Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

Sajna nagyon úgy nézz ki, hogy nem lesz videó a full előadásról. Kicsi a terem, könnyen kiszúrják a felvevőket. Talán majd valami bennfentes kiad valamit. Nagyon kíváncsi vagyok rá. A Halálcsillagos rész nekem is piszkosul bejön.

Nézd meg full screen -ben is! Döbbenet!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legjobb a Hoth -i csata.

Az űrös részek nekem jobban bejönnek :) Amúgy nagyon érdekes lesz ez a Hoth-os dolog, mert Adywan már jóval korábban felhasználta az Echo bázis eme bejáratának anyagát. Facebookon fent is van egy pár perces jelenet erről, talán hamarosan majd a youtuberól azt is be lehet majd linkelni a topicjába :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De egyből adódik a kérdés, hogy ha már ezt így meg lehet csinálni, akkor a régi trükkök kijavítása sem tartana semmiből...

Látod, ezért most vagy marha nagyot fog durranni a Blu-ray kiadás, vagy el kell könyvelni, hogy egy Star Tours technikailag leveri a filmeket.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Márpedig a Star Tours biztos leveri technikailag a filmeket, mivel a Birodalom visszavágot 1980-ban mutatták be és a lépegetők makettek a tauntaunok meg stop-motionok mikor a magasból veszik. Igaz cserébe nem tünnek se videojátéknak se animációs filmnek.

 

Ezek a Star Toursok mint vidámparki látványosságok nagyon-nagyon jók és mondjuk egy hothi csatát vagy akármelyik csatát szivesen megnézném ilyen technikával külön mondjuk egy extra lemezen vagy akárhol, csak ne a filmbe plántálva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz cserébe nem tünnek se videojátéknak se animációs filmnek.

Ott a pont :) Nekem is nagyon tetszik ez a videó, érdekességnek jó, viszont a filmekben nem látnám őket olyan szívesen. Újravenni ezeket a részeket pedig nem fogják, de nem is érdemes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szó mi szó, piszok látványosak. Ha ma készülne az ep4-5-6, valóban, valahogy így nézne ki. Vagy még ennél is durvábban. Pl. az hét szentség, hogy egy ma készült endori űrcsata úgy festene, hogy ahhoz képest a coruscanti csata az ep3-ban kutyafüle lenne.

De a már kész filmekbe nem kellenek ilyenek, nem illene hozzájuk. Abba tényleg elég annyi, amit Ody is írt, néhány javítás. Mert, ha erre képesek, arra is legyenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a már kész filmekbe nem kellenek ilyenek, nem illene hozzájuk. Abba tényleg elég annyi, amit Ody is írt, néhány javítás. Mert, ha erre képesek, arra is legyenek.

Pontosan! 30 év után már zavaró apróságok vannak az effektek terén amit illene kijavítani. Pl. lépegetők szaggatott mozgása... Mint az ábra mutatja, ki lehetne javítani. Szerintem töredék időbe kerülne mint ezeket a videókat megcsinálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arról nem is beszélve, hogy az endori csatában a TIE vadászok úgy mennek át az Ezeréves Sólymon mint kés a vajon. Sok-sok buta apróságot ki lehetne javítani az effektek terén.

 

Jaj azok az űrhajós jelenetek de ott vannak a szeren ebben a Tours videóban. :D Nem lehet megunni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arról nem is beszélve, hogy az endori csatában a TIE vadászok úgy mennek át az Ezeréves Sólymon mint kés a vajon. Sok-sok buta apróságot ki lehetne javítani az effektek terén.

Asszem ezt kijavították a DVD -re. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan! 30 év után már zavaró apróságok vannak az effektek terén amit illene kijavítani. Pl. lépegetők szaggatott mozgása... Mint az ábra mutatja, ki lehetne javítani. Szerintem töredék időbe kerülne mint ezeket a videókat megcsinálni.

Nekem nem tűnt fel, hogy baj lenne a lépegetők mozgásával. Maximum csak annyi, mint a rancoréval, de ezek szerintem nagyon szépen müködnek és bizonyos szempontból jobban is néznek ki a mai effekteknél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nem tűnt fel, hogy baj lenne a lépegetők mozgásával.

