Ugrás a kommentre

1x15 - Trespass


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

15. rész - Trespass / Betolakodók

 

epguide115.jpg

 

Írta: Steve Melching

Rendezte: Brian Kalin O'Connell

 

Helyszín: Orto Plutonia

 

Szereplők:

Anakin Skywalker - Matt Lanter

Obi-Wan Kenobi - James Arnold Taylor

Rex százados - Dee Bradley Baker

Chi Cho elnök - Brian George

Riyo Chuchi szenátor - Jennifer Hale

C-3PO - Anthony Daniels

Thi-Sen - Dee Bradley Baker

R2-D2

 

Történet

Obi-Wan és Anakin az Pantora-rendszerbe érkezik, hogy megtudják, miért némult el az egyik helyi bolygón, az Orto Plutonián létesített köztársasági bázis. Velük tart a rendszert lakó pantoraiak elnöke, Chi Cho és Riyo Chuchi szenátor is. Miközben átkutatják a helyőrséget, a Jedik megdöbbenve tapasztalják, hogy a támadók nem csak a klónokat, de a szeparatisták droidjait is elpusztították. Hamarosan az is kiderül, hogy a lakatlannak hitt Orto Plutonia nem is annyira kihalt: itt élnek a talzok, akik viszont nem szeretnének szomszédokat a bolygójukon.

 

Érdekességek

- Mikor Thi-Sen megöleli Obi-Want, az egyik talz a háttérben csendesen felnevet.

- A Civilizált Rendszerek Egyezményére most először utalnak a Star Warsban.

- A „napok fia” („son of suns”) kifejezés visszatérő elem a Star Wars filmek forgatókönyvében. A korai vázlatok utalnak egy próféciára a Napok Fiáról, melyet azonban sohasem használtak fel egyik mozifilmhez sem. Egyes rajongók úgy vélik, hogy a abban a próféciában hivatkozhatnak így a kiválasztottra, mely az Erő egyensúlyának megteremtéséről regél, illetve páran úgy vélik, hogy az ep1-ben a Naboon, az ep6-ban a Coruscanton az ünneplések alatt a tömegek azt kiáltják, hogy „a napok fia”, ám ezt 2007-ben megcáfolták.

- Anakin „roppant ügyes” („most impresive”) utalás az ep5-re, ahol Luke-nak mondta, hogy: „Ügyes… roppant ügyes.” („Impressive… most impressive.”)

- A talz faluban a totemeket jégből faragták, a kunyhóikat pedig bőrből és állati csontokból készítették el.

- Mivel a Freeco robogók egyszemélyesek, így C-3PO maga kénytelen vezetni a sajátját. Az ep4 eredeti forgatókönyvében C-3PO megemlítette, hogy a siklóvezetés a 30 másodlagos funkciója közül az egyik. Bár a megjegyzés nem került bele a filmbe, mikor Luke és a droid elmennek R2-t keresni, C-3PO vezeti a siklót (illetve, az ep3-ban ő vezeti Padmé hajóját is).

- A klónok havasi páncélzata a Ralph McQuarrie, Joe Johnston és John Mollo által az ep5-höz készült rohamosztagos-havasi ruha tervek alapján készültek el.

S01E15.jpg

- Az Orto Plutonia Ralph McQuarrie Hoth-ról készült koncepciói alapján készültek, elhagyva a kék árnyalatot.

 

Pár kitétel.

 

1. A letöltéssel és a felirattal kapcsolatban itt találsz információt. Ezt a topikot ne erre használd.

2. Amennyire az lehetséges próbálj meg az adott rész keretei között maradni.

3. A történet elemeit ne rakd spoiler gomb mögé. Itt az epizód konkrét történéseit tárgyaljuk ki.

4. Csak akkor szólj hozzá a témához, ha már láttad az aktuális részt.

5. Tartsd be a fórumszabályzatban leírtakat.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis rész volt ez is.

Csodálkozom, hogy így be tudták zsúfolni egyetlen részbe, mert azért történtek dolgok, de teljesen jól megoldották.

 

Jó volt látni mind2 népet, és persze itt is a háborúhoz való hozzáállásukat.

Tetszenek ezek a "tanító célzatok", amiket szinte minden részben elültetnek.

ÉS minél inkább tovább nézem ezt a sorozatot annál inkább elszorul a szívem amikor a 66os parancsra gondolok.

