Ugrás a kommentre

1x12 - The Gungan General


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

12. rész - The Gungan General / A Gungan tábornok

 

epguide112.jpg

 

Írta: Julie Siege

Rendezte: Justin Ridge

 

Helyszín: Coruscant, Florrum

 

Szereplők:

Anakin Skywalker - Matt Lanter

Obi-Wan Kenobi - James Arnold Taylor

Dooku gróf (Darth Tyranus) - Corey Burton

Hondo Ohnaka - Jim Cummings

Jar Jar Binks - BJ Hughes

Stone parancsnok - Dee Bradley Baker

Kharrus szenátor - Corey Burton

Palpatine kancellár (Darth Sidious) - Ian Abercrombie

Turk Falso - Greg Ellis

Félszemű weeqay - Corey Burton

Yoda - Tom Kane

Mace Windu - Terrence 'TC' Carso

Padmé Amidala - Catherine Taber

Plo Koon - James Arnold Taylor

Mack (LAAT/i csathajó pilóta) - Dee Bradley Baker

Pilf Mukmuk – David Acord

 

Történet

Obi-Wan és Anakin minden óvatosságuk ellenére Hondo kalózainak fogságába esnek, így kénytelenek ideiglenesen szövetségre lépni rabtársukkal, Dookubal, ha meg akarnak szökni. Közben Jar Jar és Kharrus szenátor útban vannak a váltságdíjjal, amit a grófért fizetne a Köztársaság, ám az egyik kalóz, Turk és csapata, elárulva Hondot megtámadják a Szenátus képviselőinek hajóját. A hajótörést csak pár klón és Jar Jar élik túl, akik igyekeznek eljuttatni a fűszert a megbeszélt időre Hondohoz.

 

Érdekességek

- Anakinék második szökésekor az udvaron elhaladnak néhány R5-ös egység mellett, amiknek a fején sugárvetők vannak.

- Először hallhatunk a Star Warsban utalást valamiféle istenre, mikor Dooku a Florrumot „istenverte” jelzővel látja el (bár az ep5-ben Han utalt a pokolra).

- Turk robogójának orrészére egy twi’lek nőt festettek, mely hasonlít azokra a képekre, amiket a kamionosok szoktak a járművükre pingálni. Ráadásul, mikor Turkék kirobognak a sivatagba, a garázs falán egy félmeztelen twi’lek posztere is látható a falon.

S01E12.jpg

- Kharrus szenátor botja az Indiana Jones és az elveszett frigyláda fosztogatói (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) című filmben látató Ré Pálcája. Indy ezzel a bottal találta meg a Térképteremben a Lelkek Kútját, ahová a frigyládát rejtették.

- Pilf Mukmuk hangját ebben a részben már nem Dee Bradley Baker, hanem David Acord adja.

- Mikor Jar Jar eltemeti Kharrust, egy skalder áll mellette. A következő jelenetben azonban az állatnak már hűlt helye van.

- Obi-Wan azzal magyarázza az elfogásukat, hogy berúgtak. A valódi ok – legalábbis a Switch című webcomic alapján, mely a starwars.com-on olvasható -, hogy Pilf, a majomgyík látta, amint a két Jedi kicserélte a mérgezett italt, ezért több sikertelen kísérlet után kábítószert szórt a szellőzőbe, ami mindenkit elkábít a csarnokban.

 

Pár kitétel.

 

1. A letöltéssel és a felirattal kapcsolatban itt találsz információt. Ezt a topikot ne erre használd.

2. Amennyire az lehetséges próbálj meg az adott rész keretei között maradni.

3. A történet elemeit ne rakd spoiler gomb mögé. Itt az epizód konkrét történéseit tárgyaljuk ki.

4. Csak akkor szólj hozzá a témához, ha már láttad az aktuális részt.

5. Tartsd be a fórumszabályzatban leírtakat.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó rész volt nekem tetszett.

 

JJ hülyeségei ellenére, elég komoly volt a rész, úgyhogy nem szólhatok nagyon semmit.

