Ugrás a kommentre

A háttérben lévő történetek, érdekességek


Obi1

Ajánlott hozzászólás

59 perccel korábban, caseyjones írta:

Mace-nek pedig a két kézfejét sikerült csak levágni

Már itt van egy aprócska probléma. Nem vágták le mindkét kézfejét, csak a jobbat. És abba még valóban nem halt bele.

 

1 órával korábban, caseyjones írta:

Persze Palpatine előtte széjjelrázta őt, ez megint csak egy bizonyíték lehet, viszont Luke is hasonlóan járt az ep6-ben. Habár arra, hogy milyen mértékű rázást kaptak ők ketten az ep3-ben (Windu), ill. az ep6-ben (Luke), már nem emlékszem, ahhoz túl régen láttam a filmeket. 

A különbség látványos. Luke csak agonizál, Windu csontja, akárcsak Vaderé, izzanak. Ami azt jelenti, hogy nagyjából azzal párhuzamosan elforrt a csontvelője, megolvadtak a csontjai és megfőttek a szervei. És abba bizony bárki belehal. Belehalt Vader is. Luke-ot csak szadizta Sidious. Windu megkapta a full power of the Dark Side-ot.

Windu-2-300x175.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Már itt van egy aprócska probléma. Nem vágták le mindkét kézfejét, csak a jobbat. És abba még valóban nem halt bele.

 

A különbség látványos. Luke csak agonizál, Windu csontja, akárcsak Vaderé, izzanak. Ami azt jelenti, hogy nagyjából azzal párhuzamosan elforrt a csontvelője, megolvadtak a csontjai és megfőttek a szervei. És abba bizony bárki belehal. Belehalt Vader is. Luke-ot csak szadizta Sidious. Windu megkapta a full power of the Dark Side-ot.

Windu-2-300x175.jpg

Igen, az az érdekes, hogy Luke csontjai egyszer sem villóznak. 

 

Igaz, hogy az utolsó néhány másodpercnyi Luke villámozást már Vaderre közelítve "látjuk", ergo nem látható pontosan, hogy Luke kapott-e csontot átvilágító villámokat, vagy sem, de valószínűleg nem. Ami biztos, hogy amint Vader felkapja Palpatine-t, egyből jönnek a csontot átvilágító villámok, szóval Palpatine félelmében alighanem mindent beleadott a villámokba, de így se tudta már megállítani Vadert. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Már itt van egy aprócska probléma. Nem vágták le mindkét kézfejét, csak a jobbat. És abba még valóban nem halt bele.

 

A különbség látványos. Luke csak agonizál, Windu csontja, akárcsak Vaderé, izzanak. Ami azt jelenti, hogy nagyjából azzal párhuzamosan elforrt a csontvelője, megolvadtak a csontjai és megfőttek a szervei. És abba bizony bárki belehal. Belehalt Vader is. Luke-ot csak szadizta Sidious. Windu megkapta a full power of the Dark Side-ot.

Windu-2-300x175.jpg

Értem, így már mindjárt más. Én csak arra emlékszem, hogy Windu fetreng a sarokban, Palpi pedig szórja rá a villámokat. A pontos részletek nem maradtak meg az emlékezetemben. De ezzel a magyarázattal sikerült örökre meggyőzni, hogy Windu halott. :)

 

Már nagyon régen láttam az SW1-6-ot, tényleg újráznom kéne lassan. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Belehalt Vader is.

Mondjuk Vader szerintem abba halt bele, hogy a létfenntartó rendszerei tönkre mentek a villámok hatására. A lélegeztetőjén hallatszik is, hogy nem úgy működik, ahogy kellene. Meg ő eleve már cirka 25 éve haldoklik, így szerintem példának állítani nem perdöntő.

 

Személy szerint ha választanom kellene, hogy ki a halottabb Maul az epI után vagy Windu az ep III után, akkor mindenképp Maulra esne a szavazatom. Azt tudjuk, hogy az ilyen villámok nem azonnal halálosak, és az sem biztos, hogy egy jedi számára olyan súlyos sérüléseket okoznak, amiből nem lehetne felépülni (és most Vader haldoklását ne vegyük ide, mert neki a villámok már tényleg csak az utolsó cseppek voltak a pohárban), és ha máshonnan nem is, akkor a TCW-ban számtalan példa volt arra, hogy egy jedinek egy ilyen esés piskóta kategória. 

