Ugrás a kommentre

2x10 - The Deserter


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

10. rész - The Deserter / A dezertőr

 

epguide210.jpg

 

Írta: Carl Ellsworth

Rendezte: Robert Dalva

 

Helyszín: Saleucami

 

Szereplők:

Obi-Wan Kenobi - James Arnold Taylor

Grievous tábornok - Matthew Wood

Cody parancsnok - Dee Bradley Baker

Rex százados - Dee Bradley Baker

Cut Lawquane - Dee Bradley Baker

Crys - Dee Bradley Baker

Hardcase - Dee Bradley Baker

Jesse - Dee Bradley Baker

Kix felcser - Dee Bradley Baker

Suu Lawquane - Cara Pifku

Jek Lawquane - Kath Soucie

Shaeeah Lawquane - Nika Futterman

 

Történet

Grievous bár kicsúszott Obi-Wanék markából, nem jutott messzire. Mentőkabinnal kénytelen volt landolni a Saleucamin. Obi-Wan Rex századossal és Cody parancsnokkal a nyomába szegődik. Míg keresik, Rex és csapata egy helyi twi’lek nő farmjára kerül. A csapat kénytelen hátrahagyni a súlyosan sérült századost, akinek szembesülnie kell a ténnyel: a farm ura egy dezertőr klón.

 

Érdekességek

- A gyerekek szobájában láthatunk egy ugyanolyan twi’lek macit, mint amilyet Numa szorongatott az 1x20 A Ryloth ártatlanjai (Innocents of Ryloth) című epizódban.

- Az epizód rendezője Robert Dalva híres vágó, aki többek között a Jumanji és Jurassic Park III. filmeken is dolgozott (mindkét filmet Joe Johnston, az ep6 látványtervezője rendezte).

- Jesse egy alkalommal hüvelyket ad meg mértékegységként, ami szokatlan, mert eddig a Star Warsban a metrikus mértékegységek voltak a jellemzőek.

- A Saleucamin feltűnő állatok egyike sem őshonos a bolygón. A nunák – kis pulykaszerű lények – a Nabooról, a reek Ylesia bolygóról, az eopi a Tatooine-ról származik. Mivel a Saleucami farmbolygó, több külvilági állatot is betelepítettek.

- A dejarik-sakktáblán feltűnő lények (a grimtaash, a kintai strider, a mantelliai savrip, a m'onnok és az ng'ok) mindegyike megtalálható az ep4-ben szereplő sakktáblán is.

- Crys az első szőke hajú klón. Jesse fejének nagy részére a Köztársaság címerét tetoválták, amit a sisakjára is ráfestett. Hardcase sisakját egy kék csík felezi el, és hasonló minta van az arcán is. Kix fejét villámtetoválások borítják, és a halántékára a következőt iratta: „A JÓ DORID A HALOTT DROID.” („A GOOD DROID IS A DEAD ONE.”)

S02E10.jpg

- A starwars.com episode guide-ja szerint Hardcase arcát sosem mutatják sisak nélkül az epizódban. Ez hatalmas tévedés, több alkalommal is jól látható az arca, főleg mikor elmondja Rexnek, hogy mekkora szerencséje volt.

 

 

Pár kitétel.

 

1. A letöltéssel és a felirattal kapcsolatban itt találsz információt. Ezt a topikot ne erre használd.

2. Amennyire az lehetséges próbálj meg az adott rész keretei között maradni.

3. A történet elemeit ne rakd spoiler gomb mögé. Itt az epizód konkrét történéseit tárgyaljuk ki.

4. Csak akkor szólj hozzá a témához, ha már láttad az aktuális részt.

5. Tartsd be a fórumszabályzatban leírtakat.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Ismét top5

Megfogott hogy az összes gyerek játék(twilek baba, forcechildren laszti) szerepelt a filmben.

A rakétavetős droid is klafa volt, megúgy az egész.

Am. a twilek csajszinak a klóntól voltak gyerekei? Ezt nem értem.

Jó lenne, ha Rexnek ottmaradna az a lyuk a vállvédőjén sz.tem.