Akkor ezt eddig szinte csak Te nem vetted észre. :) Sajnos sok ilyen van ami azért bosszantó, mert ujjgyakorlat lenne kijavítani. Szerintem attól, hogy folyamatossá teszik a stop motion eljárásból adódó hibákat még nem csökken a film pátosza. Plusz nem lenne olyan érzése az embernek, hogy bábfilmet néz. De ott a másik példa, ami már anno is szemet szúrt. Luke kilépése az átjáróból a Bespinen. Ott egyszerűen hiányzik egy filmkocka... Az az ugrás pl. mindig is zavart.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arról nem is beszélve, hogy az endori csatában a TIE vadászok úgy mennek át az Ezeréves Sólymon mint kés a vajon. Sok-sok buta apróságot ki lehetne javítani az effektek terén.

Ez az a hiba, amiről tudom, hogy létezik, csak sosem veszem észre. Jobban zavar, hogy mikor megindul a TIE roham, és a Falcon pilótafülkéjén át láthatjuk, a képernyő alján négy TIE a semmiből jelenik meg.

Vagy például, az ep2-ben a gyárban zajló jelenetekben is idióta hibákat követtek el az animátorok (Anakin feje átmegy az ajtón, Padmét "kilapítja" az egyik gép), ami pusztán emberi hiba, nem a technológiából fakad, mint az AT-AT-k kissé szaggatott mozgása, amiknek voltaképpen még jól is áll, hiszen lomha és nehéz gépek.

De kicserélhetnék az ep6-ban a balkezes Boba Fettet is, vagy a balkezes Landot, aki mögött ráadásul az X-Szárnyú is folyton váltja a pozícióját, mert hol jobbra, hol balra néz az orra :). Az ilyen hibákat kéne kiküszöbölni igazán, mert ezek mind emberi figyelmetlenségből jelentek meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hátha már valamelyik csatát szépitgetni kell akkor az szerintem inkább a geonosisi csata. Korábban már tárgyaltuk: nekem az például nagyon művi (különösen az amikor a klónok nyomogatják a gombokat a nagy sugárvetés elött... brrr). Szerintem ahhoz képest a Hothi csata olyan mintha egy dokumentum film lenne. Az persze, hogy feltűnt, hogy nem tökéletesen folyamatos a mozgásuk, de mivel per pillanat nincsenek tökéletes effektek, igy valamit valamiért és ezek még mindig sokkal jobban és élethűbben néznek ki mint szinte bármi a témában. Az ilyen stop-motion folyamatossá tételén belül pedig én még nem láttam olyat, ami tökéletesen folyamatossá vált volna, pedig a technikát már alkalmazták pár helyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tekintve, hogy emberek ülnek a számítógépek mögött, ezek legfőképp az ő hibájuk. Valahogy pl Adywannak sikerül kijavítani ezeket. Furcsa. :hmm: ( persze egy-két csakazértisbelekötök effekthiba tutti bennmarad így is a filmekben :D )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tekintve, hogy emberek ülnek a számítógépek mögött, ezek legfőképp az ő hibájuk. Valahogy pl Adywannak sikerül kijavítani ezeket. Furcsa. :hmm: ( persze egy-két csakazértisbelekötök effekthiba tutti bennmarad így is a filmekben :D )

Hát azért az ep4-ben az Adywan-féle fénybaseballütők a fénykardok helyett legalább olyan távol állnak a javítástól, mint a zöld fénykard. És az ep6-ból bevágott, vagy a 88-szor megismételt jelenetek a végső csatában is nagyon ütősek. De persze, én vagyok a csakazértisbelekötök srác. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hátha már valamelyik csatát szépitgetni kell akkor az szerintem inkább a geonosisi csata. Korábban már tárgyaltuk: nekem az például nagyon művi (különösen az amikor a klónok nyomogatják a gombokat a nagy sugárvetés elött... brrr). Szerintem ahhoz képest a Hothi csata olyan mintha egy dokumentum film lenne. Az persze, hogy feltűnt, hogy nem tökéletesen folyamatos a mozgásuk, de mivel per pillanat nincsenek tökéletes effektek, igy valamit valamiért és ezek még mindig sokkal jobban és élethűbben néznek ki mint szinte bármi a témában. Az ilyen stop-motion folyamatossá tételén belül pedig én még nem láttam olyat, ami tökéletesen folyamatossá vált volna, pedig a technikát már alkalmazták pár helyen.

