Ugrás a kommentre

1x15 - Trespass


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nem gondoltam volna, hogy ilyen rövid időn belül felül tudják múlni a Jedi Crasht, de úgy tűnik alábecsültem a készítőket. Örültem annak is, hogy végre megint egy jó kis standalone rész lesz. Az epizód elején a bölcsesség egy az egyben Cho miniszterre vonatkozott. Egy igazán kidolgozott karakter, aki keménykezű, arrogáns, de mindezek ellenére egy hősies hadvezér, aki elsőként vonul a csatába. Ahogy elnéztem őt, egy tökéletes birodalmi moff képe tükröződött benne. Chuchi szenátor pedig azonnal a szívemhez nőtt. Nagyon szerethető karakter. Amolyan "Padmé kék kiadásban". Thi-Senről nem igazán alakult ki véleményem, de róla nem is igazán lehet véleményt alkotni. A főszereplők kivételesen csak közvetítők voltak, mert ebben a részben az új karaktereken volt a hangsúly.

 

Egyébként az élőszereplős sorozatban szereplő Papanoida tábornok (Akit maga George Lucas játszott a Sithek Bosszújában) eredetileg a Wroonian fajhoz tartozott, amit még a Marvel Star Wars írói alkottak meg. Most, hogy levetítették a Trespasst, Papanoida faját Pantoranra módosították, de ez csak egy mellékes érdekesség.

 

A csata jó volt, Rex elég rendesen irtotta a talzokat. Rex klónruhájának havasi kiszerelése annyira nem jött be, de nem is zavart. Egyébként miért hiszi mindenki azt, hogy a talz egy új faj az SW-ben? Meg miért mondogatja Miss Karde egy másik topikban, hogy a talz EU? Egyáltalán nem az, mert már a klasszikus filmben is szerepelt. Egyébként kíváncsi lennék hogyan jutottak el az Orto Plutoniára, mert eredetileg a Pzobon őshonosak, ha jól tudom.

 

Orto Plutonia nekem nem Hothot jutatta eszembe, hanem inkább a Rhen Vart, és azért az egy másik kategória. :) És végre láthattam a szülőbolygójukon is Narglatchokat. Ezek azok az állatok, amiken a talzok lovagoltak. Van belőlük jó pár a Naboo-n is, de érdekes volt őket otthon látni. Csak mellékesen megjegyzem, hogy a haverommal dolgozunk egy honlapon, ami az SW állatvilágáról ír, de amilyen tempóban haladunk, sose leszünk kész... :D

 

Az utolsó jelenet, a tárgyalás... Nos emiatt száll versenybe az epizód a Jedi Crashel. Továbbá a zárójelenet, amit kitettem avatárként. :D A zene zseniális. Kétségtelen, hogy a sorozat legjobb jelenetei közé tartozik. És persze a legjobb, ezúttal a cselekmény kívül esett a Klónháborún. Lehetne még jó pár ilyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg miért mondogatja Miss Karde egy másik topikban, hogy a talz EU? Egyáltalán nem az, mert már a klasszikus filmben is szerepelt.

Akkor olvass vissza, mert nem azt írtam, hogy EU, hanem, hogy az EU-ban milyenféle fajként szerepeltek (egy helyen, bár ezt nem írtam oda, de végül is mindegy) :) Az egyik könyv valóban békésnek írja őket, amivel tulajdonképpen nem is mond ellent ez a rész, elvégre ők azt akarták, hogy hagyják őket békében a bolygójukon. Harcolni akkor harcolnak, ha muszáj, mert erejük aztán van hozzá.

 

Kifejezetten jó rész volt :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban érdekes, hogy a láthatóan teljesen nomád Talzok miként rajzottak ki a világűrbe. :) Egyébként az még érdekesség, hogy ebben a részben még csak nem is lett aktiválva fénykard...

Én két lehetőséget is látok. Az egyik, hogy a gunganak útját követték. Kapcsolatba kerültek egy űrutazó fajjal, s bár itt arra utaltak, hogy békén hagyják egymást, ezt nem biztos, hogy minden pantorai betartotta.

