Ugrás a kommentre

Videjó játékok


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Az első részben a Bullet Time egy hatalmas újítás volt, a történet egyedi és a képregény vonalvezetés remek. A köldökzsinóros részek nem jöttek be, de amúgy a játékot kb. 5* toltam végig, pedig nem vagyok TPS fan. A 2. részben voltak baromi jó részek, pl. a vidámpark, ami annyira jól sikerült, hogy az állam leesett.Azonban a Mona harc és Max megvédése...jaj...akkor 2 hónapig szüneteltettem a játékot, mert ott megakadtam.

A 3. részben már alapban a főszereplő más volt, ez még oké...azonban az egész kapott egy Kain and Lynch féle grafikát, fizikát és történetvezetést. Semmi újító, egyedi, vagy olyan nem volt benne ami elérte volna azt, hogy 3év múlva is elővegyem és végigtoljam. Filmeknél van az egyszer nézős, játékoknál az egyszer végigtolos, ez egy ilyen játék volt... Próbáld ki a régi részeket és rá fogsz jönni, hogy miről beszéltem....

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Részemről ezt még mindenképp végigtolom egyszer, csak később. Az előző két részt kipróbálom, amint lehetőségem nyílik rá. Most muszáj haladnom az írással, valamint a képregényekkel.

 

Többször játszós játék nálam a GoW, Kotor 1-2, a teljes Me trilógia, STALKER csak, hogy említsek párat (ha lehet nem sorolnám fel az összeset, túl hosszú lenne ez a hozzászólás). Ja, és a Mesterlövész, bugjai milyatt egyszerűen megunhatatlan, még harmadjára is végignevettem az egészet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Mesterlövészt freddyD is "legendának" titulálta. Nekem is megvan, bár én még nem játszottam eddig vele...

 

Nem kötekedni akarok, de ugye a "milyatt" csak elírás? :)

 

Nekem nagyon tetszik a Stalker alap ötlete, de maga a játék valamiért mégsem győzött meg sajnos. KOTOR 1-2-vel egyetértek (főleg az 1-el) de ami a Mass Effect Trilógiát illeti, na arra nincsenek szavak :rock:

 

A GoW sem tudott lenyűgözni. Megvan a PC-re megjelent rész (az első) lehet elajándékozom, mert feleslegesen porosodik a PC játékos polcomon :(

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A GOW bármelyik részét nézve is, egy alap és igazán minőségi TPS. Persze, aki nem tolta nagyképernyős TV-n, CoOp modban, az nem értheti, mert a Single része sem rossz, de a kétszereplős mulit az lenyűgöző. Ezt a sémát, csak az Army ot Two tudta felülmúlni, persze PC-n ez sem jelent meg.

Én ma is Mesterlövészeztem, nem egy könnyű játék, de megint elértem addig, hogy a busz vérzik, nem is kicsit, aztán a garázsban meg szétrobban....

A STALKER számomra nagy csalódás volt, kb. 3órát játszottam vele és egyszerűen nem érdekelt, nem kötött le. Akkor inkább Hell Gates London, vagy hasonló játékok, sokkal eredetibb, élvezetesebb és jobb játékélényt is nyújt.

Én a Big Rigs-et is leszedtem, eszméletlen durva játék, tényleg csak erős idegzetűeknek, sokat "játszottam" vele.

 

Az meg külön durva, hogy a muszájt le tudja írni, de a miatt szó már kicsit tájszólásos lett... :peace:

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Óóó.. a Big Rigsről nekem elég volt freddyD videója :) nem idegesítem magam a játékkal. Ami a GoW-ot illeti, valóban nem toltam coop módban. Egyébként nincs rossz véleményem a játékról, csak engem nem fogott meg.

Hell Gates Londont ismerem bár konkrétan nem játszottam. Unokatestvérem játszott vele egy időben sűrűn én pedig sokat néztem, ahogy épp tolja, de annyira azért nem tetszett meg, hogy magam is kipróbáljam.

