, nem jön be). Pusztítsam el a Kaszásokat és garantáljam a dolgok maguktól történését? Célszerű lenne, tetszett is a gondolat, plusz Shepard is életben marad (megvoltak rá a feltételek). De fel kell áldoznom EDI-t és a getheket.

Vagy az uralom? EDI és a gethek életben maradnak, és Shepard is a maga felemelkedett módján (és innét később akár még vissza is térhet, hisz EDI-nek is lett végül teste). És annyira illik Shepardhoz (legalábbis az én Shepardomhoz, akivel most kijátszottam) az az önfeláldozás, aminek vége, hogy ő lesz a galaxis védelmezője. Ráadásul, ezzel a Sheppel mindig arra törekedtem, hogy a jó utat válasszam. És még fricska is a Kaszásoknak. :) Szóval ezt választottam alaposan mérlegelés és az érzéseim után, melyet a három játék alakított ki.

Aztán jött a vége. Micsoda finálé! Komolyan, megkönnyeztem. Shepard narálása, ahogy látjuk, hogy minden bolygón megdől a Kaszás támadás, ahogy Shepard veszi át az uralmat. Aztán a búcsú (mondjuk itt kicsit sajnálom, hogy olyan képregényes lett, kilóg a képek közül, de azért nem baj, nem zökkentett ki, csupán jobban örültem volna mozgóképeknek... De sebaj, ennyit igazán elviselek, és így tényleg jutott idő mindenkire). És végül elhelyezik Shepard nevét a falon (na itt csordult ki az a könny) és a Normandy felszáll. Ahogy annak lennie kellett, minden rész azzal zárult, hogy a Normandy elrepült az ismeretlen felé. Kérem, miért nem lehetett már ezt márciusban így megcsinálni? Miért kellett akkor egy összecsapott sz*rt kiadni a játék végének? Olyan nehéz volt ez? De minden jó, ha a vége jó! És ez bizony k*rva jó!

Na, megnézem a másik két befejezést is, van rá két másik karakterem, akikhez jobban illik a "minden tökéletes és f*sza" (II. John Shepard) és a mindent lezúzunk (Jane Shepard) befejezés. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No az előbb kijátszottam a Garrusos romácolással és a pusztítós végződéssel a DLC-t. Az előtte megnézett videók miatt túl sok újat nem mutatott de nem bánom mert legalább megtudtam hogy mire számítsak.

Egy videókkal le nem lőtt pozitív új dolgot azért csak találtam. A Garrus románcos végződés elején végre Garrus virít a megmutogatott három szereplő között. Nagyon zavart hogy az eredetiben Liara került oda mikor vele abban a kijátszásban nem is hoztam össze a csajszit.

 

Nálad Garrus feltette a táblát a falra? Mert nálam Ashley nem a Pusztításnál, és ez (illetve, hogy Shep a végén fellélegzett) egyértelműen jelzi, hogy Shepard nemhogy életben maradt, már a csapat is tud róla. A levezető videók meg a maradékot hozzáteszik: a Fellegvár között a transzport sugár nem szűnt meg, űrhajók is maradtak, gondolom páran felmentek a fedélzetre és akkor megtalálták Shepardot.

Szóval van itt egy nagy, "boldog" vég (nekem nagyon nem tetszik a geth-ek és EDI feláldozása), bár az tény, hogy a java off screen. Gondolom neked az tetszene a legjobban, ha látnánk is az összeborulást, nem csak utalnának rá, illetve elképzelhetjük a maradékot.

 

Hát ez a szintézis vég hátborzongató. Nem tetszik, de hátborzongató. A Pusztítós meg annak ellenére, hogy Shepard életben marad és a Kaszások kinyúlnak, szomorú. Nem csak a gethek és EDI miatt, hanem mert így olyan sötét a jövő. Ott lebeg a fejük fölött CsillagKukacka jóslata a gépek lázadásáról, ráadásul önerőből kell mindent újjáépíteni, ami nem kevés idő, figyelembe mérve a károkat és a távolságokat.

 

Mindent összevetve, szerintem a kontroll opció a legjobb. Shepard él, és azt teszi, amihez a legjobban ért: védi a galaxist és lakóit. A Kaszások a kezében, a legjobb kézben, innentől a Tejútnál nincs biztosabb hely az univerzumban. Mindenki él, az újjáépítés is gyorsan haladhat. Szóval ez a legjobb.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Am. lesz új DLC.

 

 

A Leviatán DLC mellett remélem lesz Omega DLC is. :) Egyik kedvenc helyem volt a 2-ben és a könyvekben... :P

 

 

Am. a refusal ending 'So be it.' mondata annyira emlékeztet engem A jedi visszatérben lévő jelenetre, amikor ezt mondja az Uralkodó is. Nagyszerű utalás. :D

Szerkesztve: - barnez
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Nálad Garrus feltette a táblát a falra? Mert nálam Ashley nem a Pusztításnál

 

 

 

Nem tette fel. Úgy voltam vele hogy azért mert nem bírják elfogadni hogy Shepi meghalt és még remélik hogy előkerül. Jobban nem gondoltam még bele mert igyekeztem az egész táblás dolgot kizárni a fejemből.