A másik, hogy a Birodalom idején a talzokat is elkapdosták a birodalmiak (talán pont a Chi Chohoz hasonló mentalitású pantoraiak közreműködésével), mint a wookiee-kat. Aztán néhány megszökhetett a fogságból, és így kerülhetett pl. Muftak Mos Eisley-ba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rex -ben épp az tetszett, hogy betűről betűre követte Obi1 parancsát. Cho -t vigyázta mindenek felett. Ilyen egy tökéletes klón katona!

 

Ody. Minden klónkatona ilyen. Beléjük van kódolva, hogy betűről betűre tartsák be a parancsot.

 

 

A rész maga remélem csattanós választ állít azoknak, akik megkérdőjelezik a Jedik döntéseit. Bebizonyosodott, hogy a Jedik nem felejtették el, miképpen kell a békét fenntartani, de ezt csak akkor tehetik meg harc nélkül, ha valóban fenntartani kell azt, és nem pedig harcolni érte.

 

Hagyhatták volna, hogy a két csapat lemészárolja egymást, mondván, hogy "hát háború van, az ő dolguk", de a klónoknak megtiltották, hogy támadjanak (csak védhetik az elnököt), saját maguk pedig mindent megpróbáltak megtenni, hogy békét teremtsenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, le vagyok nyűgözve. :) Az egyik legjobb epizód, bekerül a TOP5-be (lassan alig lehet már ott elférni :D ).

Nagyon sok dolgot leírtatok, amit akartam, úgyhogy csak felvillantom, ami számomra lényeges:

- illeszkedés a Jedi Crash-hoz

- fénykard nélküli epizód

- politikai vonatkozások

- békejelenet

- zárójelenet

 

A béketárgyalással kapcsolatban először én is azt gondoltam, hogy lehetnek követek a Jedik, ha hivatalosan felkéri őket egy szenátor. Obi-Wan tartózkodása jó lecke a szenátornőnek, aki így megtanulhatja az önállóságot. Viszont az EP1-ben Qui-Gon is kijelenti, hogy nem használhatják a hatalmukat arra, hogy segítsék a megegyezést a gungákkal, tehát jól van ez így, ahogy láttuk.

 

R2 tényleg felesleges volt, gondolom, kis Hoth-i hangulatelemként csempészték be.

 

Nagyon jó volt úgy nézni az epizódot, hogy közben látom, ahogy kint szakad a hó. :D

 

Spoiler:

És annak is örülök, hogy a következő rész már háborús lesz; nem kell a gondolatokat túladagolni. Jól fog esni egy kis változatosság.

Szerkesztve: - SimonZ
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na amilyen nyögvenyelős lett az elöző epizód "mondanivalója", olyan ügyes és átgondolt lett a mostanié. Ráadásul nagyon tetszik, hogy az utobbi epizódokban sikerült kijönniük abból, hogy állandóan a jó és a gonosz vezetők cibálják egymás bajszát... az új bolygókkal, lényekkel, s ugy általában a léptékváltással egyre jobban eltudják hitetni a nézővel (de legalábbis velem), hogy e képsorokban egy galaktikus háború eseményei elevenednek meg.

Maga a jégbolygó szinte frissitöleg hatott: ennek apropóján számtalan új látványelemet tudtak bedobni, amik közül maga a csata-jelenet volt a legpazarabb. Ez most egy olyan rész, amibe szinte képtelenség belekötni - annyira a helyén volt minden egyes másodperce, s oly jól bántak a hangulat-termtéssel és a látvánnyal, hogy megmerném kockáztatni, hogy ennél jobb epizódot még nem mutattak be. Még újra kell néznem párszor ezt is és a Rising-ot is, de erős a gyanú a trónfosztás ügyében.

 

A rész maga remélem csattanós választ állít azoknak, akik megkérdőjelezik a Jedik döntéseit.

Aligha. Egy jó döntés nem teszi jóvá a rosszakat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még újra kell néznem párszor ezt is és a Rising-ot is, de erős a gyanú a trónfosztás ügyében.

