Ugrás a kommentre

Star Wars - Detours


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...
És ahhoz mit szóltok, hogy Lucas animációs sorozatot csinál a Jedi visszatér utáni időkről, és hogy visszatér benne Han Solo, Leia, Luke, meg a többiek?
Tudjuk. Amint látod már topikja is van. :) Itt elolvashatod mit szólunk hozzá. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sequel trilógiát kéne megcsinálnia Gyurinak, nempedig ilyen hülyeségeket!

Már többször kijelentette, hogy nem lesz több film. A színészek is megöregedtek. Animációs formában esetleg össze tudna hozni valamit, de szerintem az több tekintetben is "szentségtörés" lenne. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már többször kijelentette, hogy nem lesz több film. A színészek is megöregedtek. Animációs formában esetleg össze tudna hozni valamit, de szerintem az több tekintetben is "szentségtörés" lenne. :)

 

Nem értem, miért volna szentségtörés. Ha Lucas akkora nagy mesélő lenne, akkor simán ki tudna találni valami normális folytatást. Az meg hogy öregek a szinészek? Könyörgöm, a mai technikai szinten simán meg tudná oldani akár szinészek nélkül is ( lásd Avatar, olyan élethűek lettek a Naviik, mintha hús-vér szinészek játszották volna őket.) Szóval csak és kizárólag kreativitás kérdése az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért lenne szentségtörés egyesek szemében, mert az ep6 utáni eseményeket már 8000 könyv és képregény elmesélte, és hát csúnya dolog, ha Lucas ezeket figyelmen kívül hagyva a saját történetét a saját szája íze szerint meséli el (az persze nem szentségtörés, hogy egy csomó író a saját szája íze szerint kiforgatja Lucas meséjét...).

Azért CGI Mark Hamillnek és CGI Harrison Fordnak nem igazán örülnék, meg más dolog egy humanoid idegent, és más egy valódi embert megteremteni. A na'vik szépek, az új mo. cap. eljárás valóban minden eddiginél élőbbé tette a játékukat, de azért egy valódi embert még azzal az eljárással sem tudnának élethűen leanimálni. Érezné az ember, hogy nem az igazi.

Viszont semmi akadálya nem lenne, hogy a színészek az öreg karaktereket játsszák el (nem kell egyből a CGI-hoz nyúlni, kevesebb kreativitás is elég ám :)). De, nincs rá szükség. Anakin Skywalker és a Skywalker család sztorija lezárult az ep6-ban, a Birodalom összeomlott, a Sithek kipusztultak, az Erő egyensúlyba került. Nincs már miről mesélni, a szálakat elvarrták és felesleges lenne egy harmadik trilógia kedvéért újakat, az előző hattól már független sztorikat nyitni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért lenne szentségtörés egyesek szemében, mert az ep6 utáni eseményeket már 8000 könyv és képregény elmesélte, és hát csúnya dolog, ha Lucas ezeket figyelmen kívül hagyva a saját történetét a saját szája íze szerint meséli el (az persze nem szentségtörés, hogy egy csomó író a saját szája íze szerint kiforgatja Lucas meséjét...).

 

 

Rohadtul nem értem ezt a részt... Ha Lucas a SAJÁT történetét SAJÁT szája-íze szerint meséli, az szentségtörés (legalábbis egyes "SW szerzetesek" szerint), ha pedig mindenféle regényírók mesélik el Lucas meséjét 500 féleképpen, az meg nem az............ Szerintem elég nagy marhaság,amit írtál.

 

Amúgy egyetértek azzal,hogy az öreg szinészekkel is lehetne folytatni, legfejjebb 30 évvel a Jedi története után, de ez megint azt erősíti, hogy igenis lehetne folytatni, csak Lukas bá'-nak nincs ínyére. Bezzeg az Indiana Jones-ra összekaparta a 70 éves Fordot, hogy megint benszülöttek elől futkározzon egy rém gagyi történetben, de hogy lézerpisztolyt nyomjon ismét a kezébe, az már ugye derogál....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rohadtul nem értem ezt a részt... Ha Lucas a SAJÁT történetét SAJÁT szája-íze szerint meséli, az szentségtörés (legalábbis egyes "SW szerzetesek" szerint), ha pedig mindenféle regényírók mesélik el Lucas meséjét 500 féleképpen, az meg nem az............ Szerintem elég nagy marhaság,amit írtál.

Szerintem meg próbáld meg értelmezni, amit írtam és akkor máris nem tűnik marhaságnak, és talán rájössz, hogy én is így vélem, ahogy te :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért lenne szentségtörés egyesek szemében, mert az ep6 utáni eseményeket már 8000 könyv és képregény elmesélte, és hát csúnya dolog, ha Lucas ezeket figyelmen kívül hagyva a saját történetét a saját szája íze szerint meséli el (az persze nem szentségtörés, hogy egy csomó író a saját szája íze szerint kiforgatja Lucas meséjét...).

