Ugrás a kommentre

2x10 - The Deserter


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

"Saleucami has fallen, and master Vos has moved his troops to Boz Pity (nem tudom így kell-e írni)".

 

Tehát az EpIII-ra sikerül visszafoglalni (Anakin jó hírnek titulálja ezt, tehát tuti ők arattak győzelmet), ami magában foglalja, hogy szeparatista fennhatóság alá került előzőleg a bolygó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Saleucami has fallen, and master Vos has moved his troops to Boz Pity (nem tudom így kell-e írni)".

 

Tehát az EpIII-ra sikerül visszafoglalni (Anakin jó hírnek titulálja ezt, tehát tuti ők arattak győzelmet), ami magában foglalja, hogy szeparatista fennhatóság alá került előzőleg a bolygó.

Biztos most tetszett meg Grievousnak a bolygó, és lobbizott azért, hogy elfoglalják. :D Egyébként arról van infó, hogy vannak e ott őslakosok? Vagy hogy kinek a fennhatósága alatt áll a bolygó? De az is lehet, hogy csak Cut féle telepesek lakják (amit én nem hiszek).
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos most tetszett meg Grievousnak a bolygó, és lobbizott azért, hogy elfoglalják. :D Egyébként arról van infó, hogy vannak e ott őslakosok? Vagy hogy kinek a fennhatósága alatt áll a bolygó? De az is lehet, hogy csak Cut féle telepesek lakják (amit én nem hiszek).

A flotta a körpályán maradt, és Obi-Wanék nem hoztak szerintem akkora haderőt, hogy megállíthassák az offenzívát.

Saleucamin nincsenek értelmes őslakosok. A bolygó betelepített farmvilág. Az első telepesek a wroonianok voltak (hasonló kékbőrű figurák, mint amilyenek a Trespassban voltak a pantoraiak).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ejnye, az Így készült könyvemben pedig csomószor le van írva, ki hol hal meg. Azt sem árt néha-néha elővenni :)
Igazad van, nem véletlenül nem nyerek én kvízeket. :)

 

Nem lennék meglepődve, ha az EPIII eseményei alatt Cut és családja már nem lennének a bolygón.
Az ötlet biztos felmerül a menekülésre, kérdés, hogy hová tudnak menni. Békés és lakható bolygót nem lesz könnyű találniuk.

Ez már megint olyan téma, amiről vajmi keveset tudok, mármint hogy a galaxis mekkora részét érinti a háború és a megszállás. Bár gondolom, hogy elég nagyot. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ötlet biztos felmerül a menekülésre, kérdés, hogy hová tudnak menni. Békés és lakható bolygót nem lesz könnyű találniuk.

Ez már megint olyan téma, amiről vajmi keveset tudok, mármint hogy a galaxis mekkora részét érinti a háború és a megszállás. Bár gondolom, hogy elég nagyot. :)

Naboo-ról tudjuk, hogy a háború csak érintette (legalábbis még a TCW-ben nem volt olyan rész, ahol lerohanták volna :) ). Aztán ott van a Tatooine is, ami tuti megúszta. Bár ez utóbbi nem éppen egy "békés világ", de talán még mindig jobb, mint egy háború sújtotta bolygó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Naboo-ról tudjuk, hogy a háború csak érintette (legalábbis még a TCW-ben nem volt olyan rész, ahol lerohanták volna :) ). Aztán ott van a Tatooine is, ami tuti megúszta. Bár ez utóbbi nem éppen egy "békés világ", de talán még mindig jobb, mint egy háború sújtotta bolygó.
A Tatuinra gondolhattam volna... De néha épp a legkézenfekvőbb megoldás nem jut az ember eszébe. :) És Cut lehetne pl. párologtató farmer. :)