Az a sakk, ami van az ezeréves sólymon oltári.

Szurkoljunk a jó öreg kalapos csávónak, hogy a színvonal megmaradjon!

10/9 :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megtáltosodott a második évad. Sorban jönnek a jobbnál jobb részek. Aki arra vágyott, hogy a Rookies után ismét jöjjön egy klónokkal foglalkozó rész, hát tessék. Azt hiszem, amit itt láttunk, alaposan átformálja a klónokról alkotott képünket.

Na de, itt is mennyi minden volt. Rengeteg új klón, akik közül a legérdekesebb abszolúte Cut Lawquane. Bár a gyerekei kicsit furák. Az, hogy más fajú a neje, és születik tőle gyereke, az nem, Star Trek fanként ez nem újdonság :) Na de az, hogy azok ilyen idősek, az már fura. Persze lehet, hogy a twi'lekek fürgébben nőnek, de még ha a klón háborúk végén is járnánk (ahol nem járunk), ezek a gyerekek max három évesek lehetnek. Hát nekem a legkisebb tűnt annak. Szóval én valószínűnek tartom, hogy ezek nem a klón sarjai.

Aztán, a rész egy ponton majdnem kiakasztott. Amikor megláttam a ylesia reeket, a tatooine-i eopit és a naboo-i nunákat, azt hittem, már megint a can-cell és neebray esete áll fenn: lusták készíteni új állatokat, így inkább a régieket halásszák elő. Hál' isten, ezúttal azért kapunk némi magyarázatot: a Saleucami farm bolygó, így könnyen lehet, hogy a farmerek hozták ide ezeket a nem itt őshonos állatokat.

A lemerülő droidok is halálosak voltak, bár furcsa, hogy a végső csatára hirtelen megtáltosodtak. Bár lehet, hogy elkerülte a figyelmem egy esetleges feltöltődésre utalás? (A kabinból kaphattak áramot.)

Amikor Rexet eltrafálták, kicsit megugrott a vérnyomásom. Durva lett volna, ha meghal. A Dejarik-sakk szerepeltetése pedig marha jó ötlet volt. Igazi kis ep4 feelinget teremtett :D

Szóval, ez a rész is nagyon bejött. Ha ezt a szintet tartja a 2. évad (és miért ne tartaná, hiszen kábé a Senate Spy óta minden rész tetszik), akkor nagyon elégedett leszek.

DE, most már tényleg jöjjön egy új bolygó...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár a gyerekei kicsit furák. Az, hogy más fajú a neje, és születik tőle gyereke, az nem, Star Trek fanként ez nem újdonság :) Na de az, hogy azok ilyen idősek, az már fura. Persze lehet, hogy a twi'lekek fürgébben nőnek, de még ha a klón háborúk végén is járnánk (ahol nem járunk), ezek a gyerekek max három évesek lehetnek. Hát nekem a legkisebb tűnt annak. Szóval én valószínűnek tartom, hogy ezek nem a klón sarjai.

Szerintem is Suu korábbi kapcsolatából származnak a gyerkőcök, akikről megjegyzem, hogy tündériek. Suu maga is nagyon szimpatikus nő. Meg ha a gyerekek mégiscsak Cut Lawquane-től lennének, akkor valamiféle hibridnek kéne lenniük, nem? Talán ezt akarták érzékeltetni azzal, hogy Shaeeah-nak nem egyszínű a bőre, hanem ilyen foltos. De hát, a fentiek ismeretében nem lehetnek az övéi, viszont akár lehet, hogy Suu előző szeretője is ember volt. :D

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó rész volt!Ami a gyerekek korát illeti lehet hogy hülyeség, de szerintem van benn logika: szóval a klónok genetikai felépítésébe beleturkáltak, hogy gyorsabban fejlődjenek, aminek köszönhetően kb 3x olyan gyorsan nőnek fel, azaz lehet hogy átörökítette ezt a gyerekekbe is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó rész volt!Ami a gyerekek korát illeti lehet hogy hülyeség, de szerintem van benn logika: szóval a klónok genetikai felépítésébe beleturkáltak, hogy gyorsabban fejlődjenek, aminek köszönhetően kb 3x olyan gyorsan nőnek fel, azaz lehet hogy átörökítette ezt a gyerekekbe is.

