Ugrás a kommentre

Grievous tábornok


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Pont valamelyik nap beszéltünk erről Ody-val a Párbajok topikban.

Nekem viszont a ep3ban is ugyanolyan jól vív grivi, mint a cw-ben. Csakhát a CWben nem éppen az elit JEdikkel találkozik, illetve nem találkozott a legnagyobbakkal vagyis Yoda Windu Kenobi Anakin. Ayla, Shaak Ti és Ki-Adi volt a legnagyobb, de ők is kikaptak, a többi meghalt. Ez nekem reális, hogy aki nem elég menő megpusztul Grivi ellen. Sőt ahogy Windu kicsit odapiszkított Grivinek egyből tüdőbeteg lett.

 

Nálam, hogy könnyen elintézi Grivit Obi, nem Grivit viszi lejjebb, hanem Obit sokkal feljebb.

Szerintem a Clone Warst simán össze lehet hozni a filmekkel, elvégre azért is készültek, hogy kitöltsék az "űrt" a részek között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért én érzek némi koncepció váltást a CW és a film között. Az ep.3-at megelöző EU művekben és a CW-ben is Grivi egy brutális gyilkoló-gép. Az ep.3 könyvváltozata is ilyennek irja le. Ezzel szemben a filmben a legfőbb ismérve a gyávaság és hogy mindenhonnan menekül. Windu-nak is azaz első reakciója Grivi eltünésére, hogy "gyáva ellenfél, ugy is menekülni fog".

Ilyen szempontból példaértékű a film elején a fedélzeti hidas jelenése, ahol nagy hanggal osztja az észt, aztán ahogy elővillannak a fénykardok hirtelen eltünik a testőrdroidjai mögött és elkezdi a harci drodiokat a jedik felé lökdösni :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, olvastam, de én nem értek egyet. Szerintem Lucas menetközben meggondolta magát Grivit illetően. Elég csak az ep.3 regény-változatát összehasonlitani a filmmel. Az egyikben Grivi agyvelőket passziroz szét, a másikban köhécselve botladozik (tényleg, mintha a könyvben nem is köhögne, bár lehet hogy én emlékszek rosszul). Egyébként a filmváltozat Grivi-je sokkal érdekesebb és sokkal közelebb is áll a szivemhez :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként a filmváltozat Grivi-je sokkal érdekesebb és sokkal közelebb is áll a szivemhez  :)

 

Mivel a filmbélit ismeretem először és egyáltalán nem főgonoszt kerestem benne mint valakik, hisz annak ott van Sidi, nekem is a filmbéli az emlékezetesebb :D:lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
Azért én érzek némi koncepció váltást a CW és a film között. Az ep.3-at megelöző EU művekben és a CW-ben is Grivi egy brutális gyilkoló-gép. Az ep.3 könyvváltozata is ilyennek irja le. Ezzel szemben a filmben a legfőbb ismérve a gyávaság és hogy mindenhonnan menekül. Windu-nak is azaz első reakciója Grivi eltünésére, hogy "gyáva ellenfél, ugy is menekülni fog".  

Ilyen szempontból példaértékű a film elején a fedélzeti hidas jelenése, ahol nagy hanggal osztja az észt, aztán ahogy elővillannak a fénykardok hirtelen eltünik a testőrdroidjai mögött és elkezdi a harci drodiokat a jedik felé lökdösni  :lol:

 

Most néztem meg újra a CW-t, és ott Palpi azt mondja Grivi-nek, hogy használja a meglepetés és a megfélemlítés erejét, mert csak úgy győzhet.

Az ep3-ban ez a 2 dolog már nem volt meg, a jedik már ismerték őt és a képességeit, valamint ott az ő nyomába eredtek, ráadásul ketten.

Ez adhat okot a karekter megváltozására.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem hülyeség lett volna, ha a filmben is olyannak láttuk volna Grivit, mint a rajzfilmben. Egyrészt csúnyán ledegradálták volna a Jedik harci képességeit. Másrsészt kicsit sem lett volna terminator feelingje (a Magnáknak már így is az van). Harmadrészt, a Clone Warsra alapból jellemző a túlzás. Grievous téren is. Közel fénysebességgel forgatta azokat a kardokat, marhaság. Ezért nem szeretem a CW sorozatot, alaptalanul túloz.