Részemről egyáltalán nem ezért lenne szentségtörés, hiszen még jó, hogy Lucas úgy alakíthatja a kis Univerzumát, ahogy akarja. Sokkal inkább azért, amit lentebb írtál. Egész egyszerűen lezárult a történet, feleslegesek lennének az újabb rókabőr-lehúzások, csak hogy dagadjon Lucasék bankszámlája. A Star Wars Saga 6 részből áll, így kerek.

 

Nem értem, miért volna szentségtörés. Ha Lucas akkora nagy mesélő lenne, akkor simán ki tudna találni valami normális folytatást. Az meg hogy öregek a szinészek? Könyörgöm, a mai technikai szinten simán meg tudná oldani akár szinészek nélkül is ( lásd Avatar, olyan élethűek lettek a Naviik, mintha hús-vér szinészek játszották volna őket.) Szóval csak és kizárólag kreativitás kérdése az egész.

Azért a na'vik életre keltésében is aktív szerepet játszottak a színészek. A Terminator 4-ben, Schwarzenegger CGI-s megjelenése sem volt tökéletes, pedig csak néhány képkocka erejéig került bele a filmbe. Több színész jóval hosszabb szerepeltetése esetében, valószínűleg bukta lenne az eredmény...legalábbis még nem tart ott a technika (még ha közel is áll már hozzá) és jóval időigényesebb, mint a hús-vér színészek alkalmazása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Részemről egyáltalán nem ezért lenne szentségtörés, hiszen még jó, hogy Lucas úgy alakíthatja a kis Univerzumát, ahogy akarja. Sokkal inkább azért, amit lentebb írtál. Egész egyszerűen lezárult a történet, feleslegesek lennének az újabb rókabőr-lehúzások, csak hogy dagadjon Lucasék bankszámlája. A Star Wars Saga 6 részből áll, így kerek.

 

 

Azért a na'vik életre keltésében is aktív szerepet játszottak a színészek. A Terminator 4-ben, Schwarzenegger CGI-s megjelenése sem volt tökéletes, pedig csak néhány képkocka erejéig került bele a filmbe. Több színész jóval hosszabb szerepeltetése esetében, valószínűleg bukta lenne az eredmény...legalábbis még nem tart ott a technika (még ha közel is áll már hozzá) és jóval időigényesebb, mint a hús-vér színészek alkalmazása.

 

 

Az,hogy mi kerek, meg mi nem, azt szerintem szubjektív. Ez a hat film hagyott elvarratlan szálat bőven. Azon kívül, hogy kis plüsmacik dobolnak birodalmi katonák sisakjain a tábortűnél, azon kívül nem sokminden derül ki a film végén arról ,hogy mi van utána. Meg én úgy érzem, hogy hadd engedtessék már meg, hogy mint fan, akarjak még SW filmeket látni a moziban. Ugyanis lehet,hogy ti mind ott voltatok az összes rész ősbemutatóján, de én a Klónok megjelenése után lettem rajongó, és nekem csak az adatott meg, hogy a Sithek bosszúját láthattam moziban...

Ami meg a CGI tökéletlenségeit illeti: a III. résznél kb. 70%-ban nem hús-vér embereket látsz, hanem computer alakokat, klónokat, droidokat, meg effélét. Még pár év, és megvalósul az, hogy szinészeket is "meg lehet csinálni" számítógéppel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ha iróniából írtad, akkor már mindjárt van értelme.

Naná, hogy úgy értettem :D

 

Az,hogy mi kerek, meg mi nem, azt szerintem szubjektív.

Hát az speciel pont nem lehet szubjektív. Az, hogy elégedett vagy-e a zárással, na, az már lehet :)

 

Ez a hat film hagyott elvarratlan szálat bőven.

Mikre gondolsz?

 

Azon kívül, hogy kis plüsmacik dobolnak birodalmi katonák sisakjain a tábortűnél, azon kívül nem sokminden derül ki a film végén arról ,hogy mi van utána.

Azért kicsit több minden van az ep6 végén, mint plüsmacik sisakdobolása :) Ott van például egy Galaxisnyi felkelés, akik rohamosztagosokat dobálnak és szobrokat döntögetnek, utcára vonulva tombolnak. Ez azért elég jól jelzi, hogy a Birodalomnak annyi. Az Uralkodó tartotta egyben, nélküle összeomlott. Kész, vége. Innét meg jön az új kormányváltás, de az már nem igazán filmre termett (valószínűleg a Köztársaság újraalakulása nem olyan akciódús, mint a Birodalom megszületése). És az se túl izgalmas, hogy Luke elkezdi tanítani az új Jediket.

 

Meg én úgy érzem, hogy hadd engedtessék már meg, hogy mint fan, akarjak még SW filmeket látni a moziban. Ugyanis lehet,hogy ti mind ott voltatok az összes rész ősbemutatóján, de én a Klónok megjelenése után lettem rajongó, és nekem csak az adatott meg, hogy a Sithek bosszúját láthattam moziban...

