Ugrás a kommentre

Speak English!


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...
Ejj gyereke, nagyon küzdök ezzel a folyamatos/egyszerű múlttal. :) Az istennek se tudom eldönteni biztosan, hogy melyik-melyik. :(
Ez pedig egyszerű. Ha a történés sokáig tart pl. játék az folyamatos, ha csak egy pillanatig, akkor egyszerű múlt. Oldie-nak igaza van, ha ezzel problémáid lesznek, akkor majd később, pl. a passzívnál... :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez pedig egyszerű. Ha a történés sokáig tart pl. játék az folyamatos, ha csak egy pillanatig, akkor egyszerű múlt. Oldie-nak igaza van, ha ezzel problémáid lesznek, akkor majd később, pl. a passzívnál... :)
Szerintem ennél azért bonyolultabb a dolog. :( Pl. elbeszélésnél nincs is folyamatos nagyon, csak egyszerű múlt.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

When Andrea arrived at work at 9.00 a.m. ...

a) Her secretary opened the post. - A titkárnője felbontotta a postát.

b) Her secretary was opening the post. - A titkárnője a postát bontotta. (akkor)

c) Her secretary had opened the post. - A titkárnője már felbontotta a postát.

 

Azaz időrendben haladva c-b-a lehet. Tehát amikor Andrea megérkezett a

C-nél már fel volt bontva a posta /előidejú v. befejezett/

B-nél éppen bontotta (folyamatosan csinálta) /folyamatos/

A-nál pedig éppen most kezdi el bontani /egyszerű/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen belépett a Central Parkba, amikor meglátott
Mivel a látás csak egy pillanatig tart, így a lépés lehetne a folyamatos. De ebben az esetben szerintem az is egyszerű lehet. Egy biztos, a 2. tagmondat nem lehet folyamatos, mivel statikus ige és abból is az érzékelést kifejező ige. Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel a látás csak egy pillanatig tart, így a lépés lehetne a folyamatos. De ebben az esetben szerintem az is egyszerű lehet. Egy biztos, a 2. tagmondat nem lehet folyamatos, mivel statikus ige és abból is az érzékelést kifejező ige.
Mind a kettő egyszer múlt, jól érezted. :(
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sőt hogy még bonyolítsuk van a Past Perfect is ami a múlt elötti múlt. És ennek is van folyamatos alakja. Akkor használják ha valami időben korábban történt egy múlbéli eseménynél.

 

 

Most látom, hogy Phobos már írt rá példát.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez pedig egyszerű. Ha a történés sokáig tart pl. játék az folyamatos, ha csak egy pillanatig, akkor egyszerű múlt. Oldie-nak igaza van, ha ezzel problémáid lesznek, akkor majd később, pl. a passzívnál... :(

 

A múltban ok, de más folyamatos igeidőnél vannak azért különbségek. Pl Present Continoussal bizonyos esetekben kifejezhetek jövőidőt is ami nem folyamatos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Phobos: Ha történetet mesélsz el, akkor akár minden ige lehet egyszerű múltban.

 

I loved that night. We arrived home at 6 p.m. as usual, then we made a delicious dinner, we invited some of our friends and had a wonderful party.

 

Ha hosszabb ideig tartott is az adott cselekvés, nem gond, ha történetet mesélsz el, mehet szinte minden egyszerű múltba.

 

Ha pedig mondjuk jelenben beszélsz egy képről, akkor minden folyamatos jelen, a bosszantó szokások taglalásárólnem is beszélve, vagy azt se feledjük el, hogy akár a jövő időt is kifejezheted a continous-szal, úgyhogy nem mondanám épp egyszerűnek. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Phobos: Ha történetet mesélsz el, akkor akár minden ige lehet egyszerű múltban.

Nekünk is ezt mondta az angol tanárunk. Nem követünk el vele semmilyen hibát, ha egy mesélést végig egyszerű múltban mondunk (kivéve, ha közben jut eszünkbe valami régebbi, és visszakanyargunk az időben, mert akkor azért illik a Past Perfectet használni).

