Ugrás a kommentre

3x07 - Assassin


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Mondtad. :) Én meg azt mondtam, hogy ő a legjobb fejvadász. Nálam Bane -t is felülmúlja. :) Ja és....milyen volt a pucsító Ahsoka az Alderaan -on? Marha jó feneke van. :(

Én Aurráét néztem, amikor mászott a szellőzőben, egy nagyon kicsi pillanatra látni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Továbbá... Nagyon bejött Aurra Singnek ez az új ruhája. Bár a szemén lévő csíkot nem igazán értettem, hogy milyen célt szolgál.
Engem a Blade Runner című film egyik szereplőjére emlékeztet, akinek ugyanígy volt kifújva a szeme körül.

 

Ahsoka Tano részéről is nagyon szimpatikus volt ez az epizód. Meglepően éretten viselkedett, bár kicsit kevés volt az önbizalma. Ahhoz képest a mestere mellett mindig igyekszik magabiztosnak tűnni. Yoda mester tanításait és intelmeit bár már kívülről fújtam a trailerből, mégis ugyanúgy erősek voltak. Nagyon érdekes volt Ahsoka látomásában az a hely, ahol Aurra Sing elkapta a nyakát... Azok a halott fák...
Mondom, Ahsoka a harmadik évadban feljebb lépett. Sokkal éretteb mint ezelőtt.

 

Aztán ott volt a következő fénypontja az epizódnak, az, amikor megérkeztek az Alderaanra. És amikor meghallottam azt a klasszikus témát a filmekből... Ledöbbentem. :D Nagyon kellemes érzéssel töltött el a dallama.
Én egyfolytában a Leia témát hallgatom azóta. Nagyon elkapott a gépszíj. :(

 

Padmé beszéde, amit felmondott zseniálisra sikeredett. A legnagyobb probléma az volt vele, hogy a néző annyira izgul Aurra Sing feltűnése miatt, hogy kevésbé figyel oda rá.
Úgy ahogy írod. Oldalakat lehetne beszélni róla! Naboo-i szenvedések a blokád után, klón katonák helyzete a háborút követően, Jedik eleste....

 

Ziro pedig éppen ugyanolyan mint volt, pökhendi, nagyképű és reménytelenül ostoba. És épp ezért ilyen imádni való. :)
Nem tudom mi lesz a sorsa Zironak, de remélem nem hal meg. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez is hatalmas rész volt Ashoka aranyos volt Padméval együtt. Nagyon jól reagált az álmokban látott eseményekre, nem úgy mint mestere fog. Szerintem azért is választották ezt a témát, hogy megmutassák, hogyan kellett volna Anakinnak megoldania a gondjait. Megint egy újabb dolgot tudtunk meg a háború következményiről, mégpedig a menekültek helyzetét. Tök jó hogy foglalkozik vele a Szenátus. Padmé beszéde a háttérben valami zseniális húzás volt. Rávilágított arra, hogy milyen problémák merültek fel. Pl a klónokkal valamit csinálni kell a háború után(szegény nem tudta hogy lesz majd munkájuk), és ha jól hallottam a civil életbe akarták őket bevezetni.

Aurra Sing igaz shotiérett nő. :( Most jól megszívta. Ashoka jól kardozik látszik a mozgásán. Az sem semmi hogy Anakin mennyire lenézi a templomi időtöltést. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jól reagált az álmokban látott eseményekre, nem úgy mint mestere fog. Szerintem azért is választották ezt a témát, hogy megmutassák, hogyan kellett volna Anakinnak megoldania a gondjait.
Bennem is felmerült ez, valószínűleg ez is motiválhatta az írókat. Bár Ahsoka itt inkább Aurrát érezhette meg, de a lényegen nem változtat.

 

A szenátusban pedig nem hinném, hogy mindenki olyan ügybuzgó mint Padmé. Szerintem a többség korrupt volt.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez is hatalmas rész volt Ashoka aranyos volt Padméval együtt. Nagyon jól reagált az álmokban látott eseményekre, nem úgy mint mestere fog. Szerintem azért is választották ezt a témát, hogy megmutassák, hogyan kellett volna Anakinnak megoldania a gondjait.
Érdekes ez a látomás-téma, ahogy most felvetődött.

 

Ahsoka valódi bajt látott és érzett meg egy külső tényező (Aurra Sing) részéről, és érdekes, hogy nála is halljuk Yodától, hogy a jövő mindig mozgásban van, pedig itt éppen minden úgy történ, ahogy Ahsoka "álmodta", és ezzel tényleg megmentette Padmé életét.

