Ugrás a kommentre

2x10 - The Deserter


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Én egy pillanatra azon csodálkoztam, hogy "hirtelen" milyen sebezhetőek lettek a kommandósdroidok, főleg akár egy pisztollyal is. Aztán arra azért ügyeltek a készítők, hogy a lövedékek elégé sebezhető pontokat találjanak el. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egy pillanatra azon csodálkoztam, hogy "hirtelen" milyen sebezhetőek lettek a kommandósdroidok, főleg akár egy pisztollyal is. Aztán arra azért ügyeltek a készítők, hogy a lövedékek elégé sebezhető pontokat találjanak el. :lol:
És ami a lényeg, közelről kapták a skulót. :D A távolról leadott lövéseket bírják jobban. Egyébként ebben a részben láthattuk az eddigi legnagyobb mesterlövész klónt. Én egyből előléptetném azt a katonát, aki a rálőtt lövedéket kilőtte a levegőben. :D :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ami a lényeg, közelről kapták a skulót. :lol: A távolról leadott lövéseket bírják jobban. Egyébként ebben a részben láthattuk az eddigi legnagyobb mesterlövész klónt. Én egyből előléptetném azt a katonát, aki a rálőtt lövedéket kilőtte a levegőben. :D :D

Azt én is. Röptében szemből kilövi a lézernyalábot egy lézerágyúval. Ügyes :D

Amúgy itt is lenyűgöz, mi mindent el nem tudnak rejteni a háttérben. Van az a rész, amikor kilövik az egyik AT-TE-t, az oldalra bucskázik. A toronyban ülő tüzér pedig kiesik az ülésből és megkapaszkodik. Lóg egy kicsit, majd a földre huppan. Aztán a fejét fogva néz körbe, mint aki nem tudja, hol van. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt én is. Röptében szemből kilövi a lézernyalábot egy lézerágyúval. Ügyes :lol:

Amúgy itt is lenyűgöz, mi mindent el nem tudnak rejteni a háttérben. Van az a rész, amikor kilövik az egyik AT-TE-t, az oldalra bucskázik. A toronyban ülő tüzér pedig kiesik az ülésből és megkapaszkodik. Lóg egy kicsit, majd a földre huppan. Aztán a fejét fogva néz körbe, mint aki nem tudja, hol van. :D

Most visszanéztem és valóban. :D Bár szerintem csak a sisakját igazítja meg.

 

A második évadot elnézve megint felmerült bennem, hogy milyen lesz ez majd HD -ben.... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt én is. Röptében szemből kilövi a lézernyalábot egy lézerágyúval. Ügyes :lol:

Amúgy itt is lenyűgöz, mi mindent el nem tudnak rejteni a háttérben. Van az a rész, amikor kilövik az egyik AT-TE-t, az oldalra bucskázik. A toronyban ülő tüzér pedig kiesik az ülésből és megkapaszkodik. Lóg egy kicsit, majd a földre huppan. Aztán a fejét fogva néz körbe, mint aki nem tudja, hol van. :D

Erre én is felfigyeltem, de csak az ágyúból való kilógást láttam, a fejcsóválás valahogy kimaradt nálam. :D Egyébként, ha azok a kommandós droidok Lawquane farmján nem sérültek volna meg a zuhanástól, akkor szinte biztos, hogy nem bántak volna el velük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre én is felfigyeltem, de csak az ágyúból való kilógást láttam, a fejcsóválás valahogy kimaradt nálam. :lol: Egyébként, ha azok a kommandós droidok Lawquane farmján nem sérültek volna meg a zuhanástól, akkor szinte biztos, hogy nem bántak volna el velük.
Szerintem akkor is végeztek volna velük. Nekem az volt fura, hogy amikor Cutot harcképtelenné tette a rádőlt gerenda, a droidok nem ölték meg, hanem elmentek mellette.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem akkor is végeztek volna velük. Nekem az volt fura, hogy amikor Cutot harcképtelenné tette a rádőlt gerenda, a droidok nem ölték meg, hanem elmentek mellette.

Mert meg voltak hibásodva. Hasonlítsd már össze, hogy hogyan harcoltak az előző részben Anakinnal és Galliával a parancsnoki hídon. Ha ezúttal is ugyanolyanok lettek volna Lawquane nem sokáig húzza, és Rex sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert meg voltak hibásodva. Hasonlítsd már össze, hogy hogyan harcoltak az előző részben Anakinnal és Galliával a parancsnoki hídon. Ha ezúttal is ugyanolyanok lettek volna Lawquane nem sokáig húzza, és Rex sem.
Szóval meg voltak hibásodva mert nem ölték meg Cutot? :) Mert más testi jelét nem láttam a hibáknak. Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval meg voltak hibásodva mert nem ölték meg Cutot? :) Mert más testi jelét nem láttam a hibáknak.