 

A trió szükései tök jó volt, tetszett h lámáztak, és őleg h Obi itt is tanúzonyságot tett arról, hogy mennyire könyörületes, hisz mikor Dooku majdnem lezuhant ő elkapta. Persza Anakin ledobta volna. :D

Először fullra nem értettem, hogy Dooku miért nem öli meg Anit meg Obit amíg kómásak, aztán ugye elárulták, hogy azzal nem menne semmire, mert ő meg akar szökni, és azt csak velük együtt tud. /persze azért ki lehetett volna belőle bújni./ :D Mind1

 

Szegény szenátor meghalt, sajnáltam nagyon. Aranyos volt előtte a szövege, h 3 hétre dutyiba került.

Aztán megmenti JJt és meghal... :)

 

A klónok ismét szuperek voltak, de hát tőlük nem is lehet mást várni. Tetszett h JJt küldték, mert tudták h elfogja gányolni a dolgokat.

 

Összességében jó rész volt, Dooku majd kap a fejére, de azért nekem az előző jobban tetszett, egy kicsivel.

Persze még párszor meg kell néznem, hogy biztos véleményt mondhassak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én viszont elsőre nem ájultam el tőle, sőt, eddig ez tetszett a legkevésbé. Ami nagyon-nagyon nem tetszett, az Jar Jar új hangja... szent szardíinia, elvesztették Achmed Best telefonszámát, vagy mi, hogy ezúttal nem ő szinkronizálta. Senkinek sem zavar a helyettesítő hangja, de Jar Jaré iszonyat volt. Főleg azért nem értem, mert eddig Best mindig elérhető volt, mikor Jar Jart kellett szinkronizálni, még a videó játékokban is.

Azt sem értettem, minek kellett az előző rész bögrecseréje, ha annak ellenére most mégis elkábultak. Értelmét vesztette az előző rész vége. De ugyanígy nagyon belemagyarázás az is, hogy Dooku miért nem nyírta ki Anit és Obit. Mert nélkülük nem tudna megszökni? Erre fel a végén, a két elbaltázott szökési kísérlet után mégis egyedül tud megszökni.

Viszont tetszettek Jar Jar ökörködései, és a komolyabb megközelítés. Még Binks sem volt olyan eszetlen. Sajnáltam Kharrus szenátor halálát, jó fej volt. Az se volt rossz, hogy Obi-Wan elengedte a kalózvezírt, bár azért furcsa, hiszen bár a bosszú nem a Jedik jellemzője, de a törvény betartása azért már igen, és az emberrablás enyhén törvénytelen (gondolok itt saját magukra). Bár ki tudja, ezzel Hondo az adósuk lett, szóval lehet most tett Obi-Wan szert egy újabb, Dexhez hasonló barátra.

No, majd még felirattal is megnézem, de ez jelenleg az eddigi részekhez viszonyítva nagyon nem jött be. Aztán lehet, hogy csak meg kell szoknom az ízét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én viszont elsőre nem ájultam el tőle, sőt, eddig ez tetszett a legkevésbé. Ami nagyon-nagyon nem tetszett, az Jar Jar új hangja... szent szardíinia, elvesztették Achmed Best telefonszámát, vagy mi, hogy ezúttal nem ő szinkronizálta. Senkinek sem zavar a helyettesítő hangja, de Jar Jaré iszonyat volt. Főleg azért nem értem, mert eddig Best mindig elérhető volt, mikor Jar Jart kellett szinkronizálni, még a videó játékokban is.

Azt sem értettem, minek kellett az előző rész bögrecseréje, ha annak ellenére most mégis elkábultak. Értelmét vesztette az előző rész vége. De ugyanígy nagyon belemagyarázás az is, hogy Dooku miért nem nyírta ki Anit és Obit. Mert nélkülük nem tudna megszökni? Erre fel a végén, a két elbaltázott szökési kísérlet után mégis egyedül tud megszökni.

Viszont tetszettek Jar Jar ökörködései, és a komolyabb megközelítés. Még Binks sem volt olyan eszetlen. Sajnáltam Kharrus szenátor halálát, jó fej volt. Az se volt rossz, hogy Obi-Wan elengedte a kalózvezírt, bár azért furcsa, hiszen bár a bosszú nem a Jedik jellemzője, de a törvény betartása azért már igen, és az emberrablás enyhén törvénytelen (gondolok itt saját magukra). Bár ki tudja, ezzel Hondo az adósuk lett, szóval lehet most tett Obi-Wan szert egy újabb, Dexhez hasonló barátra.

