Ugrás a kommentre

3x07 - Assassin


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Elkezdtem behozni a részeket. Az elöző kettő nem, de ez viszont kifejezetten tetszett. Pont akkorát markoltak amit szépen el is tudtak mesélni. Volt hangulata és végre a párbeszédeken keresztül érvényesülni tudtak a karakterek. Nem csak az, hogy egy adott szituációhoz mit szólnak, hanem hogy kik és mik is ők. Ahsoka nagyon jó volt ebben a részben. A meggyilkolásnál külön tetszett, hogy a "kámzsás Padmá" felbukkanásakor biztosra vettem, hogy most az jön hogy lelövi őt Sing majd jól meg kell lepődni hogy a kámzsa alatt nem Padmé van... ehelyett picit csavartak a szituáción. Szeretem mikor meglepnek. A zenék is szépek voltak, szóval teljesen jó volt ez a rész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért az is szép kontraszt, hogy míg a 2x01 - Holocron Heist -ben a tanács tagjai letolják Ahsokát az éretlensége miatt, itt hasonló szituban már dicséretet kap. Tényleg igaz, hogy Ahsoka karakterében lehet látni egy szép fejlődési ívet, ami valljuk meg őszintén, örömteli.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így utólag jut eszembe.. Hogyan léphetett kapcsolatba Ziro Aurra Singgel? Ez csak az elfogása után történhetett, akkor pedig már maximális őrizet alatt volt a börtönben...
Gondolom valami ügyvéden keresztül :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem feltétlen kell neki bemennie. Bemehet akár az ügyvédje, vagy egy nem körözött haverja, aki aztán elviszi Singnek Ziro üzenetét.

Azon kívül, Singet halottnak hitték, szóval egy másik személyazonossággal szerintem lazán bemehetett volna akár a Szenátusba is (mint ahogy végül is később be is ment :)).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár ez sokat nem jelent, Ahsoka látomásában Aurra ment be személyesen Ziro-hoz a börtönbe, a hutt pedig akkor bérelte fel a csajt.
De az csak egy látomás volt, nem biztos, hogy a valóságban is pont ugyanúgy történt. Főleg mert Ziro és Aurra láthatólag nem a börtönben találkoztak.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az csak egy látomás volt, nem biztos, hogy a valóságban is pont ugyanúgy történt. Főleg mert Ziro és Aurra láthatólag nem a börtönben találkoztak.

Ezért kezdtem úgy a mondatom. :) Egyébként azért gondoltam, hogy lehet jelentősége, mert minden megvalósult, ami Ahsoka látomásaiban szerepelt, Padmé lelövése is. Az más kérdés, hogy nem halt bele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

Szerintem eddig ez volt a legjobb magyar szinkronos rész. Egyedül az az "Álderán" böki a csőröm, ami már a Supply Lines-ban sem tetszett. Jó, hogy Aurra-nak a második évados hangja volt, bár ez Typho kapitány és Ziro hangjáról már nem mondható el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem eddig ez volt a legjobb magyar szinkronos rész. Egyedül az az "Álderán" böki a csőröm, ami már a Supply Lines-ban sem tetszett. Jó, hogy Aurra-nak a második évados hangja volt, bár ez Typho kapitány és Ziro hangjáról már nem mondható el.

Erről sajna most lemaradtam, de majd megnézem a netes verziót. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szinkronos verzió után továbbra is remek résznek tartom, sőt nem szépítem, a kedvenc Ahsoka-centrikus részem továbbra is, így örülök, hogy a szinkron is ehhez méltó. Talán Jocasta Nu hangjánál éreztem egy kis botlást, de a többiek rendben voltak. Molnár Ilona valahogy a szokottnál is jobb volt, de Csondor Kata is kezd jobban megfogni Zsigmond Tamaránál. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebéd alkalmával úgy gondoltam, kaja közben megnézek egy szinkronos részt, mert elég régen láttam szinkronosan epizódot és erre esett a választásom. Elég furcsa magyarul TCW-t nézni :D

Viszont Padmé és Óra ( :lol: ) hangja nagyon bejött, megkóckáztatom Kata hangja jobb Tamaráénál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 9 hónappal később...

És a tanácsteremben tartják? Vagy a holokron kamrába? :pfff: A Coruscanti Jeditemplomban nincs börtön részleg. Miért is lenne, ha a szomszédban van a Köztársaság (egyik) legjobban őrzött börtöne? A Szenátus amúgy sem nézné jó szemmel, ha a politikai merénylőket a jedik csak úgy megtartanák maguknak.