Hát, szerintem a zuhanás megviselhette az áramköreiket, egyiknek-másiknak el volt ferdülve a feje és szikrázott. Én legalábbis erre következtetek abból, ahogyan bénáztak. Ha beleadtak volna mindent, ahogyan azt egy normálisan működő kommandós droidhoz illik, akkor sokkal fürgébbek lettek volna, nem csak úgy mentek volna előre, mint a geonosisi zombik. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez baromi jó rész volt.Grevious mint egy gyáva patkány(mint az elöző részben) menekül.Komolyan szegény olyan szánalmas már, hogy csak nevetni lehet rajta.Egy igazi tábornok nem így viselkedik.A droidpoénok hatalmasok voltak, kár hogy kevés van belőlük.A klón-szál kiváló volt, én ios úgy érzem, hogy valaminek történnie kell mert ezen klónokat nem tartom képesnek arra, hogy a 66-ops parancsot végrehajtják.Nagyon tetszett, ahogy a civilekkel bánnak, hogy udvarisan megkérdezték a csajt, hogy van-e menedék.Cut és Rex párbeszéde zseniálisra sikerült, mindkét szempont érthető és szimpi.Amikor a gyerekek bekapcsolták véletlenül a kommandósdroidokat, renedesen izgultam, hogy nehyog bántsák a kicsiket.Maga a ház elleni támadásuk is feszültséggel volt teli, minden pillanatban azt vártam ,hogy lelövik Cut-ot.Nagy kő esett le a szívemről amikor ez nem sikerült.Van pár dolog ami viszont nem világos.Miért támadták meg a házat a droidok?Gondolom arra vannak programotzva, hogy Jediket és klónokat támadjanak meg, ők viszont nem láthattak egyet sem ezek közül, mert a házban voltak.

A másika páncél.Ha jól tudom, a klónok páncélja jelentős mennyiségű lövést tud elnyelni, akkor hogy a francba tudták Rex-et egy lövéssel(egy kézifegyverből), úgy eltalálni, hogy át is ment rajta.Ha viszont nem bír ki egyetlen lövést sem a páncél akkor miért van rajtuk?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A másika páncél.Ha jól tudom, a klónok páncélja jelentős mennyiségű lövést tud elnyelni, akkor hogy a francba tudták Rex-et egy lövéssel(egy kézifegyverből), úgy eltalálni, hogy át is ment rajta.Ha viszont nem bír ki egyetlen lövést sem a páncél akkor miért van rajtuk?
Ebben az esetben nem kézifegyverből lőttek rá, hanem egy nagyobb kaliberrel. Páncél nélkül valószínűleg akkora a roncsolódás, hogy azonnal meghal így viszont épp a páncél mentette meg az életét.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben az esetben nem kézifegyverből lőttek rá, hanem egy nagyobb kaliberrel. Páncél nélkül valószínűleg akkora a roncsolódás, hogy azonnal meghal így viszont épp a páncél mentette meg az életét.

 

 

Ja tényleg, mesterlövészpuska volt.Akkor ok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval meg voltak hibásodva mert nem ölték meg Cutot? :) Mert más testi jelét nem láttam a hibáknak.

Görnyedten és lassan mozogtak, némelyik szikrát eregetett, ezek azért elég jó testi jelek arra, hogy nem működnek jól :)

 

Miért támadták meg a házat a droidok?Gondolom arra vannak programotzva, hogy Jediket és klónokat támadjanak meg, ők viszont nem láthattak egyet sem ezek közül, mert a házban voltak.

A másika páncél.Ha jól tudom, a klónok páncélja jelentős mennyiségű lövést tud elnyelni, akkor hogy a francba tudták Rex-et egy lövéssel(egy kézifegyverből), úgy eltalálni, hogy át is ment rajta.Ha viszont nem bír ki egyetlen lövést sem a páncél akkor miért van rajtuk?

Szerintem energiaforrást kerestek, hogy legalább fel tudják tölteni magukat.

A páncélt a lepattanó lövedékek és a környezet ellen viselik. A páncél nélkül elég nagy hátrányban lennének az űrben, mikor egy porbolygón lehullik egy nagy gömbhajó és porvihar kavar, mikor odasóznak egy droidnak. Nyílt lézertalálat (pláne, ha nagyobb energiájú a fegyver) és ewok támadások ellen azonban nem véd :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

és ewok támadások ellen azonban nem véd :)

:D

 

Ez a kettő véletlen nem a másik részben volt? A második az tuti, de az első is, nem? :)

