Ugrás a kommentre

2x02 - Cargo of Doom


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Elvégre az egyik legtehetségesebb Jedi volt,

Épp ez az, hogy csak volt. :( Nyilván amikor a sötét oldalra lépett, szerintem elszálltak az ilyen képességei. Anakin az Erővel kezeli a szerkezetet, és nem elképzelhetetlen, hogy csak a világos oldallal lehet kinyitni, elvégre Jedi holokoronról van szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van, ellenkező esetben valszeg maga Sidious is kinyithatná, és nem kéne ezzel tökölnie Bane-nek.

 

Nekem tetszett amit láttam. Először is kiemelném az antigravitációs csatát, ami hatalmas volt! Egyedi, kreatív, és állat. Tetszett nagyon.

 

Frenkie: Gondolj vissza Obi-wan EpII-es elfogására. Ha jól emlékszem, ő is Jedi, mégsem tudott kiszabadulni a rabságából. Plussz az elfogott rodai Jedi tudatmódosítókat is kapott, az méginkább korlátozza a képességeit.

 

Bane profi. Olyan, mint Jango, akivel Obi-wan sem tudott ugye elbánni. A filmek által sugallt kép alapján is lazán elképzelhető, hogy felveszi velük a harcot, mert kreatív, és nagyon jó a helyzetfelismerése.

 

A végén egyértelmű volt, hogy Bane szállt fel a hajóra, és azért itt nem tetszett, hogy noha Anakin megjegyzi,hogy még mindig érzi őt, nem kezd el gyanakodni. Ugyanez az elrabolt Jedinél is előfordul: Anakin találgat, hogy melyik hajóban van, ahelyett, hogy fókuszálna az egyetlen erőérzékeny emberre a CIS flottájánál.

 

Összességében remek rész volt, és kíváncsi vagyok a holokron szál folytatására.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont a következő részben mindenképp választ várok arra, hogy Bane-nek most szüksége van azokra a csövekre a torkánál, vagy csak dísznek vannak ott? Mert ha be akart férni a klónpáncélba, akkor kénytelen volt, hogy levegye... Márpedig ha azok olyan fontosak, mert gondolom a légzésben játszik szerepet, akkor hogyhogy még életben van?

Egyébként Lucasnak mániái az olyan szereplők, akik légzési nehézségekkel küzködnek... Darth Vader, Grievous...stb. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó rész volt, nagyon tetszett. Cad Bane egy állat, a Star Wars eddigi talán legszadistább gonosza. Durva volt, ahogy halálra kínozta a Jedit. Már látom lelki szemeim előtt a 18-as karikát az RTL-en ;) Tetszett az is, hogy visszatért Denal, a klón, csak kár, hogy csúfos véget ért. Remélem az évad alatt más első évados mezei klónbakák is feltűnnek még (szívesen látnám újra Echot és Five-ot).

Mikor Rex lefejelte a csövet, meg egyből az ep4 ugrott be (aztán meg Jango). Ezek a klónok úgy néz ki, rá vannak hangolva a fejelgetésre :) A droid poénok is ültek.

 

Az űrruha hiánya kicsit engem is zavart, főleg anakin esetében. Ahsokán láthatóan valami speckó ruha volt.

Nem volt hiány űrruhából. A Jedik ugyanolyan belső ruhát viselnek a sorozatban, mint a klónok a páncél alatt (ugye ott sem a páncél szigetel, hanem a belső fekete ruha). Ahsoka is ugyanilyen ruhát vett fel, csak ő nem viseli állandóan. Szóval ez egyáltalán nem hiba, így van rendjén. Azok a ruhák már az ep4 óta így működnek.