No, majd még felirattal is megnézem, de ez jelenleg az eddigi részekhez viszonyítva nagyon nem jött be. Aztán lehet, hogy csak meg kell szoknom az ízét.

 

Jaja az nekem is feltűnt de szerintem direkt csinálták ezt (kis wtf hangulat megteremtéséhez) De obi wannak van olyan mondata is hogy "az a kalóz lötty mégis erős lehetett" vagy vmi ilyesmi szóval elővigyázatosságból akár mindbe tehettek körülöttük... És azért nem tudott volna nélkülük megszökni mert két hulla maga után húzása bonyolította volna a szituációt a végén meg azért tudott meglógni egyedül is mert látszott a helyzeten hogy vmi történik tehát mindenki egy helyen van kivéve az a néhány szerencsétlen akik őrként posztolnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja az nekem is feltűnt de szerintem direkt csinálták ezt (kis wtf hangulat megteremtéséhez) De obi wannak van olyan mondata is hogy "az a kalóz lötty mégis erős lehetett" vagy vmi ilyesmi szóval elővigyázatosságból akár mindbe tehettek körülöttük... És azért nem tudott volna nélkülük megszökni mert két hulla maga után húzása bonyolította volna a szituációt a végén meg azért tudott meglógni egyedül is mert látszott a helyzeten hogy vmi történik tehát mindenki egy helyen van kivéve az a néhány szerencsétlen akik őrként posztolnak.

Ja, a WTF hangulat megteremtődött, csak a W meg a T elmaradt :) A hullák meg gyorsan megodlhatók. Kinyírja a két Jedit, az őr beront, azt is kinyírja és a puskával ellövi a madzagot. Csók.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár sok kalóz szöveget kevésbé értettem, azért az epizód így is érthető volt, így nem várom meg a feliratot, már most tudok véleményt mondani.

 

Nekem is kicsit csalódást okozott az előzmények után, mert nem volt benne annyi "ínyencség". Számomra is furcsa volt a kezdés: ha nem ott hagytuk volna abba az előző részt, hogy két kalóz, akikkel piát cseréltek, kidőltek mellettük, míg Aniék nem, akkor talán elment volna, hogy ők is kábán fekszenek egy börtöncellában, de így némileg sántított a film eleje.

Tényleg Jar Jar volt a klóncsapatával az egyetlen üde színfolt - teljesen jellemző volt, ahogy kiiktatta a "tankokat". :D Ani és Obi is jók voltak, hozták a szokásos formájukat, de tőlük ez már megszokott, s így nem nagy szám, főleg az előző rész ismeretében, ahol remekeltek egymás ugratásában. :)

 

Összességében több fordulatra számítottam, még akkor is, ha eltekintek attól, hogy Dooku elfogása nem lett utólag megcsavarva. A két rész egyben azért még mindig tetszik, csak lehetett volna sokkal jobb is. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek rész volt. A trükköt meg nem értettétek. A kalózok sokkal agyafúrtabbak voltak, mint Obi-wan és Anakin hitték (ahogy arra Dooku is figyelmeztette őket). Az, hogy beleszórtak valamit a kettő italába, elhitette velük, hogy az ital önmagában nem ártalmas rájuk, és be is jött: Anakinék megitták, és már is rabokként ébredtek fel.

 

Jar-Jar hatalmas volt, a hangcserét én észre sem vettem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most megnéztem felirattal, és azt kell mondjam, más szemmel látom, mint először. Valószinűleg nem csak a felirat miatt, de az sokat hozzátett. Másodszorra sokkal jobban tetszett. :)

Pl. most értettem meg, hogy a kalózvezér alvezére saját szakállára dolgozott, és ez okozta a galibát (angolul egyszerűen nem értettem, amiket egymás között beszéltek az emberével). Valamint nagyon vicces volt, ahogy a fogoly hármas összekötve próbálkozott mindenfélével a szökés érdekében. :D Ott volt pár nagyon jó kis beszólás is. És most tűnt fel, milyen korrekt volt attól klóntól, aki ráfogta a fegyvert arra a kalózra, aki Jar Jar-t fenyegette, ilyet mondani: "Szép munka, uram!" Ilyet is ritkán hallhat szegény, pedig igazából nagyon bátor és segítőkész. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja, a klónok rendesek voltak Jar Jarral :)