Ebbe van valami, bár az ciki szegény gyerekeknek :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó rész volt!Ami a gyerekek korát illeti lehet hogy hülyeség, de szerintem van benn logika: szóval a klónok genetikai felépítésébe beleturkáltak, hogy gyorsabban fejlődjenek, aminek köszönhetően kb 3x olyan gyorsan nőnek fel, azaz lehet hogy átörökítette ezt a gyerekekbe is.

 

A klónok kétszer gyorsabban öregszenek az átlagnál. Gondolom, akkor a gyerekeik már csak negyed olyan gyorsan fognak, és így tovább...

Bár ez nekem új, hogy két külön fajnak is életképes utódai születhetnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy remek rész remek folytatása. A címe és a kevéske tartalmi információ alapján féltem, hogy bekavarnak a Karen Travis által kitalált dolgoknak, de simán beleilleszkedik. Remélem a mandalor szál esetében is kb. így sikerül majd. A droid poénok sem rontottak a rész hangulatán. A végén a harcnál sem éreztem, hogy a túlerő ellenére Grievous indokolatlanul lépne meg. Obi-Wannak most nem volt szerencséje.

Talán az volt kissé fura, hogy leszálltak egy Acclamatorral és AT-TE-kkel indultak neki, ahelyett, hogy pár gunshippel körberepülték volna a környéket, de ez sem igazán zavaró. A máshonnan ismert élőlények már inkább, de egy kis jóindulattal simán elnézhetőek. Rex sérülése és gyógyulása tán a gyenge pontja a résznek. Lehet én értettem rosszul, de a lövés most átvitte a páncélt és a mellkasát? Mert a hátán is látszott a sérülés. Aztán másnapra kutya baj, és még bactában sem ázott.

 

Ami a gyerek kérdést illeti szerintem biztosan nem Cuttól vannak. Az Ultimate Alien Anthology alapján a twi'lekek kb. az emberekkel azonos módon öregszenek (oldal közepe Life span címszónál). Vagyis a fiú kb. 4 lehet, a lány meg mondjuk 6-7 körül, tehát túl idősek, hogy az első geonosisi csata után dezertált Cut gyerekei legyenek. Továbbá szintén a fenti könyv alapján is íródott wookieepedia bejegyzés szerint a twi'lek nem tartozik a Near-Human (~majdnem ember) fajok közé. Illetve - ugyan EU, de - a Republic Commando Order 66 regény alapján sem lehet közös utódjuk emberekkel.

 

Ami a gyerekek korát illeti lehet hogy hülyeség, de szerintem van benn logika: szóval a klónok genetikai felépítésébe beleturkáltak, hogy gyorsabban fejlődjenek, aminek köszönhetően kb 3x olyan gyorsan nőnek fel, azaz lehet hogy átörökítette ezt a gyerekekbe is.

 

A klónok kétszer gyorsabban öregszenek az átlagnál. Gondolom, akkor a gyerekeik már csak negyed olyan gyorsan fognak, és így tovább...

 

Szintén a RepCom regények alapján:

A klónok nem örökítik át a gyorsított öregedést a gyerekeikbe.

 

Bár ez nekem új, hogy két külön fajnak is életképes utódai születhetnek.

Amennyiben a két faj nem áll túl távol egymástól genetikailag, akkor nincs akadálya. Viszont a hibridek már legtöbbször nem szaporodó képesek. Ha azt mondom öszvér, akkor lemerem fogadni, hogy a homlokodra csapsz, hogy tényleg. Ami még ismertebb lehet az a különféle nagymacskák hibridjei. De van példa más fajoknál is.

