Ugrás a kommentre

3x07 - Assassin


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

ÉS ehhez képest nagyon szépen megcsinálták. Valahogy Alderaan -os volt. :D Sok helyen hajaztak a formák a Tantive belső formavilágára.
Én is így képezeltem el Leia világát. :D Világos terek, egyszerűség, céltudatos elrendezés. Semmi felesleges cicoma. Érdekes végiggondolni, hogy ha nem szakad el az anyjától, és mondjuk a Naboo-n nő fel (ami olaszosan pazar és nagystílű), Leia is más stílusú nő lehetett volna. :D Na nem a természetére mondom, hanem a kinézetére.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is így képezeltem el Leia világát. :D Világos terek, egyszerűség, céltudatos elrendezés. Semmi felesleges cicoma. Érdekes végiggondolni, hogy ha nem szakad el az anyjától, és mondjuk a Naboo-n nő fel (ami olaszosan pazar és nagystílű), Leia is más stílusú nő lehetett volna. :D Na nem a természetére mondom, hanem a kinézetére.

Hát, kakaós csiga haj és hófehér ruha mindkét kultúrában van :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is így képezeltem el Leia világát. :) Világos terek, egyszerűség, céltudatos elrendezés. Semmi felesleges cicoma. Érdekes végiggondolni, hogy ha nem szakad el az anyjától, és mondjuk a Naboo-n nő fel (ami olaszosan pazar és nagystílű), Leia is más stílusú nő lehetett volna. :D Na nem a természetére mondom, hanem a kinézetére.
Biztos van hatással az egyénre, hol nő fel. Az egész szitu azért jó, mert látjuk Leia anyját és nevelő apját együtt, tudjuk milyen jó barátok voltak. Találkozásuk alatt a Leia téma éppen ezért megkapó.

 

 

Alderaan-nál jó volt látni a belső tereket is. Szép, letisztult, egyszerű.
Mandalore után ezt a bolygót is remekül megcsinálták. Értenek a fiúk a mesterségükhöz. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon tetszett az epizód!

 

A címéből kiindulva én Ventresses részre számítottam, de sebaj, így sem csalódtam. ;)

A zene és a történet is nagyon megkapó volt, csak így tovább.

 

Az utólag betett képek pedig nagyon tetszettek Poggle-ről és Bosskról. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megmondom őszintén, nekem nem volt ismerős. ;)
Amikor a LOST -os csapat az utolsó rész végén a templomban gyülekezik, akkor nem ilyen zene ment alatta? :) Sajnos nincs már meg a rész a gépen. Nagyon ismerős valahonnan az a pár taktus.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy a Hostage Crisis biztos, hogy nem egy-két héttel később játszódik, hiszen Padmén ott már nyoma sincs a sérülésnek (és Sing is kiszabadult).
Az hatalmas akció, így jól meg kellett szervezni, ami pedig nem két nap. :hehe:

 

Egyébként nekem ezek a cellák amiket láttunk, elég nyomasztóak. Nincs bennük semmi! Se egy ágy, vagy polc.....én egy hét és begolyóznék ott az biztos. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként nekem ezek a cellák amiket láttunk, elég nyomasztóak. Nincs bennük semmi! Se egy ágy, vagy polc.....én egy hét és begolyóznék ott az biztos. :hehe:

Szerintem az ágy, budi és a többi ilyen kellék a falakban vannak "elrejtve". Azért elég embertelen lenne, ha ilyenek egyáltalán nem lennének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az ágy, budi és a többi ilyen kellék a falakban vannak "elrejtve". Azért elég embertelen lenne, ha ilyenek egyáltalán nem lennének.
Én is gondoltam erre, mert így tényleg embertelen. Mondjuk Zironak biztos nem kell ágy, de pl. Boba mit érezhet ott? És az még hagyján, de ki se jöhet onnan sétálni vagy ilyesmi. Azon a három négyzetméteren kell élnie évekig.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézd: képes lett volna elpusztítani egy teljes csillaghajónyi legénységet csak azért, hogy bosszút álljon... nekem nem tűnik egy minta tininek :hehe:
Nem teljesen önszántából cselekedett úgy, de nem akarom mentegetni mert megtette. :) az biztos, hogy egy ilyen börtön nem szolgálja a jó útra térítését.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó rész volt, egyértelműen a 3. évad eddigi legjobbja, ami méltó folytatása egyik kedvencem, a Lethal Trackdown-nak. Abszolút a helyén van minden ebben a 22 percben, a történeten keresztül a szereplőkön és a helyszíneken át, egész a zenéig és az animációig. Hiába, Katie Lucas már csak ilyen jó epizódokat tud írni, ami számomra nem is volt kétség a Jedi Crash és a Sphere of Influence után. :)

