Ugrás a kommentre

3x01 - Clone Cadets


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

99 létére van egy ötletem. Lehet, hogy testi deformálódása a gyorsított öregedés egy korai mellékhatása. Vagyis, még normális volt, mikor megszületett, de az évek alatt elkezdett a teste torzulni a gyors növekedésnek. És ezután azért hagyták őt életben, hogy eleven valójában megfigyelhessék, tanulmányozhassák a torzulást. Ez magyarázat lenne arra is, miért csak egy van belőle.
Ez tetszik. Én biztos vagyok benne, hogy egy nagyon korai klón lehet. Főleg ha a 99 a keltetési számát jelenti.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy unalmas őket bemutatni, de engem érdekelne ama "programozók" múltja ;)
Annyi minden háttér részletet lehetne még bemutatni, hogy valószínűleg a TCW végén is maradnak majd bennünk kérdések. Szerintem egy ilyen mellékszál nem vinné előrébb a sztorit, de ez az én véleméynem. Annak is örüljünk, hogy nagy általánosságban több információt kapunk a klónokról.

 

Csak annyiban kacsintanék ki a következő részre, hogy Echo és Fives is ARC trooper lett, és nem hinném, hogy sokat tanultak a taktikáról. :) Csupán hősiesen harcoltak a csatában.
Éppen ezért volt hülyeség attól a résztől, hogy a klónozási és kiképzési különbségből egy sima kiérdemelhető rangot, vagy pozíciót csináltak.

 

Ez tetszik. Én biztos vagyok benne, hogy egy nagyon korai klón lehet. Főleg ha a 99 a keltetési számát jelenti.
Az semmi sem jelent, amíg nem ismerjük az azonosítóját teljes hosszában. Fives sem azért kapta a nevét, mert ő volt az ötödik, hanem mert sok ötös volt benne ( Fives CT-27-5555). És mivel a standard klón azonosító négy számból állt, 99 lehetett akár a 9999. is. :P Szerkesztve: - Llew
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most néztem meg részt, és azt kell, hogy mondjam, ez az eddigi legjobb évadkezdés! A karakterek, a helyszínek és a történet is nagyon jó, annak ellenére, hogy nem a csatamezőn játszódik. A rookies klóncsapata most még inkább a szívemhez nőtt, egy kicsit el is szomorodtam, mikor a végén Hevy mondta 99-nek, hogy "látjuk még egymást". Bár van egy olyan érzésem, hogy szegény 99-ből is egy tragikus hőst csinálnak majd, aki igazi klónkatonaként hal meg. N most megyek megnézni a 2. részt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A rookies klóncsapata most még inkább a szívemhez nőtt, egy kicsit el is szomorodtam, mikor a végén Hevy mondta 99-nek, hogy "látjuk még egymást". Bár van egy olyan érzésem, hogy szegény 99-ből is egy tragikus hőst csinálnak majd, aki igazi klónkatonaként hal meg. N most megyek megnézni a 2. részt.
;) vagy inkább: :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát.... az biztos, hogy nálam nem lesz a toppon ez az epizód ;)

Viszont azt nem értem, miért ilyen nagy dolog ARC pilótának lenni, hogy a zöld klónok azok akartak lenni? :)

Az nem ARC pilóta, hanem ARC trooper. Elitharcos, vezető klón. Remélem így már érthető a dolog. :P
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszonylag jó rész volt, de évadindítónak kevés. Az Ambush és a Holcron Heist jobbak voltak indítóknak.

A kadétok jól szerepeltek, több adalékot adott a Rookies című részhez. A kiképzőpály erősen emlékeztetett a Republic Commando elején látottakra.

99 karaktere eleinte nem tetszett, de a végéra azt hiszem megbarátkoztam vele.

10/7

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csakugyan az eddigi legjobb évadkezdésben volt részünk. Már eleve az, ahogyan indult az epizód, ahogy a kamera lassan leereszkedik a magasból a gyakorlatozó klón kadétok háta mögé. Már rögtön ennél a résznél éreztem, hogy ez a harmadik évad más lesz, mint a többi. Elképesztő élmény volt végignézni. A Rookies sosem tartozott a kedvenceim közé, csak egy simán jó epizódnak tartottam, de sosem kiemelkedőnek. Hála a Clone Cadetsnek, sokkal jobban megismertem a Domino szakasz tagjait, és most sokkal közelebb állnak hozzám, mint korábban. Bár szegény Droidbait továbbra is ugyanolyan jelentéktelen maradt, mint a Rookiesban. Mivel itt még minden klón ugyanúgy néz ki, egy kicsit nehéz volt megkülönböztetnem őket, de szerencsére a www.starwars.com-on fent van, hogy melyik klónnak milyen szám volt a vállvédőjén, és ezt memorizálva már sokkal könnyebben ment a felismerésük. Bár ha minden igaz, hamarosan Dzséjt úgy is le fogja fordítani az episode guide-t, de addig is itt egy kis segítség. ;)