Az más kérdés, hogy a valóságban gyakorlatilag semmi esélye, hogy eltérő bolygókon hasonló felépítésű fajok alakuljanak ki.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kezdeném azzal, hogy már értem Kósa avatárját. :)

 

Nagyon jó rész volt bár teljesen más mint amire az előző alapján számítottam.

Az egészet mintha egy japán fickó írta volna. A környezet, a látvány, a zene de még a történet is.

Nem gondoltam volna, hogy belevesznek a sztoriba egy desertőrt, de nem csalódtam.

 

A látvány itt is csodás volt, ahogy az a kevés akció is ami volt. Imádom azokat a monumentális jeleneteket amikor egy csillaghajó leszáll és elkezdenek kiszállni belőle.

 

Na szóval nem is húzom tovább: 6,5/10.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hangulat növeléséhez remekül hozzájárult, hogy Suu és a gyerekek akcentussal beszélték a közös nyelvet. Korábban, ha volt is hasonló, nekem nem tűnt fel.

Pedig Bib Fortunának elég durva akcentusa van az ep6-ban. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű rész volt ez is, bár hangulatában teljesen más, mint az előző. :( És ez az az epizód, ami már tárgyalt témákat feszeget, csak más aspektusokból. Részben a Jedi Crash-t juttatta eszembe, részben ez is a klón-lét kérdéseit feszegeti, más szemszögből. :)

Nekem ezek az otthon-témák kifejezetten bejönnek, nagyon jó volt látni az ex-katona új otthonát és családját. Sajnos nem teljesen értettem Cut és Rex párbeszédét felirat nélkül, így erre még visszatérek később, de az biztos, hogy érdemes lesz róla ejteni róla pár szót. Rex most is nagyon szimpatikusan viselkedett minden vonatkozásban: jó katona módjára védte a mundér becsületét, meggyőződése, hogy a köztársasági hadsereg tagjaként jó és nemes feladatot teljesít, szemernyit sem változott, látva egykori társa emberi életét - de ennek ellenére nagyon korrektül szemet húnyt a dezertálás felett. :)

És mintha szolgálaton kívül, farmerkedéssel jobban menne az idő - legalábbis Cut jóval idősebbnek, megviseltebbnek tűnik Rex-nél. Biztos olyan az éghajlat. :D

 

Griveous esetében pedig remek fricska volt az előző epizód vonatkozásában, hogy most láthattuk, azért annyira nem szuper a droid hadserege, mert most csupa béna battle droiddal volt körülvéve. :D Hullottak is droidpoénok, no meg a droidok is rendesen. :o

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Feltűnt valami... Ha Cut Lawquane már az első geonosisi csatában elhagyta a köztársasági hadsereget. Akkor hogyan ismerte fel a kommandós droidokat, amiket akkoriban még nem fejlesztettek ki? A Rookiesban is említik, hogy friss fejlesztés, konkrétan úgy, hogy "újfajta".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Feltűnt valami... Ha Cut Lawquane már az első geonosisi csatában elhagyta a köztársasági hadsereget. Akkor hogyan ismerte fel a kommandós droidokat, amiket akkoriban még nem fejlesztettek ki? A Rookiesban is említik, hogy friss fejlesztés, konkrétan úgy, hogy "újfajta".

Azért lehet, hogy nem vágta el minden kapcsolatát a külvilággal, így értesülhetett a kommandós droidokról is. Vagy a Rookies korábban játszódik, mint gondolnánk, mondjuk nem sokkal az első geonosisi csata után (még lenne is értelme, hiszen a Kamino valószínűleg nagyon korán célpontjává vállt a Szeparatistáknak).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Feltűnt valami... Ha Cut Lawquane már az első geonosisi csatában elhagyta a köztársasági hadsereget. Akkor hogyan ismerte fel a kommandós droidokat, amiket akkoriban még nem fejlesztettek ki? A Rookiesban is említik, hogy friss fejlesztés, konkrétan úgy, hogy "újfajta".