A Naboo pedig nagyon eltűnik a látókörből az Ep2 után, így még bármi lehet vele a későbbi TCW epizódokban, semmivel nem fog ütközni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Továbbra is fantasztikus ez az epizód, egyre jobban tetszik. Különleges is a maga nemében, hisz ez az első olyan rész, ahol a háború konkrét történései csak a hátteret adják. Pedig nem akárkik küzdenek meg, hisz Grievous -ról és Obi-Wan -ról van szó. Ejjj de kár ezekért a több hetes szünetekért. fight7.gif

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem bántam meg, hogy eddig halogattam ezt a részt. :P Teljesen más a hangulata, mint az előzőnek, mégis legalább olyan jó. Ott az akcióra fektettek hangsúlyt, míg az itt inkább a háttérbe szorult és a mondanivalóra fókuszáltak. Szóval nagyon bejött ez a rész is, bár ideáig egy kivétellel a 2. évad úgy, ahogy van tetszik. :P

A Rookies és a Hidden Enemy után végre megint egy klón-centrikus részt láthattunk, ahol megtudtuk mi történik, ha egy klónnak elege lesz a háborúból és elkezdni élni a saját életét. Nagyon bejött ez az alapkoncepció, amit Cut Lawquane karaktere és családja még élvezhetőbbé tett. A gyerekei is aranyosak voltak és úgy összességében az egész bejött, ahogy békésen, farmerekként élnek a lenyűgözően szép Saleucami bolygón, megkímélve a háború okozta testi-lelki fájdalmaktól. Nem tartom Cut-ot gyávának, érthető, hogy otthagyta a sereget és inkább az "új családjával" törődött, akiket nem veszít el, mint egykori testvéreit. Ugyanakkor Rex érvelésével is egyet értek, hiszen a klónokat azért "gyártották", hogy a Köztársaságot szolgálják, nem arra, hogy saját akaratuk szerint éldegéljenek. Szépen kidolgozott epizódra sikeredett és furcsa módon Obi-Wan és Grievous macska-egér játéka háttérbe szorult. De szerintem jobb ez így. Annyi Obi és Grivi "játékot" láthattunk már, hogy a másik szál valahogy most jobban lekötött. Elgondolkodtató, hogy minek van a klónokon páncél, ha egy mezei sugárnyalábtól nem védi meg a testüket. Zaj kiszűrése, ütközések tompítása...oké, de egy csatában alap dolog, hogy lézerek záporoznak százával, gondolhattak volna erre is. Bár akkor hol az izgalom?:P Rex lelövése jó ötlet volt, utalva ezzel arra, hogy még a "főbb" klónok sem halhatatlanok vagy sebezhetetlenek. Érdekes volt, hogy Suue nem tette szóvá, hogy a klónok mennyire hasonlítanak a férjére. A gyerekei viszont egyből kiszúrták. Hozzá teszem, inkább ez a fajta gyerekesség jön be, amit Cut gyerekei is alakítanak (milyen meglepő, hisz még gyerekek:P) mint pl. Jar Jar Binks, de őt most hagyjuk. Ha viszont tényleg Cut gyerekei, akkor furcsa, hogy már ekkorára megnőttek. Arra tudok gondolni, hogy öröklődött a növekedés gyorsítás, de elvileg ez hülyeség. Másképp viszont csak az lehet, hogy vér szerint nem az ő gyerekei.

A kommandós droidok támadása a legnagyszerűbb jelenetek egyike volt ebben a részben. Ahogy Cut hősiesen védelmezi a családját, míg a sérült Rex is lesben áll a sötétben, mint "utolsó védelmi vonal". A kis holo-táblajáték remek utalás volt az EP4-re, kellenek ilyen apróságok.:P

Grievous elfogása "meglepő" módon sikertelen volt, aki egy kábelen lógva szidta régi Jedi cimboráját, míg elmenekült. Itt életszerűbb lett volna, ha a klónok legalább megpróbálják szétlőni a kábelt, hogy Grivi lezuhanjon. Minden esetre így is hangulatos jelenetek voltak ezek is. Grievous megint bizonyította, mennyire "szereti" a droidjait. "Ostoba harci droidok!" - "Programozott volna jobban." - csakhogy poén is legyen benne. Az újabb, nagyon rövid Grievous - Obi-Wan párbaj (ha jól számolom már a 4. a TCW-ben) egyre hiteltelenebbé teszi az EP3-as monológot kettejük között.