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Nabopolasszar írta:

Mondjuk Vader szerintem abba halt bele, hogy a létfenntartó rendszerei tönkre mentek a villámok hatására. A lélegeztetőjén hallatszik is, hogy nem úgy működik, ahogy kellene. Meg ő eleve már cirka 25 éve haldoklik, így szerintem példának állítani nem perdöntő.

És mi tette tönkre a lélegeztető berendezését? Na mi? :P De nehogy azt mond nekem, hogy akinek úgy izzik a csontja, hogy a tömör sisakon átvilágít a koponyája, az egészséges. Vader halálának elsődleges oka a villámok ereje volt. Szimplán csak a lélegeztető gép kinyiffanása nem ölte volna meg, hiszen mire a Mustafaron, közvetlen az égési sérülése után is elvolt egy jó darabig mindenféle gép nélkül, a nyitott kamrájában is elvolt lekapcsolt gép nélkül, a Malachorról is haza tudott jutni rossz lélegeztetővel, sőt a Bespinen a párbaj során ő maga állította le a ketyerét, hogy tőrbe csalja Luke-ot. Eléggé biztos vagyok ennyi ékes példa után, hogy Vader halálát nem az okozta, hogy bekrepált a lélegeztető - bár nyilván az sem segített, de ilyen energiák után az amúgy is gyenge tüdeje valószínűleg jól átsült, szóval már a gép sem biztos, hogy megmentette volna -, mert akkor már a Mustafaron megmekken. 25 éve meg pláne nem haldoklik. A rokkantság nem haldoklás...

 

2 órával ezelőtt, Nabopolasszar írta:

ha máshonnan nem is, akkor a TCW-ban számtalan példa volt arra, hogy egy jedinek egy ilyen esés piskóta kategória. 

De nem súlyosan sérülten. ;) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Vader szervei már alapból padlón voltak. Most kaptak még egy pofont Sheev villámai után, de én meg vagyok győződve, hogy a létfenntartó rendszerei meg tudták volna menteni, ha nem mennek azok is gajra közben. Viszont a 2 együtt már túl sok volt egy olyan "betegnek", mint Vader.

Ezzel ellentétben Windunak nem voltak hasonló egészségügyi problémái. Az biztos, hogy az, hogy a csontjai világítottak még nem jelent azonnali halált, de még az sem biztos, hogy végzetes, pláne nem egy jedinek, akinek speciális gyógyuló képességeik vannak

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

De nem súlyosan sérülten. ;)

Épp ez az, hogy nem tudjuk mennyire súlyosan sérült Windu. A kezét elvesztette, és kapott egy nem túl egészséges mennyiségű villámot a képébe, de Vader példájából kiindulva abban sem lehetünk biztosak, hogy eszméletét veszítette, onnantól meg már egy egyszerű erőlökés a jó időben, és már le is tompíthatta annyira a zuhanást, hogy túlélhető legyen

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Nabopolasszar írta:

Vader példájából kiindulva abban sem lehetünk biztosak, hogy eszméletét veszítette

Vader, amikor még Anakinnak hívták, egy Dookutól származó jóval kisebb erejű villámcsapástól is eszméletét vesztette. Akárcsak Yoda. Jó, tudom, őket falhoz is vágta a villám, de Windu meg úgy szolvan padlóhoz lett vágva. A századikról, vagy hanyadikról. Mert ugye Sidious adott neki (Erő)lökést a kirepüléshez. Windu a példákból kiindulva halott. Biztosan, ennél már csak Palpatine, Han és Tarkin halála biztosabb. Feltámasztani baromság lenne.