 

Nemrég vásároltam meg a Serious Sam 3 BFE-t, fúúú az a durca old school hangulat, amit az áraszt.... anno a régi részekkel is rengeteget játszottam és mai napig is, ha éppen adódik egy LAN party elővesszük valamelyiket és órákig toljuk coopban :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az SS alap játék, most már van Hd, meg egyéb ratyi kiadás. Pedig én az első két rész igazán kedveltem. Amikor az ágyúval végigsöpörted a pályát és hiába volt 2* jobb géped, mint az igényelt, olyan grafikát és minőséget rakott az arcodba, hogy az még ma is sok játék megirigyelné. A Need For Speed és hasonló játékok, mint a Fifa, hiába 2012-esek, simán futnak egy 4-5éves gépen, de ha az ember egy Serious Samet felrak, rájön, hogy anno azért tudtak valamit a készítők, mert a maximális hentelés mellet egy grafikallag minőségi játékot is letettek a polcra. Én a Flatout szériával is ezt érzem, habár a Carnage gépigénye és optimalizálása kicsit rosszul sikerült.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kötekedni akarok, de ugye a "milyatt" csak elírás? :)

 

Igen, siettem és bakiztam egy nagyot, nincs itt semmi tájszólás.

 

A GoW az tényleg nagy képernyőn jó igazán, bár nekem már a PC-s verzió is tetszett, sajnos nekem nincs konzolom. Havernál szoktam tolni a harmadik részt, az felejtehetetlen.

FreddyD valamennyi viedóját láttam, éveken át követtem nyomon munkásságát, a Big Rigst is toltam egy ideig, ameddig mulattatott, viszont az épületen átsuhanás és a hangsebességgel történő tolatás elég hamar unalmas tud lenni, aztán már csak idegesítő. Más egyebet pedig nem igen nyújt a játék.

A Mesterlövésznél ezért jó, hogy ha elég ideig gyakorolja az ember simán keresztülrepülhet az egész pályán, így hamar keresztül lehet jutni a már unalmas részeken. Serious Sam 3 nekem is tetszett, igaz, még cak egyszer toltam végig.

Látom a Stalkerrel egyedül maradtam, sebaj, ízlések és pofonok. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bevallom én valami olyat vártam amúgy, mint a Duke Nukemnél, hogy nem a grafikát pattinjták szénné, meg tesznek bele látványos dolgokat, hanem arra törekednek, hogy a régi motorosoknak, akik a szérián nőttek fel, valóban bejöjjön.

Nekem nehogy azt mond, hogy a Duke Nukem Forever ennek megfelelt, mert tökön lövöm magam. :)

 

a történet egyedi

Bár én is szeretem a Max Payne első részét, annyira volt egyedi vagy fordulatos a története, mint egy kifutópálya.

 

A 3. részben már alapban a főszereplő más volt, ez még oké...azonban az egész kapott egy Kain and Lynch féle grafikát, fizikát és történetvezetést.

És ez miért baj? Bár még nem játszottam a harmadik résszel, miért kell máris másnak tekinteni egy folytatást, mert más irányból közelíti meg ugyanazt a témát? Ez kalapos marhaság. Pláne nem értem, hogy miért olyan nagy gáz, ha valaminek szép a grafikája, pláne egy Max Payne-nél, aminek mindig is a grafika és a technika számított, nem a sztori. Ez csak bemesélt szöveg, hogy az előző két résznek olyan hűde nagy története volt. Egyszerű "jajmegöltékacsaládomezérténlemészárlokmindenkit" mese, tizenkettő egy tucat. Ráadásul úgy lopott máshonnan, mint Enyveskezű Freddy.

 

A GoW sem tudott lenyűgözni. Megvan a PC-re megjelent rész (az első) lehet elajándékozom, mert feleslegesen porosodik a PC játékos polcomon :(

Nekem jöhet! :D Szeretem a GoW-t, pedig nem játszottam sem nagy képernyős TV-n, sem co-opban (nem komálom a multit), de a hangulat, a bazi nagy emberek bazi nagy puskákkal, amiken láncfűrész(!) van és az idegen bolygós, idegenes, háborús sci-fi környezet miatt nem tudok rá nem kellemesen gondolni. Csak anno nem vettem meg, a kölcsönzői változatot meg macerás telepíteni.

 

A S.T.A.L.K.E.R. egy érdekes játék nálam. Tetszik az alapfelállás, a sztori, a hangulat, a helyszín, mégsem bírok vele huzamosabb ideig játszani. Egész pontosan, nagyjából a roncstelep a legtávolabbi pont, ameddig eljutottam. Pedig megvan az eredeti, meg a Clear Sky is dobozosan.

A Hellgate Londonban két dolog van, ami jó. A koncepció és a CGI videók. Ezzel kifújt a játék minden erénye.

