Ugrás a kommentre

Videjó játékok


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

2 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Annyi érdekesség még hogy én 3 éve a PS4-emet pont a Konzolok Szervízéből vettem. Akkor nem volt gáz, teljesen korrektek voltak és hamar ki is hozták a gépet.

Eddig nekem sem volt bajom velük, azért is rendeltem elő ezt is onnan. A Fallen Ordert pl. ugyanaznap rendeltem elő, mint a Cyberpunk 2077-et, az előrendelést igazoló e-mailben még együtt is szerepelnek, és összesítve kaptam meg az árat. De még a The Last of Us Part 2 is onnan lett előrendelve, és azzal sem volt baj. És minden előrendelt játék megérkezett a megjelenés napján. Ezért is érzem azt, hogy erről már lemondhatok. :( 

Csak hát a fene sem tudta 2019. júniusában, hogy 2020 júliusában felvásárolják a céget szőröstül-bőröstül. Én mérget vennék rá, hogy akkor keletkezett gikszer.

 

Arra készültem, hogy bugos lesz a játék, ezt három Witcher tapasztalatából már biztosan tudtam. Az első még a mai nap is az, amikor tavaly (vagy már idén?) utoljára játszottam vele, egy-két alkalommal igen csúnya dolgokat láttam. A W2 meg olyan pocsékul van optimalizálva, hogy még a mosatni gépemen, amin a Witcher 3 gond nélkül fut high-on, a W2 átmegy a legelején diavetítésbe. A W3 esetében meg van olyan küldetés, amit csak idén tudtam megcsinálni a GOTY kiadást játszva, mert az eredeti változatban egy bug miatt teljesíthetetlen volt, és emlékszem arra is, amikor egy patch úgy elcseszte az egész játékot, hogy félig felépült városokban lehetett császkálni, levegőben járkáló lakókkal. :lol: Persze az idő alaposan megszépítette mindhárom játékot. Szerintem a Cyberpunk 2077-et is meg fogja.

Az akadások és a 720p nem zavar. Az előbbit már megszoktam, sok játékot játszottam én ki így, olyan időkben, amikor még, ha azt hallottad, hogy FPS, akkor a belső nézetes lövöldékre gondoltál, nem a játék sebességére. Köztük az említett W2-t, ami ráadásul évekig állt a polcomon, mert a megvételekor használt gépemen el sem indult rendesen, csak azt azt követő volt hajlandó futtatni (és még azon is szaggatott). A 720p meg nos, majd kicsit távolabbra húzom a fotelt, és kompenzál a gyatra szemem. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, Dzséjt írta:

Az akadások és a 720p nem zavar. Az előbbit már megszoktam, sok játékot játszottam én ki így, olyan időkben, amikor még, ha azt hallottad, hogy FPS, akkor a belső nézetes lövöldékre gondoltál, nem a játék sebességére. Köztük az említett W2-t, ami ráadásul évekig állt a polcomon, mert a megvételekor használt gépemen el sem indult rendesen, csak azt azt követő volt hajlandó futtatni (és még azon is szaggatott). A 720p meg nos, majd kicsit távolabbra húzom a fotelt, és kompenzál a gyatra szemem. :D 

 

Ezzel pc-n nem is lenne gond, de azért a ps4 célhardver. Tehát te jogosan várod el hogy amit megvásárolsz erre a platformra az ne szaggasson. Hisz pont ez az egyik előnye a ps-nek és az xbox-nak a pc-vel szemben. És nem az van ráírva hogy Ps4 Pro hanem Ps4. Azaz azon is kifogástalanul kell múködjön. Ha Ps5-re jelenne meg és a 4-es-en szaggat , az ok.

