Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

Nem cserélték le, feljavították őket elvileg. A birodalmas fénykarddal mi baj?

 

Nem azt mondom, h vállalhatatlan, mert nem az, de messze nem olyan, mint a történet előzményeiben. Nem kell nekem újonnan megkomponált űrcsata, sem fénykard párbaj új zenékkel, semmi ilyesmi, de azért a fénykard olyan emblematikus része a filmeknek, és nem értek az effektekhez, DE csak egy vonalat kellene húzni...

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem azt mondom, h vállalhatatlan, mert nem az, de messze nem olyan, mint a történet előzményeiben. Nem kell nekem újonnan megkomponált űrcsata, semmi ilyesmi, de azért a fénykard olyan emblematikus része a filmeknek, és nem értek az effektekhez, DE csak egy vonalat kellene húzni...

De azon a képen ami az sw.com -on van pont, hogy jó a kard. :) Inkább az alábbi a gáz.

 

uglymess.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez ARCPIRÍTÓAN gáz, a Birodalmas meg a megszokott remegő neoncső, mint eddig.

A birodalmas nagyon frankó, nekem mindig azok tetszettek a legjobban. Nekem nem baj ha remeg, sőt az benne a jó. Inkább a zöld kardot és az alábbit javítsák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A birodalmas nagyon frankó, nekem mindig azok tetszettek a legjobban. Nekem nem baj ha remeg, sőt az benne a jó. Inkább a zöld kardot és az alábbit javítsák.

 

Na ebben akkor most nem értünk egyet, de nem is kell mindig, mindenben :)

 

Sőt nekem a Birodalmas tetszett mindig is a legkevésbé, pont a remegés miatt, de a színe sem, és nem értem, miért csinálják úgy, h na jó ebben, meg ebben a jelenetben nagyon nem jó, itt feljavítjuk, a többi "maradhat". Könyörgöm tényleg egy vonalat kell húzni, és nem lenne olyan rajongó akit ez zavarva. E helyett CGI Jabba (2szer) Jabbánál új zenés-táncos... sokkal drágább és bonyolultabb.

 

Amúgy nekem az Ep2-es kard tetszik a legjobban, tökéletes szín, nincs remegés... az Ep3-nál meg hegyet adtak neki, de minek...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ebben akkor most nem értünk egyet, de nem is kell mindig, mindenben :)

 

Sőt nekem a Birodalmas tetszett mindig is a legkevésbé, pont a remegés miatt, de a színe sem, és nem értem, miért csinálják úgy, h na jó ebben, meg ebben a jelenetben nagyon nem jó, itt feljavítjuk, a többi "maradhat". Könyörgöm tényleg egy vonalat kell húzni, és nem lenne olyan rajongó akit ez zavarva. E helyett CGI Jabba (2szer) Jabbánál új zenés-táncos... sokkal drágább és bonyolultabb.

 

Amúgy nekem az Ep2-es kard tetszik a legjobban, tökéletes szín, nincs remegés... az Ep3-nál meg hegyet adtak neki, de minek...

Ezekkel sajna együtt kell élni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, na bocsi, csak itt írtam ki magamból a bánatomat...

 

(bár, csak ennyi bajom lenne :D ... amúgy ha ők ezen spórolnak én meg majd a lemezeken, és egyik fél sem szivatja meg a másikat :) )

De ez nem hiba, hanem már ízlés kérdése. Sajnos ezzel nem lehet mit tenni. :( Azt meg nem értem, hogy ez miért szívatás? És ezért nem megvenni ezt a kiadványt? Ezt a remegést sose fogják "kijavítani" neked... Nem is olvastam még sehol, hogy ez valakit is zavart volna. Persze ízlések és pofonok.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ez nem hiba, hanem már ízlés kérdése. Sajnos ezzel nem lehet mit tenni. :( Azt meg nem értem, hogy ez miért szívatás? És ezért nem megvenni ezt a kiadványt? Ezt a remegést sose fogják "kijavítani" neked... Nem is olvastam még sehol, hogy ez valakit is zavart volna. Persze ízlések és pofonok.