Lehet hogy nyomonkövette a háború eseményeit, vagy mivel még megvolt a felszereláse lehet hogy informálták az újdonságokról

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Feltűnt valami... Ha Cut Lawquane már az első geonosisi csatában elhagyta a köztársasági hadsereget. Akkor hogyan ismerte fel a kommandós droidokat, amiket akkoriban még nem fejlesztettek ki? A Rookiesban is említik, hogy friss fejlesztés, konkrétan úgy, hogy "újfajta".

Szerintem nem kell egy Einsteinnek lenni ahoz, hogy valaki első ránézésre megállapítsa, hogy mik azok. Külsőre hasonlítanak eléggé a rohamdroidokra, a spéci cuccaikból, meg a színeikből pedig látszik, hogy kommandósok, vagy legalábbis, egy különleges alakulat tagjai.

Szerkesztve: - Lok Durd
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem kell egy Einsteinnek lenni ahoz, hogy valaki első ránézésre megállapítsa, hogy mik azok. Külsőre hasonlítanak eléggé a rohamdroidokra, a spéci cuccaikból, meg a színeikből pedig látszik, hogy kommandósok, vagy legalábbis, egy különleges alakulat tagjai.

Hát, ezzel viszont nem igazán értek egyet. Például... Mutatok egy lamantinról készült képet egy olyan embernek, aki az életében nem látott még lamantint, az nem fogja kapásból tudni, hogy egy lamantin van a képen, maximum egy hasonlót tudna megtippelni, mondjuk egy fókát vagy egy rozmárt. :lol:

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, ezzel viszont nem igazán értek egyet. Például... Mutatok egy lamantinról készült képet egy olyan embernek, aki az életében nem látott még lamantint, az nem fogja kapásból tudni, hogy egy lamantin van a képen, maximum egy hasonlót tudna megtippelni, mondjuk egy fókát vagy egy rozmárt. :lol:

Jó de azért a kommandós droid, eléggé beszédes név, nem úgy mint a lamantin.

Szerkesztve: - Lok Durd
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ide is megírom az epizód értékelésemet. Sokkal jobb epizód volt, mint az előző, de volt egy apró hiba a dologban. A dezertőr klón, Cut Lawquane felbukkanása olyannyira érdekesre sikeredett, hogy az én szememben érdektelenné vált az epizód többi része, nem is igazán érdekelt, hogy most hogy haladnak Grievous üldözésével. Igazából az a néhány droidpoén, ami előkerült nem is igazán hiányzott számomra, örültem, hogy ezek még az első évadban megritkultak. Érdekesen festett Grievous egy reek hátán, bár az igazi az lett volna, ha egy roggwart hátán utazott volna. :lol: A zene itt is zseniálisra sikeredett, kicsit keletiesre sikeredett. Itt már minden egyes klónnak színes a páncélja. Egyetlen egy volt, akinek nem, és az az a klón, aki mellett elhúzott az egyik rohamdroid rakétája. Nah, de visszatérve a Cut Lawquane-s szálhoz... Mivel én rendszeresen olvasok spoilereket, ezért nekem nem volt meglepetés a dezertőr klón jelenléte, viszont annál érdekesebbé váltak bizonyos jelenetek, amik csak sejttetik, hogy mi következik. Mint például amikor Shaeeah (Akinél megjegyzem, hogy az öccsével együtt tündérien aranyos) mondja Rexnek, hogy pont úgy néz ki, mint az apja, vagy amikor az epoie nyalogatni kezdi Rex arcát, mert azt hiszi, hogy ő Lawquane. Lawquane pedig... Sosem gondoltam volna, hogy egy klón ennyire érdekes karakterré tud válni. Kicsit James Bondosan mutatkozott be. Érdekesek voltak a kettejük szócsatái. Részben mindkettőjüknek igazuk volt. Most nyer igazi értelmet az, hogy mennyi minden van amögött, amikor az egyik klón azt mondja a másiknak, hogy "testvérem". Nem csak egy egyszerű poénkodás arra vonatkozóan, hogy ugyanarról a személyről klónozták őket, hanem ténylegesen szeretik egymást. Elvégre együtt nőttek fel a Kaminón, eléggé összerázódhattak. Eddig még bele sem gondoltam, hogy milyen érzés lehet Rexnek az, hogy naponta újabb bajtársai vesznek oda a csatatéren. Jah, jut eszembe, a dejarik megjelenése jópofa volt, de nem mutatott olyan jól, mint az EPIV.-ben, és egy kicsit akadozott is. Ez az az epizód, amely végre megkedveltette velem Rex századost. Pedig korábban nem érdekelt különösebben a karaktere, de mostantól nagyobb figyelmet fordítok rá. :D Megjegyzem, az epizód utolsó jelenetében eszembe jutott egy kép, hogy én hogy zárnám le ezt az epizódot, erre néhány másodperccel később ugyanazt látom, amire gondoltam, csak kicsit távolabbi kameraállásból. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig Bib Fortunának elég durva akcentusa van az ep6-ban. :D

