Ugrás a kommentre

3x01 - Clone Cadets


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ja csak Dzséjt meg Kiskósa véleményére reagálva. Úgy tűnik nekik nem tiszta a sorrend :)
Én nem is azokra a részekre céloztam, hanem az effélékre mint a Clone Cadets. Itt meg van mondva melyik epizód előtt játszódik. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos!

 

Én is megnéztem az idénynyitót, és nagyon tetszett! Szeretném, ha minél nagyobb hangsúlyt kapnának ebben az évadban a háttéresemények, mint pl. a most látott klón-kiképzés, vagy a galaxis lakóinak az élete a háborúban, vagy ismeretlen csapatok harca ismeretlen Jedi tábornokok ellen, a szeparatisták háttérmegmozdulásai, stb.

 

Bevallom őszintén, nekem csak a második részben esett le, hogy ez a csapat = Rookies csapatával. Régen láttam, na. Azt viszont nem értem, hogy... na ezt inkább a másik topikban teszem fel, mert odavaló.

 

Ami a klónozást illeti, amikor Obi-want az utapaus támadás terv kidolgozása közben körbeállják a klónok az EpIII-ban, nekem gyanús, hogy nemcsak Jango Fett klónjai vannak ott, bár erről anno már beszélgettünk Dzséjttel, és nem tudtuk egymást meggyőzni (pedig képet is linkeltem :) :)). A taktikai érzékükről szerintem mindent elmond, hogy Jango klónjai, ergo biztos, hogy már a DNS-ükből fakadóan is van valami alap képességük a jó taktikai érzékhez, ehhez jöhetett hozzá néhány segédprogram a kaminoi 10 évben, szóval nem véletlen, hogy képesek kiemelkedni, mint pl. Rex vagy Cody. Arról nem is beszélve, hogy azt hiszem, Lama Su az EpII-ben kifejti, hogy a klónok taktikai képessége magasan a droidok fölött áll, ergo, noha elsődlegesen parancs végrehajtás végett klónozták őket, kreatívak, és képesek saját meglátásaik révén is jó stratégiát kidolgozni.

 

Nagyon, nagyon tetszett a rész, most, hogy így újra végiggondolom, egyre jobban. A záró képsor (gondolok itt a 99-esnek átnyújtott éremre) pedig telitalálat!

 

 

Dzséjt, lefárasztasz :) Ezzel az egostílussal nem tudok mit kezdeni :) Igazad van. Mielőtt még számonkérné tőlem valaki. :)

 

Lol. Vajon ki? :D :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, hogy visszatértél Donát. :) Bennem még az ötlött fel a kadétokkal kapcsolatban, hogy vajon a tíz év alatt milyen kiképzést kaphattak? Nem tettek fel kérdéseket, hogy miért is léteznek? Hisz akkor még javában béke volt, sehol a háború, létezésük kicsit értelmetlennek tűnhetett. Egyáltalán mit tudtak a külvilágról akkoriban? Eléggé elszigetelten élhettek.

 

Az epizód egyik legnagyobb poénja, amikor asszem Echo a csajozós sztoriját mesélte, mire Droidbait megjegyezte, hogy nem is látott még hús-vér nőt. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az epizód egyik legnagyobb poénja, amikor asszem Echo a csajozós sztoriját mesélte, mire Droidbait megjegyezte, hogy nem is hús-vér nőt. :)

Ráadásul ez, ha jól rémlik, visszatérő poén, mert a Rookiesban is beszólnak valami csajozóst Echonak :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ráadásul ez, ha jól rémlik, visszatérő poén, mert a Rookiesban is beszólnak valami csajozóst Echonak :)
Igen, akkor ironikusan megjegyezték, hogy biztos az a baja, hogy túl sokat volt nőkkel. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felkerült a full epizód guide, hála Dzséjtnek! Ami érdekesség, hogy az EPIV -ben sokkal rémisztőbb volt El-les faja. :D Az ARC páncél pedig még nem Phase II -es, hanem átmenet afelé.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha összehasonlítod akkor nem teljesen. :lol: Ez amolyan 1.5 -ös verzió. :D

