Ugrás a kommentre

Anakin/Vader


MissKarrde

Ajánlott hozzászólás

Dzséjt: " Pláne, hogy mindezt azután mondta, hogy felfedte Anakin előtt a titkát, így nyugodtan szondázhatott."

 

Palpatine-nek már akkor tudnia kellett, hogy Anakin Padmé halála miatt aggódik, amikor felhozta Darth Plagueis történetét.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, szerintem is. Bár azért minimum gyanús lehetett volna neki hogy Anakin Padméval ölelkezik az EpII-es hangárba... :lol:

 

Donát.

Azt én sem tudom hová tenni, hogy utána miért nem levágós a dolog. De ezt leszámítva semmiből nem lehetne rá következtetni. Fogjuk rá, hogy a kirobbant háború Dooku szökées abban a pillanatban sokkal jobban agasztotta, mint ANakin ölelkezése. Padmé segéd kezet nyújtott Anakinnak. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpatine-nek már akkor tudnia kellett, hogy Anakin Padmé halála miatt aggódik, amikor felhozta Darth Plagueis történetét.

Anakin már jóval a Padméról szóló rémálmok előtt megfogadta, hogy megtanulja legyőzni a halált (ep2 ugye). Mikor a buckalakókról beszélt Palpatine-nal nyugodtan elárulhatta ezt a fogadalmát, aztán Palpatine-nak már csak az időt kellett kivárnia, ami alkalmas Plagueis történetére, amikor a fiú már elég fogékony a Sötét Oldalra és kezd elhomályosulni előtte jó és rossz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is ez lehet a magyarázat. Ott egy kicsit "fontosabb" dolgokkal foglalkozott, mint két gyerekkori barát ölelkezése. De azért illet volna elgondolkodnia rajta (más kérdés, hogy lehet, ezt meg is tette, csak mi nem tudjuk :39: )

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De akkor még nem esett át az első, teljes mértékben tiszta fejjel elkövetett hidegvérű gyilkosságán. Dooku lefejezése volt az, ami egyértelművé tette Palpatine számára, hogy Anakin a Sötét Oldal felé robog és már csak pár lépésre van. Ekkor már előhozakodhatott egy Sith regével anélkül, hogy azt Anakin különösképpen gyanúsnak találná. Elvégre elég gyanús, hogy a kancellár Sith legendákról mesél, méghozzá nem is akármilyenről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ott a pont :(

 

Egyébként meg nem feltétlen gyanús. Azt is hiheti Anakin, hogy valami régi holokönyvben olvasta, vagy egy öreg szenátor mesélte neki. Nem feltétlen gyanús, csak ha ismered Palpatine előéletét :lol: Akarom mondani az utóéletét :lol:

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel a Sithek ezer éven át titokban éltek, és a Jedik is csak annyit tudnak róluk, hogy össz-vissz ketten vannak, gyanús, hogy Palpatine ilyen részletekbe menően ismeri az egyikük életét és munkásságát. Ha pedig ez holokönyvekben lenne fellelhető, hát nem tudna róla Anakin is, vagy legalábbis nem kérdezné meg, hol olvasott ilyenekről? Akkor nem kéne azt mondania, hogy a Jedik nem mesélnek ilyenről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem sem tud Yoda Padméről, és nem Palpi ülteti el a rémálmokat Anakinben.

 

Más.

Az epVI-ban, mikor Luke feladja magát, és beszélget Vaderrel, Vader azt mondja egy helyen, hogy engedelmeskednie kell a mesterének. Az angolban rendesen kihangsúlyozza a must szót. Nem lehet, hogy erre akarja csak ráfogni, hogy miért nem lép le akkor rögtön Luke-kal? Mintha csak kifogás lenne az egész, hogy elodázza a döntést, ami ott kavarog benne. Hogy most is az utolsó nem is akármilyen fontosságú pillanatban dönt végleg hosszas hezitálás után, és ezt az engedelmességet csak bemagyarázza saját magának. Ez csak úgy eszembe jutott, mikor tegnap néztem a filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán úgy véli, ennyivel tartozik Sidiusnak, amiért az megmentette őt.