Érdekes, hogy mindhárom rész kimondottan Ahsoka-centrikus. Mégis, valahogy ennek a résznek volt a legmagávalragadóbb hangulata, minden téren.

Ahsoka fejlődését már nem lehet nem észre venni, semmilyen téren, itt egyértelműen van egy ív a sorozatban, ami könnyíti a kronológiai sorba rendezgetést, amely terén egyébként újabb útbaigazító ez a rész. Nem pusztán komolyabb, jóval kevésbé gyerekes, mint a mozifilmben és a sorozat elején, érezhetően érettebb, jobban tiszteli a mesterét, nem tagadja meg a Tanács utasítását, képes jó döntéseket hozni és hatékonyabban használni az érzékeit akár az éles szituációkban is, egyszóval, jó irányba halad. Maga a látomásos sztori remek ötlet volt, kiválóan érzékeltette mindazokat, amiket leírtam és bemutatta, hogy egy efféle vízió nem feltétlenül jelent rosszat (mint Anakin esetében), értelmezés kérdése az egész.

Satine után jó, hogy jobban megismerhettük Padmé Ahsokával való viszonyát is. A közös jeleneteik nagyon aranyosak voltak, gondolok itt a találkozásukkori ölelésre, vagy a hajón, a dejarik-partira és a közben zajló párbeszédre. Leginkább talán egy nővér-húg viszonyként jellemezhető kettejüké, remekül megértik egymást, számíthatnak a másikra és persze bíznak egymásban. A továbbiakban szerintem még mélyebb lesz ez a kapcsolat, miután Ahsoka egy rész során kétszer is megmentette Padmé életét, a figyelmeztetésekről nem is beszélve.

A karaktereknél maradva, nagyszerű választás volt Aurra Sing, lassan Ahsoka nemezisévé válik. Aurra egyébként hozta a formáját az, hogy nem dőlt be Padmé dublőr-droidjának, nem volt nagy meglepetés, figyelembe véve a hírnevét. Arra egyébként kíváncsi lennék, hogy Ziro mikor és hol bérelte fel Aurrát, mert azt nehezen tudom elképzelni, hogy besétált a coruscanti börtönbe. Ahsoka látomása alapján ő tette, de reményeim szerint a következő részekből mindez ki fog derülni.

Bail, Mon Mothma, Typho kapitány, Plo Koon és a többiek pedig mind olyan mellékszereplők, akiknek pusztán a jelenléte is színesebbé teszi az adott epizódot.

Alderaan felbukkanása a rész egyik legnagyobb pozitívuma, az EP3 végét leszámítva, eddig teljesen ismeretlen volt látvány szempontjából. Gyönyörű a látkép, tetszetős a táj, az épületek pedig pontosan azt a kultúrát és jómódot tanúsítják, melyekről az Alderaan olyan híres. A belső tereket is szépen kidolgozták, de Ahsoka és Padmé erkély jelenete is nagyon hangulatos volt látvány és persze tartalom szempontjából is. Bár ennyi idő alatt nem kapott túl nagy teret a kibontakozásra a bolygó, sokkal közelebb került a nézőkhöz (hozzám legalábbis biztosan), mint az eddigiek alapján, így kap némi hangsúlyt az EP4-ben lévő pusztulása, pedig az már eleve nem egy szívderítő jelenet.

Végre az is kiderült, hogy a Slave I egy csak súlyos károkat szenvedett, Aurrát pedig Hondo mentette meg, bár ezek eddig is gyaníthatóak voltak.

