Ugrás a kommentre

Anakin/Vader


MissKarrde

Ajánlott hozzászólás

Szóval ott tartottunk, hogy Anakin egy beképzelt majom, de mégsem, de mégis beképzelt. :clap:

 

Ami még mindig rejtély előttem: hogy lehet valaki képes ilyen szintű árulásra? Miféle hatalom vehet rá ilyesmire egy jó embert? Pedig láttuk: az egyik pillanatban még helyesen cselekedett, a másikban pedig már a sötét oldalnak ajánlotta fel magát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként most olvastam Shettard írását:

 

Anakin azt hitte, hogy kontrollálhatja a sötét oldalt, és az nem keríti a hatalmába => csúnyát koppant, bár később megpróbált pár dolgot helyrehozni. De ettől még gyilkos maradt szegény. És áruló. Köpönyegforgató. Eladta a Jedi Rendet 30 ezüstpénzért. Ezt ő is tudta nagyon jól, ez szerintem nagyon átjött azon, hogy "Nekem már mindegy, fiam.". Itt nem csak a fizikai végről beszélt, hanem arról is, hogy a bűnei az életben már megbocsáthatatlanok.

 

:clap:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval ott tartottunk, hogy Anakin egy beképzelt majom, de mégsem, de mégis beképzelt. :clap:

Mivel a hölygeket kicsit felizgatta ez a majom kitétel, ezt visszaszívom, elvégre távolról sem hasonlít Bulya Féregre :)

De attól még beképzelt volt. Nem a képességeire gondolok, nem is a hatalmas célokra, amiket el akart érni, hanem azokra a megnyílvánulásokra, amikor kifakadt, ha valami nem úgy történt, ahogy azt őnagysága elképzelte. Csak az a helyes és elfogadható, amit ő akar, amit ő talál ki, minden más majdnem árulás vele szemben. Ő mester akart lenni a Jedi Tanácsban, nem lett mester, hát máris közellenség a Tanács. Ő nyomozni akart Amidala merénylője után, Obi-Wan nem így tett, Kenobi máris szemét fráter, aki féltékeny rá és emaitt megközi a kezét és meg sem érti. Obi-Wan okos taktikával akarja legyőzni Dookut, de nem, Anakinnak a saját feje után kell mennie, és nekiront Dookunak (gondolván, hogy egy szaros kis padawan majd legyűr egy Sith nagyurat... jó, láttunk már rá példát, dehát Anakin ekkor még nagyon messze volt Obi-Wantól ama szintjétől, mikor az Sithet aprított). Szóval ezekre gondoltam, ami Sithségével még jobban kiéleződött. Amidala nem akart vele közösen uralkodni, hát máris ellenség, példának okáért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel a hölygeket kicsit felizgatta ez a majom kitétel, ezt visszaszívom, elvégre távolról sem hasonlít Bulya Féregre :clap:

:)

Köszi, hogy megmagyaráztad :D De az annál bonyolultabb, hogy szimplán a beképzelt szót használjuk rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez elég adalék: "erősebb vagyok a kancellárnál, legyőzhetem őt, ha akarom"

Ehem, hát nem ledobta végül az aknába?

Na meg különben is, milyen téren erősebb? Arról nem volt szó :clap:

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem egysíkú kari, azért nem olyan egyszerű ez :clap:

Hát persze, hogy nem egysíkú. Leírhatom még az egoista, arrogáns, önző és egyéb szinonímákkal :):D

 

Nade, ez az egyik legnagyobb jellemhibája és én csak ezt emeltem ki. A brutális tömeg- és gyerekgyilkos jelzőt majd más témák felmerülésekkor ecsetelem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egocentrikus a világképe... ami meg a gyilkolást illeti: szerintem ott a gond, hogy nem volt önkontrollja. Nem tudta, hogy hol a határ. Sem akkor, amikor ölt, sem akkor, amikor huszonpár évesen kijelentette hogy simán le tudja győzni akár még Palpit is (Hoppá! Megvan, hogy miért játszotta el Palpi hogy Windu legyőzte... vagyis megvan egy újabb érv a színészkedés mellett) sem akkor, amikor Padmét elkezdte fojtogatnio és nem érezte hogy mikor tesz kárt benne (tudjuk, hogy semmit nem érzett, csak azt, hogy még él...) szóval szuerintem itt a bibi. Túl erős volt önmagához képest.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez elég adalék: "erősebb vagyok a kancellárnál, legyőzhetem őt, ha akarom"

Szerintem azt is csak beképzelte magának bár azt nem lehet biztosan tudni.

 

A brutális tömeg- és gyerekgyilkos jelzőt majd

más témák felmerülésekkor ecsetelem.

Ezzel szerintem totál megérdemelte hogy megnyomorodott és jól átsült.

Szerkesztve: - Rog Ertay
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben van valami. Nem volt elég érett, hogy tudja kezelni a hatalmas erejét. Ha megfigyeljük, minden konfliktust "izomból" akar megoldani, és nem okosan.

"A nagy hatalom nagy felelősséggel jár."