Ha összehasonlítom, egyik páncél sem hasonlít teljesen az "igaziakra", révén le vannak egyszerűsítve és még el is vannak itt-ott nagyolva az animáció kedvéért. :evil:

De mint írtam, a Phase II nem egy páncélt, hanem egy szériát takar. Ez mind Phase II páncél:

Clone_Troopers_Phase_II.jpg

Azok, amik a birodalom idejére hajazó sisakokat használnak, már Phase II páncélok (kivétel a ARF katonák páncélja). Felteszem, az ARC katonák páncélja csak egy másik módozata a Phase II-nak (mint Cody és Rex sisakja a Phase I-nak, vagy a lángszórósok teljes páncélzata, stb-stb).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Öhhh... Javíts ki, ha hülyeséget mondok, de ott van a képen. A bal szélen. :lol:

Jól tudod, bár clone marine-nek írják, de speciel havas (hamus?) területen használták.

 

Ejnye Dzséjt. Hát a havasi klónpáncél hol marad? :D

:)

Egyrészt, nem én csináltam a képet, ez az ep3-hoz készült, így ne rajtam kérd számon a hiányzókat :D :D Másrészt, amire szerintem te gondolsz, az Phase I páncél :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a Talz bolygós kép van meg. Ott hófehérek tetőtől talpig. Geonosison viszont mintha hasonlót viseltek volna a lángszórósok.

Igen, csak az sárga színű volt. De mint már ketten is írtuk, azok Phase I-es páncélok :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na megnéztem. Okés volt. Volt ami kifejezetten tetszett benne (a kiképzőterep nagyon jól néz ki, meg eleve mindig öröm mikor egy ismert helyszinen új területeket mutatnak be, igy épp emiatt jó volt a hálókörletet is látni), ugyanakkor úgy érzem a klónoknak túlságosan határozott személyiségük van... az hogy Kaminoról kikerülve elkezdenek szinesedni az oké, de hogy már azok is akik még csak kontrollált környezetben voltak életük pár éve alatt, ráadásul az ep.2 alapján olyan módositott génekkel, amik miatt a parancs számukra szent... ehhez képest beszolnak az őrmesternek, Heavy egyenesen el készül szökni (hova is egyébként?) az nekem határozottan fura volt.

 

Az epizód fénypontjai a különféle "fellegvári ütközetek" voltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ugyanakkor úgy érzem a klónoknak túlságosan határozott személyiségük van... az hogy Kaminoról kikerülve elkezdenek szinesedni az oké, de hogy már azok is akik még csak kontrollált környezetben voltak életük pár éve alatt, ráadásul az ep.2 alapján olyan módositott génekkel, amik miatt a parancs számukra szent... ehhez képest beszolnak az őrmesternek, Heavy egyenesen el készül szökni (hova is egyébként?) az nekem határozottan fura volt.
A klónokra régen én is úgy gondoltam, mint üres tekintetű agyhalottakra, akik a génmódosítás miatt bármit megtesznek. Ezt azért rendesen árnyalja a sorozat. Ebben az epizódban épp arra láthatunk példát, hogy vannak lépcsőfokok a fejlődésükben ami szerintem remek dolog. Hevy pedig nem egy parancsnoknak szólt be, hanem egy kiképzőnek, aki ráadásul egy f*szfej. :bumm: Nem parancsot kérdőjelezett meg, hanem a nem túl épületes véleményét osztotta meg Bric -el. :) Egyébként én még nem láttam példát arra, hogy bármilyen parancsot megtagadtak volna. Zokszó nélkül megcsinálnak mindent, még akkor is ha abba belehalnak. Érdemes megnézni a Supply Linest. Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
  • 5 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.