10 órával ezelőtt, Nabopolasszar írta:

Nem lenne sokkal elrugaszkodottabb, mint Maul története

És pontosan innét indult az egész: Maul egyértelmű halálának megmásítása is baromság volt, naná, hogy Windu teljesen egyértelmű halálának megmásítása is az lenne. Eleve hülyeség feltámasztani valakit, mert olcsó húzás és tönkreteszik vele a már kialakult helyzetet. Csak úgy elfogadható, ha eleve a sztori része, hogy "feltámad", gondolok itt a szellemekre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Yoda és Anakin esetében nincs kizárva, hogy a falhozcsapódás miatt vesztették eszméletüket, hisz mindketten tarkóval estek neki a falnak, ami úgy tűnik, hogy a SW világában sem túl egészséges. Plusz amikor neki estek a falnak még nyaldosta őket villám, szóval védekezni sem tudtak az esés ellen. (Sőt Kenobi is az eséstől lett eszméletlen az epIII-ban Dooku erőlökése után, szóval itt inkább a " fejjel valaminek csapódás" lehet a ludas.) 

 

Windu viszont nem esett neki semminek amíg a villámok nyaldosták. Simán összeszedhette magát annyira, mire leért a századikról vagy hányadikról, hogy tompítsa a zuhanását

 

17 perccel korábban, Dzséjt írta:

Feltámasztani baromság lenne.

Isten ments, hogy feltámasszák őt is, de ha választanom kellene, hogy ki a halottabb: Maul vagy Windu, akkor a voksom egyértelműen Maulra menne. Ebből kiindulva, ha Maul visszatérését elfogadta a nagyközönség, akkor Windu visszatérését is el kellene fogadni.

 

Én speciel a mai napig nem örülök Maulnak. A legtöbb dolog amit tett, megtehették volna Savage-zsal is kevésbé izzadtságszagúan, csakhát az ő karakterfejlődése megállt a banya mágia után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

Windu viszont nem esett neki semminek amíg a villámok nyaldosták. Simán összeszedhette magát annyira, mire leért a századikról vagy hányadikról, hogy tompítsa a zuhanását

Windut is nyaldosták még az ívek, amikor kirepült. Nagyon szépen látszódik, hogy amikor eltűnik szem elől, az utolsó pillanatban is még fénylik körülötte az ív - és az is nagyszerűen látszódik, hogy akkor már fejjel lefelé repül. Ráadásul jóval nagyobb energiát kapott, mint Yoda vagy Anakin, mert azok egyikének sem izzott a csontváza. Szóval akárhogy magyarázod, ez nem jön össze. Windu csontja izzott, ami már halálos, de ha ez nem elég, az áram még javában rázta, amikor ő fejjel lefelé eltűnt a szemünk elől. Ha ennyitől neked valaki nem hal meg, akkor az a te gondod, de szerintem a feltételezés, hogy Windunak sansznyi esélye is volt túlélni Darth Sidious gyilkos támadását (mert azért nyilván a Sith Sötét Nagyura, ha meg akar ölni egy Windu formátumú Jedi mestert, akkor azt is tudja, hogy mit kell ezért tennie, milyen energiákat kell rászabadítania ahhoz, hogy még véletlen se élje túl ;) ), alapvetően jó nagy marhaság a film alapján. Mert ugyanolyan halott, mint Maul volt, ugyanúgy egyértelművé tette Lucas. Fölösleges itt válogatni.

 

26 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

A legtöbb dolog amit tett, megtehették volna Savage-zsal is kevésbé izzadtságszagúan

Savage-dzsal a Kenobi-Maul szembenállás totálisan izzadtságszagú lett volna. Márpedig Maul sztorijának nagy része erről szól: bosszút akar állni Kenobin. Savage-nak ehhez semmi köze.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is úgy gondoltam korábban, hogy A Jedi visszatérben Sidious nem használta a sötét oldal teljes erejét, amikor Luke-ot támadta. Windu ellen viszont igen. Hisz jogosan gondolhatta azt, hogy Mace Windu nagy fenyegetést jelent rá és emiatt a teljes hatalmát be kell vetnie ellene. Luke-ot pedig sosem tekintette komoly ellenfélnek, inkább csak kisebb veszélyforrásnak. Sidious amúgy is nagyon elbizakodott lett az Endor idejére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Én is úgy gondoltam korábban, hogy A Jedi visszatérben Sidious nem használta a sötét oldal teljes erejét, amikor Luke-ot támadta. Windu ellen viszont igen. Hisz jogosan gondolhatta azt, hogy Mace Windu nagy fenyegetést jelent rá és emiatt a teljes hatalmát be kell vetnie ellene. Luke-ot pedig sosem tekintette komoly ellenfélnek, inkább csak kisebb veszélyforrásnak. Sidious amúgy is nagyon elbizakodott lett az Endor idejére.