Ezzel szemben Anakin azt érezte meg, ami veszélyt ő maga jelentett, de mivel nem ismerte ezt fel, nem csak hogy nem tudta megvédeni Padmét, hanem saját maga valósította meg a látomást. Ebből le lehet azt a következtetést vonni, hogy Ahsoka jól kezelte a látomásait, míg Anakin nem, de szerintem egy külső veszélyt megérezni és kivédeni sokkal könnyebb, mint azt a fenyegetést, amit saját magunk jelenthet.

 

Egyébként nagyon tetszett az epizód, remek hangulata van. :( Aurra Sing nagyon jó karakter, öröm nézni, ahogy tevékenykedik, és én nem csodálkozom, hogy nem hagyta magát megtéveszteni egy elég gyenge hasonmás trükk által. Ez a rész különösen jól sikerült, az Ep2 Corusccant-i kantin jelenetére emlékeztetett, ahon szintén csak azt láttuk felváltva, hogy Anakin sétál és nézelődik, Sam Wessel pedig emeli a fegyverét és lőni készül – és csak az utolsó pillanatban derül ki, hogy nem is Anakin a célpont, hanem a mestere. Na nekem most egyből ez a jelenet ugrott be. :)

 

Alderaant látni nagy élmény volt, Leia zenei témájával párban meg különösen. :D És ugyanez mondható el a börtönről is, amit határozottan izgalmas helyszínnek érzek. Ziro is jöhetne képbe gyakrabban. :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Másodszorra megnézve és a TFN elemzését elolvasva azt kell mondjam, ez egy kiváló rész lett. Annyi minden van ebben a 22 percben, olyan sok réteg, hogy az ember agya első nézésre fel sem fogja.

 

Eddig az ARC troopers és a Suppli Line volt a csúcs, de mostanra úgy érzem ez a rész lett a kedvencem a 3. évadból. Ashoka karaktere bámulatosan ki lett dolgozva. Padmé tényleg olyan neki, mintha az anyukája lett volna, Aura pedig rettentően fenyegető.

 

Végig azt hiszi az ember, hogy az egész gyilkossági kísérlet mögött a szepik állnak, aztán a kiderül, hogy csak kicsinyes bosszú van a háttérben. Ashoka látomásai pedig egyértelműsítik számunkra, hogy Ő már az erő útjára lépett, akárcsak Luke a Dagobán. Egy igazi Jedinek bizony kapcsolata van az erővel ezt a rész végén Yoda is megerősíti. Tehát Ashoka növekszik, érik és tart valahová.

 

Vizuálisan az epizód tele van finom apró utalásokkal a nagyfilmekre. Alderaan parlamenti épületében többen Leia hercegnő fehér selyem ruháját viselik, Ashoka úgy ugrik Padme ágyára, ahogy Anakin az EPII-ben. A dejarik táblán a játékosok darabosan mozognak, mint az EPIVben. Ashoka és Padme azon az erkélyen beszélget, ahol a kisded Leiát látjuk majd Bailék kezében.

 

Ha még a Tantive IV is megjelent volna az epizódban..hmmmm az lett volna csak az igazán finom. (Feltehetően a Tantive IV modellje így a Suppli Line epizód is jóval később készült, mint ez a rész.) Aztán itt van Alderaan ami inkább fest úgy, mint az EPIV koncepteken, csupa fehér elefántcsont torony. Az ember valóban elhiszi, hogy egy ilyen idilli világ csak a béke és szépség szigete lehet.

 

Azt is megértjük végre, hogy Padme miért szálka Palpatine szemében. Padme egy olyan szenátor, aki nem korrupt és ráadásul még áldásos békemissziót is folytat, járva a galaxist, összefogva annak békésebb népeit. Egy ilyen ember pedig igazán veszélyes Palpatine sötét terveire nézve. Ha jobban belegondol az ember, kézenfekvővé válik, hogy még néhány ilyen Padme jellemű szenátor és a végén még külön béke köttetik a szeparatista világokkal, akkor pedig agyő Birodalom.

 

Update:

 

Az SW.com episode guide alatt egy érdekes dolog olvasható:

"?At one point in early story development, Ahsoka visited Boba Fett in jail to ask for details about Aurra Sing. "

"A történet kialakításának korai szakaszában Ashoka meglátogatta Boba Fettet a börtönben, hogy Aurra Singről kérdezze."