 

Hát de van egy fegyver, amit ha bekapcsolunk, akkor ugyanolyan színe van, nincs más árnyalata, nincs olyan h most remeg, most hegye van, ennek tényleg egységesnek kell(ene) lennie. Persze lehet rajongói magyarázatokat, h na most a kristály merül benne meg ilyesmi, de nem magyarázkodást szeretnék, hanem a filmet maradéktalanul élvezni. És nálam ez zavaró, van akit Han lövése zavar, engem ez. Én nem csinálok pólókat erről, meg photoshop Lucas karikatúrát, csak bánt.

 

Nem úgy értettem, h a Birodalom kardja miatt nem veszem meg, hanem, mert elkeserítenek a Lucasfilm hülyeségei, mint az előbb írtam, h új Jabbák, új szörnyek, új Yoda, egy vonalat húzni mindenhol, meg soha nem sikerül. És VALÓSZÍNŰLEG (még meg lehet győzni, de nem ilyen kampánnyal) mert ez már így meg van nekem, erre így nincs 40 ezrem (bár még nincs végleges ár, de ide, h kb ennyi lesz), és Te is tudod, h nagy TV-n BR lejátszón a DVD is jól mutat.

 

De ezt le is zárom, mielőtt a többiek felkoncolnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

és Te is tudod, h nagy TV-n BR lejátszón a DVD is jól mutat.

Szuperül mutat az SW DVD az biztos. Fantasztikus képe van. De képzeld el akkor milyen lesz az 1080p-s BD. Plusz DTS hanggal... Szerintem meg fogod bánni ha nem veszed meg. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még tényleg meggyőzhető vagyok, csak nem 6 db 640x480as képpel, meg trailerrel ami nem a BR transzferből van össze vágva, és nem olyat "kritikusoktól" akik, szerencsések, és egyéb fesztiválokon már láthattak részleteket, de amúgy azt sem tudják, h eszik e vagy isszák az SW-t, hanem, ha majd egy Zééé szakértelmű ember látja és értékeli.

 

Téma lezárva, a hír amúgy pozitív, csak még kevés :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ha megtehetném, biztosan megvenném a BR kiadványt, hibák ide vagy oda. Elvégre gyönyörű képminőséget kapok, az extrákról vagy a szinkronról nem is beszélve, ami nekem már bőven elég. Persze engem is bosszantanak az apró hibák, de emiatt nem hagynám ki a Saga beszerzését. Apró hibák mindig lesznek, kiadhatnák akár még hússzor is...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem úgy értettem, h a Birodalom kardja miatt nem veszem meg, hanem, mert elkeserítenek a Lucasfilm hülyeségei, mint az előbb írtam, h új Jabbák, új szörnyek, új Yoda, egy vonalat húzni mindenhol

Azért ez baromi durva leegyszerűsítése a fénykard készítésének, mert jóval több munka van vele, mint egy "vonal meghúzása". Ez nem geometria óra, hanem filmkészítés. :) Annak a kardnak fényt kell adnia, színt kell adni, a méretet be kell állítani (hossz és vastagság), és akkor még szó sincs arról, hogy hogyan viselkedik, mikor megmozdul a kard. Mert ugye akkor már nem egy "vonal". Hozzátenném, hogy maga a penge még kétrétegű is, így ez duplán igaz.

Amiket felsorolsz, azok hibák vagy koncepció zavaros momentumok Az ep4-ben Jabbát, vagy az ep6-ban a revütáncot Lucas mindig is akarta, csak költségvetés és technikai okokból nem tudta annak idején elkészíteni. '97-ben sikerült, csak Jabba hibás lett. Az új Yoda az ep1-ben meg szintén egy hiba, hiszen a báb mind kinézetében, mind működésében messze elmarad az eredeti ep5-6-os bábtól, ami szégyen az ep1 Yodáinak készítőire nézve.