Hogy tényleg mennyi mindenen átmennek, és ez lesz a vége. SZÍVÁS.

 

Na mind1. A látvány itt is nagyon ütött, legalábbis ahol a hóvihartól lehetett látni valamit. :D

TEtszett a hangár belseje nagyon, és a kis siklók is jól meg voltak csinálni.

Azt hiszem az akció részét sem kell túlrészleteznem, mivel ott volt az is. Rex egy állat, és ezt részről részre bizonyítja. Ahogy megmentette a minisztert, hát az nem volt semmi. Az a laza kis üldözés...wow. The most impressive.

ÉS a vége megható volt, amint várható volt béke, összeborulás, tanulság leszűrése. Kira!

Bár az a baj, hogy most már sok ilyen rész volt, tényleg lehetne valami Jabiimi csata féle.

Mondjuk ahogy néztem, a köv rész elég erős lesz!! :D Amúgy azt írta a rész végén, hogy a köv rész rendesen jövő pénteken lesz..., ez most ténlyeg így van? :D

 

Összességében nagyon jól kis összerakott rész volt ez, nem kerül be nálam a TOP3ba, de szuper volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, megnéztem a részt. Nagyon tetszettek ezek a kék szinű lények, főleg a szenátor hajviselete, ami ha jól láttam hasonlít a későbbi Leia-éra.

A számokat pedig már megszoktuk, hogy arab számok terjedtek el az SW Galaxisban is :P

A talzok és lovasaik is tetszenek, öröm új lényeket látni a sorozatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis rész volt. :P Tetszett az üldözési jelenet és már itt is igen jól látszik, hogy bizony az ewokoknak megvolt az esélyük; a páncél nem véd meg mindentől. :P Érdekes viszont, hogy itt ismeretlen népnek állították be a talzokat, miközben a másik clone warsban ugye volt köztük egy jedi is.

A kék bőrű idegenekről nekem a chissek jutottak eszembe :P A vörös szem kellett volna még. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zseniális volt! Végre megint olyan státuszban láttuk a Jediket mint a békeidőkben. Próbálnak megoldani egy konfliktust, békés eszközökkel. Remekül kiegészíti ez a rész az előzőket, ahol épp a háborúban való részvételük van megkérdőjelezve. Obi-Wan és Anakin Jedi lovagok, mint a béke őrzői! Remek! Ez nagyon kellett most. Qui-Gon büszke lenne a srácokra.

 

Chi Cho elnök hozzáállását viszont nem nagyon értettem. Szerintem ő tudott a bennszülöttekről, ám még ebben az esetben is érthetetlen az ellenszenve irántuk. Valószínűleg annyira borzasztotta az egyszerűségük, hogy a kiirtásuk tűnt számára a legjobb megoldásnak. Azt fel sem tételezem, hogy a saját népét féltette, hisz a Talzok még az űrtechnikát sem ismerték, így nehéz lett volna ellenségként tekintenie rájuk. Ráadásul még az utolsó szavai is a gyűlölet jegyében fogantak....nem szomorkodtam, hogy meghalt.

 

A bolygó csak kismértékben emlékeztetett a Hoth-ra, pedig azt hittem jobban fog hasonlítani majd. Itt több volt a szikla és a tereptárgy. Egyébként nagyon hangulatos volt, hisz tél van, és ez a havas feeling még dobott is az élményen. :P A harc remek volt, és Rex amit művelt az a klónok aranykönyvébe kívánkozik. Eddig is kedvencem volt Anakin bajtársa, de most még jobban a szívembe zártam. Eszméletlen jó és bátor harcos ez a fickó.

 

A végén nem maradhatott el a szokásos bölcsesség sem, bár szegény Obi-Wan ha tudná milyen véget fog érni az értelmetlen háborújuk, biztos megtörtebb lenne.

 

Összegzésképpen elmondható, hogy remek epizód volt, talán az egyik legjobb. Egyszerűen imádom ezt a sorozatot!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis rész volt. :P Tetszett az üldözési jelenet és már itt is igen jól látszik, hogy bizony az ewokoknak megvolt az esélyük; a páncél nem véd meg mindentől. :P Érdekes viszont, hogy itt ismeretlen népnek állították be a talzokat, miközben a másik clone warsban ugye volt köztük egy jedi is.