 

Frenkie, a hiba a te Jedikről alkotott elképzelésedben van, nem az epizódban. Már számtalanszor megbeszéltük, hogy egy Jedi nem mindenható. Átlagon felüli, de nem mindenható. Ha így lenne, Jango Fett sosem menekül el a Kaminoról, Toleman Trebort nem lövi le, a Geonosison nem halt volna meg közel 200 Jedi lovag, és a klónok háborúja az első cstaánál eldőlt volna a Jedik javára, és sosem lett volna eredményes a 66-os parancs. Ezekben minden esetben nem Jedik győztek le Jediket, néha igen ciki helyzetben. De olyanokat is megemlíthetnék, hogy Obi-Want egy droideka fogta el, Anakint egy gyári mechanikus kar iktatta ki (a kiválasztottat, egy automatizált agyatlan műszer csapta le, semmivel sem másabb, mintha fejbe dobták volna egy kalapáccsal!!!!), vagy az az ominózus eset, mikor már Obi-Wan is "lehülyézte" magukat a sugárpajzs fogságában az Invisible Hand fedélzetén. Ha a filmekben el tudod fogadni, itt miért nem? Ott is van egy-két igen ciki dolguk, amikor az Erővel mindent megoldhatnának.

Nem mellesleg, Windu mit is mondott az ep2-ben? "I think it is time we informed the Senate that our ability to use the Force has diminished." ("Azt hiszem, tájékoztatnunk kell a Szenátust, hogy nem tudunk úgy élni ez Erővel, mint eddig.") Ezért nem érzik meg Darth Sidioust a Jedi Tanács tagjai, mikor tőlük egy méterre ül, vagy ezért tudja őket megtéveszteni egy alakváltó. A képességeik meggyengültek.

És még egy gyors kiegészítés: Bane tényleg olyan nagy ász, egy 14 éves csaj lecsapta, mint a taxiórát. Ha Ahsoka nem bízza el magát, megszívta volna. Ugyanígy elbánt vele Anakin is a null-gravitációban, csak akkor meg R2 szólt közbe. Pedig akkor is bebukta volna Bane. Szóval nem überkirály ő, csak szerencsés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Durva volt, ahogy halálra kínozta a Jedit. Már látom lelki szemeim előtt a 18-as karikát az RTL-en ;)
Tudom, hogy ez csak egy animációs sorota meg minden, de engem Ropal halála teljesen lesokkolt. Most így ötödik nézés után is. Nagyon brutális az egész, annyira sajnálom szegényt. Az RTL 18 -as karika mellett mehet majd a 22:00 utáni sávba. :) Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zene tekintetében több témát is felismertem a Shadow Of Malevolence-ből, a Cloak Of Darknessből, a Lair Of Grievousből és a Jedi Crashből... Ezek a témák nagyon jól álltak mindenütt,..

 

Anakin dilemmája az epizód egyik csúcspontja.

Egyszeri nézés után csak azt éreztem, hogy jó a zene, de beazonosítani nem tudtam volna az ismerős részeket.

Az a dilemmás jelenet pedig tényleg az egyik legjobb az epizódban. ;) Mind Ahsoka, mind Anakin mimikája nagyon kifejező.

 

Amikor Yularen beszélget Anakinnal a rész végén... Ahhoz a mimikához és hanghordozáshoz nem fogható semmi. :D

Ez nekem is feltűnt, és sokat hozzátesz az élményhez. :) Nekem egyébként Yularen eddig sem volt igazán szimpatikus, korábban is lehetett érezni a fenntartásait Anakinnal szemben, csak ennyire nyíltan nem adott hangot az ellenérzéseinek. :D

 

Épp ez az, hogy csak volt. :P Nyilván amikor a sötét oldalra lépett, szerintem elszálltak az ilyen képességei. Anakin az Erővel kezeli a szerkezetet, és nem elképzelhetetlen, hogy csak a világos oldallal lehet kinyitni, elvégre Jedi holokoronról van szó.

Ezt még nem is gondoltam végig, de nagyon jó ötletnek tartom. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyszeri nézés után csak azt éreztem, hogy jó a zene, de beazonosítani nem tudtam volna az ismerős részeket.
Talán volt egy-két ismerős taktus, de szerintem alapvetően új zenék voltak az epizód(ok)ban.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedik ugyanolyan belső ruhát viselnek a sorozatban, mint a klónok a páncél alatt (ugye ott sem a páncél szigetel, hanem a belső fekete ruha). Ahsoka is ugyanilyen ruhát vett fel, csak ő nem viseli állandóan. Szóval ez egyáltalán nem hiba, így van rendjén. Azok a ruhák már az ep4 óta így működnek.
De Obi-n volt űrruha a Dooku Captured epizódban. Vagy talán azért, mert ő sokkal messzebbről érkezett a hajóra, ezáltal többet időt töltve az űrben? ;)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na a Cargo of Doom.