A fénykardoknál viszont csak egyetlen hiba van: a színváltás, ami az ep4-5-6-ban jelentkezik. Minden részben máshogy festenek, mert próbálták a trükköket. Még a TCW epizódjaiban is legalább kétféle kard van. Nyilvánvalóan az ep4-ben a legkezdetlegesebb, aztán részenként, az idő előrehaladásával és a technológia fejlődésével egyre újabb és újabb módját találták ki a kard elkészítésének. Vicces is lett volna, ha még az ep3-hoz is ugyanazt a technikát használták volna. Az ep5-ben ezért remeg, az ep6-ban ezért vastag, az ep1-ben ezért botszerű, az ep2-ben ezért baromi élénkek, az ep3-ban ezért "hegyesek". Viszont ezek a változások minden részben felfedezhetőek máson is, nem csak a kardokon, így kibukhatnál az X-szárnyúak változó pilótafülkéjén, a lézernyalábok átalakulásán, a csillagrombolók változásain, a rohamosztagos páncélok formálódásán (amiből nemhogy két rész között, még egy részen belül sincs két egyforma :D), a harci droidok megvalósításán, stb. Ezzel sajnos együtt kell élni, mert ezek nem hibák, hanem annak eredményei, hogy a filmek harminc év alatt, nem egyazon időben készültek. Az egységesítés bár nem lenne lehetetlen, elég közel áll ahhoz, hiszen az összes trükköt újra kéne forgatni, ami a Star Wars esetén a filmek újraforgatását is jelentené, hiszen nagyjából nincsen olyan jelenet, amiben ne lenne valami trükk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ez baromi durva leegyszerűsítése a fénykard készítésének, mert jóval több munka van vele, mint egy "vonal meghúzása". Ez nem geometria óra, hanem filmkészítés. :) Annak a kardnak fényt kell adnia, színt kell adni, a méretet be kell állítani (hossz és vastagság), és akkor még szó sincs arról, hogy hogyan viselkedik, mikor megmozdul a kard. Mert ugye akkor már nem egy "vonal". Hozzátenném, hogy maga a penge még kétrétegű is, így ez duplán igaz.

Amiket felsorolsz, azok hibák vagy koncepció zavaros momentumok Az ep4-ben Jabbát, vagy az ep6-ban a revütáncot Lucas mindig is akarta, csak költségvetés és technikai okokból nem tudta annak idején elkészíteni. '97-ben sikerült, csak Jabba hibás lett. Az új Yoda az ep1-ben meg szintén egy hiba, hiszen a báb mind kinézetében, mind működésében messze elmarad az eredeti ep5-6-os bábtól, ami szégyen az ep1 Yodáinak készítőire nézve.

A fénykardoknál viszont csak egyetlen hiba van: a színváltás, ami az ep4-5-6-ban jelentkezik. Minden részben máshogy festenek, mert próbálták a trükköket. Még a TCW epizódjaiban is legalább kétféle kard van. Nyilvánvalóan az ep4-ben a legkezdetlegesebb, aztán részenként, az idő előrehaladásával és a technológia fejlődésével egyre újabb és újabb módját találták ki a kard elkészítésének. Vicces is lett volna, ha még az ep3-hoz is ugyanazt a technikát használták volna. Az ep5-ben ezért remeg, az ep6-ban ezért vastag, az ep1-ben ezért botszerű, az ep2-ben ezért baromi élénkek, az ep3-ban ezért "hegyesek". Viszont ezek a változások minden részben felfedezhetőek máson is, nem csak a kardokon, így kibukhatnál az X-szárnyúak változó pilótafülkéjén, a lézernyalábok átalakulásán, a csillagrombolók változásain, a rohamosztagos páncélok formálódásán (amiből nemhogy két rész között, még egy részen belül sincs két egyforma :D), a harci droidok megvalósításán, stb. Ezzel sajnos együtt kell élni, mert ezek nem hibák, hanem annak eredményei, hogy a filmek harminc év alatt, nem egyazon időben készültek. Az egységesítés bár nem lenne lehetetlen, elég közel áll ahhoz, hiszen az összes trükköt újra kéne forgatni, ami a Star Wars esetén a filmek újraforgatását is jelentené, hiszen nagyjából nincsen olyan jelenet, amiben ne lenne valami trükk.

 

Kb. 98%-ban egyetértek veled. Na az tényleg hülyeség volt persze, h egy vonal húzása, de nem lehet bonyolultabb, mint Jabba új rapper/énekesének a torkára rázoomolni, és nézni a nyálcseppeket. Persze a filmtrükkök folyamatosan fejlődnek, ezért változik a kardok megvalósítása, és nem is lesz soha egységes effektek szempontjából a 6 film, (ahhoz kb. az kellene, h egyszerre készüljenek mint a Gyűrűk ura), de ha a kard valahol fel lesz újítva, valahol meg nem egy filmen belül, akkor az még csúnyább lesz.

 

Amiket felsoroltál, h változnak, a javát soha nem vettem észre, pedig nem 2szer láttam a filmeket. (Igaz az Alien-ek változásait sem vettem soha észre kivéve A3...)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

de ha a kard valahol fel lesz újítva, valahol meg nem egy filmen belül, akkor az még csúnyább lesz.