 

Dzséjt: Hát a Jedi-mesterek is hozzáférhetnek Sith holokronokhoz, bár tudom, ez Eu. Mindenesetre alig hiszem, hogy a Jedik csak annyit tudnának a Sith-ekről, hogy ketten vannak, más kérdés, hogy nem beszélnek róluk a filmben, ezzel is meghagyva a rejtélyességüket, a bizonytalanságot, hogy mik is ezek a Sith-ek.

Szerintem nagyon is sokat tudnak róluk, csak Anakin még fiatal, tapasztalatlan, ezért sem ismeri annyira őket.

Palpatine meg úgy értette, hogy a Jediktől nem, hogy a legendát biztosan nem fogja ott hallani az elveik miatt, na meg segítséget is hiába kérne az Erő ilyetén használatához, mert nem segítenének neki. (lásd Yoda)

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát a Jedi-mesterek is hozzáférhetnek Sith holokronokhoz, bár tudom, ez Eu.

Igen, a Jedi mesterek. De Palpatine nem Jedi mester, nem is Jedi lovag, nem is Jedi padawan, még csak a Jedi Templomhoz sincs köze, akkor honnét tud ilyenekről? Ha (holo)könyvben lenne, akkor Anakin is bármelyik percben utánna nézhetne. Ha ennyire nem nyílvános, és csak holokronban van, akkor meg Palpatine honnan tudhatná? A holokronokat csak az Erőt irányítani tudók nyithatják ki, a Sith holokronok pedig azon túl, hogy még el is vannak dugva a Templom Archívumának legeslegmélyére, ahonnét csak a Jedi Tanács mesterei kérhetik ki (EU szerint), még nagyon erősnek is kell lenni az Erőben, hogy egyáltalán kinyissák. Ez a gyanús.

Ha könyvben van és egy mezei kancellár is el tudja olvasni, akkor a Jedi Tanács egyik tagja miért ne férhetne hozzá ilyenhez? Ha olyan holokronban van, amit csak Erő használó nyithat fel, pláne, ha azt még hét lakat alatt is őrzik, akkor meg hogyan juthatott hozzá egy mezei kancellár?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kötözködés: Palpatine-t nem nevezném mezei kancellárnak, még Jedi szempontból is. Nem ismerem az Eu erre vonatkozó részét, de kimerem jelenteni Palpatine már ekkor is az utóbbi száz év legmeghatározóbb politikusa volt.

 

Szintén EU, de Palpatine nagy gyűjtő. Anakin azt hihette, hogy sikerült hozzájutnia valamilyen nagyon ritka Sith-ekről szóló könyvhöz. Elkérni meg fölösleges lenne, Anakin szemszögéből, hisz Palpatine nyílván mindent elmondott, amit olvasott. (Mi mást hihetne Anakin, elvégre Palpatine mindig is mindenben segített neki)

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom... akkor nem sok értelme lenne tárolni őket a Jediknek. Egyszerűen megsemmisítik őket, aztán ennyi. Szerintem az Erő segítségével lehet kinyitni, akár a világos oldallal is.

 

Mindenesetre a tárolásuk mindenképpen azt sejteti, hogy néha néha használják őket.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenesetre a tárolásuk mindenképpen azt sejteti, hogy néha néha használják őket.

 

Sok muzeumban tárolnak lovagi páncélt, pedig nem nagyon használják őket :wink: Najó kötözködés nélkül: én valoszinübbnek tartom, hogy ha a jedik ilyesmit tárolnak, akkor sokkal inkább azért hogy eldugják mások elől, és hogy ne kerüljön illetéktelen kezekbe... mondjuk a Palpi félékébe. Bár én szeretem kihagyni az EU-t a filmek értelmezéséből...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kötözködés: Palpatine-t nem nevezném mezei kancellárnak, még Jedi szempontból is. Nem ismerem az Eu erre vonatkozó részét, de kimerem jelenteni Palpatine már ekkor is az utóbbi száz év legmeghatározóbb politikusa volt.

Nem lebecsülendő, de azért a Valorumok felértek hozzá. És azért, mert valaki meghatározó politikus, miért vonza maga után azt, hogy becaplathat az archívumba és lekaphatja a könyveiket, meg nyitogathatja a holokronjaikat és Jocasta Nu még csak bele se köt.

