Ugrás a kommentre

A háttérben lévő történetek, érdekességek


Obi1

Ajánlott hozzászólás

Paul Duncan - "June 20, 2002: Star Wars: Revenge of the Sith: Right at the beginning of preproduction George Lucas suggested using Joe Johnston’s unused Rebel cruiser design for Return of the Jedi (1983), and Erik Tiemens’s concept became a Separatist destroyer in the battle over Coruscant."

 

103.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 1 hónappal később...

Milyen jó kis össznépi dzsembori volt az a starwars.hu-n. És ki gondolta akkor, hogy nem ez lesz az utolsó Star Wars film. Ha belegondolok abba, hogy most meg azon lamentálunk, hogy vajon a Rogue Squadron lesz-e a 12.(!!!) Star Wars mozifilm, vagy valami más... Hát na, eltelt az a 17 év. Ja és közben várjuk azt a sorozatot, amiben Ewan McGregor és Hayden Christensen visszatér korábbi szerepébe, méghozzá egy élőszereplős tévésorozatban. Ezt sem gondoltuk volna akkor. :D 

 

Arra viszont emlékszem még, hogy valaki elkezdett azon háborogni a trailer után, hogy megmutatták benne, hogy Palpatine az Uralkodó, azaz Darth Sidious. :lol:

Szerkesztve: - Dzséjt
  • Nagyon tetszik 3
  • Vicces 2
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

44 perccel korábban, Dzséjt írta:

Arra viszont emlékszem még, hogy valaki elkezdett azon háborogni a trailer után, hogy megmutatták benne, hogy Palpatine az Uralkodó, azaz Darth Sidious. :lol:

Pont most olvastam vissza a napló topikot. Moon volt az. :lol: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Milyen durva már újranézni ezt a trailert is:

 

 

 

Valahol olvastam kommentekben, hogy ez nem egy trailer, hanem egy 2.5 perces összefoglaló a filmről. :D Igazából semmit sem titkoltak, a legdurvább jelenetek szinte mind visszaköszönnek a trailerből egy az egyben. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Akkoriban nem titkolóztak annyit, mint pl. a sequel esetében. :) 

De nem is volt rá szükség, hiszen tudtuk, mi lesz a vége a sztorinak, mi történik a főszereplőkkel, a Köztársasággal, a Jedikkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Te se tudtad, hogy Sidious=Palpatine, és Moon se. :P 

Az ep3-nál már tudtam, sőt már az ep2-nél is, és engem olyasmi tévesztett meg, ami a világ nagy részét nem valószínű: az ep1-ben más volt a magyar hangja Sidiousnak és Palpatine-nak. ;) Érdekes amúgy, hogy amíg nem láttam magyarul, bennem sem merült fel, hogy két különböző karakter, csak utánna vált meggyőződésemmé a különböző szinkronhang miatt (akkor még úgy hittem, hogy a szinkron jó és lehet benne bízni, dehát még fiatal voltam és naív :D ).

Ezt az apró tévesztést leszámítva azt pontosan tudtam már az ep1 idején is, hogy Palpatine lesz az Uralkodó, a Köztársaságból Birodalom lesz, Anakin Skywalkerből Darth Vader, a Jedi Rend kipusztul, Padmé nem éri meg az ep4-et, születik egy ikerpár, és jó eséllyel csak Obi-Wan és Yoda éri meg a Jedik közül a trilógia végét.

Moon meg szimplán hülye volt. :evil:

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Amikor először néztük azért nem volt annyira egyértelmű mi miért történik. Akkor még ott volt, hogy nem igazán tudtuk kontextusba tenni, mert nem ismertük a sztorit.

Pontosan. Sok hogyan nincs ebben a trailerben benne. Sehol a 66-os parancs, se a szenátusi jelenet, se Obi-Wan és Yoda megmenekülése. Nem látni, pontosan hogyan áll át Anakin a Sötét Oldalra, mi ebben az egészben Bail és Grievous szerepe, hogyan kapja meg Anakin a Vader páncélt, mi lesz Padmé sorsa, stb. Nagyon sok hogyan nincs ebben a trailerben, fontos hogyanok, inkább főleg csak olyanok, amiket már úgyis tudtunk.

Persze sok dolgot az ep1-2 és az ep4-6 tudatában ki lehetett következtetni, például nyilvánvaló volt, hogy Anakin megég Mustafaron, de fogalmunk sem volt, hogyan jut el oda. Pusztán a trailer alapján senki sem gondolta, hogy Obi-Wan egyetlen suhintással levágja három végtagját és Anakin egy lávaparton ég szénné. De a trailerből az sem derül ki, hogy Anakin mennyiben járul hozzá Padmé halálához, se az, hogy Windu lesz az utolsó láncszem az átállásában. Sok fontos hogyan nincs ebben a trailerben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Dzséjt írta:

Pontosan. Sok hogyan nincs ebben a trailerben benne. Sehol a 66-os parancs, se a szenátusi jelenet, se Obi-Wan és Yoda megmenekülése. Nem látni, pontosan hogyan áll át Anakin a Sötét Oldalra, mi ebben az egészben Bail és Grievous szerepe, hogyan kapja meg Anakin a Vader páncélt, mi lesz Padmé sorsa, stb. Nagyon sok hogyan nincs ebben a trailerben, fontos hogyanok, inkább főleg csak olyanok, amiket már úgyis tudtunk.