 

Nálam természetesen újra játszós a Mass Effect trilógia (most is párhuzamban játszom az elsőt a harmadikkal). A Half Life teljes széria az első résztől annak kiegészítőin át a második részig és epizódjaiig. Az X-Wing Alliance, a Starlancer, a Quake 1-2 és 4, a Doom 3 (most jön a BFG edition, megy is a polcomra), a három Aliens vs Predator (+ a második részhez a Primal Hunt). És természetesen a Ghostbusters: The Video Game, ami én mondom, nem is játék, hanem a filmek harmadik része.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam természetesen újra játszós a Mass Effect trilógia (most is párhuzamban játszom az elsőt a harmadikkal).

 

A Mass Effect trilógia valamennyi részét legalább négy alkalommal játszottam végig. Egyszer a három megjelenéskor vittem végig teljes egészében, mivel egy bizonyos történettel akartam nekiállni a háromnak, s az nagy mértékben különbözött az eddigiektől. A harmadik részt nem rég vittem végig ötödször, ugyanis elvesztek a mentéseim és nem youtuberól szerettem volna metapasztalni az Extended Cut DLC tartalmát. A lezárás egyszerűen nem volt kerek számomra addig, de így már elfogadható (10/10 :D).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újabb részlet a RE6-ból. Remélem, nem lövik le előre az összes pályát, és annak is örülnék, ha hosszabb lenne a játékmenet az elődöknél. A több játszható karakter révén erre talán van is reális esély.

http://www.youtube.com/watch?v=cCMrQwNfx1Q

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom a Stalkerrel egyedül maradtam, sebaj, ízlések és pofonok. :)

Én toltam az első résszel és a kiegészítőkkel, plusz modoltam is pár új fegyvert és pályákat. Nem rossz játék, sőt... Egyedül az volt vele a bajom, hogy megjelenése előtt 3 féle demót, 200 óra hogy készült, meg gameplay kijött, poszterek, reklámok... Mégis egy idő után a játék átcsap egy kissé unalmas mászkálós, lövöldözős, újra és újra be kell töltenem egy adott részt game-be. Egyszer végigtoltam, full magyarul és a története tetszett, mégis, a füstje nagyobb volt, mint a lángja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Baromi jó játék a Dead Space, nem értem, miért csak most jutottam el odáig, hogy játsszak vele. Ha kivittem, majd írok róla bővebben is. Amennyire meg tudtam állapítani a videókból, részről részre sikerül fokozniuk a színvonalat.

Bár lehet, hogy kénytelen leszek újrakezdeni, mert volt annyi eszem, hogy egy mentést írtam felül folyamatosan, így jelenleg minimális munícióval állok egy nehéz helyzet előtt, amire sok megoldást nem látok. Anno a Resident Evil 4-nél is hasonló gondom volt, de azt sikerült átvészelnem. Nem sok kedvem van az elejétől újra eljutni a 6. fejezetig, mivel a folytatás jobban érdekel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra az utóbbi évek legkellemesebb és legjobb játéka a Dead Space széria a Mass Effect trilógia mellett. Az utóbbi ugye az űropera rajongásom, az előbbi pedig a sci-fi horror rajongásom elégíti ki. És igen, a második rész azt a kevés hibát is kiküszöbölte, ami az elsőt jellemezte.

 

Hol akadtál el, hátha tudok segíteni. Ha épp nem a Mass Effect egyik részével, akkor általában a Dead Space epizódjainak valamelyikével játszom. :D (Na jó, ez túlzás, de ha a két széria közül az egyik mindig ott van a gépemen. Most is tervezem, hogy Shepard kalandjainak letudása után újra nekifeszülök Isaac kálváriájának.)

Hatodik fejezet, az a hidroponika. Csak nem a Leviathannal van gond?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én imádom az ilyen jellegű túlélő-horrort, az pedig külön bejön, ahogy a RE 4-5-ben megismert elemeket átültették ebbe a futurisztikus, űrbeli környezetbe.

Most látom, hogy elírtam, jelenleg az 5. fejezetnél járok. :oops: Annyira nem lenne vészes helyzet, de mindössze 6 azaz 6 darab plazmalövedékkel rendelkezem (minden más munícióm nullán áll), ami a tömeges támadás esetén minden, csak nem sok. Az a falból kiálló csápos, potrohos valami rendesen megette az arzenálom. Ráadásul zárt terepen vagyok, így menekülni sem lehet. A sztázissal történő lassítással pedig nem sokra megyek, ha egyszerre 4-5-en támadnak. Eddig egyedül annyi jutott eszembe, hogy eladom a két üres fegyveremet (amikhez amúgy is baromi nehéz töltényt találni) és az árán veszek anyagot a plazmába és az impulzuskarabélyba.