Látod itt jönnek ki a nézetbeli különbségek. Nekem a Gonosisi csatával semmi bajom. Persze aki sokat játszik videójátékokkal, az lehet, hogy talál benne kivetnivalót. A Hoth-i csata jó, csak azon meg látszik az idő, és pont a stop-motion és a vetített hátterek miatt. Természetesen nekem így is jó, nem fogok rosszul aludni ha nem javítják ki, de szerintem érdemes észrevenni a régi technika hibáit is. Főleg mint ahogy beszéltük is, az egyre nagyobb felbontásnak köszönhetően ezek mindinkább zavarókká válnak. Aztán itt vannak a festmények amikkel alapból semmi bajom nincs, de néhol iszonyatosan látszik és nagyon mű. Példa: Jedi visszatérben a hangár jelenet, amikor mutatják a Falcont az Endorra indulás előtt. Ráadásul ez bevallottan olyan jelenet, amihez a díszlet csak félig készült el, a többit meg odafestették...

 

A Stop-motion hibáit, legalábbis ami a Hoth-i csatát és a Tau-Taun -okat illeti, Ady-Wan tökéletesen kijavította. Szóval ha egy lelkes amatőr meg tudja csinálni, akkor szerintem nem olyan nagy kunszt az.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Döbbenetesen szép ez a videó. Na és a hangok. Majd ha Miamiban járok(gondolom az ottani Disneyworldben van ez a szerkezet) beugrok megnézni. :D

 

Oldie: Hol van az a jelenet mikor a Tie átmegy a Falconon?

 

Elképesztő miket észre nem vesztek. Pl a 4 Tie megjelenik a semmiből.

 

Dzséjt. Az mikor van mikor Padmét kilapítja a présgép?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:o Most nem akarok kötözködni, de ez a vadász már a Falcon mögött van nem? Egyébként amikor szemből mutatják őket akkor volt olyan, hogy átrepültek az "üvegen" :)

Előtte van. Kikockáztam. :) A másik oldalon meg a radartányért "darálja" le éppen a társa. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt. Az mikor van mikor Padmét kilapítja a présgép?

Mikor a présgépek alatt megy át, és felülről mutatják. Képet nem csinálok róla, mert állóképen baromira nem látszik, de mozgásban észrevehető, hogy mikor átbújik a második alatt, és átvált a kamera felső nézetbe, akkor csapódik le a présgép, amikor Padmé még félig alatta van. A hat filmből ez az egyik hiba a kettőből, ami rohadtul ki tud zökkenteni. A másik a lent említett négy semmiből feltűnő TIE.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Példa: Jedi visszatérben a hangár jelenet, amikor mutatják a Falcont az Endorra indulás előtt. Ráadásul ez bevallottan olyan jelenet, amihez a díszlet csak félig készült el, a többit meg odafestették...

 

Az tényleg tragikus. Sajnos a Jedi visszatérben -miközben egyébként egy gyönyörüen kinéző film- van egy-két jelenet, ahol látszik, hogy sporolni akartak és nem hozták azt a szintet, ami elvárható lenne. A kérdéses hangár jelenet mellett, ami nekem durva: amikor Luke megy a Dagobah-ra és beadják, hogy az X-wingje hogy repül el a kamera mellett... na az ugye egy az egyben a Birodalom visszavágból van bevágva. Nem SW-hez méltó megoldás. A hangjárjelent dettó. Korábban vették a fáradságot és megépitették ilyenkor a járműveket itt meg egy hiteltelen festmény. Talán beszéltük is anno: nekem olyan érzésem van Lando "sétálok a Falconhoz" jeleneténél, hogy mégha kicsit tovább mutatják lefejeli a falat. A lépegetőkkel speciel nincs bajom, de ezekkel én se vagyok kibékülve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán beszéltük is anno: nekem olyan érzésem van Lando "sétálok a Falconhoz" jeleneténél, hogy mégha kicsit tovább mutatják lefejeli a falat.

Azt is akartam írni, de inkább kihagytam Billy Dee- t. :D Egyébként igazad van, de ezt is meg lehetne csinálni lásd Rancor vs. Luke. Ott egy kis fényviszony állítás után már teljesen ok a jelenet, előtte meg attól féltünk, hogy Luke átszúrja a vásznat azzal a bazi nagy csonttal. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.