Padmé alderaani beszéde is remek lett, számos lényeges háttérinfó hangzott el, amik konkrétan nem derültek ki eddig. Az, hogy több, mint 100 Jedi vesztette életét a háborúban érdekes, mert ebből eddig nem sokat láthattunk. Az is elképzelhető, hogy Padmé a geonosisi veszteségekre gondolt, így már több értelmet nyerne a mondata. A háborús menekültek sorsáról is megtudhattunk egyet s mást, így az sem mondható a részre, hogy semmi köze a háborúhoz. Ahogy már korábban írtam, nem csak az akciódús, látványos ütközetekből áll egy háború, amit remekül megcáfol ez a rész is, miután nálam nem egy ilyen jellegű epizódot szárnyal túl az Assassin. :bumm:

Egyébként remekül ügyeltek az epizód egyensúlyára, mert kaptunk akciójeleneteket is, nem egyet, a politikai döntésekről is elhangzott egy s más, de persze a legfontosabb azt hiszem, mégis csak Ahsoka volt.

A zene szintén telitalálat volt mindvégig, remekül aláfestette a jelenetek hangulatát. Volt itt Leia-téma az EP4-ből, de nagyon gyengéden egy TCW-s Ahsoka-téma is felcsendült, miközben a lány Anakint kísérte a hajójához, szóval ezekért újabb piros pont a készítőknek.

Kíváncsi vagyok, hogy maradnak-e olyan részek a sorozatban, amik teljesen egyedülállóak, tehát nem duológia, nem trilógia, stb. Jelenleg a Senate Murders az egyetlen, ami megfelel ennek a kritériumnak,

Spoiler:

de a Pursuit of Peace leírása alapján ez is megcáfolódni látszik. (Onaconda Farr kapcsán)

Összességében tényleg remek rész volt, nálam mindenképp bekerült a TOP5-be, kíváncsian várom a folytatást. :sick:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bravó Darth Sky! :bumm: Nem sok mindent lehet hozzátenni, most még a szokásos színvonalra is rátettél egy lapáttal. :) Kezdem azt hinni, hogy ez lesz AZ évad, ami elmélyíti a TCW-t, és egy kicsit mélyebb szintekre visz.

 

Egyébként Padmé beszédében a több mint 100 Jedi halottat én is kevésnek gondoltam először, de lehet, hogy tényleg csak ennyien haltak meg. A TCW -ben talán ha két lovag halálát láttuk eddig (Ima-Gun Di és Nadhar Vebb). De az mindenképpen pozitív, hogy a háttérbeszédben ilyen fontos infók hangzanak el. Észrevetted, hogy Amidala arról a törvényről is beszélt ami majd az általad is említett epizód központi témája lesz?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bravó KisKósa! :sick: Nem sok mindent lehet hozzátenni, most még a szokásos színvonalra is rátettél egy lapáttal. :) Kezdem azt hinni, hogy ez lesz AZ évad, ami elmélyíti a TCW-t, és egy kicsit mélyebb szintekre visz.

 

Egyébként Padmé beszédében a több mint 100 Jedik halottat én is kevésnek gondoltam először, de lehet, hogy tényleg csak ennyien haltak meg. A TCW -ben talán ha két lovag halálát láttuk eddig (Ima-Gun Di és Nadhar Vebb). De az mindenképpen pozitív, hogy a háttérbeszédben ilyen fontos infók hangzanak el. Észrevetted, hogy Amidala arról a törvényről is beszélt ami majd az általad is említett epizód központi témája lesz?

Öhm...köszi a dicséretet, de én Darth Sky vagyok. :bumm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsi vagyok, hogy maradnak-e olyan részek a sorozatban, amik teljesen egyedülállóak, tehát nem duológia, nem trilógia, stb. Jelenleg a Senate Murders az egyetlen, ami megfelel ennek a kritériumnak,

Spoiler:

de a Pursuit of Peace leírása alapján ez is megcáfolódni látszik. (Onaconda Farr kapcsán)

Azért szerintem a Tresspass, a Lightsaber Lost és a Bounty Hunters is elég független részek voltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy több, mint 100 Jedi vesztette életét a háborúban érdekes, mert ebből eddig nem sokat láthattunk.