 

Egyébként szerintem a Present Perfect a legnehezebb igeidő, legalább is a közül a kb. 10 közül, melyekhez volt szerencsém eddig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor kedved szottyan :( Ahogy a sok angol tanárom közül az egyik (három évig tanultam, három angoltanárra, három módszerrel, háromszor ugyanazt -> csoda, hogy inkább önerőből álltam neki tanulni? :)) mondta: maguk az angolok sem tudják, mikor melyiket kéne, így voltaképpen az van, amit Donát írt. Anekdotázás közben egyszerű, jelenben múltidézés folyamatos múlt :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor azt mondjátok el, mikor KELL használni a folyamatos múltat, ha bármikor lehet használni az egyszerűt :(

Nekünk 4 esetet sorolt fel az angol tanárunk, de most nem jut eszembe mind a négy, majd megnézem a füzetemből otthon, de 2-őt tudok kapásból:

1. Ha két cselekményt összekapcsolunk, és az egyik tovább tartott, pl. I was reading a SW book, when my sister entered my room.

2. Ha hosszabb ideig történt a cselekvés. Yesterday it was raining all day. Az all day és all night elég árulkodó szavak múlt idővel kapcsolatban, akkor folyamatos kell mindenképpen.

 

Ahogy a sok angol tanárom közül az egyik (három évig tanultam, három angoltanárra, három módszerrel, háromszor ugyanazt -> csoda, hogy inkább önerőből álltam neki tanulni?

Mi a középsuliban az ötödévvel együtt ugyanezt játszottuk, csak értelemszerűen tovább (akkoriban még nem voltunk olyan jól eleresztve angol tanárokkal), ráadásul a külföldi angol tanárok is évente váltottak. Szerencsére nem kezdtünk el mindent elölről, de azzal az óraszámmal, ami nekünk volt, a 4. év végére minimum az osztály felének már le kellett volna középfokúznia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3. valaki/valami leírása (Jan looked beautiful. She was wearing a green cotton dress. Her eyes were shining in the light of the candles that were burning nearby.)

4. egy be nem fejezett cselekvés kifejezésére, mert az egyszerű az befejezettségre utal (I was reading a book during the flight. / I watched a film during a flight.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor azt mondjátok el, mikor KELL használni a folyamatos múltat, ha bármikor lehet használni az egyszerűt :(
Vizsgán :) Nálunk is ugyanaz volt a szitu, tanár megmondta, hogy szinte alig használják ezt a folyamatos befejezett múltat. Nálam amúgy itt akadt el a fonal. :D Ekkor utáltam meg az angolt :D De most pár hete önszorgalomból újrakezdtem.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Phobos, ezek nálunk nem szerepeltek, de megtaláltam a füzetemben, amit akkor írtam:

Akkor is használjuk, ha a múlt egy pillanatában a cselekvés éppen történik (pont, mint a jelenben). What were you doing at 7 pm yesterday? I was walkint home.

Párhuzamos cselekvések esetén, ilyenkor a while a kötőszó, és mindkét cselekvés folyamatosban van. Hogy az esőnél maradjunk: It was raining while I was reading my book.

Meg a kettő lentebb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ehh... akkor megkavart a megfogalmazás :D

Dear Forum Friends,

 

I have just realised that you were talking about language examas! Let me share my experiences with everybody. I had done EUro language exam which was sad to be the 2nd difficult one after Rigó exam. The exam contained 3 parts. writing which meant you had to choose between 3 given composition topics and wrote about 300+/- words. Garammer part: cointained reading comprehension multiplie choice execise and mistake corrections. The oral part contained: picture discription situation dialoge with youre partner and general opinon about a given topic. I can recommend these language exam those who have very self - confident grammer knowledge. :)Lastly, If you have any question about english grammer feel free to ask me because I'm willing to help you and probably you know that I'm studying english at university:) :D:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.