Ezek szerint Boba bizony börtönbe lett vágva...ami tökéletesen illik egy ilyen jellegű karakterhez. Korábban felvetődött, hogy vajon képesek -e börtönbe tenni, vagy elviszik egy gyermekhez jobban illő helyre. De a történet írói is tisztában vannak vele, hogy a későbbi Boba Fett karakterének kialakításához bizony szükségesek az ilyen motívumok....Boba tehát börtönben, ha úgy tetszik javító-nevelő intézetben volt....ezután lett bűnöző, mert akárhogy is kerekítjük, Boba azért egy bűnöző a klasszikus részekben.

 

És mégvalami. Azt tudjuk, hogyan szabadul ki Ziro...ugye Cade Bane kiváltja őt.....nade akkor és ott Aura is közreműködik a szöktetésben. Ő hogyan szabadult ki?

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsoka valódi bajt látott és érzett meg egy külső tényező (Aurra Sing) részéről, és érdekes, hogy nála is halljuk Yodától, hogy a jövő mindig mozgásban van, pedig itt éppen minden úgy történ, ahogy Ahsoka "álmodta", és ezzel tényleg megmentette Padmé életét.

Ezzel szemben Anakin azt érezte meg, ami veszélyt ő maga jelentett, de mivel nem ismerte ezt fel, nem csak hogy nem tudta megvédeni Padmét, hanem saját maga valósította meg a látomást. Ebből le lehet azt a következtetést vonni, hogy Ahsoka jól kezelte a látomásait, míg Anakin nem, de szerintem egy külső veszélyt megérezni és kivédeni sokkal könnyebb, mint azt a fenyegetést, amit saját magunk jelenthet.

Nekem yoda azon mondata tetszett, amiben a sok lehetséges jövőt említi. Ez csak attól függ, milyen úton indulunk el. Ahsoka önmaga tetteiben látta a megoldást, míg Anakin valami misztikus dolgot hajkurászott. Egyébként az is tök jó, ahogy Yoda megjegyzi Ahsokának miszerint egyre jobb az Erő-használatban.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Másodszorra megnézve és a TFN elemzését elolvasva azt kell mondjam, ez egy kiváló rész lett. Annyi minden van ebben a 22 percben, olyan sok réteg, hogy az ember agya első nézésre fel sem fogja.
Tegnap kb. hatszor néztem meg (ráértem), és bennem is ez az érzés bontakozott ki.

 

Azt is megértjük végre, hogy Padme miért szálka Palpatine szemében. Padme egy olyan szenátor, aki nem korrupt és ráadásul még áldásos békemissziót is folytat, járva a galaxist, összefogva annak békésebb népeit. Egy ilyen ember pedig igazán veszélyes Palpatine sötét terveire nézve. Ha jobban belegondol az ember, kézenfekvővé válik, hogy még néhány ilyen Padme jellemű szenátor és a végén még külön béke köttetik a szeparatista világokkal, akkor pedig agyő Birodalom.
Tök jó volt, ahogy a Naboo-i megszállásról beszélt, és megemlítette Qui-Gon Jinn -t, de említhetném azokat a terveket is amik a klónok háború utáni szerepét taglalta. Valóban, egy ilyen szenátor nagyon káros Palpatine rendszerére nézve. Szegény Padmé nem tudja, hogy szélmalomharcot vív. :( Egyébként nem értem, hogy egy ilyen kaliberű politikust miért nem választották be a 2000 -ek delegációjába? Egyébként most ötlött fel először bennem, hogy Padméból remek főkancellár vált volna.

 

 

 

És mégvalami. Azt tudjuk, hogyan szabadul ki Ziro...ugye Cade Bane kiváltja őt.....nade akkor és ott Aura is közreműködik a szöktetésben. Ő hogyan szabadult ki?
A következő részből megtudjuk. :) Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végig azt hiszi az ember, hogy az egész gyilkossági kísérlet mögött a szepik állnak, aztán a kiderül, hogy csak kicsinyes bosszú van a háttérben.
Szegény Padmé, nem először kerül ilyen helyzetbe. Ugyanilyen alapon akarták megölni az Ep2 elején is...