Nekem bejött ez a rész, mert vicces volt :D És itt most nem is csak JJ-ra gondolok, nagyon viccesnek találtam azt is, ahogy a három fogoly szökni próbált és folyton beszólogattak egymásnak :D Jó volt az is, hogy Kharrus szenátor az elején rászólt JJ-ra, hogy hagyja abba a bolondozást, vagy valami ilyesmit mondott :D

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, csodát vártam ettől az epizódtól, hogy a Downfall Of A Droidhoz hasonlóan megváltja az előző részt, ami ugyan csak részben sikerült, de összességében jó rész volt ez.

Tényleg, hová tűnt Ahmed? Ez az új hang eléggé gagyi volt a Bombad Jedi után... Jah, nem tudom észrevettétek-e, de amikor támadtak a kalózok, akkor Jar Jar elkezd visítozni. De nem akárhogy. Ugyanúgy, ahogyan a Bombad Jediban "kapcsolatba lépegetett" a helyi mocsárvilággal. Az pedig, hogy azoknak a fura állatoknak a hátán (amelyek egész ötletesek voltak) üldözték a kalózokat, a tipikus gungan haditechnikára vall.

 

Obi-Wan és Anakin elfogása tényleg kicsit sántít. Ha minden áron úgy akarták az írók, hogy elkábítsák őket, akkor nem kellett volna erőltetni azt a pohárcserélős jelenetet. Ebből, és persze Obi-Wan megjegyzéséből azt szűrtem le, hogy a weequayek jobban bírják azt a piát. A Dookuval való közös szökések szerintem nagyon jók voltak, akárcsak Hondo beszélgetése az emberével. Tetszett amikor mondta, hogy miért nem rúgta még ki.

 

Kharrus szenátorról én is azt hittem a múltkori részben, hogy ő Ask Aak, de végül is kiderült, hogy nem ő az. Kharrust még a filmben láttam egy háttérszereplőként, amikor Onaconda Farr mellett állt amikor Palpatine tárgyalt Jabbával. Csak egy kivénhedt grannak tartottam, és elég közömbös voltam a karakter irányába. Bár amikor meghalt... Akkor viszont nagyon sajnálja az ember szegényt. Főleg amikor eltemették, és Jar Jar beleszúrta a botját a sírba. (Nekem eszembejutatta azt, amikor Scofield és Burrows temették az apjukat. Akkor sem bírtam különösebben azt a szereplőt, de ezeket a jeleneteket nagyon ütősen tudják megcsinálni. Nah, de zárójel bezárva...)

 

Amikor Jar Jar elkezdett ügyetlenkedni a tankon. Figyeljétek meg, hogy a film "Scaling The Cliff" számát hallhatjuk, míg amikor a két áruló kalóz a hajójuk felé tartanak, akkor az "Ahsoka" című szám csendül fel. És persze a weequayek bárában pedig a hamisithatatlan arab zene, ami a múltkori részben is bejött.

 

Amikor Dooku gróf megszökik. Az a kegyetlenkedés, amit ott művel... Iszonyat ütős. Az a jelenet érzékeltette igazán, hogy a kalózok jobban teszik, ha nem maradnak hosszú távon a Florrumon. Obi-Wan éppen ellenkezőleg viselkedett, ami várható volt. Érezhető volt, hogy Hondoban tiszteletet ébreszt iránta. Szerintem ő is csak egy időszakos szereplő, mint a többiek, bár azzal, hogy az írók életben hagyták, talán még láthatjuk viszont. (Félre ne értsétek, ez nem spoiler, csak találgatás.)

 

Nah, ez az epizódértékelésem jóval rövidebbre sikerült, de nem is volt benne annyi dolog, amibe bele tudtam volna kötni.

 

Spoiler:

Én már az előzetesekből látom, hogy a következő lesz az eddigi legjobb rész a sorozatban. Az a látványvilág az űrcsatában, ehhez fogható még nem volt a sorozatban.