Anakin ehhez képest felelőtlen volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Qui-Gon életben marad, eleve minden máshogy alakul. Ő kezdi el tanítani Anakint, az ő szellemiségében. Szóval ez egy nagy HA, de én sem tartom elképzelhetetlennek, hogy akkor Anakin nem állt volna át. Ellenben Sidious így is, úgy is megszerzi a hatalmat, csak nem Darth Vaderrel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha Sidious nagyanyjának töke lett volna...

 

Lényeg az, hogy itt már csak találgatások maradnak. Szerintem Qui-Gon halála után talán Mace Windunak kellett volna Anakint tanítani. Vagy Yoda is bevállalhatta volna...

 

Egy "különleges esetet" egy tapasztaltabb mesterre bíztam volna, nem legelső tanítványnak...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ez az amiben nem vagyok biztos. :clap:

Anakin fő baja tulajdonképpen az volt, hogy nem hagyták önállóan dolgozni.Be volt zárva a szabályok börtönébe.Qui-Gon-t nem igazán érdekelték a szabályok, ezért gondolom, hogy hagyta volna Anakint önállóan cselekedni, így kevésbé utálja meg a Jedi Rendet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fő szabályokat igen, meg engedelmeskedett a Tanácsnak, viszont a feladatait rugalmasan kezelte. Így pl lehet nem lett volna konfliktusa Anakinnal akkor, mikor kirendelik őket Amidala védelmére, mert Qui-Gon nem ragaszkodott volna csak a testőri szerephez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

pl lehet nem lett volna konfliktusa Anakinnal akkor, mikor kirendelik őket Amidala védelmére, mert Qui-Gon nem ragaszkodott volna csak a testőri szerephez.

:clap:

 

Jó példa. Plusz szerintem Qui-gonból még Anakin is kinézte volna, hogy nem fogja sszétkürtölni a házasodás hírét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az tuti hogy Qui-Gon jobb mestere lett volna mint Obi. Ő mindig jótanácsokkal látta el, biztonságban akarta tudni, ha zűr volt akkor meg fedezékbe küldte.

Miután Obi lett a mestere nem kapott mást csak lekicsinylést (az érzékei nincsnek ráhangolva Padméra, éretlen tanítvány, stb.) meg kioktatást (a kardja az élete, ebben igaza is volt de nem hinném hogy jólesett a srácnak és később is előjött benne hogy Obi majd kinyírja mert megint "elhagyta" a kardját).

Az EP2 elején még normális volt vele amikor nyugtatgatta hogy ne parázzon Padmétól de az se használt semmit se, talán mert nem tudott meggyőzően érvelni.

Amikor Ani legyakta a bucilakókat akkor Qui mester is hiába kiabált neki de lehet hogy azért mert arra se volt ráhangolódva. Lehet hogy már akkor is totál pipa volt Obira mert ott akarta tartani a Naboon és azzal visszatarotta.

A Geonosison Obi megint azzal jött neki hogy gunyorosan megjegyezte hogy szép munkát végzett a mentőakciójával ahelyett hogy megköszönte volna neki.

Elismerő dolgot is talán csak kettőt mondott neki amikor szétlövette az egyik szepis hajót meg a köviban hogy büszke rá.

Aztán hogy Padmé leesett a hajóból a homokozóba Obi megint visszatartotta pedig inkább ment volna vissza. Szinte zsarolta hogy Jedi akar-e lenni vagy sem mert ha az akar lenni akkor ne ugráljon.

A kövi részben megy szinte csak lekezelően bántak vele. Nem lehetett mester, nem mehetett el Grivizni, Padmé nem akart vele tartani amikor felajánlotta neki hogy legyenek ők ketten a janik plusz még azt hitte hogy Obival van. Ellenem vagy és idehoztad, rögtön megfojtalak. Biztos nem azért engedte el mert Obi mondta neki hanem mert még volt benne a felszínen valami jó és akkor már nem is akarta kinyírni.

Obit már fel is akarta darabolni ha már ő is ellene volt csak hát csúnyán felsült. Nem igazán tudta felfogni hogy ha már mester az illető aki legyőzte akkor az is tudhat valamit. Okolta volna inkább magát hogy mennyire beképzelt és vak volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rog: Már bocsánat, de volt egy harmadik rész is, ahol Obi-Wan olyan bókokat lökött a kis Aninak, hogy én pirultam helyette... Obi-Wan hatalmasat fejlődött jó irányba, míg Anakin lényegében megmaradt a mindent uralni akaró személyiségnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

volt egy harmadik rész is

Jé, ezt nem is tudtam. Meg azt se hogy Ani kicsi volt akkor. :clap:

 

Obi-Wan olyan bókokat lökött a kis Aninak

Arra gondolsz amikor Utapaura menés előtt dumcsiztak? Azt belesuvasztottam hogy büszke rá még ahol az EP2-ről irkáltam. Nem gondoltam hogy az kevés.

Az nem ugrott be hogy Obi az égig magasztalta hogy bölcs, erős meg hogy nagyobb Jedi lesz mint ő, de nem ment sokra vele.

Meg annyira nem volt kedvem belefolyni a részletekbe, csak hozzá akartam szólni a témához.

Aki akar az úgyis kijavít. :)

Szerkesztve: - Rog Ertay
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.