Egy kicsit gyengébb, mint az előző.

Cad Bane-re parancsnoki hídat bízni? Ezt még mindig furcsállom. Ebben a részben még nagyobb állat, mint az előzőekben volt. Ropla mester megölése elég durva volt. Azt Bane el is szúrta. De itt látszik is, hogy Bane nem mindenható, csak ügyes, mert Ahsokát se tudta azonnal legyőzni. Anakint ügyesen sakkban tartotta. Anakin nem kockáztathatta meg a támadást, mert még ha meg is öli Bane-t a fejvadász még előtte gyorsan megölhette volna azzal az elektrmos cuccal Ahsokát. Az epizód végén a menekülése brilliáns. Talán Anakin csak a következő részben néz a klónok körmére. Ahsoka itt is ugyanúgy engedetlen, mint az előzőben. Az ember azt hiné a büntetése után alábbhagy egy kicsit.

Yularen kitűnő birodalmi tiszt lesz, ez már most látszik. Csak merjen így visszapofázni Vader-nek, mint most Anakinnak. ;)

A holokron valszeg speciális volt. Úgy kombinálták a Jedik, hogy csak a Világos Oldal használója nyithassa ki.

A droidpoénok most valahogy nem tetszettek.

Öszzességében: 10-ből 9.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ropla mester megölése elég durva volt. Azt Bane el is szúrta.
Mekkora volt már amikor mondja, hogy legközelebb más módszert választ és végig simít a kalpján. ;) Talán nem hitte, hogy egy Jedi ennyibe belehal?
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mekkora volt már amikor mondja, hogy legközelebb más módszert választ és végig simít a kalpján. ;) Talán nem hitte, hogy egy Jedi ennyibe belehal?

Igen szerintem se hitte, hogy ennyibe belehal, így elbízta magát. Szerintem az elfogása közben alapoasan megsérülhetett és amikor kínpadra vonták már kevés erő volt benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen szerintem se hitte, hogy ennyibe belehal, így elbízta magát. Szerintem az elfogása közben alapoasan megsérülhetett és amikor kínpadra vonták már kevés erő volt benne.
Eléggé gyenge volt, szóval így lehetett.

 

Nekem az elején látható hologram klón halála is bejött. Szépen elkapta a nyakát a rohamdroid. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eléggé gyenge volt, szóval így lehetett.

 

Nekem az elején látható hologram klón halála is bejött. Szépen elkapta a nyakát a rohamdroid. :)

Igen, jönnek a durvulások, sötétedik a hangulat. Ez nekem tetszik. Persze az ORTT-nek nem fog. ;)

Jöjjön cak minél több ilyen rész. Ha a befejezés is ilyen ász lesz, akkor ez lesz a kedvenc trilógiám.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Obi-n volt űrruha a Dooku Captured epizódban. Vagy talán azért, mert ő sokkal messzebbről érkezett a hajóra, ezáltal többet időt töltve az űrben? ;)

Szerintem ott azért visel űrruhát. Eleve, ott messziről jöhetett, hiszen sehol sem volt a hajó (szvsz a csillagrombolójáról indulhatott, ami érzékelő távon kívül várt), és emiatt azért több oxigén kellett, nem mellesleg, a jetpack. Itt meg csak egy pár percig voltak az űrben, és nem kellett se extra oxigén, se jetpack.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tartom mindenhatónak a Jediket.Ha így lenne akkor elvárnám, hogy csillagrombolókat az Erővel vágjanak hozzá mondjuk egy szeparatista hajóhoz.Tulajdonképpen azt állítjátok, hogy az írók nyugodtan kissebíthetik a Jedik tudását, mert akkor nem lenne izgalmas a harc.De az SW-nek vannak törvényei amiket a filmek fektettek le, és ezt nem tisztességes átírni az izgalom miatt.

 

 

Dzséjt: Igen beszélgettünk már erről.Abban maradtunk, hogy ha van fénykard a Jedinél és jól ki is van képezve szinte legyőzhetetlen.