Meg hát végre lenyomhatta az ősi ellenségét, akivel évekig kellett jópofiznia. Szerintem ott olyan erők szakadtak ki Palpatine-ből, már csak az érzelmei miatt is, amit az EpVI-ban már nem tudott megidézni, mondjuk nem is nagyon volt szerintem célja. Egyszerűen csak ropogósra akarta sütni Luke-ot, de jó lassan, hogy ne csak a külseje, de a belseje is ropogjon, mint egy omlós oldalasnak. :death: :evil:   

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Feltámasztani baromság lenne.

Így, hogy már Mault feltámasztották, szerintem is az lenne. De ha megváltoztathatnám a múltat, én a készítők helyében inkább Windut hoztam volna vissza a halálból, semmint Mault. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De miért? Mit adhatna Windu hozzá ehhez a sztorihoz még? Maul nem zavart szinte semmi vizet, csupán az ep1-ben az egyetlen érdeme, hogy megölte Qui-Gon Jinnt, amivel mondjuk sokat nem ért el, mivel a Jedi mesterből így lett halhatatlan. Szerepe tulajdonképpen annyi a filmben, hogy legyen kivel a Jediknek kardoznia. Ennek hála a feltámasztása sem okoz olyan "károkat", vagyis nem változik például az ep1 végének érzelmi töltetet. Nem lett kevesebb attól a jelenet, hogy Maul még élt két évtizedet ezután, mert jelentéktelen figura volt, nem csak a Sagában, de magában az ep1-ben is.

Windu ezzel szemben fontos karakter, a Jedi Rend pusztulásának és Anakin átállásának egyik fő mozgatórugója. Amikor Anakin lesújt rá, ezzel megadva magát a Sötét Oldalnak, az a Saga egyik legfontosabb érzelmi csúcspontja, annál már csak az fontosabb, amikor Sidious ellen fordul. Ha most ezt megváltoztatnád egy "időutazással", kiherélnéd a jelenet érzelmi csúcspontját azáltal, hogy Anakin bűnét kisebbíted. Hiszen akkor nem a Jedi Rend vezetőjének halálához, csak lefegyverzéséhez járult hozzá. Ráadásul még Sidious dicsőséges "power!" felkiáltása is csorbulna, hiszen nem öli meg ellenfelét, csak kilöki az ablakon.

Windu feltámasztásával kisebbítenéd Anakin bűnét és elvennéd Sidious diadalát. Szerintem baromi rossz csere lenne, pláne annak tükrében, hogy egy rendkívül unszimpatikus szereplőt kapnánk vissza, aki nem is tudna már mivel hozzájárulni az ep3 utáni eseményekhez. Most komolyan, mit lehetne még elmesélni Mace Winduról? Mi olyan történet van, ami indokolná, hogy a Jedi Rend vezetője éljen még kicsit. Szerintem semmi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont ez a lényege. Windu karakterében nincs semmi ami folytatásért kiáltana. Még annyit se lehetne kihozni belőle mint Maulból. Persze elméletileg van esély rá, hogy túlélte a dolgot, de valljuk meg, ez csak egy piciny lehetőség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

De miért? Mit adhatna Windu hozzá ehhez a sztorihoz még? Maul nem zavart szinte semmi vizet, csupán az ep1-ben az egyetlen érdeme, hogy megölte Qui-Gon Jinnt, amivel mondjuk sokat nem ért el, mivel a Jedi mesterből így lett halhatatlan. Szerepe tulajdonképpen annyi a filmben, hogy legyen kivel a Jediknek kardoznia. Ennek hála a feltámasztása sem okoz olyan "károkat", vagyis nem változik például az ep1 végének érzelmi töltetet. Nem lett kevesebb attól a jelenet, hogy Maul még élt két évtizedet ezután, mert jelentéktelen figura volt, nem csak a Sagában, de magában az ep1-ben is.