A korábbant a TWC-re értettem. :lol: Ha jól emlékszem pl. a kalózok, vagy a lurmenek is tisztán beszéltek.

Feltűnt valami... Ha Cut Lawquane már az első geonosisi csatában elhagyta a köztársasági hadsereget. Akkor hogyan ismerte fel a kommandós droidokat, amiket akkoriban még nem fejlesztettek ki? A Rookiesban is említik, hogy friss fejlesztés, konkrétan úgy, hogy "újfajta".

Nekem is feltűnt, és akár baki is lehetne, de mivel az időrend nem egységes, nem vehetjük annak. A doridokat egyébként akár már a a Rookies előtt is bevethették, különben akkor, hogy ismernék fel őket.

A dezertőr klón, Cut Lawquane felbukkanása olyannyira érdekesre sikeredett, hogy az én szememben érdektelenné vált az epizód többi része.

Nem csak nálad. Grievous főszereplőből erre a részre mellékszál lett.

Érdekesen festett Grievous egy reek hátán

A köpenyében olyan volt, mint egy középkori lovag. Főleg amikor a fénykarddal lecsapta a sokat pofázó droidot. Annál a jelenetnél külön tetszett az az apróság, hogy mielőtt kikapcsolata volna a kardot, csuklóból megpörgette, és úgy tette el mintha a hüvelyébe tolna vissza egy rendes pengét.

Mivel én rendszeresen olvasok spoilereket, ezért nekem nem volt meglepetés a dezertőr klón jelenléte, viszont annál érdekesebbé váltak bizonyos jelenetek, amik csak sejttetik, hogy mi következik. Mint például amikor Shaeeah (Akinél megjegyzem, hogy az öccsével együtt tündérien aranyos) mondja Rexnek, hogy pont úgy néz ki, mint az apja

Én nem igazán olvasok spoilert - bár ha bele futok nem zavar -, de most a cím túlságosan beszédes volt. Nem nagyon lehetett arra számítani, hogy egy szökött droidról fog szólni :D, szóval a kislány megjegyzése nem ütött igazán. Pedig egy mást sugalló cím esetén igazán meglepő lehetett volna Cut felbukkanása.

Most nyer igazi értelmet az, hogy mennyi minden van amögött, amikor az egyik klón azt mondja a másiknak, hogy "testvérem". Nem csak egy egyszerű poénkodás arra vonatkozóan, hogy ugyanarról a személyről klónozták őket, hanem ténylegesen szeretik egymást. Elvégre együtt nőttek fel a Kaminón, eléggé összerázódhattak. Eddig még bele sem gondoltam, hogy milyen érzés lehet Rexnek az, hogy naponta újabb bajtársai vesznek oda a csatatéren.