Melching írta ezt is ,csak úgy mint a Malevolence trilógia első két részét és az Ambusht. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A havas világ felüdülés volt számomra, nem tudom miért, de én azt vettem észre, hogy a trópusi, sivatagos bolygók vannak túlsúlyban valami ismeretlen oknál fogva. Anakin és Obi-wan ruhája nagyon jó lett, hasonlítanak Amundsenékre, már csak a szánhúzó kutyák kellettek volna. A történettel eddig sem volt bajom, most miért is lenne? A kék oroszlánok olyan mezopotániai életérzést tükröztek.

 

OFF:

A chiss ben a ch-t hogyan kell ejteni, cs-nek német erős hának vagy simán k-nak?

 

OFF vége

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aligha. Egy jó döntés nem teszi jóvá a rosszakat.

 

Az epizódból világosan kiviláglott, hogy a Jedik szeretnék, ha a harcoknak minél előbb végeszakadna, mert ők a békére törekszenek, a háború minél hamarabbi leállítására. Ahol csak lehet, igyekszik diplomáciai útra terelni a dolgokat. Nesze neked "ti kezdtétek" filozófia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az epizódból világosan kiviláglott, hogy a Jedik szeretnék, ha a harcoknak minél előbb végeszakadna, mert ők a békére törekszenek, a háború minél hamarabbi leállítására. Ahol csak lehet, igyekszik diplomáciai útra terelni a dolgokat. Nesze neked "ti kezdtétek" filozófia.

Hogy jót akarnak az nem kérdés... kár hogy rossz döntéseken keresztül. De itt, ebben az epizódban fedhetetlenek. Ez kétségtelen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor olvass vissza, mert nem azt írtam, hogy EU, hanem, hogy az EU-ban milyenféle fajként szerepeltek (egy helyen, bár ezt nem írtam oda, de végül is mindegy) :peace: Az egyik könyv valóban békésnek írja őket, amivel tulajdonképpen nem is mond ellent ez a rész, elvégre ők azt akarták, hogy hagyják őket békében a bolygójukon. Harcolni akkor harcolnak, ha muszáj, mert erejük aztán van hozzá.

 

Kifejezetten jó rész volt :)

Akkor ezúton kérek tőled bocsánatot, hogy félreolvastam... Megint. Egyébként ez az epizód remek felfezetőként szolgál N. Papanoida tábornokhoz, és a Pantora népéhe az élőszereplős tévésorozatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na de Thripio mit keresett ott? Vagy ő így váltásban van - egyszer Padménál, egyszer Anakinnál? Senki sem kérdezi meg Anakintól, hogy miért cipeli magával egy szenátor droidját? Vagy senki se kérdezi meg, hogy miért van néha Padménál az a droid, amit Anakin rakott össze? Vagy megint hülyeséget kérdezek? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anankin esetében szerintem nem olyan nagy meglepődés ez Obi-Wan részéről. Padméval ők hárman régi barátok, Kenobi tudja, hogy C-t Anakin építette és ő mindig is kötődött a robotokhoz (R2-hoz). Így lehet, hogy Obi meg sem lepődött, hogy Anakin kölcsön kérte a régi droidját a barátjuktól (és mellesleg, tudja, hogy van köztük valami).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami sokadik megnézésre feltűnt, az Obi1 bölcsessége. Még Anakin is zöldfülűnek mutat mellette. Az a momentum pedig, amikor Anakin a Talzoknál a kardjáért nyúl, Obi pedig leinti, annyira jellemző a karakterekre. :) Ajánlom mindenkinek a HD megtekintést. Önmagáért beszél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-wan valóban nagyon jó, példamutató ebben a részben. :) Anakin pedig... nos, sok jó tulajdonsága van, de a bölcsesség nem tartozik közéjük. :D Viszont itt tényleg olyan, mint egy igazi padawan: legtöbbször tisztelettudóan a háttérben marad, és hallgat a mesterére. Ilyet még padawan korában is ritkán tehetett. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.