Mert azért az ultragáz szerintem hogy megveszek egy konzolt és az arra megjelent játékok úgy szaggatnak mint pc-n.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap este én is belefutottam a nem létező fegyver esetébe. Egy átvezetőben az egyik karakter kezében elvileg fegyver van, úgy is tartja a kezét, mintha ott lenne a stukker, de nincs ott semmi, csak a levegőt markolja... először közelebb hajoltam a TV-hez, mondom biztos én látom rosszul, aztán kiderült, hogy nem. Ettől eltekintve olyan igazán játékélményt romboló buggal, pl. ha tűzharc közben akad meg, vagy fagy ki teljesen a játék, ilyennel még nem találkoztam. Ahogy dolgoznak közben rajta a patcheken szerintem sok hasonló hibát ki fognak javítani és mivel erre a konzolra jelent meg, azért elvárható, hogy ha nem is next gen módon, de legalább elvárható szinten teljesítsen... szerintem a patchek után sokkal jobb lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár a döglött Kaszás nagyon menő, és Liara láttán is kiült a mosoly az arcomra (miután rájöttem, hogy az Liara, nem pedig egy maszk nélküli quarian), de azért sajnálnám, ha nem térnénk vissza az Androméda galaxisba. Én azok közé tartozom, akiknek minden (valós technikai) hibája ellenére tetszett a Mass Effect Andromeda (két napja fejeztem be a negyedik végigjátszást), szerettem a szereplőit és érdekel nem csak az ő, de a Helius-csillaghalmaz sorsa is. De ez a trailer azt sugallja, hogy visszatérünk a Tejútrendszerbe. Mondjuk pont Liara az egyike azoknak, aki még simán élhet az MEA eseményeinek idejében (akárcsak Wrex és Grunt), így összekötő karakter is lehetne, pláne annak tükrében, hogy az eredeti szereplők közül ő "szerepel" is egy bizonyos formában az MEA-ban és tudott az Androméda Iniciatíváról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

55 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ez valamiféle új Mass Effect játék első trailere, csak úgy itt hagyom. Van benne döglött Kaszás, meg egy ismerős pofa.

 

Na jó, most már kezd sok lenni a jóból! Cyberpunk, SW bejelentések, Mandalorian és még az új ST részt nem is láttam... Az a pofa meg, ha tényleg benne lesz én már meg vagyok véve (végül is az Andromedaban is hallhattuk a hangját úgyhogy ő eddig akkor minden ME-ben valamilyen módon tiszteletét tenné)!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Késve, de megjött a gyűjtői kiadás, amit előrendeltem, és már a doboz mérete bebizonyította, hogy minden pénzt megért, a bele meg még inkább.

131153164_3907835029249342_8861094874750

131074216_3907830539249791_3471234294465

131116764_3907782045921307_4622673875389

Eddig nem sokat játszottam vele, de már bezsákolt, megvett kilóra, tokkal vonóval. A tegnapi nap szar volt, a maiban a fellegekben járok. És tegnap az égiek nem szórakoztak velem, hanem meggátolták, hogy megvegyek egy játékot, amit már megvetten. Már ha vannak. De ha vannak, akkor köszi. Ha nincsenek, akkor áldom a szerencsémet. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez eddig egy b*szottúl jó játék, pedig szerintem még sehol sem járok benne, pedig laza nyolc órát beletoltam.

Spoiler

Most ott hagytam abba, hogy indulunk a toronyba kirabolni a simlisnek tűnő prosti nagyhatalmú kuncsaftját

A világ, a szereplők, akikkel eddig megismerkedtem, a hangulat, nekem minden nagyon adja. És semmi gondom vele PS4-en. Néha egy másodpercre megröccent, de ilyet is talán három, max négy alkalommal tapasztaltam. Ezt leszámítva meg annyi bughoz volt szerencsém, hogy két NPC-t nem a székre ültetett le, egyszer átsétált egy karakter a falon, illetve egy alkalommal egy fószer beleállt a kocsimba, szóval gázolásos áldozattá vált. Semmi eget rengető, ennyit a Fallen Ordernél is tapasztaltam, a tegnapelőtt befejezett Mass Effect Andromeda meg ennnél sokkal súlyosabb hibáktól hemzseg. De valószínűleg az is jó volt, hogy bár az 1.02-es változattal kezdtem el, este lejött hozzá az 1.04-es, ami sok PS4-es (és Xbox One) javítást tartalmazott (laza 37 GB volt az is). Azután még szebb is lett a játék, mert e két konzolon javították a tükröződést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap egyszer crashert a Cyberpunk 2077 (összehasonlításként, a Vampyr, amit nemrég játszottam ki, minden szintlépésnél crashelt, és nagyjából óránként fagyott ki, pedig minden szempontból kisebb, mint a Cyberpunk 2077). Eddig ez volt a legkomolyabb gondom vele. Tény, sima PS4-en eléggé low a grafika, de látva, hogy mit kell ebben a játékban megvalósítani, hát nem csodálom, hogy a hatéves konzol erőforrásai már nem bírják. Ennek ellenére a sűrűn emlegetett pár másodperces kifagyásokat és az fps dropot még nem tapasztaltam sűrűn. Az előbbit egy-két alkalommal, de semmi jelentős pillanatban, és nem is tartott egyik sem másodpercekig, csak egy pillanat volt. FPS dropot meg egyáltalán nem tapasztaltam.