A Saleucami bolygó, pedig tényleg csodaszép helyszín. Nagyon bejön. Az egyik kedvenc bolygóm lett, 1 rész alapján is. A színes látvány- és élővilág a különböző napszakokban tényleg szép lett. Bár az állatvilágnak csak a tenyésztett oldalát láttuk. Azt nem figyeltem, hogy Grievous hogy és mikor fogta be azt fasza kis reek-paripát.

Összességében ez is nagyszerű rész lett, a 10/9-et simán megkapja, csak úgy, mint az előző. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes volt, hogy Suue nem tette szóvá, hogy a klónok mennyire hasonlítanak a férjére. A gyerekei viszont egyből kiszúrták.

Cut nem tudta volna eltitkolni Suue elől, hogy ő klón, szerintem Suue mindennel tisztában van, így aztán tudással bíró felnőttként teljesen logikus, hogy nem tesz szóvá semmit, míg a gyerekek ugye gyerekek, kimondják azt, ami először eszükbe jut :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Cut nem tudta volna eltitkolni Suue elől, hogy ő klón, szerintem Suue mindennel tisztában van, így aztán tudással bíró felnőttként teljesen logikus, hogy nem tesz szóvá semmit, míg a gyerekek ugye gyerekek, kimondják azt, ami először eszükbe jut :P

 

Szerintem el tudta volna, ha Suue még sosem látott klónt sisak nélkül. :P A Saleucami amúgy sem volt eddig túl háborús övezet, bár a későbbiekben az lesz (EP3 szerint), szóval nem nagyon voltak ott klónok sem tudtommal. De lehet rosszul tudom...

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem el tudta volna, ha Suue még sosem látott klónt sisak nélkül. :P A Saleucami amúgy sem volt eddig túl háborús övezet, bár a későbbiekben az lesz (EP3 szerint), szóval nem nagyon voltak ott klónok sem tudtommal. De lehet rosszul tudom...

Egyrészt, a holoneten szerintem állandó jelleggel látni klónokat, nem csak sisakban. Ráadásul, Cut több, mint valószínű, hogy páncélban tűnt fel. A DC-15-öse pl. ott van nála. Na meg, mi oka lett volna eltitkolni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem el tudta volna, ha Suue még sosem látott klónt sisak nélkül. :P

De még láthat, amire nagy az esély. No meg ott van a lent emlegetett holonet is, szóval nem feltétlenül kell teljes nagyságban az orra előtt személyesen látnia egy másik példányt :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, az valószínű, hogy Cut páncélban érkezett anno a Saleucamira, de a csajszi akkor is maximum tényleg a holo-netről tudhatja kik a klónok és hogy néznek ki. Feltételezem egész életében farmer volt, tehát nem hagyta el a bolygót, hogy klónokat nézegessen, de ez nagyon háttér infó, úgyhogy nem hiszem hogy jobban meg lesz magyarázva.

A holo-net nem jutott eszembe, mert a farmerkedésről alapból a Tatooine-i párologtató farm ugrott be, ahol nem láttam. Bár lehet, hogy azt nézik/hallgatják este tv helyett. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A holo-net nem jutott eszembe, mert a farmerkedésről alapból a Tatooine-i párologtató farm ugrott be, ahol nem láttam. Bár lehet, hogy azt nézik/hallgatják este tv helyett. :P