 

1.: Hevy

2.: Droidbait

3.: Echo

4.: Cutup

5.: Fives

 

Végre megtudtuk, hogy ki miért kapta meg a nevét, és ez egy nagyon jó pont. :) Bár a feliratból ez véletlenül kimaradt, de Droidbait nevére is magyarázatot kaptunk. Igazából Echo nevének eredete jött be a legjobban. :P Tényleg idegesítő lehet, hogy mindent elismétel. :P Aztán ott voltak még a fejvadászok... Tetszik, hogy a készítők felhasználják az ilyen elhanyagoltabb, klasszikus fajokat. Ugyebár Bric egy siniteen, El-Les pedig egy arcona. Bricből még simán ki tudtam nézni, hogy egy fejvadász, El-Lesből viszont annál kevésbé. Ahhoz képest, hogy fejvadász, túlságosan is törődő, lelkiismeretes. Nem arról van szó, hogy egy fejvadász nem lehet ilyen, csak nem tudnám elképzelni róla, hogy ő hidegvérrel meggyilkolja azt, akit csak kell, hogy megfizessék. Bric jó karakter volt, de nekem sosem fog a kedvenceim közé tartozni. Ellenben 99-essel, aki viszont már most a kedvencem. Kicsit Quasimodóra emlékeztetett. Nagyon okos, és kedves klón, segítőkész, és ő is legszívesebben harcolna, mint akárki más, de a fogyatékossága miatt képtelen rá, mégis helyén van a szíve. Tetszett, ahogy Bric jobbnak állította be 99-et a Domino szakasz tagjainál. Shaak Tiról még annyit, hogy ő is elég jelentéktelen szerepet kapott, akárcsak Adi Gallia a Grievous Intrigue-ben. Lama Su jelenlétének nem éreztem nagy szükségét az epizódban, viszont kellemes színfolt. Ez a gyakorlópálya pedig... Mintha lett volna egy hasonló terem a Jedi Outcastban a második pályán. És ez a kockás dizájn pedig arra emlékeztetett, amikor a játék nem tud betölteni egy hiányzó textúrát. :P Jah, és a zene totál király volt. :)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olvasd át még egyszer amit írtam ;) Pontosan tudom, hogy itt mi volt. A harci kiképzés meg igen sok rétű. Megnéznék egy fejvadászt, hogy a maga kis tapasztalatával hogy irányít egy zászlóaljat például :) Hogy a büdös életbe a saját munkája során ilyet nem művelt, az is biztos. :P

Most így hirtelenül eszembe jutott Cad Bane akciója a Cargo Of Doomban, ahol egy egész flotta parancsnoka volt. :P Tudom, tudom... Ő kivételes eset ebből a szempontból. :P

 

Valószínűleg olyan a klónozási technológiájuk, hogy folyamatosan szükség lenne Jangora, mint donorra. Nyilván nem véletlenül volt a klón projekt beindítása után 10 évvel még mindig Kaminon. Na most mivel halott ez a megoldás már nem kivitelezhető, így kellene egy új minta egyed, mert lehet, hogy a régi mintából is tudnak klónozni, csak az már nem biztos, hogy olyan minőségű példányokat eredményez.

Ez talán egy megfelelő utalás arra, hogy miért vannak az EPIII.-ban különböző arcú klónok. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azok még mind Jango klónjai, csak korban van eltérés.

Szinte biztos, hogy még mind azok. Már csak azért is, mert eleve Temuera Morrison és Bodie Taylor játszották őket, a különböző életkorokban meg különböző mód volt összemixelve digitálisan az arcuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egész jó rész volt annak ellenére, hogy főként a klónokról szólt. Őszintén szólva, ha nem lenne más a ruhájuk és a hajuk színe, akkor a többséget nem tudnám egymástól megkülönböztetni. Azt meg már csak az über-fanoktól várhatják el a készítők, hogy még névről is ismerjem őket és hogy mikor ki hl harcolt. Emlékeim alapján így is van legalább 20-25 "névvel jelölt" közöttük, akikről esetleg csinálhatnátok egy listát, hogy a hozzám hasonló halandók is követni tudják a sorsukat. ;) Ami már inkább fájó egy picit, hogy éppen elültetik a nézőkben, hogy ezek a klónok is érző emberek, akik egyéniségre törekednek, ahhoz képest később csak sima gyalogoskatonák akiket a jók és rosszak egyaránt tizedelnek. Hmmm.... Oké, ilyen a háború természete, csak itt a genetikai azonosság miatt mégsem lehet úgy kötődni hozzájuk, mert bármikor gyárthatnak egy másikat.