És végre egy újabb Jedi mester, és persze egy új klónparancsnok kerül terítékre. Aayla Secura, és Bly parancsnok. (Mondtam, hogy szép lassan mindegyik megjelenik az EPIII.-ból.) Továbbá érdekesnek tűnik számomra az a Lok Durd nevű dagadt neimoidian tábornok is. Továbbá, hogy egy bolygón, ahol rájuk szomjaznak a helyi vadak! Szerintem egy részt sem vártam még így ennyire. Jah, és hiányzik már Ahsoka. :D

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor Dooku gróf megszökik. Az a kegyetlenkedés, amit ott művel... Iszonyat ütős. Az a jelenet érzékeltette igazán, hogy a kalózok jobban teszik, ha nem maradnak hosszú távon a Florrumon. Obi-Wan éppen ellenkezőleg viselkedett, ami várható volt.

Ez tényleg hatásos bemutatása a Jedi és a Sith rend között felfogásbeli különbségnek. :D Anakin nem is igen érti, miért olyan nagylelkű Obi-wan - az ilyen nagylelkűség (a rosszért is jóval fizetni) az ő zsigereiből hiányzik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jah, és jut eszembe, végre sikerült előkaparniuk a különböző világokon élő állatok Concept Artworkjeit, mert már végre nem minden bolygón csak Neebrayeket látunk... Örülök, hogy eltűntek a sorozatból...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Wan és Anakin elfogása tényleg kicsit sántít. Ha minden áron úgy akarták az írók, hogy elkábítsák őket, akkor nem kellett volna erőltetni azt a pohárcserélős jelenetet. Ebből, és persze Obi-Wan megjegyzéséből azt szűrtem le, hogy a weequayek jobban bírják azt a piát.

 

Tényleg, minek is vesztegetnéd az időt arra, hogy elolvasod, amit írtam...?

 

Szerintem elég logikus volt, amit a készítők műveltek, de fölöslegesen írom be, ha úgy se olvassa el az, aki a témára reagál...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az eleje továbbra sem tetszik, de másodszori megnézésre azért határozottan jobban feküdt.

 

Tényleg, minek is vesztegetnéd az időt arra, hogy elolvasod, amit írtam...?

 

Szerintem elég logikus volt, amit a készítők műveltek, de fölöslegesen írom be, ha úgy se olvassa el az, aki a témára reagál...

Hogy jobban már ne légy morcos, én reagálnék. Ha a készítők is így gondolták volna, nem egy poénnal ütik el a kérdést, vagy nem ilyen poénnal, ami inkább arra utal, amit Kósa írt, hogy jól berúgtak.

S, mivel most gyorsan megsasoltam a kérdéses utolsó jelenetet, még nyílvánvalóvá is vállt, hogy a "lopott" poharakban nem lehetett altató. Ha megnézed, mind Ani, mind Obi padtársa már akkor szlopálja a nedüt, mikor Hondo meghívja a két Jedit egy rundóra. Ha azokban is lett volna altató, a két kalóz kidőlt volna a pohárcsere előtt.

 

Kósa:

Spoiler:

Aayla nem mester, csak szimpla Jedi lovag.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát arra gondolhatott, hogy már önmagában kiütötte őket a kotyvalék, a méreg meg csak egy illúzióként rakták a kalózok a pohárba, hogy a Jedik csak úgy higgyék ártalmasnak, és a simának hitt löttyöt nyugodtan nyakalják be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg, minek is vesztegetnéd az időt arra, hogy elolvasod, amit írtam...?

 

Szerintem elég logikus volt, amit a készítők műveltek, de fölöslegesen írom be, ha úgy se olvassa el az, aki a témára reagál...

 

Én általában előbb írom meg az epizód értékelését, és csak utána olvasom el, amit a többiek írtak. Elég hülye rossz szokás, tudom... De a múltkori résznél is mire megnézhettem volna az epizódot már majdnem félszáz kommentár van... :D Úgyhogy ne vedd sértésnek Donát...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát arra gondolhatott, hogy már önmagában kiütötte őket a kotyvalék, a méreg meg csak egy illúzióként rakták a kalózok a pohárba, hogy a Jedik csak úgy higgyék ártalmasnak, és a simának hitt löttyöt nyugodtan nyakalják be.