A bajtársi kötelék nagyon szoros kapcsolatot alakíthat ki vadidegenek között is, ha ehhez hozzáveszed, hogy valóban testvérek, akik egész addigi - még ha rövid - életüket is együtt töltötték, akkor ez olyasmi, amit más igazán el sem tud képzelni. Kész csoda, hogy a háború eddigi szakaszára a klónok - eddigi ismereteink szerint, és a lehetőségekhez képest - egyáltalán pszichológiailag beszámíthatóak maradtak. Bármennyire is közvetlennek tűnik Obi és Cody, Anakin és Rex, vagy egyik másik jedi és klón kapcsolata, azért ők csak a feletteseikként tekintenek rájuk, akik bármikor a halálba küldhetik őket, és igazán csak a testvéreikre számíthatnak. Nem véletlenül jegyzi meg az egyik túlélő a Rising Malevolence-ben, hogy ők feláldozhatóak, és Anakinék sem biztos, hogy elindulnak, ha Plo Koon nem lett volna a hajón. Mint ahogy most is alapvetően Koth mester megmentése volt a cél, Grievous elfogása csak másodlagos feladat volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Másodszorra néztem meg felirat nélkül, pedig ilyen még nem volt. Az egyik kedvenc epizód lesz nálam, az biztos. :D

 

Szerintem is Suu korábbi kapcsolatából származnak a gyerkőcök, akikről megjegyzem, hogy tündériek. Suu maga is nagyon szimpatikus nő.
Nagyon jó mellékszereplők, a gyerekek különösen aranyosak, főleg, amikor úgy megörülnek az apjuknak. :D

 

A hangulat növeléséhez remekül hozzájárult, hogy Suu és a gyerekek akcentussal beszélték a közös nyelvet. Korábban, ha volt is hasonló, nekem nem tűnt fel.
A gyerekek még nem is annyira, nekem legalábbis alig tűnt fel, viszont Suu francia akcentussal beszélte az angolt: "the first 'arvest". :D

 

Rex nagyon emberi ebben az epizódban, mindamellett, hogy minta-klón a monológja alapján, meg egyébként is, amiket már tudunk róla. :D De nagyon-nagyon kedves jelenet, amikor Cut-tal bemutatkoztak egymásnak, és szinte durcásan közölte, amikor Cut a számát kérdezte: "Nekem is van nevem, akár hiszed, akár nem". :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó mellékszereplők, a gyerekek különösen aranyosak, főleg, amikor úgy megörülnek az apjuknak. :D

Különösen Shaeeah az, aki annyira aranyos. :D Olyan aranyosan tudott nézni, több jelenetben is. Amikor először meglátja Rex századost, és mondja, hogy ugyanúgy néz ki, mint az apja. Meg amikor a dejarik játszma után megkéri, hogy had mehessenek ki játszani. :D Suu pedig egy igazi családanya. :D Az előzetes képek alapján valami szigorú nőnek tűnt, még akkor is, amikor puskát szegezett a klónokra, de aztán amikor előkerültek a gyerekek megvillant az igazi, gyengéd énje. Különösen szimpatikus volt akkor, amikor vitt a klónoknak némi gyümölcsöt, és a legvégén, amikor megkérdezte arról Rexet, hogy feladja-e a férjét. Itt látszott igazán, hogy mennyire szereti Lawquane-t. :D Itt van róla egy kép, nézd meg Suu arckifejezését:

http://images2.wikia.nocookie.net/starwars...Cut_and_Suu.jpg

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó rész volt ez is :D A droidokon szakadtam :D

Cut és Rex párosa pedig mindent vitt :D És az az asztali táblajáték behozata szintén remek ötlet.

Mondjuk ezzel az Obi-Grivi párbajjal továbbra se vagyok kibékülve, de oda se neki :D

A grafikán meg mintha megint fejlesztettek volna :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

a ylesia reeket,

A reek az Ylesiáról való? A Han Solo-sztorik Ylesiájáról?

 

Nem is annyira kirívó, hogy Cut végül meglépett és családja lett, akiket így védelmez, ha belegondolunk, hogy Jango is egy fiút kért magának. Szerintem a klónokban valahogy benne lehet ez a család-érzés, ha úgymond örökölték attól, aki az eredetijük volt. Már ha Jangoban az volt meg, amiért egy fiút kért a klónozóktól :D Vagy éppen "csak" valakihez ragaszkodni akarnak. Egy család azért mégis csak család, kevésbé veszélyes terep, mint a katonáskodás :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Összehasonlítva a két epizódban feltűnő két ellenséges haderőt, azért egyértelmű, hogy melyik ér többet. Kommandós doidok ide vagy oda, a klónok sokkal kiválóbbak. Eleve, mert emberek, mégha egyenformára készültek is. Ezért is lehet, hogy a családalapítás is megkísértheti őket. Bár ez a biztos nem szándékos a tervezők részéről. :D