Arra viszont már én is gondoltam hogy ha Andersont megtalálták akkor Shepit is megtalálhatták. Elvégre meg kellett találniuk az öreget ahhoz hogy tudjanak a haláláról. Össze kellett volna ezeket kapcsolnom a táblás résszel és akkor talán rájöttem volna arra hogy a spanok biztos tudhatnak a spanjuk életben maradásáról.

Amúgy nem feltétlen kéne hogy lássam az összeborulásukat. Elég lenne nekem valami utalás arra hogy biztos megtalálják és segítenek neki. Amiatt már a spanok is biztosra vehetik hogy él. Persze ha a táblánál már biztosak benne akkor nem is ragaszkodom ehhez. Ott hibádzik nekem a dolog hogy náluk van a Shepis névtábla. Anélkül máris biztosabb lennék abban hogy tudják hogy él.

A pusztítósban amúgy nekem se jön be hogy EDi és a roboalienek is kinyiffannak de ha Shepi csak ezzel a végződéssel maradhat életben akkor napirendre tudok térni a haláluk és a lassú haladás plusz az esetleges veszély fölött.

Az életben maradásához amúgy csak akkor ragaszkodom mindig ha van szerelme aki visszavárja. Egyéb esetben a másik kettő választása is elő szokott fordulni attól függetlenül hogy azok nem igazán jönnek be.

Az irányítással mondjuk lehetne esélye egyfajta visszatérésre ha szert tenne egy robot testre amibe beleköltözhetne. Ha már EDI testbe tudott bújni akkor ő is képes lehetne rá.

A szintis végződéssel már eleve az a bajom hogy azzal a választással rendesen ki lesz b*szva a szervesekkel. Tuti hogy nem akarnának csak úgy kiborgokká válni. Mégse mondanám arra a végződésre hogy nagyon gáz mert a szervesek valamilyen értelemben még jól is járnak az átalakulással.

 

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Lehet, hogy a Shepardos táblát legyártották, mert úgy tudták, meghalt (végül is, már Coats őrnagy a halálhírét keltette, aztán még a Fellegvár is nagyot durrant), csak közben jött az üzenet, hogy ő mégsem halt meg. Ezért ki már nem tették, csak Andersont.

Érdekes adalék lehet az is, hogy a szintézis végben, ahol 100%-os Shepard halála, ott EDI és a szerelmi karakter bánatosan megölelik egymást. A másik kettőből ez is kimarad. Az irányításban kirakják a táblát, mert Shepard fizikai értelemben meghalt, de a tudata továbbéléséről nyilván értesültek (elvégre a Kaszásokon keresztül továbbra is kommunikálhat), míg a Pusztítás végben meg életben maradt (az EC DLC-vel aztán már igazán nem nehéz előhozni ezt a véget, mivel a ponthatárt levitték 3100-ra).

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A két span miatt belenéztem egy alacsony EMS-es videóba. A rájuk vonatkozó rész elég kemény lett. Rögtön arra gondoltam hogy nagyon jól tettem az első kijátszás után a jobb végek miatti szerkesztgetést.

 

 

 

Lehet, hogy a Shepardos táblát legyártották, mert úgy tudták, meghalt (végül is, már Coats őrnagy a halálhírét keltette, aztán még a Fellegvár is nagyot durrant), csak közben jött az üzenet, hogy ő mégsem halt meg. Ezért ki már nem tették, csak Andersont.

Érdekes adalék lehet az is, hogy a szintézis végben, ahol 100%-os Shepard halála, ott EDI és a szerelmi karakter bánatosan megölelik egymást. A másik kettőből ez is kimarad. Az irányításban kirakják a táblát, mert Shepard fizikai értelemben meghalt, de a tudata továbbéléséről nyilván értesültek (elvégre a Kaszásokon keresztül továbbra is kommunikálhat), míg a Pusztítás végben meg életben maradt (az EC DLC-vel aztán már igazán nem nehéz előhozni ezt a véget, mivel a ponthatárt levitték 3100-ra).

 

 

 

Az előbb egy Tube-on levő Liarás szintiset megnéztem de a sajátjaimhoz nincs még kedvem. Mikor tegnap az irányítósomat néztem a táblás rész elején kiléptem a játékból és szerintem emezzel is úgy lenne. Talán a Janisaim szintis és irányítós végződéseit már meg tudnám nézni teljesen mert a pasas nem nőtt annyira a szívemhez mint a csajszim.