Ami eddig talán a legzavaróbb számomra, hogy sokszor, főleg autókázás közben, amikor gyorsan változik a táj, a szemem előtt épül fel a világ, vagyis jelennek meg NPC-k és terepakadályok. Így elég érdekes volt, amikor leparkoltam a mocimmal az üres járdára, de mire leszálltam róla, már egy autó kés néhány NPC is volt előttem. A dolog nem akadályozza a játékot, csak kicsit illúzióromboló tud ez lenni. De még ezeken is túl tudok lépni, mert egyrészt, magát a játékmenetet nem akadályozzák, másrészt maga a játék szerintem fantasztikus. A sztori is nagyszerű (úgy álltam neki, hogy semmit sem tudtam róla, szóval eléggé meglepett egy-két dolog), a világ él és lélegzik, ezernyi teendő van, és nagyjából kétpercenként csodálkozom rá valamire. Ráadásul, ez a játék most jó motivációs tényező arra, hogy mihamarább PS5-re váltsak (a másik meg valószínűleg a Horizon: Forbidden West lesz).

 

Más! Lehet, hogy az új Mass Effect egyszerre fogja folytatni a Mass Effect trilógiát és a Mass Effect Andromedát. A trailerben direkt mutatták egyszerre a Tejútrendszert és az Androméda galaxist, az N7 jelvény is lehet összekötő kapocs, hiszen Shepard és Alec Ryder (na meg David Anderson) is N7-es volt, illetve az sem véletlen, hogy pont az a Liara tűnt fel a trailerben, aki nem csak 1000 évig él (az MEA idején már mátriárka korban lehet a maga 700+ évével), de az egyetlen ME-trilógia főbb szereplő, aki az MEA-ban is szerepel, vagy legalábbis a hangja, és aki ennek köszönhetően tudott az Androméda Iniciatíváról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A CDPR-es srácok mennyire sűrűn jönnek ki mostanában a patchekkel? Csak azért kérdezem mert megjött a Cyberpunk 2077 nekem is, viszont ha lehet rá számítani hogy teszem azt hétvégén már kevésbé lesz bugos mint ma akkor még várok egy kicsit a kezdéssel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

55 perccel korábban, Bomarr írta:

A CDPR-es srácok mennyire sűrűn jönnek ki mostanában a patchekkel? Csak azért kérdezem mert megjött a Cyberpunk 2077 nekem is, viszont ha lehet rá számítani hogy teszem azt hétvégén már kevésbé lesz bugos mint ma akkor még várok egy kicsit a kezdéssel.

 

Ezt a közleményt adták ki, az elkövetkező hét napban is lehet számítani javításokra, nagyobb patchek januárban és februárban is érkeznek majd, de egyébként nem játszhatatlan a játék a mostani állapotában sem, nálam PS4 Pro-n elég jól fut. Szerintem tegyél vele egy próbát, megnézheted milyen a prológ és utána meglátod, hogy akarsz e vele így játszani, vagy vársz még néhány hetet, hónapot.

EpLqtZ8XEAIEqsX?format=jpg&name=large

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most én is úgy vagyok vele, hogy nem várok. Eleve, ahogy elnézem, még márciusban is ezzel fogok játszani. Mire itt mindent teljesítek, az fél év. :) Amúgy szerintem sem játszhatatlan, pedig én sima PS4 Slimen nyomom, ami "elvileg" ugyanolyan teljesítményű, mint az eredeti változat. Vannak crashek néha, meg néhány érdekes dolog, de semmi vállalhatatlan. A Vympir sokkal idegesítőbb volt hibák terén azon játékok közül, amiket az elmúlt pár hónapban kipörgettem, pedig abban a listában a Mass Effect Andromeda is benne van. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magyar vonatkozást még nem, de már vettem egy motort, ami hasonlít az Akirában lévőhöz (ez van a gyűjtőihez járt szobron is), illetve menő volt witcheres dzsekiben és pólóban nyomni (csak sajnos elég alacsony a védelmi értékük, így hamar le kellett cserélnem). De ez a város bitang nagy. Széltében és hosszában is, és most kezdek rájönni, hogy függőlegesen úgyszintén. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, RacerX írta:

Valaki talált már valami magyar vonatkozást? Én már találkoztam egy Horváth Péter nevű fazonnal. :D

Na, belefutottam egy elég konkrétba. :) 

Spoiler

Egy bajtárs kocsiját megfújták, nekünk vissza kell lopnunk. Ha a megfelelő úton járunk, eljuthatunk a gazfickók vezéréhez, akinek a búvóhelyén találhatunk egy dokut, amiben az vagyon írva, hogy a kocsi annyit ér, amennyiből ki tudják fizetni a Magyarnak a tartozásukat. :) 

És két komolyan érzelmes szakaszon is túl vagyok.