A kék bőrű idegenekről nekem a chissek jutottak eszembe :P A vörös szem kellett volna még. :P

Tényleg! A páncélból kiálló dárdák! Újabb remek utalás. :P A kék bőrű idegenekről nekem meg Papanoida báró jutott eszembe a ROTS -ból. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg! A páncélból kiálló dárdák! Újabb remek utalás. :P A kék bőrű idegenekről nekem meg Papanoida báró jutott eszembe a ROTS -ból. :P

 

Nem tudom, azért a válogatott elit csapataim, amit palpi mond, és hogy azért az ewokok nem talzok. :P akárhogy is nézem. :P

 

Amúgy Ody benne van ez neked a top 5ben? Nekem épp hogy csak kicsúszott. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nah én is megnéztem ezt a részt. A tanító jelleg lejött. Kíváncsi voltam, hogy ezeket a lényeket, aki közül egy az Ep.4-ben van, igen a kocsmában, hogy fogják ábrázolni, mint "kőkori" nép. Amikor megláttam a szenátort, külsőre Padmé jutott eszembe, viszont jellemben volt egy "kis" eltérés. Nem olyan vakmerő, nem áll ki a maga igaza mellett, nem akar tárgyalni, DE a végén viszont már ez fel sem merült bennem. Obi-Wan megint bebizonyította, hogy bölcs jedi. Rex ebben a részben jutott el odáig, hogy a kedvenc klónommá vált. Nagyon tetszett ez rész, jó volt együtt látni az Obi-Ani párost.

Már várom a következő részt!

Szerkesztve: - barnez
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor megláttam a szenátort, külsőre Padmé jutott eszembe, viszont jellemben volt egy "kis" eltérés. Nem olyan vakmerő, nem áll ki a maga igaza mellett, nem akar tárgyalni, DE a végén viszont már ez fel sem merült bennem.

Nekem is Padmé jutott eszembe, de az hogy nem állna ki az igaza mellett? Szerintem kissé bátortalan volt, és az elnök is elnyomta. Obi szerencsére rádöbbentette mi a helyes út.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor az a Talz megölelte Obi-Want, nekem egyből Csuvi jutott eszembe, amikor a Hoth-on Luke-ot megölelte. :P Szegény klónokat sajnáltam, hogy egy ilyen fafejű miatt kellett meghalniuk. Most komolyan, egy kicsit amerikai magatartást tanúsított az elnök. Ez a rész arra döbbentett rá, hogy minden háború értelmetlen.

 

Amcsi magatartás = Indiánok vs. Telepesek esete. Ott is, az indiánokat kiirtották. Szerencsére itt nem fajultak el még jobban a dolgok. :S

Szerkesztve: - barnez
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem is teljesen értem, hogy Cho hogyan is parancsolhatott nekik. Obiék meg olykor csak sóbálványt játszottak. Dehát a sztori ezt kívánta meg.

Tipikus belső üggyé vált miután kiderült, hogy nem a szakadárok álltak a gyilkosságok mögött. Gondolom Cho kormányzóként nagyobb hatalommal bírt mint a Jedik. De ez így is furcsa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tipikus belső üggyé vált miután kiderült, hogy nem a szakadárok álltak a gyilkosságok mögött. Gondolom Cho kormányzóként nagyobb hatalommal bírt mint a Jedik. De ez így is furcsa.

 

Fura volt, hogy csak így utasítgatta a klónokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem is teljesen értem, hogy Cho hogyan is parancsolhatott nekik.

Parancsolgatott nekik, de a klónok sosem hallgattak rá, mindig Obi-Wan és Anakin utasításait hajtották végre.

 

Jó rész volt, tetszett, főleg az előző szellemében. Ott a kényszerháborút taglalták, itt meg azt, hogy békésen is meg lehet oldani az ügyet. Ennek elősegítéséül itt a túloldalra nem egy olyan ellenfelet raktak, akiknek vezére pusztán azért akar öldökölni, mert kell az előléptetés. Sőt, most kifejezetten a jó oldalra került a gonosz. Az elnök egy gyűlölködő idióta volt. Viszont a szenátor sem nyűgözött le, mert ilyen magabiztosággal tuti, hogy ő is a manipulálhatbb szenátorok közé tartozott, akiknek köszönhetően Palpatine érvényesülni tudott.

Jók voltak az új siklók is. R2 viszont abszolút fölösleges volt. A talzokat is jól bemutatták, honnan indultak. Így már Muftaknak is van egy kis héttere az ep4-ben.