Windu ezzel szemben fontos karakter, a Jedi Rend pusztulásának és Anakin átállásának egyik fő mozgatórugója. Amikor Anakin lesújt rá, ezzel megadva magát a Sötét Oldalnak, az a Saga egyik legfontosabb érzelmi csúcspontja, annál már csak az fontosabb, amikor Sidious ellen fordul. Ha most ezt megváltoztatnád egy "időutazással", kiherélnéd a jelenet érzelmi csúcspontját azáltal, hogy Anakin bűnét kisebbíted. Hiszen akkor nem a Jedi Rend vezetőjének halálához, csak lefegyverzéséhez járult hozzá. Ráadásul még Sidious dicsőséges "power!" felkiáltása is csorbulna, hiszen nem öli meg ellenfelét, csak kilöki az ablakon.

Windu feltámasztásával kisebbítenéd Anakin bűnét és elvennéd Sidious diadalát. Szerintem baromi rossz csere lenne, pláne annak tükrében, hogy egy rendkívül unszimpatikus szereplőt kapnánk vissza, aki nem is tudna már mivel hozzájárulni az ep3 utáni eseményekhez. Most komolyan, mit lehetne még elmesélni Mace Winduról? Mi olyan történet van, ami indokolná, hogy a Jedi Rend vezetője éljen még kicsit. Szerintem semmi.

Hm, ebből a szempontból nem is vizsgáltam az ügyet. Én mindössze a haláluk körülményeire koncentráltam, és ebből a szempontból számomra Maul halála nyilvánvalóbb volt, mint ahogy fentebb már kifejtettem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 héttel később...

Most, hogy frissen megtekintettem jó pár év után ismét a filmet, észrevettem pár különös dolgot. 

 

1. Mikor Anakin a Mustafaron meggyullad, s kis híján szétmarcangolják a lángok, csodálkozom, hogy nem hal meg. Azért elég keményen lángokban áll az egész teste. 

 

2. Mikor Organa szenátor leszáll a Coruscant-on, a 66-os parancs már érvényben van ugye. A klónok nem lőtték le őt, hanem próbálták távol tartani, elküldeni. Ezt nem igazán értettem. Oké, hogy Organa nem Jedi, de a klónkatonák nem gondoltak arra, hogy ha élve hagyják, értesítheti a még megmaradt Jediket, hogy valami gebasz van, és azok ennek hallatán összefoghatnak ellenük? Azután főleg nem értem, mi értelme volt Organát hagyni a csudába, hogy a szeme láttára gyilkolták meg azt fiatal Jedit, aki szembeszállt velük. És az egyik katona még hangsúlyozza is, hogy hagyják, hadd menjen. 

Egyedül arra tudok gondolni, hogy addigra a Jedik jelentős része már ki lett irtva, és Bail hiába értesíti a még megmaradtakat, az a maroknyi lovag nem lenne képes szembeszállni a tengernyi képzett, felfegyverkezett klónnal. 

 

3. Amikor Anakin hezitál, hogy Windunak vagy Palpatine-nak segítsen annál a bizonyos jelenetnél, elgondolkodtam, hogy vajon csak azért támadt rá a színesbőrű Jedire, mert Palpi biztatására teljesen elragadta a sötét oldal, vagy az is közrejátszhatott döntésében, hogy nem különösöbben volt a szíve csücske Windu? Elvégre nem voltak valami jó viszonyban, ráadásul ő volt az, aki mindenáron meg akarta akadályozni, hogy Skywalkerből mester legyen. Mert ha például ők ketten baráti viszonyban lettek volna, vajon Ani akkor is Windura támadt volna Palpi helyett? 

 

Persze ezekre az észrevételekre egyértelműen az a válasz, hogy azért nem történt másképp, mert akkor felrúgná az egész OT-t (amely ugye előbb készült el), de csak van valami "tudományos" magyarázat rájuk. :) 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, caseyjones írta:

A klónok nem lőtték le őt, hanem próbálták távol tartani, elküldeni. Ezt nem igazán értettem.