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt kell, mondjam megint egy új szintre lépett a sorozat. Először Cut családját és magát a karaktert ragadnám ki, hisz ez megint felvet jó pár dolgot. Először is az egész TCW gyökeresen átírja a klónokról alkotott képemet. Régebben azt hittem, hogy csak szimpla, komplikált érzés nélküli lények, akik arra vannak programozva, hogy vakon teljesítsék a parancsokat. Erre jön Cut Lawquane és végérvényesen felülírja a dolgokat. Az áruló Slick –nek totális ellentéte ez a figura, mert annyira barátságos és család szerető, hogy végképp a szívünkbe zárjuk. Maga az egész farm jelenet nagyon jó és szép, amit megkoronáz a kommandós droidok feltűnése. Aztán van még itt egy dolog, méghozzá Rex nézetei a háborúról, amit végre jó hallani! Amikor erről beszél felállt a szőr a hátamon. A Köztársaságról, a lehetséges elnyomásról. Szegény nem tudja, hogy pont a leggonoszabb zsarnok szolgálatában áll. Eddig is a kedvencem volt a katona, de ezzel az epizóddal végérvényesen a csúcsra ért. Valahogy Cody –ból ki tudom nézni, hogy hátba lőné Obit, de Rex –ről ilyen aljas dolgot képtelen vagyok még feltételezni is. Nagyon izgalmas lenne látni Rex –et az order 66 –kor, vajon mit lépett?

 

Grievous üldözése csak a háttérben zajlik, de szokásosan az is tartogat pár remek pillanatot. Itt van mindjárt a droidok lemerülése. Na ezen csak pislogtam, mert fogalmam se volt, hogy ezek így meg tudják adni magukat. :D Pedig gondolhattam volna, mert akkor a Geonosison is erről lehetett szó, amikor a droid egyszer csak összecsuklott. Nem maratoni menetlésekre lettek tervezve az is biztos. Grievous megint jó volt, osztotta a katonáit, és persze megint elszökött. Tetszett néhány állatfaj feltűnése, főleg a Reek, ami alapjában véve növényevő és a szelídebb állatok közé tartozik, amit most is láthattunk. Vajon honnan nyúlhattak le ilyen gyorsan egyet? :D Ami viszont csalódást okozott az Obi bénázása a tábornok ellen. Csak úgy elrúgta magától az ellenfele, ráadásul csak egy utána nyúlásra futotta erejéből? Én a tankokkal lövettem volna szét azt a fémhalmazt (ha maradt még belőlük).

 

Saleucami nagyon érdekes helyszín volt, persze nem új, de jó volt jobban megismerni. Bár azt nem tudom, hogy az Eopik hogyan kerültek oda a Tatooineról? :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A reek az Ylesiáról való? A Han Solo-sztorik Ylesiájáról?

Arról bizony :D

 

Azért ezt durva egy klón szájából hallani: "Mert a Köztársaság sorsa fordulóponthoz érkezett. Ha kudarcot vallunk, a gyermekeink és az ő gyermekeik olyan zsarnokság igájában élhetnek, amelyet el sem tudok képzelni."

Amúgy egy valamit nagyon kezd elérni ez a sorozat. Egyre inkább sajnálom a klónokat, akik ugyanolyan áldozatai Sidiousnak, mint a Jedik. Okosak, értelmesek, érzelmekkel teliek, láthatóan nagyon családiasak is, de gén szinten meg van kötve a kezük. Ha Cutra Rex ráparancsol, vagy tovább adja Obi-Wannak, aki behívja, ő is gondolkodás nélkül visszatért volna a hadseregbe, hisz nem tehetett volna mást. Mázli, hogy Rex "amnéziás" lett :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.