Nem is néztem az epizódtopik címét, ahol ezek írva voltak, de tényleg ebben a részben voltak, már majdnem oda írtam, hogy most kifejezetten jópofák voltak ezek a droid poénok :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a kifejezés a Clerks 2-ben volt /magyar cím: Shop-stop 2/ egy ember és egy szamár hm... szerelmét hívták így. Itt arra akartam utalni, hogy nem azonos fajba tartozók hoztak létre kis gyerkőcöket.
Azt konkrétan fajok közti erotikának eufemizálta a "művész". :) Azért remélem nem gondoltad komolyan az összeghasonlítást. Nemrég valahol azt hiszem talán az Avatar kapcsán beszélgettem valakivel erről, mert az illető állatokkal folytatott szexuális perverzióhoz hasonlította (bár szerintem mindenki látta már, de ebben a témában)

Spoiler:

Jake és Neytiri kapcsolatát.
Közben azért az nem ugyan az, ha egy értelmes lénnyel alakít ki valaki alapvetően érzelmi indíttatásból kapcsolatot.
Ki volt az a sárga hajú klón Obi osztagában? Nagyon divatol...furcsálltam is. :P

Nekem elsőre Argyus százados jutott róla eszembe. Én azt furcsálltam benne, hogy az oké, hogy a saját eredetileg sötét hajukat ilyen-olyan csíkokba nyírják, de egy ilyen komoly festett frizurát ki készít el nekik? :)

Legközelebb talán punk frizurával rukkol elő az egyik klón. :D

Szerintem volt már, de vissza kéne nézni az össze klónos háttér jelenetet.

A másika páncél.Ha jól tudom, a klónok páncélja jelentős mennyiségű lövést tud elnyelni, akkor hogy a francba tudták Rex-et egy lövéssel(egy kézifegyverből), úgy eltalálni, hogy át is ment rajta.Ha viszont nem bír ki egyetlen lövést sem a páncél akkor miért van rajtuk?

A többiek által adott magyarázathoz csak annyi kiegészítést tennék, hogy a mezei klónpáncél csak egy átlagos védelmet nyújt, még a fejlesztett Phase II-es verzió is. Ami komoly védelmet jelent az a klón kommandók Katarn-osztályú vagy más néven Mark II Katarn páncélja. Az valóban bírja akár a közvetlen találatot is, és egy gránát robbanást is túl lehet élni benne, de az sem sebezhetetlen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem elsőre Argyus százados jutott róla eszembe. Én azt furcsálltam benne, hogy az oké, hogy a saját eredetileg sötét hajukat ilyen-olyan csíkokba nyírják, de egy ilyen komoly festett frizurát ki készít el nekik? :)

Szerintem a Köztársasági Fodrászkommandó :) De az is lehet, hogy természetes szőke :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Görnyedten és lassan mozogtak, némelyik szikrát eregetett, ezek azért elég jó testi jelek arra, hogy nem működnek jól :)
Most megnézve a részt már figyeltem erre és valóban. :D Elég sérültek voltak, így már érthető a lassúságuk.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm a válaszokat.Közben rájöttem ,hogy hol olvastam a páncélról.A Túlélők keresése címü könyvben, ahol két rohamosztagos beszorul egy liftbe és mivel nincs fedezékük valami írdatlan lézertalálatot kapnak és a páncél bírja, bár az egyiknél majdnem vége lesz.Persze ez EU.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez sokkal jobban tetszett. A dezertőr klón és Rex beszélgetése tök jó volt ,no meg már a Twi'lek csaj külsejéért és beszédstílusáért is érdemes volt megnézni az epizódot. Az érdemi része is rendben volt, szóval összességében ez a rész már inkább tetszett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jobban belegondolva, azért elég nagy tragédia az Cutnak és családjának, hogy a háború elért hozzájuk is. Hogyan fognak tovább élni? Gyakorlatilag megszűnt az elszigeteltségük ami biztonságot jelentett nekik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp olyan lesz a helyzetük, mint bármely más családnak a bolygón, és szinte az egész galaxisban. De talán egy ideig még nyugtuk lesz, hiszen csak egy ember tudja, hogy ott vannak, Rex, ő pedig félig-meddig ígértetet tett, hogy hallgatni fog (még ha nem is szavakkal).

Nem tudom egyébként, hogy a Saleucami mennyire folyt bele a háborúba...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp olyan lesz a helyzetük, mint bármely más családnak a bolygón, és szinte az egész galaxisban. De talán egy ideig még nyugtuk lesz, hiszen csak egy ember tudja, hogy ott vannak, Rex, ő pedig félig-meddig ígértetet tett, hogy hallgatni fog (még ha nem is szavakkal).

Nem tudom egyébként, hogy a Saleucami mennyire folyt bele a háborúba...

Az EPIII -ban is benne volt, ott ölik meg Adi Galliát.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hiába láttam a filmet x-szer, és olvastam a könyvet is párszor, erre épp nem emlékeztem. :D
Ejnye, az Így készült könyvemben pedig csomószor le van írva, ki hol hal meg. Azt sem árt néha-néha elővenni :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.