Huszonöt éves vagyok, a Star Wars 33 éves, szerintem nem voltam ott még az ep6 ősbemutatóján sem. Aztán van itt nálam bőven fiatalabb, lehet még nálad is fiatalabb :) Szóval moziban én is csak az ep1-2-3-at láthattam (igen, még a '97-es SE verziót sem néztem meg moziban, mert nem érdekelt annyira). DE! Mi a fontosabb? Hogy jó filmeket láss, vagy hogy moziban lásd? Lucas így képzelte el, hogy így legyen kerek egész a hat sztori, ezután már erőszak lenne újra nyitni, és az bizony meglátszódna a filmen. Jól látszik pont ezen a vállalkozáson, ez az ep6 utáni animációs film már erősen a lehúzás kategóriája és szerintem a minősége is olyan lesz. Persze meg lehetne csinálni akár jól is, de... Csekély rá az esély.

 

Ami meg a CGI tökéletlenségeit illeti: a III. résznél kb. 70%-ban nem hús-vér embereket látsz, hanem computer alakokat, klónokat, droidokat, meg effélét. Még pár év, és megvalósul az, hogy szinészeket is "meg lehet csinálni" számítógéppel.

Hát azért az enyhe túlzás, hogy 70%-ban nem látni hús-vér embert, mert Obi-Wan, Anakin, Amidala, Windu, Palpatine elég sok jelenetben ott vannak, és jóvátehetetlenül húsból és vérből vannak :D És a CGI lényeken meg baromira észrevehető, hogy CGI lények, pláne mai szemmel (hiába no, Star Trek, Transformers, Avatar után már kopnak sajnos ők is, de hát ez a digitális élet rendje :D). Az meg, hogy néhány év múlva mit érnek el, az annyiból mellékes, hogy Lucas ezalatt öregszik, nem fiatalodik. Erősen robog a hetven felé, és már az ep1-2-3 is egy tíz éves projekt eredménye. Nem lenne szép, ha az öreg 80+ évesen készítené el a kilencedik részt.

Lényeg a lényeg, van a vágyálom és van a realitás. Én is szívesen látnám az ep4-5-6-ot moziban, szívesen látnék még száz másik filmet moziban, szívesen venném, ha lenne még sok-sok folytatása a kedvenceimnek. De egyrészt, az alkotók öregszenek, másrészt, soknak nem is lenne jó folytatást csinálni, mert a történet el lett varrva, és csak erőszak az, amikor újra nyitják (lásd Alien Resurrection, ami bár tetszik, azért kicsit erőltetett, ahogy újra felbontották a már lezárt szálakat). Viszont, nem kell ide új trilógia, mert szinte biztos, hogy előbb-utóbb 3D-ben újra moziban lesz mind a hat film, és akkor te is, én is, meg még sokan mások, akik lemaradtak valamelyik vagy mindegyik filmről, beülhetnek a moziba :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont, nem kell ide új trilógia, mert szinte biztos, hogy előbb-utóbb 3D-ben újra moziban lesz mind a hat film, és akkor te is, én is, meg még sokan mások, akik lemaradtak valamelyik vagy mindegyik filmről, beülhetnek a moziba :)

 

Nyami... :)

De várom már...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Robot Chicken sem tette tönkre, pedig ha valami hiányzik belőle, az pont a komolyság. :)

Na de az csak egy-két epizód, nem egy komplett sorozat. Bár ha túlélte a Holiday Specialt, az Ewoksot és a Droidsot, ezt is átvészeli valahogy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na de az csak egy-két epizód, nem egy komplett sorozat. Bár ha túlélte a Holiday Specialt, az Ewoksot és a Droidsot, ezt is átvészeli valahogy.

Majd kiderül, mit hoznak össze ebben az animációs sorozatban. Minden esetre, számomra a RC sem rombolja az SW nimbuszát, mert nem úgy tekintek rá, mint egy véresen komolyan gondolt produkció. Két fan ökörködik néhány játékfigurával, ami sokaknak bejön, sokaknak nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont, nem kell ide új trilógia, mert szinte biztos, hogy előbb-utóbb 3D-ben újra moziban lesz mind a hat film, és akkor te is, én is, meg még sokan mások, akik lemaradtak valamelyik vagy mindegyik filmről, beülhetnek a moziba :)

Vajon az ötöslottó számait is meg tudnám így jósolni? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes. A következő link 3 különálló, készülőfélben lévő sorozatról beszél:

 

http://index.hu/kultur/cinematrix/hirblog/...ka_es_han_solo/

 

Egyrészt említi az élőszereplős sorozatot, a vígjátéksorozatot, és külön egy animációs szériát, ami a Jedi után játszódik majd. Tehát egy olyanról, ami nem vígjáték lesz....

Na kezdhetitek a replikázást, miért vagyok sík hülye.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes. A következő link 3 különálló, készülőfélben lévő sorozatról beszél:

 

http://index.hu/kultur/cinematrix/hirblog/...ka_es_han_solo/

 

Egyrészt említi az élőszereplős sorozatot, a vígjátéksorozatot, és külön egy animációs szériát, ami a Jedi után játszódik majd. Tehát egy olyanról, ami nem vígjáték lesz....

Na kezdhetitek a replikázást, miért vagyok sík hülye.

Nem Te vagy a sík hülye, hanem az indexes mókus értette félre. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 8 hónappal később...
  • 1 évvel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.