Azt nem igen venném alapnak, hiszen összesen a konyhát, az étkezdét és a garázst ismerjük. Ja, meg az udvart. Ilyen helyeken én sem tartok TV-t, telefont, akármit, amivel egyezhet a Holonet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, az valószínű, hogy Cut páncélban érkezett anno a Saleucamira, de a csajszi akkor is maximum tényleg a holo-netről tudhatja kik a klónok és hogy néznek ki. Feltételezem egész életében farmer volt, tehát nem hagyta el a bolygót, hogy klónokat nézegessen,
Szerintem meg már az egész család együtt érkezett a Saleucamira, mert egy csendes, háborútól távol eső helyet kerestek, ahol le tudnak telepedni.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Cut nem tudta volna eltitkolni Suue elől, hogy ő klón, szerintem Suue mindennel tisztában van, így aztán tudással bíró felnőttként teljesen logikus, hogy nem tesz szóvá semmit, míg a gyerekek ugye gyerekek, kimondják azt, ami először eszükbe jut :P
Én is úgy láttam, már a tekintetéből, hogy tud mindent, ezért is nem akarta őket először beengedni a farmra. Aztán talán belegondolt, hogy a férje is szorulhatott volna rá így más segítségére, és egyébként is érző ember, ezért engedte meg, hogy az istállóban meghúzzák magukat, még ételt is vitt.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg már az egész család együtt érkezett a Saleucamira, mert egy csendes, háborútól távol eső helyet kerestek, ahol le tudnak telepedni.

 

Végül is lehetséges. Ha már farm bolygó, akkor elképzelhető, hogy az emberek/twi'lekek is (már amennyi itt él) csak úgy telepedtek ide. De amilyen szép kis gazdaságot felépítettek Suu-ék, azt gondoltam, hogy már jó pár éve ide kellett érkezniük.

 

Amúgy közben eszembe jutott, hogy miért nem lehet Cut gyereke a 2 kis twi'lek. Egyrészt a koruk miatt, másrészt pedig Cut elvileg a geonosisi csata után, (YE22-ben) érkezett a Saleucamira és tudtommal a TCW ezen korszaka is akkor játszódik. Maximum YE21-ben. 1 év alatt még akkor sem jöhetnének a világra, ha Cut és Suu találkozásának napján rögtön megfogantak volna a gyerekek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A jó pár év eléggé elképzelhetetlen, ha tekintetbe vesszük, hogy a háború az ep2 végén tört ki, és az ep3-ban véget is ér, vagyis max. 3 év :rock:

Suu nem biztos, hogy Cuttal együtt érkezett meg a bolygóra, ahogy az sem, hogy mikor és hol találkoztak először. Ez megint egy olyan dolog, ami valószínűleg már soha nem fog konkrétan kiderülni.

 

Sky: A twilekeknél nem feltétlenül 9 hónap a terhességi idő.

Abból indultam ki, hogy humanoidok... a lekkukat, a füleket, illetve a változatos bőrszínt leszámítva nekem abszolút emberszerűnek tűnnek. Akár a togruták.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez is fantasztikus rész volt. Szerintem Karan Travisstől vették ezt a dezertálós dolgot. El tudnám simán képzelni, hogy Rex is így dezertálna.

A gyerekek szerintem nem a dezertőr klóné.

Érdekes egyéniséget ismerhettünk meg a dezertőrben.

10/10

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abból indultam ki, hogy humanoidok... a lekkukat, a füleket, illetve a változatos bőrszínt leszámítva nekem abszolút emberszerűnek tűnnek. Akár a togruták.

 

Nem hinném, hogy a galaxis összes humanoid népe kilenc hónap után szül. Ez Földi-emberi adottság, nem univerzális.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hinném, hogy a galaxis összes humanoid népe kilenc hónap után szül. Ez Földi-emberi adottság, nem univerzális.

 

A hangsúly nem ezen van.

Egy év alatt tudtommal senki nem lesz 3-4 éves (vagy amilyen idősek voltak Suu gyerekei), főleg úgy, hogy már meg is fogant az anya. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.