 

Egyébként ennek a videónak a legelején tartok épp:

http://www.youtube.com/watch?v=l3TYz6HoJIM

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Használd a kinetikus tekercset. Felkapkodod a bútorokat, leszakadt testrészeket és szépen lehet azokat fegyvernek használni. A regenerátor ellen ugyan semmit sem ér, de az ellen a normál fegyverek sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felraktam a Red Alert 2.-t és nem megy rendesen, pedig úgy nosztalgiáztam volna egy kicsit. :( Laptopom van és Windows 7-m, hiába állítottam kompatibilitást, meg egyebeket, akkor sem működött úgy, ahogy kéne. Az átvezető filmeknél feketeség van, de a hangot hallani, már a menüt is úgy tölti be, hogy magát a menüt látom, de a gombokat nem, a klikkeléseimre mégis reagál a játék. :( Kár érte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, megtettem az első hatalmas lépést előre a CoD-ok végigjátszása után: feltelepítettem a Mass Effect-et! :D De az ugye csak vicc hogy nem lehet 1440x900-asra felrakni a felbontást?

 

Ez tényleg vicc lehet, ugyanis állítható többféle felbontás 4:3, 16:9 és 16:10-es képarányú monitorokon ... az imént néztem meg 16:10-es képaránynál választható az 1440x900-as felbontás, de ezt nem a játékon belül lehet elérni, hanem az indítás előtt megjelenő kis START ablakban kell választani a Beállítások lehetőséget!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez tényleg vicc lehet, ugyanis állítható többféle felbontás 4:3, 16:9 és 16:10-es képarányú monitorokon ... az imént néztem meg 16:10-es képaránynál választható az 1440x900-as felbontás, de ezt nem a játékon belül lehet elérni, hanem az indítás előtt megjelenő kis START ablakban kell választani a Beállítások lehetőséget!

 

Beállítottam, köszi! :D Nem vettem észre eddig, nem a Launcherrel szoktam elindítani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én hülye, megint feltettem. Régen nagyon sokat játszottam vele, főleg online, magyar csapatban is voltam. Egyik legjobb sport szimulátor szerintem, nem tudom mennyi köze van az eredeti amerikai focihoz, gondolom ott nem lehet letiposni és ezzel megölni az ellenfelet! :) Amúgy a zenéje nem olyan, mint a Karib tenger... ?

http://www.youtube.com/watch?v=t3xsSN7UEFI

Jah, amúgy ez is Warhammer világ!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pótoltam eddigi nagy hiányosságomat és végig toltam a Half-Life első részét.

Azért örülök, hogy manapság az ilyen ugrálásokat már nem igazán erőltetik, és egy kicsit csalódott voltam hogy a játék 75%-a a Black Mesa-ban játszódott - egy városi környezetnek igazán örültem volna. Összességében egész jót szórakoztam rajta, de azért megvoltak az idegesítő részei, és mint olyan ember, aki nem nagyon játszott Doom-mal és Duke Nukem-mel (azért találkoztam velük kiskoromban de csak futólag) nem voltam igazán hozzászokva ahhoz, hogy egy bazi nagy térképen megtaláljam azt a kis légypiszoknyi szellőzőnyílást, ahova be kellett menni a továbbjutáshoz (hiába, az új CoD-oknak megvan a hatásuk), és elég lehangoló volt amikor másfél óránként fel kellett néznem a netre végigjátszásért.

 

Még mielőtt neki ugranék a második résznek először végigtoljam a két (három) kiegészítőt vagy nyugodtam továbbléphetek rajtuk?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért anno a '90-es évek végén a Half-Life első része igazán forradalmi volt. Nagyon szerettem. Mai szemmel már ez a játék sem olyan, mint akkor volt.

 

Ami a Blue Shift és az Opposing Force (ha jól emlékszem ezek vannak) kiegészítőket illeti... nagyon is érdemes kitolni, bizony!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

hiába, az új CoD-oknak megvan a hatásuk

A minden téren negatív hatásuk... :angry:

 

A Blue Shiftet érdemes kivinni, hiszen az ottani főszereplő fontos szereplő a HL2-ben is. Az Opposing Force-ot sem árt ismerni, mert az is felfed néhány fontos részletet a Xen invázióról, bár annak cselekménye eléggé mellékes a másik két felvonáshoz képest. De az ottani főszereplővel is vannak még tervei G-mennek, így egy talán évszázadok múlva megszülető epizódban jó lesz ismerni az ő múltját is. Megjegyzem, ő is egy Shepard. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.