 

Vizuálisan az epizód tele van finom apró utalásokkal a nagyfilmekre. Alderaan parlamenti épületében többen Leia hercegnő fehér selyem ruháját viselik, Ashoka úgy ugrik Padme ágyára, ahogy Anakin az EPII-ben. A dejarik táblán a játékosok darabosan mozognak, mint az EPIVben. Ashoka és Padme azon az erkélyen beszélget, ahol a kisded Leiát látjuk majd Bailék kezében.
Ezek az apróságok ebben az epizódban valóban nagyon jól sikerültek. :)

 

Azt is megértjük végre, hogy Padme miért szálka Palpatine szemében. Padme egy olyan szenátor, aki nem korrupt és ráadásul még áldásos békemissziót is folytat, járva a galaxist, összefogva annak békésebb népeit. Egy ilyen ember pedig igazán veszélyes Palpatine sötét terveire nézve. Ha jobban belegondol az ember, kézenfekvővé válik, hogy még néhány ilyen Padme jellemű szenátor és a végén még külön béke köttetik a szeparatista világokkal, akkor pedig agyő Birodalom.
Jó konkrétan látni Amidala szenátor politikai tevékenységét részleteiben is, ami megerősíti a képet, amely kialakult róla a filmekben látott, sok esetben közvetett információk alapján. :D

 

Nekem yoda azon mondata tetszett, amiben a sok lehetséges jövőt említi. Ez csak attól függ, milyen úton indulunk el. Ahsoka önmaga tetteiben látta a megoldást, míg Anakin valami misztikus dolgot hajkurászott. Egyébként az is tök jó, ahogy Yoda megjegyzi Ahsokának miszerint egyre jobb az Erő-használatban.
Ahsoka ugyanúgy ment tanácsért Yodához, mint később majd Anakin teszi, de mivel neki tiszta a lelkiismerete és nincs mit titkolnia, így jóval egyszerűbb a megoldást is meglátnia.

 

Egyébként nem értem, hogy egy ilyen kaliberű politikust miért nem választották be a 2000 -ek delegációjába? Egyébként most ötlött fel először bennem, hogy Padméból remek főkancellár vált volna.
Valóban az lett volna, és ha nem szól közbe a háború, talán még saját maga is megcélozza ezt a pozíciót. :P

De én úgy emlékszem, hogy tagja volt a kétezrek delegációjának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek az apróságok ebben az epizódban valóban nagyon jól sikerültek. :)
Volt olyan nő, akinek olyan volt a frizurája mint majd Leiáé lesz. :D

 

De én úgy emlékszem, hogy tagja volt a kétezrek delegációjának.
De eleinte nem akarták bevenni Anakin miatt asszem.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó rész volt. Újra finomult az időrend (marha jó buli sorba rakosgatni a részeket), fejlődik Ahsoka, most már ziher, hogy Ziro a saját szöktetését szervezte meg. Láthattuk az Alderaant (Ody, szerintem jössz egy sörrel :)), végre nem csak kívülről vagy pár másodperc erejéig. Remélem visszatérünk még ide. Nagyon fontos lenne az ep4 tekintetében, hiszen még ha az ep3-at hozzá is vesszük, akkor sincs elég érzelmi alap ahhoz, hogy megrendítő legyen a bolygó felrobbanása. Ha a TCW több időt szánna erre a bolygóra, az közel hozhatná hozzánk eme békés világot és elmélyíthetné a felrobbanásának hatásait.

Tetszik Amidala és Ahsoka kapcsolata is, és szerintem ezután Anakinhoz is közelebb kerül a padawanja. Tetszett az is, hogy ezúttal nem akarták elgyerekeskedni a dolgot, Aura egyből rájött a cselre. Méltó a hírnevére. Apropó, most már az is bizonyos, hogy a Slave I csak összetört, nem pedig felrobbant, úgyhogy ezen sem kell már görcsölni.

És az a beszéd a nabooi megszállásról, az volt a csúcspont, pláne, hogy közben meg Aura közeledett Padmé felé.

Kíváncsi leszek, hogy megy tovább a sztori. Vajon a következő rész egy trilógia harmadik etápja lesz, melynek ez a rész volt az eleje, a Hostage Crisis pedig a közepe?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó rész volt. Újra finomult az időrend (marha jó buli sorba rakosgatni a részeket), fejlődik Ahsoka, most már ziher, hogy Ziro a saját szöktetését szervezte meg. Láthattuk az Alderaant (Ody, szerintem jössz egy sörrel :)), végre nem csak kívülről vagy pár másodperc erejéig. Remélem visszatérünk még ide. Nagyon fontos lenne az ep4 tekintetében, hiszen még ha az ep3-at hozzá is vesszük, akkor sincs elég érzelmi alap ahhoz, hogy megrendítő legyen a bolygó felrobbanása. Ha a TCW több időt szánna erre a bolygóra, az közel hozhatná hozzánk eme békés világot és elmélyíthetné a felrobbanásának hatásait.