Majdnem 200 halt meg az első geonosisi csata alatt, szóval, láthattuk azt, csak nem a TCW-ben :) Amúgy ez tényleg érdekes, ebből nekem az jön le, hogy eddig a Jedik a legnagyobb veszteséget a Geonosison szenvedték el. Az nagy érvágás lehetett azért nekik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért szerintem a Tresspass, a Lightsaber Lost és a Bounty Hunters is elég független részek voltak.

A Bounty Hunters része a Holocron Heistnek, a Lightsaber Lost lazán kapcsolódik a Grievous Intrigue-hez, a Tresspas pedig valamivel szorosabban kapcsolódik a Sphere of Influence-hez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó rész volt, egyértelműen a 3. évad eddigi legjobbja, ami méltó folytatása egyik kedvencem, a Lethal Trackdown-nak. Abszolút a helyén van minden ebben a 22 percben, a történeten keresztül a szereplőkön és a helyszíneken át, egész a zenéig és az animációig. Hiába, Katie Lucas már csak ilyen jó epizódokat tud írni, ami számomra nem is volt kétség a Jedi Crash és a Sphere of Influence után. :bumm:

 

Összességében tényleg remek rész volt, nálam mindenképp bekerült a TOP5-be, kíváncsian várom a folytatást. :)

Nagyjából egyetértek, bár a TOP5 helyeket még kissé korai osztogatni. :P

 

 

Bocsánat. :) Ezekkel a nevekkel egyre több bajom van. :sick:
Sajnos nekem is, de az epizód nevekkel. Az első két évadnál még simán tudtam, melyik név melyik epizódot rejti, de kezdenek nagyon sokan lenni... :P
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Bounty Hunters része a Holocron Heistnek, a Lightsaber Lost lazán kapcsolódik a Grievous Intrigue-hez, a Tresspas pedig valamivel szorosabban kapcsolódik a Sphere of Influence-hez.

A Bounty Hunters, hogy a rákba kapcsolódik a Holocron Heisthez? Nem kevered te valamivel?

Azért a Trespass és a Lightsaber Lost is csak úgy kapcsolódik az általad írt részekhez, hogy tudjuk mikor játszódnak hozzájuk képest...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majdnem 200 halt meg az első geonosisi csata alatt, szóval, láthattuk azt, csak nem a TCW-ben :) Amúgy ez tényleg érdekes, ebből nekem az jön le, hogy eddig a Jedik a legnagyobb veszteséget a Geonosison szenvedték el. Az nagy érvágás lehetett azért nekik.

Biztos az. Yoda sem véletlenül javította ki Obi-Wan-t, amikor a Geonosis után, győzelemről beszélt. Ezért tartanám jónak, ha a jövőben kicsit több Gun Di-hoz hasonló áldozatot látnánk. Nagyobb súlyt kapna például Padmé mondata is.

 

Nagyjából egyetértek, bár a TOP5 helyeket még kissé korai osztogatni. :bumm:

Az eddig leadott részek közül TOP5-ös. A sorozat végén nyilván át fog értelmeződni ez a sorrend. :sick:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Bounty Hunters, hogy a rákba kapcsolódik a Holocron Heisthez? Nem kevered te valamivel?

Azért a Trespass és a Lightsaber Lost is csak úgy kapcsolódik az általad írt részekhez, hogy tudjuk mikor játszódnak hozzájuk képest...

Nem. A Bounty Huntersben a Felucia még a Köztársaság kezén van, egész pontosan, Obi-Wanék akkor tudják meg, hogy szeparatista mozgolódás van azon a bolygón. A Holocron Heistben pedig láthatjuk, amint a bolygót elveszti a Köztársaság. Hát így kapcsolódik.

A Trespass meg közvetlen előzménye Papanoida történetének (gondolom nem teltek el hónapok, míg új miniszterelnök lett), míg a Lightsaber Lost vége meg nem sokkal azelőtt lehet (talán csak percekkel?), hogy Grievous rátelefonál a Jedikre. Persze ezek nem feltétlen szerves részei egymásnak, de hát kérem, az Ambush és a Ryloth trilógia sem valami szervesen összekötődő dolog, aztán mégis az.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.