Amúgy érdekes ez az EDIs ölelkezés. Janis játék esetén pláne. Plusz az "egy test két lélek" effektus miatt egy szerelmi háromszög is kialakulhat vele. Kivéve persze akkor ha Shepi csak hébe-hóba vette kölcsön azt a testet vagy ha kitörölte EDIt belőle de nem hiszem hogy utóbbit minden esetben megtette volna. Azt csak egy renegátosról tudom elképzelni

 

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előbb végigvittem az Alenkós románcos karrieremet. Nem igazán bírom a gyereket így ezelőtt nem volt kedvem befejezni de gondoltam a DLC-vel most mégis befejezem. Meg úgyse láttam abból a fajtából még videókat. Mivel azt a fajtát paragon Shepivel nyomtam megint a pusztítósat választottam. Közben rájöttem hogy a románcos renegát Shepikhez is illik a másik kettő ezért azok esetében is szóba jöhetnek ezentúl. Elvégre a gonosz Shepiktől simán kitelhet hogy letojják a szerelmüket.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnapelőtt újra végigvittem az első kijátszásomat. Először az alacsony pontszám miatt elég ratyi vége lett szóval rendesen ráfért a gatyába rázás. Gondoltam az irányítós vég jó lesz neki és meg is lett csak épp nem valami simán. CsillagF*sszal való diskurzusom után kábé öt percig gyűjtögettem erőt ahhoz hogy megindítsam Janit az irányítópult felé. Aztán egy kis időre feladtam. Kiléptem a játékból és megszokás céljából újra befejeztem az orgyilkosos románcos karrieremet aminek annak idején szintén az irányítósat választottam. Azzal már gond nélkül sikerült megcsinálni. Utána Janival is megcsináltam és a táblázásig okés is volt. Végignéztem az egész vége cuccot és aztán úgy döntöttem hogy a pusztítóssal mégis tartok egy újrabefejezést. Úgy tűnik hogy aktív románcos karrierhez nekem csak az fekszik igazán. Pedig ettől függetlenül már nem is tartom annyira vészesnek az irányítós véget. Nem kéne sok hozzá hogy azt tartsam a legjobbnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na haladok a játékok a terén, eddig ezeket raktam fel: Medal of Honor 2010, WRC 2, NFS Shift 2, és a 2010-es Hot Pursuit. Eddig mind muzsikál maximum grafikán, majd a Modern Warfare 3-ra leszek kíváncsi, de előbb még a World at War-tól kellene kitolni a MW 3-ig. :D Mass Effect is felkerül majd valamikor, egyelőre a Force Unleashed van töltés alatt :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy nem a Mass Effectel kezdted a sort, bunkó, tirpák dolog! :P:D:P -> (A Vektor című Matrix paródia nyomán.... mellesleg tirpák leszármazott vagyok :P)

 

És ha azt mondom hogy a Force Unleashed-el kezdtem el? :D (A töltést persze :)) Akkor is tirpák dolog?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De bírom, amikor nyilvánvalóvá teszik a már nyilvánvalót... :pfff:

Szerintem jól tették hogy megerősítették. A magyarázataid miatt úgysem tudtam igazán eldönteni hogy miért tökörésznek a táblánál. Most viszont már biztosan tudom hogy jól gondoltam.

A magyarázataidból amúgy úgy tűnt nekem hogy te még annyira se voltál biztos eleinte a dologban mint én. Persze attól még tudhattad elvégre nem tudhatom mi jött le neked valójában mikor először megnézted azt a jelenetet.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp azért tudtam megmagyarázni, mert biztos voltam benne. ;)

 

Shepard lélegzetet vesz, ergo él. A halottakra nem jellemző a lélegzés, legalábbis a tudomány mai állása szerint. :) Nem tudom, ezen mi olyan bonyolult, hogy még külön interjúban ki is kell jelenteni. Pláne azzal megtoldva, hogy az ő tábláját már nem rakják föl és a szeretője vigyorog, mint a tök.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Nem tudom, ezen mi olyan bonyolult, hogy még külön interjúban ki is kell jelenteni.

 

Semmi. Plusz nem tartottam igényt semmiféle kijelentgetésre. Szájbarágós tudálékosra pláne nem. Nem vagyok én értelmi fogyatékos. Például Shepi állapotával tutira tisztában vagyok már jó ideje mégpedig magamtól. Az szerintem mindenkinek leesett amint meglátta az arra vonatkozó jelenetet. Amúgy se az állapota lett volna a lényeg hanem az a tény hogy a táblánál csak reménykednek. Kár volt idekeverni megint Shepi állapotát. De hagyom is már az egészet mert különben neadjisten leragadnánk a táblás témánál.

 

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Hidd el Rog, sok hülye él ezen a világon, és mind a Mass Effecttel játszik. :evil: Jó pár fórumon volt szerencsém azon agyaló agyhalottakat olvasgatni, akik azon rugóztak, hogy akkor most Shepard él vagy sem. Ez a b*zi kijelentés nekik szól.

Az meg, hogy a táblánál hogy érzik magukat, szvsz az ő magyarázatukban marhaság. Miért? Mert ennyi erővel ugyanez a jelenet szerepelhetne mindhárom befejezésnél, elvégre ebben a szemléletben senki sem tudhatja, hogy Shepard meghalt-e vagy sem (pláne, hogy a kontroll esetén ugyanúgy életben van). Csak és kizárólag akkor van értelme a vigyornak és a tábla el nem helyezésének (illetve Anderson kihelyezésének), ha pontosan ismerik Shepard sorsát.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.