 

Apró negatívum viszont most is akad: lecserélték a fegyverek jellegzetes hangját több helyen is. Ellenben az egyik állatka hangja a Jurassic Parkból lett átemelve :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rex-ék most is nagyot alkottak de én inkább otthagytam volna Chi Cho-t, mondjuk a klónoknak nem szabad hogy érzelgősködjenek.

Rex -ben épp az tetszett, hogy betűről betűre követte Obi1 parancsát. Cho -t vigyázta mindenek felett. Ilyen egy tökéletes klón katona!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Parancsolgatott nekik, de a klónok sosem hallgattak rá, mindig Obi-Wan és Anakin utasításait hajtották végre.

Boccs de ha a klónok nem halgattak volna rá akkor nem lennének halottak, viszont Obi és Ani sem parancsolták meg hogy ne halgassanak rájuk így hát muszáj volt meghalniuk

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boccs de ha a klónok nem halgattak volna rá akkor nem lennének halottak, viszont Obi és Ani sem parancsolták meg hogy ne halgassanak rájuk így hát muszáj volt meghalniuk

Mi? A klónok azért haltak meg, mert Obi-Wan parancsát követték: védték Chot. Ennyi, nem több, sőt, még Rex rá is szólt, hogy ők csak védik, nem támadnak, ahogy Cho parancsolta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon hangulatos epizód volt. :) Nekem nagyon tetszett az új bolygó kies téli világa, valóban a Hoth-ot jutatta az ember eszébe, elsősorban a hideg miatt, mert a felszín egészen más ott és itt.

Az elnök úr pökhendisége miatt pontosan azt kapta, amit megérdemelt, csak kár, hogy ennek pár más ember és lény is áldozatává vált. Nem volt szerencsés, hogy pont egy fiatal és határozatlan szenátor szolgált mellette, de gondolom, épp egy ilyen ifjú hölgyre volt szüksége, akit könnyen irányíthatott a szenátusban is. A lány viszont most első kézből tanulhatta meg, hogy vannak olyan utasítások, amiket nincs mese, meg kell kerülni, főleg, ha teljes mértékben ellenkeznek az ember meggyőződésével. Remélem, tényleg tanult a történtekből.

 

Nagyon szép párhuzamot állított az epizód az előző kettővel, bemutatva azt, hogy ha nem muszáj harcolni, a Jedik a békés utat követik. Obi és Ani a maximumot hozták ki ebből a küldetésből, ahogy Rex is remek katona módjára viselkedett ? egyedül az merült fel bennem, hogy nem akadályozhatták volna-e meg a Jedik az egész támadást?

Mert azt én sem értettem, miért kellett az elnököt a klónoknak követniük és megvédeniük ? nem szeparatista ellenfél ellen indult, és egyértelműen ő volt a támadó fél, ráadásul a ő volt a betolakodó, amelyet rajta kívül mindenki más elismert. A klónok a köztársaság hadseregét képezik, azzal kötelesek harcolni, aki a köztársaságot fenyegeti, ez pedig egyetlen ember által generált személyes hadjárat volt olyanok ellen, akik maguk is csak annyit kívántak, hogy hagyják őket békén.

 

És végül megemlítem, hogy nagyon szép, heroikus zenét kapott az epizód. Nem volt olyan egzotikus, mint az előző világé, de szépen kifejezte a talzok méltóságát, az otthonuk védelmében tett küzdelmük jogosságát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De épp ez az. Hogy járhat akkor védelem, ha ő támad? Így minden alkalmi kiskirály megtámadhatna bármely népet, és akkor is igényt tarthatna klón védelemre. Ez szerintem nem jó, ha ez a rendszer.

Mint tudjuk a rendszer nem jó. :) Ez itt most szépen látszott. A Jedik semmit sem tehettek, hiszen kötötte őket a szenátus szabályzata. Az volt dicséretes, ahogy Obi és Anakin kezelték a helyzetet. De a klónok sem támadtak mindaddig amíg ez elkerülhetetlenné nem vált.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rex -ben épp az tetszett, hogy betűről betűre követte Obi1 parancsát. Cho -t vigyázta mindenek felett. Ilyen egy tökéletes klón katona!

És az ilyen tökéletes klón katonák hajtották végre a 66-os parancsot. Nem gondolkodnak azon helyes-e a parancs, vagy sem, csak végrehajtják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.