Ugrás a kommentre

Speak English!


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

De ha már itt tartunk, némi segítséget kérnék. Valószínűleg teljesen alapvető, de mégis az őrületbe tud kergetni az even szó és mondatbeli fordítása, stb. Igazából hova illik? És hogy kellene használni?

Talán ez segít valamit.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán ez segít valamit.

Nagyon jó ez az oldal valóban. :) Sajnos a kérdés elkerülte a figyelmemet :oops: , de ilyen világosan nem tudtam volna elmagyarázni amúgy sem. Viszont az biztos, hogy az even-es mondatok nagyon angolosan hangzanak, így ha valaki megtanulja használni, az már egy igen jó szintű nyelvtudást sejtet. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem pár ilyen apróság kimaradt az életemből (ellenben pl. a passzív meg ilyenek a könyökömön jönnek ki), szóval ami hiányzik, azt most próbálom pótolni :) Egyébiránt nem nehéz, ha már tudjuk, hova kell rakni, stb.

Most a Chuckban is volt ilyen even-es mondat, szóval virult a fejem, hogy értettem :D

Hoztam szakmai könyvet barátnőmtől, lassan már annak kell neki kezdenem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Csak egy poén angolul :):

 

Dad: I want you to marry a girl of my choice.

Son: No.

Dad: The girl is Bill Gates’ daughter.

Son: Then OK.

 

Dad goes to Bill Gates.

Dad: I want your daughter to marry my son.

Bill Gates: No.

Dad: My son is the CEO of the World Bank.

Bill Gates: Then OK.

 

Dad goes to the President of the World Bank.

Dad: Appoint my son as the CEO of the World Bank.

President: No.

Dad: He is the son-in-law of Bill Gates.

President: Then OK.

 

This is BUSINESS...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eh, hol vannak ezek ettől. :P

 

-Do you speak english ?

-Yes!

-Name?

-Abdul al-Rhazib.

-Sex?

-Three to five times a week.

-No, no...I mean male or female?

-Yes, male, female, sometimes camel.

-Holy cow!

-Yes, cow, sheep, animals in general.

-But isn't that hostile?

-Horse style, doggy style, any style!

-Oh dear!

-No, no! Deer run too fast...

:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 5 héttel később...
  • 1 hónappal később...

Gyakorlásra nagyon jó az English grammar in use című könyv (bár ez nem netes :P), a középfokú nyelvtudást kb. teljes egészében átfedi és gyakoroltatja, a végében pedig ott vannak a feladatok megoldásai is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyakorlásra nagyon jó az English grammar in use című könyv (bár ez nem netes :P), a középfokú nyelvtudást kb. teljes egészében átfedi és gyakoroltatja, a végében pedig ott vannak a feladatok megoldásai is.

Köszi majd utánanézek. A netes azért jobb mert kényelemsebb és jobban leköt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki lenne olyan szíves és felállítana nekem egy tanulási sorrendet az alábbi témákból? :) Miként haladjak?

 

http://www.openwingsenglish.hu/content/12/nyelvtan

 

 

1. Present Simple

2. Present Continous

3. Present Perfect

4. Past Simple

5. Past Continous

6. Past Perfect

7. Future Simple

8. Future Forms

 

Ha ezek már teljesen rendben vannak(tutkó biztosan tudod mikor melyiket használják) akkor jöhetnek a következők.

 

Present Perfect Continous

Past Perfect Continous

Future Continous

Future Perfect

 

Ezek finomítják az első 8 igeidőt. Van olyan is hogy Future Perfect Continous, de ezt szinte sosem használják, nem véletlenűl maradt ki.

 

Ezek után érdemes a Passive Voice-ot megtanulni. A többi már mehet tetszőleges sorrendben szerintem. de én utoljára a Reported Speech-et hagynám. Ezt szokták legnehezebben megérteni.

Knb anno én ilyen sorrendben tanultam őket.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: az attól függ, mire kellene neked a dolog? Nyelvvizsgához? Mert akkor jó, amit Frenkie írt. Ha csak szeretnél tudni angolul, beszélni és érteni, amit írnak akkor ezek közül elég a:

 

Present Simple

Present Continous

Past Simple

Past Continuos

Future Simple

Future Continuos

Future forms

 

és a Present perfect. A többit szerintem hagyhatod, nem igazán lényeges, az amerikaiak kb 4-5 igeidőt használnak pl. a 12-ből általában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a Present Perfectet egyik esetben sem a végére hagynám :)

 

Megnéztem a témákat, nem kevés időre való tanulnivaló. Az igeidőket felváltva tanulnám a többivel (mondjuk akár kb. 4-5 igeidő után kezdve).

Szórend, névelők, megszámlálható, megszámlálhatatlan, melléknevek az elején, rendhagyó igék a múlt idővel együtt, melléknévfokozás, passzív (szenvedő), kötőmódok, nyelvi szerkezetek, feltételes a közepén, aztán a vége felé a műveltetés, függő beszéd, függő kérdés, relative clauses. Used to és ugye kérdés apróság, bármikor. Segédigék folyamatosan, van belőlük jó pár, de érdemes az elején neki esni.

Ami szerintem a témákból nagyon hiányzik, az a gerund és az infinitive, ezeket is inkább a második felében.

 

Az igeidőköz még annyit, hogy a BSG-nél találkoztam kb. olyannal, hogy present vagy past perfect continous passzívban, szóval le kellett stoppolnom a feliratot, hogy a sok segédige miatt felfogjam, miről is beszélnek :D

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: az attól függ, mire kellene neked a dolog? Nyelvvizsgához? Mert akkor jó, amit Frenkie írt. Ha csak szeretnél tudni angolul, beszélni és érteni, amit írnak akkor ezek közül elég a:

 

Present Simple

Present Continous

Past Simple

Past Continuos

Future Simple

Future Continuos

Future forms

 

és a Present perfect. A többit szerintem hagyhatod, nem igazán lényeges, az amerikaiak kb 4-5 igeidőt használnak pl. a 12-ből általában.

Első nekifutásra szerintem is ezeket érdemes jól megtanulni. Használni a nyelvet csaknem elég is, és egy alapfokú nyelvizsgához is jó lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a Present Perfectet egyik esetben sem a végére hagynám :)

 

Megnéztem a témákat, nem kevés időre való tanulnivaló. Az igeidőket felváltva tanulnám a többivel (mondjuk akár kb. 4-5 igeidő után kezdve).

Szórend, névelők, megszámlálható, megszámlálhatatlan, melléknevek az elején, rendhagyó igék a múlt idővel együtt, melléknévfokozás, passzív (szenvedő), kötőmódok, nyelvi szerkezetek, feltételes a közepén, aztán a vége felé a műveltetés, függő beszéd, függő kérdés, relative clauses. Used to és ugye kérdés apróság, bármikor. Segédigék folyamatosan, van belőlük jó pár, de érdemes az elején neki esni.

Ami szerintem a témákból nagyon hiányzik, az a gerund és az infinitive, ezeket is inkább a második felében.

 

Az igeidőköz még annyit, hogy a BSG-nél találkoztam kb. olyannal, hogy present vagy past perfect continous passzívban, szóval le kellett stoppolnom a feliratot, hogy a sok segédige miatt felfogjam, miről is beszélnek :D

Jók ezek a tippek, de ez csak tanár mellett megy, különben tényleg könnyű benne elkeveredni.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.