Én nem azt várom el, hogy bolygókat mozgassanak, hanem azt a minimálisan elvárható reakciót, amit jediként el kéne követnie.Jobban átgondolva azt mondom, hogy Bane talán egy átlag Jedit(de ez is csak talán), legyőzhet, de itt Anakinról van szó, aki az Erőt úgy ismeri mint a tenyerét.Nehogy már egy lökéssel ne lökte volna fel Bane-t ahogy belépnek a hangárba.Vagy amikor Bane zsarolta, akkor ne tudta volna kinyitni az energiafalat.Vagy fojtogathatta volna Bane-t(mint Luke a disznófejü őrőket).Ezek minimálisan elvárható dolgok egy Jeditől.Lassan már olyanok mint egy átlagember.Egy Jedi nem véletlenül az ami.

Írtál pár dolgot a filmekből amik azt igazolják, hogy meggyengültek.De nem abban amiért Jedi az ami.Nem láttak már annyira előre arrogánsak lettek stb.De ezektől még ha harcolni kell azért tudtak.Az EP3-ban meg akármennyire erősek, nem tudtak volna győzni annyi klón ellen.De azért a klónsereget ne hasonlítsuk már Bane-hez.

Mégegyszer.Engem az zavar hogy egyedüli ellenfelet nem tudott Anakin legyőzni akinél csak pisztoly van.A 66-os parancs az simán ok.

De ha megnézed az EP 1 elejét, akkor láthatod mennyire tartanak a Jedik képességeitől(Atz ajtó sem áll ellen nekik).

 

 

Na de tényleg hagyjuk, ez az én véleményem majd elfogadom.

 

Viszont, hogyhogy egy mezei lovagnál volt az egyik legfontosabb kristály, aki ráadásul a harcmezőn volt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha megnézed az EP 1 elejét, akkor láthatod mennyire tartanak a Jedik képességeitől(Atz ajtó sem áll ellen nekik).

[...]

Viszont, hogyhogy egy mezei lovagnál volt az egyik legfontosabb kristály, aki ráadásul a harcmezőn volt?

Egy halom IQ-szegény droid és három, magát az árnyékától is összefosó neimoidiai azért nem komoly érv amellett, hogy mennyire tartanak a Jediktől ;)

 

Úgy, hogy az a Jedi nem mezei Jedi volt és nem volt a csatatéren. A csata ment hozzá, mivel ugye Bane el akarta kapni. A feladata meg valószínűleg pont az ifjú Jedi-jelöltek felkutatása lehetett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont állati jó volt a low gravity harc, és hát a zsarolás is ötletes volt.

Most nem akarok többet írni erről az epizódról, majd kicsit később, de csak nekem volt hirtelen az az érzésem, hogy a klón aki felszállt a gépre a végén a Cad volt? :D

Nekem is nagyon tetszettek ezek a részletek ;) Szerintem is a klóncuccban szökött Bane a hajóról. Szóval számíthatunk arra, hogy onnan majd tovább kell szöknie :D

 

Nehogymár mert rájuk járt akkoriban a rúd egy pisztolyt ne tudjanak kihúzni valaki kezéből.

Szép példát láthattunk erre az ep5-ben, de ott Vader Sith volt, de attól még a Jedik simán tudnák ezt a trükköt alkalmazni, de ezzel max csak az ellenfél lefegyverzése lehet a cél, nem pedig, hogy így meg is öljék. De előbbire tökéletesen alkalmas volna.

 

A jedik között sem mindenki harcos. Van aki csak könyvtáros, vagy kutató, vagy orvos....

Azért Ahsoka megjegyezte a Jocasta Nu-másnak, miközben harcoltak, hogy a képességeit nem érzi benne, tehát a könyvtáros Jedik is tudnak harcolni, mint ahogy szerintem minden Jedi tud, mert a fénykard ott van mindegyiknél, és tudják forgatni. Más kérdés, hogy ők valóban a béke őrei, és csak védekezésre használják, de ahhoz, hogy védekezni is tudj, tudnod kell használni, vagyis harcolni is tud a Jedi. Mind. Az megint más kérdés, hogy valaki a gyakorlatban nem igazán használja, mert pl. könyvtáros :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt ne azt a két mondatot emeld már ki frenkie szavaiból, amibe bele tudsz kötni ;)