De részemről már azt is ökörségnek tartottam, hogy Grievous előbb jelent meg az EU-ban, mint a filmben. Így az írók csak pletykákra alapozva alakíthatták a figurát, amik arról szóltak, hogy mekkora Jedi gyilkos. Hát azt fabrikáltak belőle. Egy Jedi gyilkoló gépet. Puff neki, a filmben ez sajnos nem jön le. Mondjuk én kifejezetten örülök neki. Sokkal jobban szeretem a filmbéli tábornokot, mint az EU tábornokot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát a CW-ben Shaak Ti-vel -aki ekkor még Tanácstag asszem- plusz Ki-Adi-Mundi-val -szintén tanácstag- és még pár jedivel érdemben feltudja venni a harcot. Meglehetősen nagy túlzás ez... föleg, hogy ezek után a filmben ugy emlékszik meg róla Windu, mint aki "ugyis mindig menekül, mert gyáva ellenfél".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Grievous nem gyáva, és az egyik legnagyobb arc a filmben. Volt vagy 100 robot körülötte, mégis egyedül veszi fel a harcot az egyik legnagyobb jedi mester ellen. Egyszerűen csak elmenekül, ha már nem lehet mit tenni. Ahogyan a jedik is. (Pl. ep1-ben a droidikák elől)

 

Nekem tökéletesen passzol a CW karakter a filmhez. Windu folytása után nem csoda, hogy lelassult szegényke.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tudom, a Jedik nem menekültek, csak kijöttek az arénából ezer droid közül, aztán folytatták a harcot több tízezer droid ellen.

Grievous ellenben a Jedik felé taszigálta a droidjait, miközben ő nagy sebességgel hátrált, aztán a két Jedivel szembeni harc helyett a spurizást választotta (pedig a CW-ban négy Jedivel is kikezdett egyszerre).

Az Utapaun is csak addig harcolt, míg a droidjai nem a klónokkal kezdtek foglalkozni, aztán mikor Obi-Wan falhoz vágta, újra spurizott.

 

Viszont kétségtelenül nagy arc, nekem a kedvencemmé vállt ebben a részben... vesztére :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én akkor is azon az állásponton, hogyha valaki gyáva, akkor nem megy neki egy jedinek, miközben egy droid sereg veszi körül. Egyszeruen csak ovatosabb lett a mesterekkel, amiota Windu elintézte, mivel ő nem tud az Erővel bánni, és már elég jól kiismerték. (Gondolom Windu adott egy-két tanácsot:)). Amikor az Utapaun elmenekül tényleg nem volt más választása, a klónsereg + a jedi mester kicsit sok lett volna.

A lényeg, hogy szerintem illeszkedik a CW-hoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én akkor is azon az állásponton, hogyha valaki gyáva, akkor nem megy neki egy jedinek, miközben egy droid sereg veszi körül. Egyszeruen csak ovatosabb lett a mesterekkel, amiota Windu elintézte, mivel ő nem tud az Erővel bánni, és már elég jól kiismerték. (Gondolom Windu adott egy-két tanácsot:)). Amikor az Utapaun elmenekül tényleg nem volt más választása, a klónsereg + a jedi mester kicsit sok lett volna.  

A lényeg, hogy szerintem illeszkedik a CW-hoz.

 

Nekem is ez az álláspontom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Grivi csak azért állt ki Obi ellen, mert nem hitt a képességieben.De amikor már úgygondolja, hogy erősebbek a Jedik, akkor már gyáva módon lelép.Amikor már megtapasztalja, hogy Obi nem is olyan gyenge, akkor lelép.

 

Szerintem is erről van szó... bizott a kard-pörgetésében, aztán ahogy ez nem jött be, lelécelt. A kedvencem amikor a film elején kiosztja nagy pofával Kenobiékat, majd miután azok kardot rántanak gyorsan eltünik a testőrei mögött és elkezdi lökdösni a harci drodiokat a jedik felé... micsoda bátorság :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy emlékszem, mintha a droidokat, nem Obiék felé lökdösi, hanem vissza az irányítóberendezésekhez.  

"Tartsátok pályán a gépet."

 

Nem ezt mondja, hanem hogy maradjanak a helyükön. Nem is mondhatná nekik, hogy tartsák a gépet pályán, mert ezek barna jelzésű robotok, akik csak harcolni tudnak. A kék jelzésüek a pilóták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.