Egy dolog ráhúzni a Jedi Rendre, hogy hazaárulók, és ilyen jogalapon kivégezni őket. Egy teljesen más dolog lelőni a szenátus egyik tagját, csak mert érdeklődik a "szomszédban" folyó kavalkád miatt.

 

A klónoknak semmi oka nem volt mégcsak letartóztatni se Bailt, hisz pár barátnak sem mondható ismerőst leszámítva semmi köze a Jedi Rendhez. Azt, hogy majd később ő dédelgeti majd a megmaradt jediket, maximum Palpatine is csak sejthette, de a hatalma még nem volt annyira bebiztosítva, hogy csak úgy elkezdhesse eltakarítani a Szenátus azon tagjait, akivel rosszban volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Mikor Anakin a Mustafaron meggyullad, s kis híján szétmarcangolják a lángok, csodálkozom, hogy nem hal meg. Azért elég keményen lángokban áll az egész teste.

Úgy tudom, hogy az Erőt használta az életben maradásra, egy "mezei" lény simán belehalt volna a történtekbe.

17 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Oké, hogy Organa nem Jedi, de a klónkatonák nem gondoltak arra, hogy ha élve hagyják, értesítheti a még megmaradt Jediket, hogy valami gebasz van, és azok ennek hallatán összefoghatnak ellenük?

Nyilván gondoltak rá, de ettől még nem ölhették meg. A klónok azt tették, amire parancsot kaptak, ez pedig a jedik kiirtása volt. Eleve nem dönthettek úgy, hogy kinyírnak egy szenátort, pláne egy feltételezés miatt.

17 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Azután főleg nem értem, mi értelme volt Organát hagyni a csudába, hogy a szeme láttára gyilkolták meg azt fiatal Jedit, aki szembeszállt velük.

Nem tudom ez miben befolyásol bármit is az ügy kapcsán. Nem volt titok, hogy a jedikre vadásznak és megölik őket. Vagyis az időbeliség miatt inkább úgy fogalmaznék, hogy ezt nem is akarta Sidious eltitkolni, így Bail semmi olyat nem látott, amit ne láthatott volna.

Amúgy az se volt annyira nyilvánvaló, hogy Bail figyelmezteti a megmaradt jediket, kvázi melléjük áll. Azért meg nem végezhetnek ki egy szenátort, mert lehet összejátszott volna a jedikkel.

17 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Amikor Anakin hezitál, hogy Windunak vagy Palpatine-nak segítsen annál a bizonyos jelenetnél, elgondolkodtam, hogy vajon csak azért támadt rá a színesbőrű Jedire, mert Palpi biztatására teljesen elragadta a sötét oldal, vagy az is közrejátszhatott döntésében, hogy nem különösöbben volt a szíve csücske Windu?

Nem csak azért, mert elragadta a sötét oldal, sőt szerintem mesze nem ez volt a fő ok. Anakinnak rengeteg motivációja volt, ami miatt így döntött, erről nagyon sokat beszéltünk a fórumon itt-ott. A legutóbbi értekezés pont nem is olyan rég volt, így nem mennék bele újra a részletekbe. A lényeg, hogy Anakinnak sok oka volt a tettére, de az is közrejátszhatott, hogy finoman szólva nem kedvelte Windut.

Nyilván ez egy abszolút sokadlagos szempont, de könnyített a helyzetén. Ha egy Yoda vagy Obi-Wan van ott egy ugyanilyen helyzetben, akkor nehezebb lett volna megtennie ugyanezt Anakinnak. Lehet nem is ezt teszi, hanem másképp akadályozza meg az öreg levágását. Meg persze az egész más lett volna, mert Windu elég agresszívan és bután adta elő a figurát, tökéletesen Palpi színészkedése alá játszott. Sokkal ügyesebben és okosabban lehetett volna kezelni ezt a helyzetet és akkor Anakin se feltétlenül kerül ennyire szélsőséges döntési helyzetbe, vagy legalábbis nem így.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...
  • 4 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.