Én is ugyanígy értelmeztem Donát írását, és teljesen logikusnak is tűnt, nekem ez magyarázta meg a történteket, mert magamtól nem esett le, még zavart is, hogy nem jöttem rá, minek is volt a csere.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát arra gondolhatott, hogy már önmagában kiütötte őket a kotyvalék, a méreg meg csak egy illúzióként rakták a kalózok a pohárba, hogy a Jedik csak úgy higgyék ártalmasnak, és a simának hitt löttyöt nyugodtan nyakalják be.

 

Köszi, Coce, valóban erre gondoltam.

 

Dzséjt: Köszi, hogy reagáltál, de nem azt írtam, hogy a többi pohárban is lett volna altató :P

 

Kósa: Egy fórumon nem hátrány, ha elolvasod a hozzászólásokat is... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nah, ma reggel volt egy kis időm és megnéztem ezt a részt! Kisebb értékelés jön! Nagyon furcsáltam az előzetes alapján, hogy egy Jedivel, hogy fog össze egy Sith? De aztán, hála az égnek, kiderült, hogy az aggodalmaim alaptalanok! Tetszettek Anakin beszólásai is. És Dooku csak most látszott igazán negatívnak, gonosznak, főleg a végén.

Jar-Jar, mint tábornok? Nagyon jó ötlet volt.

Számomra ez a rész: 8,5/10!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, én, mint a Köztársasági Klónhadsereg egyik tábornokára gondoltam. A szerencse (lehet, hogy a Gunganak direkt így végzik a dolgukat? :D) megint mellette állt. Obi-Wannak az utolsó mondata nagyon kemény volt: "Tudnod kell, hogy Dooku gróf nem

olyan nagylelkű, mint mi, és... ő tudja, hogy hol éltek." Hangulatos rész volt. Kíváncsi vagyok, hogy Aayla Securának ebben a sorozatban milyen karaktert dolgoztak ki! Minden rész egyre jobb ebben a sorozatban, és ennek csak örülök!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azon nevettem jót -többek között- amikor a klónparancsnok kiküldte a kalóztankok elé Jar-Jart "tárgyalni". Szinte érezni lehetett, hogy mi is jár valójában a klón fejében. :D Simán bevetette Jar-Jart mint hatásos fegyvert. És bejött nekik. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én általában előbb írom meg az epizód értékelését, és csak utána olvasom el, amit a többiek írtak. Elég hülye rossz szokás, tudom... De a múltkori résznél is mire megnézhettem volna az epizódot már majdnem félszáz kommentár van... :P Úgyhogy ne vedd sértésnek Donát...

Én sem olvasom el, mivel befolyásol az értékelésben. Ha pozitív irányba, az még hagyán, de sokszor vettem már észre magamon, hogy tetszett egy rész, aztán olvasván a sok negatívabb kritikát, egyre kevésbé jött be (mondjuk nem itt, de ha előbb olvasom pl. SimonZ értékelését az előző epizódról, minthogy írok róla, akkor már ott is elfintorodom, mivel igaza van). Szóval, értékelésnél én is előbb írók, aztán olvasok. Ebből persze néha ilyen dolgok sülnek ki:

 

Dzséjt: Köszi, hogy reagáltál, de nem azt írtam, hogy a többi pohárban is lett volna altató :D

:P:D Megyek, előkerítem az általános elsős tanárom, hogy tanítson meg újra olvasni. Oké, így már teljesen világos, és korrekt. Így már nekem is tetszik és passzol is. Bocs a félreértelmezésért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Háááát.... egynek elment. A mérgezés ügyben a webcomic ad egy másik magyarázatot. Itt kiderül, hogy eredetileg az itallal akarták megmérgezni őket, de miután az nem jött össze a piros Buja Féreg beprobálkozott mással és végül összejött neki.

 

Maga az epizód sokkal jobb lenne ha nem lenne benne Jar Jar: a Bombad Jedi-ba sokkal jobban passzolt, mert az hozzá volt igazitva. Itt viszont a komoly pillanatokat teszi tönkre.

Dooku és a jedik szökés-probálkozásai meg valahogy gyengusok. Hiába vannak jó pillanatok és jó ötletek, ez az epizód összességében elég halovány lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.