Persze, egy filmen belül tényleg gáz, de ha felújítják, szerintem nem jeleneteket újítanak, hanem az egészet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez azért meseszép!!

 

Ezzel már tényleg meg lett erősítve, h extra-ként a holiday special rajzfilm betétje is szerepelni fog. (ami az egyetlen jó dolog abban a filmben)

 

És ezzel a képpel egy retcon is megtörtént, vagyis egy boga fajtájú lényen ül Boba Fett.... Boga Fett??? :D

 

Három dolgot várok:

 

- Képet ill. videót a tényleges BR-ből

 

- listát a változtatásokról

 

- és a hírt a végleges magyar árról, ami kevesebb mint 40 eFt

 

El kell ismernem most a Lucasfilm valóban nagyonjó munkát végez, h semmi kém cucc, semmi kiszivárgás. Vagy csak a hype múlt el, új filmek hiányában? :)

BobaFettEasterEgg.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó Brodie. :)

 

Egyébként már a TFN fő oldala is kirakta hírbe azt a levelet, amit Ken kapott a Lucasfilm -től. Ezek szerint feljavították a kardokat és néhány jelenetet. A nagy felbontás miatt ez szükséges is volt. Ezt támasztja alá az a hír is, miszerint jövőhét pénteken Londonban tart bemutatót az ILM, ahol láthatóak lesznek jelenetek a BD -ből is. Az csak jót jelenthet, ha az ILM a BD-ből tart prezentációt. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó Brodie. :)

 

Egyébként már a TFN fő oldala is kirakta hírbe azt a levelet, amit Ken kapott a Lucasfilm -től. Ezek szerint feljavították a kardokat és néhány jelenetet. A nagy felbontás miatt ez szükséges is volt. Ezt támasztja alá az a hír is, miszerint jövőhét pénteken Londonban tart bemutatót az ILM, ahol láthatóak lesznek jelenetek a BD -ből is. Az csak jót jelenthet, ha az ILM a BD-ből tart prezentációt. :)

 

Ez nagyon jó hír, akkor legkésőbb pénteken lennie kellene valami tényleges infónak.

 

(a hirtelen haragom már elszállt, most már csak azt nem értem, hogy, létezik, h még semmi konkrétum... :) )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nagyon jó hír, akkor legkésőbb pénteken lennie kellene valami tényleges infónak.

 

(a hirtelen haragom már elszállt, most már csak azt nem értem, hogy, létezik, h még semmi konkrétum... :) )

Örülök, hogy már jobban vagy. :D Én is péntekre várok valami nagy infót! Az anyagot pedig nagyon dugdossák! A DVD esetében ilyenkor már jöttek ki képek. Pl. az új Anakin szellem, vagy az Uralkodó cseréje az EPV -ben. Most SEMMI! Tényleg érdekes, mint ahogy az is, hogy az eddigi egyetlen előzetes a 'teaser' elnevezést kapta ami azt sugallja, lesz egy nagy trailer is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

... az eddigi egyetlen előzetes a 'teaser' elnevezést kapta ami azt sugallja, lesz egy nagy trailer is. :)

 

remélem Falhozvágós Ultra Lehengerlő Lórúgásszerűen Hihetetlenül Durva lesz!

 

Ez nagyon erőltetett, de olvassátok csak egybe a nagybetűimet!

Kipihentem magam, mi? :D

 

Szóval nagyon várom én is!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pl. az új Anakin szellem, vagy az Uralkodó cseréje az EPV -ben.

És hogy szörnyülködtünk ekkor már rajtuk, meg mondtuk, hogy tuti hamis. Aztán Palpatine hogyan bejön, meg Anakin is (bár az a csere nem a kedvencem, nem Hayden, hanem a "játéka" miatt). Mondjuk ilyen nagy változásokra már nem számítok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen? Pedig marha jó képe van.

 

Egyes tippek szerint ez BR ugyanis a hang viszont javítva van:

 

http://www.youtube.com/watch?v=8l2sFNm3VnQ#t=1m14s

 

http://www.youtube.com/watch?v=xbSp7L9nnps#t=1m58s

 

1:14-nél ill. a másikat 1:59-től érdemes nézni

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.