Spoiler

Először meghalt Jackie, most meg Evelyn. :( V körül tényleg sűrűn hullanak az emberek. A rablást végrehajtók közül nálam már senki sem él, csak V és Judy. Remélem nekik már nem lesz baja. Különösen Judy-nak, eddig Palmer mellett őt bírom a legjobban.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én most végeztem egy küldetéssel, ami egy bazi nagy Portal utalás lett a végére.

Spoiler

Ha megszólal egy egy elkóborolt MI-taxi GLaDOS hangját, tudod, hogy tesztnek leszel alávetve és a végén nem kapsz tortát. :D 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon az elején vagyok de három óra játék után lenyűgöző a Cyberpunk. Nekem egyelőre úgy tűnik hogy a bugokról szóló hírek kicsit el vannak túlozva. Az látszik hogy a nagy nyilt terepeknél a grafika nem annyira baba, meg van hogy a semmiből tűnnek fel NPC-k, de egyelőre teljesen jól játszható. Pedig nekem alap PS4-em van, tehát valszeg ezen fut az egyik legrosszabbul a játék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 11. 25. - 19:36, Rog írta:

Én hétfőn kezdtem el megint. Valamikor november hetedike után gondoltam egyet és az akkori N7 Day apropóján újra hozzáláttam az elsőnek. Azt múlt vasárnap fejeztem be és mivel a trilógia kijátszásakor pár napon belül már veszem is elő a következőt most úgy alakult hogy rögtön másnap következett a második rész. Tegnap is akartam vele játszani valamennyit de nem jött össze. Ma viszont nem gördült elém akadály.

Én azóta sem vittem tovább a ME2-t, mert elé vettem egy csomó mindent, de igyekszem majd előtt-utóbb visszatérni hozzá, mert érdekel a franchise.

 

Viszont idén már várhatóan nem fogom befejezni, szóval ennyit az eredeti elképzeléseimről. :D

Szerkesztve: - LordGravon
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Cyberpunk 2077: na most belefutottam egy tényleg komoly bugba, ami szétb*szkurál egy küldetést, ha nem a készítők által megálmodott úton járunk. Panam Palmer "Aki szelet vet" nemű küldetéséről van szó.

Egy jó tanács: a Lidércek bázisára ne a létesítményt körülvevő fal jobb, külső oldalán található csatornán át menjetek be. Úgy tűnik, a készítők ezt csak és kizárólag alternatív kijáratnak szánták (annak ellenére, hogy megfelelő képzettség esetén simán kinyitható kívülről és végigjárható), és bár nem lesz teljesíthetetlen a küldetés, nagyon összekuszálja a dolgokat (technikailag hiába mész be itt, végig kell járnod a fő útvonalat is, hogy a játék elkönyvelje a feladat teljesítését).

Ez az 1.04-es változatra igaz. Remélhetőleg a fejlesztők orvosolják ezt vagy azzal, hogy a játék nyomon tudja követni azt is, ha a csatorna felől megy be a játékos, vagy kívülről kinyithatatlanná teszik a zárórácsot. Addig viszont kerüljétek, mert csak bajt okoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valakinek megvan a Forza Horizon 4 Xboxra. A történet annyi, hogy ma hozta a futár és nem működik, beadja a borítót, jön a szöveg és a feketeség. Elég réteg játék, de, ha valakinek megvan Xboxra és, ha találkozott a problémával vagy csak simán tud segíteni azt megköszönném!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felülve a negativ hype-nak levette a Sony a Cyberpunkot a Playstation Store-ból mondván, hogy annyira borzasztóan működik a játék. Ekkora baromságot is rég hallottam. Ennél ezerszer bugosabb játékba is futottam már bele. A döntés elvileg nem érint -bár nem tudom hogy a patchekhez hozzá tudok-e férni ezután- de szégyelje magát a Sony. Ez óriási fekete pont a Playstation mellett. Nagyon remélem hogy a CDPR ki tud jönni ebből a gödörből, de ennél borzasztóbb hirre ma aligha kelhettek volna.

Szerk: Ja és ez egy újabb jel arra hogy cudar világ jön majd azzal ahol már minden digitális lesz. A fizikai megjelenéseket nem lehet csak úgy eltüntetni a boltokból, de a digitális egyik pillanatról a másikra felszívódhat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.