Ugrás a kommentre

Anakin/Vader


MissKarrde

Ajánlott hozzászólás

Pedig az encikopédia is EU. :D Nekem azért nem jön be ez a Panakás dolog, mert szörén-szálán eltűnt. Még csak az árnyéka sincs benne az EPII-III -ban. Ehhez képest elég sok sztori lengi körül. A végén még kiderül, hogy ő volt Palpatine mestere. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg a pap mondta el Panakának, aki aztán továbbadta a kancellárnak. Az volt az infó, hogy Palpatine egy Panaka moff nevezetű figurának ajándékozott egy szobrot, "Legrégebbi támogatómnak" felirattal.

 

Biztos nabooi szenátorként is már mellette volt... amúgy a dolog eredete jóeséllyel az hogy Panaka nem értékelte eléggé h SWfilmben szerepelhet.. mennyivel jobb volt pl Winduval, aki ugye szinte bekönyörögte magát:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem tetszik a Panaka sztori. Helyén való még az is, hogy nem látjuk, hisz, mostmár nem a királynővel kalandozunk, nem is kell látni, amikor egy kicsit meg látjuk a királynőt rámondhatjuk, hogy ott van valahol.

Ha már ilyen anyagias a szentem, és emiatt, otthagyja az SW filmeket. Akkor megérdemli, hogy utána spiclit csináljanak belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpatine pontosan tudta Anakin álmát.Van egy olyan mondatrészlet: "és ez az egyetlen modja, hogy megmentsd a feleségedet".Ebből két dolog következik.Az egyik, hogy Palpi tudja, hogy házasok.A másik, hogy tudja mit álmodott Anakin.Szerintem Anakin beszélt neki az álmáról, mégpedig a szinházjelenet elött.Nem véletlenül mondta el a story-t Darth Plaqueisről.

 

Mondjuk eléggé meglepődik Anakin mikor ezt mondja Palpi, pont mint aki nem érti honnan tud ilyeneket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha annyira el akarják dugni, miért nem semmisítik meg őket?

Mert hasznát vehetik, mert része a történelmüknek. Amúgy tényleg a Sötét Oldallal lehet kinyitni, de a nagyobb mesterek is képesek rá, persze ilyenkor rendesen kisértgeti őket a Sötét Oldal (EU szerint Dooku is így kezdte).

 

Palpi is egy ilyenfaja "könyv", amit Anakin anélkül nyitogatott, hogy tudta volna hogy Sith "holokron" :roll: . Palpi lemond neki egy Sith legendát az olyan mintha kinyitotta volna a könyvet. Asszem nem jó módszer ennyire titkolni a sötét oldalt a a tanítványok elől.

"Tudom, hogy nem mondanak el nekem mindent az erőről"- a tudásvágy hajtja, is, így is lehet nézni. És Palpdious "válasza", hogy ahhoz hogy jó vezető legyen az erő átfogóbb ismeretére van szüksége. Szép kis fekete mézes madzag. :99: :fear:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a holokronosdi EU volt a javából. Sith kihaléva, maradt egy holokron, ez Palpihoz került és voilá! na Lucas meg aszonta ez így nem jó (és jól tette hogy ezt mondta) és behozta a képbe Darth Plagueist. Aki nem a hajánál fogva van előrángatva "és még Palpi mesterét is le kell tudnunk" hanem alaposan beleépítve a cselekmény főszálába (hogyan mentsünk meg egy feleséget bármi áron-szál)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is nagyon jó ötlet volt Plagueis behozatala. Az az egy sor, amely róla szól, kérdések tucatjait hozza magával, pl.:

 

- Tényleg ő kreálta Anakint?

- Ő Palpatine mestere?

- Valóban ismerte a halál ellenszerét?

- Átadta a tanítványának tudását?

- Ha nem, akkor miért ölte meg, stb, stb.

 

Ha Lucas felvetett volna valamiféle holocront, akkor ezáltal sekélyült volna a cselekmény mélysége.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt folytatom.

 

Most, hogy már Padmé terhes, márcsak idő kérdése, hogy mikor rúgják ki  a Jedik Anakint. Itt már megkockáztathatná a segítség kérést Obi-wantól.

 

Megkockáztathatná, ha szeretne számolni azzal, hogy kirugják, de nem akar, hisz tele van hatalom-vággyal és ambicióval, amit egyelőre csak és kizárolag a Jedi Rend keretein belül tud kibontakoztatni. Ha innen elmegy egy utolsó senki lesz...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk ez igaz. De... nem értem... miután Padmé megszüli a gyereke(ke)t vajon mit akart Anakin? Mert akkor már nem lehet folytatni ezt a kettős játékot. Valamit csak tennie kellett volna nem?

 

Ebből a szempontból érdekes az a jelenet, amiben Padmé sorolja, hogy mi lesz akkor ha megszületnek a gyerekek, Anakin pedig gyorsan elcsititja, mint aki nem akar ezzel még szembenézni. Szerintem itt élt egyik napról a másikra és abban bizott, hogy idővel megoldódnak a dolgok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Ma, miközben az EPIV-es Vadert figyeltem, akkor ugrott be, hogy szerintem ő úgy tekint a lázadókra, mint anno a szeparatistákra. Vader szemében egy kutya mind a kettő. A fennálló harmonikus rendet fenyegetik. Lehet, hogy ez másnak egyértelmű volt, de számomra új aspektus. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebből a szempontból érdekes az a jelenet, amiben Padmé sorolja, hogy mi lesz akkor ha megszületnek a gyerekek, Anakin pedig gyorsan elcsititja, mint aki nem akar ezzel még szembenézni. Szerintem itt élt egyik napról a másikra és abban bizott, hogy idővel megoldódnak a dolgok.

Hát... szerintem még nem volt akkor ideje gondolkodni iléyesmin. Végtére csak néhány órája tudta meg!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma, miközben az EPIV-es Vadert figyeltem, akkor ugrott be, hogy szerintem ő úgy tekint a lázadókra, mint anno a szeparatistákra. Vader szemében egy kutya mind a kettő. A fennálló harmonikus rendet fenyegetik. Lehet, hogy ez másnak egyértelmű volt, de számomra új aspektus. :peace:

Eddig ez eszembe sem jutott, tetszetős nézőpont. És ahogy a Szeparatisták ellen, úgy a Lázadók ellen is az élen vezette a csapatait.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.