Talán azokba azért nem kötöttem bele, mert nem is akartam, ergo, ha nem is értek egyet, elfogadtam és már nem látom értelmét csűrni-csavarni. Így csinálom már évek óta, belekötök, amibe úgy érzem, bele lehet és érdemes. De ha eljutunk egy konklúzióra, amivel egyetértek, megértek vagy elfogadok, akkor ott meg is állok. De jó, hogy lassan feltűnik :D A példába belekötöttem, mert rossz volt és vicces. Rossz, mert sosem kérdőjeleztem meg azt, hogy ki mennyire tart a Jediktől (és az, hogy tartanak valakitől még nem bizonyíték a képességeire), vicces, mert gondolkodásra képtelen droidokat és az árnyékuktól is berezelő figurákat hozott fel. Az egyik semmitől sem tart, a másik mindentől. Ha Jangot hozza fel a kaminon, egy szavam sem lett volna (illetve de, megjegyeztem volna, hogy sosem kérdőjeleztem meg a Galaxis népeinek viszonyát a Jedikhez). Ő is azonnal iszkirit kiáltott, mikor Obi-Wan a kardjáért kapott, de azért csak-csak visszalőtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Off

 

Értem én, csak szegény frenkie kardoskodik, és szavainak egy részében van is igazság, te pedig csak szépen kiemeled azokat a részeket, amelyekben nincs, anélkül, hogy a másikra reagálnál mondjuk annyit, hogy "oké, ebben igazad van". Ennyi szerintem jár a másik félnek, és amennyire én emlékszem, ha a másiknak igaza volt valamiben, eddig mindig elismerted, nem csak úgy átugrottad a szemeddel azokat a részeket - hozzáfűzés nélkül. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Pedig jó sokszor csináltam már ilyet, sőt, le is írtam már párszor, hogy szoktam így csinálni. ;) De ez esetben nem írhatom oda, hogy egyetértek, mert nem értek egyet. Egyszerűen elfogadom, hogy így véli és annyiban hagyom, mert máskülönben unalmas köröket futnánk (mindezek mellett, ő maga mondta, hogy hagyjuk). Már körbejártuk egyszer, ismerjük egymás álláspontját, és frenkie eddig sosem akadt fenn azon, hogy így tettem. De ha téged megnyugtat, majd legközelebb odaírom, hogy elfogadom a felvetést. :D

(Most meg annyira körbejártuk ezt, hogy ha akarná se tudná, hogy mi a véleményem :D )

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Semmi gond, nem vagyok sértődős, meg már nagyjából ismerem Dzséjt reagálásait és tudom hogy nem bántó szándékkal reagál úgy ahogy.De azért köszi Donát, hogy megvédtél.Lehet hogy az Ep1 példa nem volt szerencsés, de nem is a droidokra gondoltam, hanem a 3 kereskedőre.Megmondom őszintén nem tudtam ,hogy gyávák.Nekem az jött le, hogy Lucas ezzel a jelenettel azt akarja bemutatni, hogy az átlagemberek tudják mire képes egy Jedi, és egyidőben ugye levonható az is, hogy tényleg tudhatnak valamit hisz az átlagemberek tartanak tőlük.

Az igaz, hogy a Jango-s példa jobb, de azt már ezerszer kitárgyaltuk, nem akartam ismételni.

 

Amúgy elég nyitott vagyok, még párszor megnézem, elgondolkodom azon amit írtatok, aztán elfogadom így.Ez abszolút nem csorbítja a TCW-be vetett hitemet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

hanem a 3 kereskedőre.Megmondom őszintén nem tudtam ,hogy gyávák.

"A kereskedelmiek gyáva népség." - Qui-Gon Jinn ep1. :)

De az biztos, hogy a Jedik nem mezei egerek, de az is, hogy Cad Bane sem egy egyszerű pocok. A kiválasztott meg akármilyen csodamókus is, hajlamos illogikus döntéseket hozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként a könyvtárban játszódó jelenet onnantól, hogy Ahsoka megérkezik Anakinnal, majd Jocasta magyarázza a lánynak a régmúlt történeteit annak valami eszméletlen hangulata van. Kiváló a zene és az a halk búgás....csodálatos!

Ha már a csodálatos zenéknél tartunk, akkor hallgasd meg azt, amelyik akkor csendül fel, miután Anakin összerakta a holokront, és Bane mondja, hogy a megbízója milyen elégedett lesz... Az is nagyon jó, csak rövid. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.