 

Szintén EU, de Palpatine nagy gyűjtő. Anakin azt hihette, hogy sikerült hozzájutnia valamilyen nagyon ritka Sith-ekről szóló könyvhöz. Elkérni meg fölösleges lenne, Anakin szemszögéből, hisz Palpatine nyílván mindent elmondott, amit olvasott. (Mi mást hihetne Anakin, elvégre Palpatine mindig is mindenben segített neki)  

Bár én is rühelem az EU-t belekeverni a filmek értelmezésébe, de ez nem éppen azt bizonyítaná, hogy Anakin hisz valami hülyeségben, kitalációban, feltételezésben, aminek utánna se néz, ahelyett, hogy észrevenné, az orránál fogva vezetik?

 

Ha annyira el akarják dugni, miért nem semmisítik meg őket?

Mert hasznát vehetik, mert része a történelmüknek. Amúgy tényleg a Sötét Oldallal lehet kinyitni, de a nagyobb mesterek is képesek rá, persze ilyenkor rendesen kisértgeti őket a Sötét Oldal (EU szerint Dooku is így kezdte).

 

És a Jedi-templom nem múzeum, hanem egyfajta Akadémia.

A Jedi Templom egy templom, ahol egy rend tagjai élnek és tanulnak. Ilyesformán "érinthetetlen" a közembereknek. Nem hiszem, hogyha te betzúdulsz nagy hévvel a pannonhalmi apátságba szó nélkül hagynák, hogy feltúrd a könyvtárukat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem mondtam, hogy Palpatine onnan hozta el, csak azt mondtam... mit is? Azt, hogy Palpatine hozzájuthatott valamiféle könyvhöz, vagy hallhatott valamit. Kancellárként igen is beszélhetett befolyásos emberekkel. Szóval szerintem nyugodtan hihette Anakin Palpatine-ról, hogy olvasta, vagy hallotta valahol, mert ha csak az első két részt láttam volna, nekem is ez ugrana be.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha annyira el akarják dugni, miért nem semmisítik meg őket?

És a Jedi-templom nem múzeum, hanem egyfajta Akadémia. :D

 

Mert az Akadémiáknak csak egy funkciójuk van és nem tárolhatnak semmit? Én egy szimpla egyetemre járok, de az magában foglal két muzeumot, sport-pályákat, bemutató-termeket, és számos laboratoriumot is... egy messzi messzi galaxis legfőbb Templomától is elvárom, hogy ne csak egy funkcióval birjon, és a filmből kiderül, hogy nem járok messze az igazságtól :D

 

Egyébként meg tényleg nincs sok értelme, hogy nem pusztitják el... márha tényleg annyira félnek attól, hogy használni fogja valaki. Talán pont ezért nem kerültek bele a filmbe. Az ep.2-höz ha jól rémlik készitettek holocronokat (még sitheset is), de Lucas inkább kihagyta. Nyilván jó oka volt rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpatine pontosan tudta Anakin álmát.Van egy olyan mondatrészlet: "és ez az egyetlen modja, hogy megmentsd a feleségedet".Ebből két dolog következik.Az egyik, hogy Palpi tudja, hogy házasok.A másik, hogy tudja mit álmodott Anakin.Szerintem Anakin beszélt neki az álmáról, mégpedig a szinházjelenet elött.Nem véletlenül mondta el a story-t Darth Plaqueisről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A házasságáról tudott, EU szerint Panaka spicliskedett neki.

Ezt a mondatot viszont már akkor mondta, amikor felfedte Anakin előtt a valódi kilétét, és ekkor már nyugodtan szondázhatta a fiú gondolatait anélkül, hogy az rezgést érezzen az Erőben. Ilyesformán akkor már könnyedén szerezhetett infót Anakin gondjáról, bajáról.

Az viszont biztos, hogy Anakin nem beszélt neki semmit Amidaláról, se a házasságukat, se az álmát. Ezt csak Yodával osztotta meg. Ha nem így lenne, az mindenképpen benne lett volna a filmben (vagy legalább a könyvben), mivel elég fontos részlet lett volna. Ráadásul Anakin nem lepődött volna meg a beidézett mondat után annyira, mint amennyire meglepődött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tom, kérdezd az EU-t. Ráadásul ezt elméletileg maga Lucas találta ki.

 

Szerintem meg Tibi mondta, egy EU mű alapján, amiben csak annyi volt, hogy Panaka egy képen úgy van ábrázolva, mint Moff. Ebből indultak ki a vadabnál vadabb képzelgések.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.