 

 

Nekem Shak-ti kidolgozása is tetszik ezzel a három csápszerű nyúlvánnyal. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egész jó rész volt annak ellenére, hogy főként a klónokról szólt. Őszintén szólva, ha nem lenne más a ruhájuk és a hajuk színe, akkor a többséget nem tudnám egymástól megkülönböztetni. Azt meg már csak az über-fanoktól várhatják el a készítők, hogy még névről is ismerjem őket és hogy mikor ki hl harcolt. Emlékeim alapján így is van legalább 20-25 "névvel jelölt" közöttük, akikről esetleg csinálhatnátok egy listát, hogy a hozzám hasonló halandók is követni tudják a sorsukat. :love: Ami már inkább fájó egy picit, hogy éppen elültetik a nézőkben, hogy ezek a klónok is érző emberek, akik egyéniségre törekednek, ahhoz képest később csak sima gyalogoskatonák akiket a jók és rosszak egyaránt tizedelnek. Hmmm.... Oké, ilyen a háború természete, csak itt a genetikai azonosság miatt mégsem lehet úgy kötődni hozzájuk, mert bármikor gyárthatnak egy másikat.

 

 

Nekem Shak-ti kidolgozása is tetszik ezzel a három csápszerű nyúlvánnyal. :rock:

Lentebb olvashatsz egy megkülönböztető listát. Az alapján simán be tudod azonosítani a részben szereplő klónokat. :nana:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most így hirtelenül eszembe jutott Cad Bane akciója a Cargo Of Doomban, ahol egy egész flotta parancsnoka volt. :nana: Tudom, tudom... Ő kivételes eset ebből a szempontból. :love:
Hát igen. Beprogramozott droidokat kicsit más irányítani :rock:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lentebb olvashatsz egy megkülönböztető listát. Az alapján simán be tudod azonosítani a részben szereplő klónokat. :rock:

Én a teljes sorozatról beszéltem. Nem írnátok össze a klónokat, hogy ki hol harcolt? Vagy esetleg egy wikipedia linknek is örülnék. :love:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a teljes sorozatról beszéltem. Nem írnátok össze a klónokat, hogy ki hol harcolt? Vagy esetleg egy wikipedia linknek is örülnék. :love:
Talán egyszer összeírja valaki. Én most nem vállalkoznék rá. :rock:.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de engem valamiért a hideg kiráz, amikor Lama Su beszél. :love:
Én mindig is szerettem a fazont. Igazi üzletember. :rock: Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emlékeim alapján így is van legalább 20-25 "névvel jelölt" közöttük, akikről esetleg csinálhatnátok egy listát, hogy a hozzám hasonló halandók is követni tudják a sorsukat. :rock:

Én már csinálom egy ideje teljes titokban :nana: Az első-két évad meg is van, csak lusta vagyok felrakni :love:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amire már évek óta vártam, végre láthatóvá vált. Hogyan képzik a klónokat, és hogyan élnek Kaminon a harcba indulás elött?

A kiképzőprogram nagyson tetszett, főleg az hogy nem ugyanazok a programok futottak. Jókat szórakoztam a klónok egymással való ugratásain is. Abban egyetértek Oldie-val, jhoyg szerintem a fejvadászok nem igazán alkalmasak katonák kiképzésére, mert a fejvadász munka tipikusan egyedül hajtandó végre. Olyat el tudnék képzelni, hogy önvédelemre és kézi tusára taníthatnák őket. A 99-es klón szimpi volt, de inkább az, hogy nem nézték le egészséges társaik. A végén tök jó volt mikor megkapta a medált.

A szigonykötél elvétele okos húzás volt, hisz harctéren sem vár menetkész busz. Shaak -Ti meg maga volt a bölcs Jedi ötvözve egyfajta kislányos bájjal. Ari volt. Lama Su engem is megdöbbentett, szerintem simán kinyírják a selejtes klónokat, 99-es azért úszhatta meg, mert ő volt az első ahogy Dzséjt írta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.