Tetszik Amidala és Ahsoka kapcsolata is, és szerintem ezután Anakinhoz is közelebb kerül a padawanja. Tetszett az is, hogy ezúttal nem akarták elgyerekeskedni a dolgot, Aura egyből rájött a cselre. Méltó a hírnevére. Apropó, most már az is bizonyos, hogy a Slave I csak összetört, nem pedig felrobbant, úgyhogy ezen sem kell már görcsölni.

És az a beszéd a nabooi megszállásról, az volt a csúcspont, pláne, hogy közben meg Aura közeledett Padmé felé.

Kíváncsi leszek, hogy megy tovább a sztori. Vajon a következő rész egy trilógia harmadik etápja lesz, melynek ez a rész volt az eleje, a Hostage Crisis pedig a közepe?

Poogle is ott ül a börtönben, szóval a Geonosisi részek is ezelőtt voltak.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Poogle is ott ül a börtönben, szóval a Geonosisi részek is ezelőtt voltak.

Akkor Tambor barátunknak is odabenn kell lennie :)

Apropó, nagyon jó, hogy láthatjuk belülről a börtönt. Baromi jól festet. Azért még Coruscanton is tudnak újat mutatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor Tambor barátunknak is odabenn kell lennie :)

Apropó, nagyon jó, hogy láthatjuk belülről a börtönt. Baromi jól festet. Azért még Coruscanton is tudnak újat mutatni.

Bossk is bent van. :D Nézd vissza a topikot, van kép róluk.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, hogy Ahsokának máris rémálmai vannak, ahogy kicsit jobban elmerül az Erőben. Ez pedig sok jóval nem kecsegtet (gondoljunk csak Anakinra).

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Ahsoka helyzetében nem olyan baljós a jövőbelátás, mint Anakin helyzetében. Csak Anakin esetéből nem szavad általánosítani, pláne, hogy Luke esetében a dolog nem torkollott katasztrófába. Ahsoka szerintem ebben a részben megtanulta helyén kezelni a látomásokat, míg Anakin erre sohasem volt képes. Ő készpénznek vette, amit látott. Ahsoka ellenben nem tett így.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Ahsoka helyzetében nem olyan baljós a jövőbelátás, mint Anakin helyzetében. Csak Anakin esetéből nem szavad általánosítani, pláne, hogy Luke esetében a dolog nem torkollott katasztrófába. Ahsoka szerintem ebben a részben megtanulta helyén kezelni a látomásokat, míg Anakin erre sohasem volt képes. Ő készpénznek vette, amit látott. Ahsoka ellenben nem tett így.
Persze, ez a valószínűbb. Csak kicsit nyugtalanító, hogy Anakin a mestere, így ragadhatott rá valami az ő baljós természetéből is. Ezt már láttuk. Luke más eset ebből a szempontból is.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben a részben az a szép, hogy Alderaanon belül majdnem minden új kreálmány, mert még az EU sem sűrűn látogatott erre a bolygóra (bár lehet ennek az az oka, hogy a legtöbb EU az ep4 után játszódik :yes:).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez is egy kíváló rész volt. Viszont ezzel tényleg rendesen megkavarták az időrendet.

Ahsoka álmai eléggé hasonlították Anakinéra, talán majd őt is az álmai vezetik a végzetébe.

Sing szokásához híven kemény és ügyes volt. A végén furán jött ki, hogy mégis Padmé intézte el. Ügyesen rájött a droidos trükkre.

Padmé beszéde elég felemelő volt.

Alderaan nagyon szépen volt ábrázolva.

10/9

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben a részben az a szép, hogy Alderaanon belül majdnem minden új kreálmány, mert még az EU sem sűrűn látogatott erre a bolygóra (bár lehet ennek az az oka, hogy a legtöbb EU az ep4 után játszódik :D).
ÉS ehhez képest nagyon szépen megcsinálták. Valahogy Alderaan -os volt. :D Sok helyen hajaztak a formák a Tantive belső formavilágára.

 

Én örültem, hogy láthattuk Ahsoka lakhelyét is, ami Jedikhez illően puritán volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.