Persze sok dolgot az ep1-2 és az ep4-6 tudatában ki lehetett következtetni, például nyilvánvaló volt, hogy Anakin megég Mustafaron, de fogalmunk sem volt, hogyan jut el oda. Pusztán a trailer alapján senki sem gondolta, hogy Obi-Wan egyetlen suhintással levágja három végtagját és Anakin egy lávaparton ég szénné. De a trailerből az sem derül ki, hogy Anakin mennyiben járul hozzá Padmé halálához, se az, hogy Windu lesz az utolsó láncszem az átállásában. Sok fontos hogyan nincs ebben a trailerben.

Hát van ami nincs benne, de azért jó pár dolog ami elég ütős, azért benne van. Ami szerintem egy mai trailerben nem lenne. Bár az is igaz, hogy ha egy olyan trailert akarnának a filmből vágni, amiben a komolyabb eseményeket nem mutatják, akkor nem sok mindent lehetne bevágni, hiszen a filmben folyamatosan történik valami bokafosós. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Hát van ami nincs benne, de azért jó pár dolog ami elég ütős, azért benne van. Ami szerintem egy mai trailerben nem lenne.

Szerintem azt a filmje is válogatja. Például az RO és a Solo esetében egy rahdeli jelenet azért nincs benne, mert mindkét filmet alaposan újravágták az első trailerek után. De ha Terminator-filmhez készítenek trailert, ott még a legfőbb fordulatot is lelövik trailerben. A Jurassic World: Dominion meg még több mint egy évre van, trailer sincs, de már bárki megnézheti a film elejét a Youtube-on. Szóval szerintem ez nagyban függ a marketingesektől, a stúdiótól és a filmtől is.

Lucas főleg az ep3-nál úgy döntött, hogy nem érdeklik a spoilerek, és igazából nem is nagyon voltak. Azért, ha sorrendben készültek volna a filmek, szerintem nem láttuk volna a fénykardot forgató Palpatine-t, se az Anakinnal csatázó Obi-Want. Bár, másrészről, az ep9 teaser trailere már lelőtte, hogy Sidious él és virul.

A lényeg így is, úgy is az, hogy ez egy baromi jó trailer volt annak idején és a hígvelejű Moont leszámítva senki sem bánta, hogy ennyi fasza jelenet volt benne. Ugyanakkor még ezután is baromi sokat találgathattunk, pedig kőkeményen spoileresek voltunk sokan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Szerintem azt a filmje is válogatja. Például az RO és a Solo esetében egy rahdeli jelenet azért nincs benne, mert mindkét filmet alaposan újravágták az első trailerek után. De ha Terminator-filmhez készítenek trailert, ott még a legfőbb fordulatot is lelövik trailerben. A Jurassic World: Dominion meg még több mint egy évre van, trailer sincs, de már bárki megnézheti a film elejét a Youtube-on. Szóval szerintem ez nagyban függ a marketingesektől, a stúdiótól és a filmtől is.

Lucas főleg az ep3-nál úgy döntött, hogy nem érdeklik a spoilerek, és igazából nem is nagyon voltak. Azért, ha sorrendben készültek volna a filmek, szerintem nem láttuk volna a fénykardot forgató Palpatine-t, se az Anakinnal csatázó Obi-Want. Bár, másrészről, az ep9 teaser trailere már lelőtte, hogy Sidious él és virul.

A lényeg így is, úgy is az, hogy ez egy baromi jó trailer volt annak idején és a hígvelejű Moont leszámítva senki sem bánta, hogy ennyi fasza jelenet volt benne. Ugyanakkor még ezután is baromi sokat találgathattunk, pedig kőkeményen spoileresek voltunk sokan.

Bárcsak lenne egy jól dokumentált írásunk azokról a napokról...

 

Várjunk csak! Hisz van! Íme az első írásom 2006-ban (napra pontosan egy évvel később felidézve) a Naplóban a trailerről:

2006. 03. 11. - 20:12, Donát írta:

Na, de most már én sem bírom tovább! A trailer részletes leírás még nem következik, majd talán hétfőn, azaz három nap múlva, most csak összefoglalnám saját érzéseimet, tapasztalataimat a bemutató kapcsán:

 

Az első, ami számomra furcsa volt, hogy a trailer nem elsőre ütött nagyot, hanem másodjára illetve harmadjára. Ültem, és egyszerűen a hideg futkosott a hátamon, hihetetlen volt. Aztán amire még felfigyeltem, az Palpatine főkancellár alakítása volt. Valami hihetetlen mit művel a Sith. A Jedik, a kommandó, ahogy elkezd beszélni Windu… huhh, ott aztán vennem kellett egy nagy levegőt. Yoda mester hihetetlen élethű. Ezt szinte elsőre kiszúrtam. A rázúduló villámokat, ahogy kivédi… valami fantasztikus! Anakin pedig akkor a leghátborzongatóbb:

- amikor a klónokat bevezeti a templomba

- amikor a szeparatistákat kivégzi

A zene pedig szintén remek. Ezek az első érzéseim, de mondom, hamarosan úgyis érkezik egy nagyon részletes leírás, ami természetesen itt is fellelhető lesz. Addig is… megyek trailert nézni…:hmm:

 

Ezek a hírek pedig 2 hónappal (!) a premier előtt már elérhetőek voltak (magyarul persze csak nyers fordításban, általam). Akkoriban már tényleg bármit meg lehetett tudni, ha az ember nem volt szégyenlős:

 

 

Ez kevésbé jött be :lol: :lol2: 

Szerk.: a könyvben benne van :D:D:D 

 

2006. 03. 31. - 16:30, Donát írta:

Palpatine: Kérj bármit, Anakin, megkapod!

Anakin: Most viccel?

Palpatine: Semmit sem mondtam még ennyire komolyan. Válassz valamit! Akármit!

Anakin: Rendben… azok az új fajta suhanók egész jók…

Palpatine: Megkapod. De nem akarsz helyette inkább egy csatahajót?

Anakin: És nagyon tetszik a szenátori apartman rész is… az egész épület.

Palpatine: Megkapod!

Anakin: De hát ezt nem teheted meg!

Palpatine: Dehogynem!

Anakin: Corellia… Corelliát akarom!

Palpatine: A bolygót, vagy az egész rendszert? Hadd lássam, hogyan fedezed fel az igazat saját magadról! Értesz most már? Meg tudok adni neked akármit, amit csak akarsz!

Anakin: És ha azt kérném, hogy fejeződjön be a háború?

Palpatine: A holnapra be fog!

Anakin: Hogyan?

Palpatine: Most arról beszélgetünk, hogy mit szeretnél! Majd később megbeszéljük, hogyan!

Anakin: És mit kellene tennem mindezért?

Palpatine: Változtasd meg az életed! Tégy úgy, ahogyan te magad jónak látod! Tedd meg, amitől a Jedik legjobban félnek! Tedd, amit helyesnek vélsz! Fedezd fel magad! Élvezd az életet! Anakin, készen állsz, hogy megtudd az igazságot saját magadról! Ne állj ellent! Tudom, hogy mit szeretnél legjobban! Hagyd ott a Rendet, és élj a szerelmednek!

Anakin: Nem hagyhatom el a Jedi-Rendet!

Palpatine: Dehogynem!

 

 

Ez pedig a teljes átállás @SimonZ kommentárjával, 2005 áprilisból: 

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Donát írta:

Ezek a hírek pedig 2 hónappal (!) a premier előtt már elérhetőek voltak

Ez mondjuk annyira még nem is meglepő, hiszen az USA-ban akkor jelent meg a könyv, április 2-án, és mivel ott 1-2 héttel a megjelenés előtt már elkezdik kiszállítani a boltokba, plusz a kritikusok is megkapják (a nyomdák meg még annál is előbb), nem csoda, hogy márciusban már ilyen pontos leírások voltak a könyvből. Mert a SimonZ-s leírást leszámítva érezhetően mindegyik a könyvből van (persze ezt akkor még ki tudta :) ).

Az viszont brutális, hogy a forgatókönyv is kikerült. :o 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A milleniumfalcon.com alapítója is a regényből írt be mindig részeket. Nagyon tetszett neki, viszont a filmben nagyot csalódott, mert sok helyen másabb volt, mint a könyv, és ugye ki is maradtak részek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A milleniumfalcon.com alapítója is a regényből írt be mindig részeket. Nagyon tetszett neki, viszont a filmben nagyot csalódott, mert sok helyen másabb volt, mint a könyv, és ugye ki is maradtak részek.

2006-ban ezt a koréliás beszélgetést nagyon gáznak tartottad. Most hogy érzel ezzel kapcsolatban? Szerintem is gáz. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Az új Vader képregényben a sötét lovag visszatér abba a Mustafari gyárba, ahol anno sok évvel ezelőtt megölte a szeparatista vezetőket. Nos, sokan nem jártak arra azóta, hisz Nute Gunray jócskán bomló hullája még mindig ugyanott van.

 

wisWae3tzSLwTOwYMsgwEvNXj-5ATDR_hOImnee1

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Ez kemény! Horrorba illő látvány.

Most, hogy magyarul is megjelent a képregény, még ütősebb a sztori. Főleg, hogy Vadert ugyanarra a láva partra dobja ki Sidious, ahonnan anno megmentette. 

 

 

pGncffFm_Mlju9dbOMxhzXhzS3vupAh0szVGBD6h

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.