 

(És tudom hogy neked az EU kutyagumit sem ér, de még az is tagadta hogy lett volna börtön részlegje, és mivel sem logikailag nem sántít, sem a filmekkel nem mond ellent ezért elfogadom)

Szerintem is az egyik fegyintézetben kötött ki Aurra, a Jedi Templom-beli bebörtönzésének semmi értelme nincs, az epizód után meg se fordult ilyesmi a fejemben. Tippem szerint, a Jedik kihallgatás céljából vitték a Templomba, semmi több. Ha pedig innen szökött volna meg, minimum utalásként szó lett volna róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is az egyik fegyintézetben kötött ki Aurra, a Jedi Templom-beli bebörtönzésének semmi értelme nincs, az epizód után meg se fordult ilyesmi a fejemben. Tippem szerint, a Jedik kihallgatás céljából vitték a Templomba, semmi több. Ha pedig innen szökött volna meg, minimum utalásként szó lett volna róla.

De miért utaltak volna rá és főleg mikor? Nincs semmi értelme utalgatni egy jelentéktelen karakterre. Ne kezd már Te is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De miért utaltak volna rá és főleg mikor? Nincs semmi értelme utalgatni egy jelentéktelen karakterre. Ne kezd már Te is.

Szerintem Aurra Sing minden, csak nem jelentéktelen a TCW szempontjából. Annyira meg főleg nem, hogy egy mondatba ne tudták volna belefűzni valamelyik epizódba, hogy megszökött a börtönből, vagy akár szállítás közben. Nem kell újra rááldozni komplett epizódokat (bár Threppio és Artu kalandjai helyett szívesebben vettem volna), 1-2 mondatot mindenképp megérdemelt volna, mert nem lényegtelen infó.

Ennyi erővel, tegyük fel, visszatér Maul, de nem mondják el, hogyan... találd ki, "nem lényeges". Maul esete nyilván fontosabb, mint a csajé, de a lényeg szerintem érthető. Az 1-2 mondat Sing kapcsán pedig akármikor elhangozhatott volna, akár a legutóbbi sztoriszálban a szökés kapcsán... fantázia.

 

Nem kezdek semmit, véleményt írok. Bármennyire szeretem, a TCW nem hibátlan, de el tudom fogadni, mert tökéletes sorozat/film nem létezik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

... fantázia.

Ha van fantáziád mér rég elképzeled, és nem rugózol ezen topikokon keresztül. És igen. Aurra Sing egy jelentéktelen karakter a TCW -ben még akkor is, ha volt pár rész amiben feltűnt. Nem attól fog megváltozni a galaxis, hogy honnan és miként szökött meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha van fantáziád mér rég elképzeled, és nem rugózol ezen topikokon keresztül. És igen. Aurra Sing egy jelentéktelen karakter a TCW -ben még akkor is, ha volt pár rész amiben feltűnt. Nem attól fog megváltozni a galaxis, hogy honnan és miként szökött meg.

:lol:

 

Imádok neked érvelni, Ody.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha az alapossági szint a filmekével lenne egyenlő, nem nekünk kellene találgatnunk hogy mi és hogy történt ott, hanem szépen meg lenne magarrázva.

Vagy itt már le vagyunk szólva, ha nem rózsaszín szemüvegen keresztül nézzük a sorozatot és rávilágítunk egy hibára?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha az alapossági szint a filmekével lenne egyenlő, nem nekünk kellene találgatnunk hogy mi és hogy történt ott, hanem szépen meg lenne magarrázva.

Vagy itt már le vagyunk szólva, ha nem rózsaszín szemüvegen keresztül nézzük a sorozatot és rávilágítunk egy hibára?

A filmeknél is meg kell magyarázni sok mindent. Ott miért van rózsaszín szemüveg?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A filmeknél is meg kell magyarázni sok mindent.

Igen, vannak ott is dolgok amik magyarázatra szorulnak, de egyik sem olyan szemetszúró mint ez az Aurra incidens.

Most képzeld el, ha Boba-t elkapták volna a lázadók az ep5 végén a 6-ra meg már Jabba mellett virítana. Körülbelül egy ilyen hiba érne fel ezzel a fent említett esettel, és ekkora baki még véletlenül sem volt a filmekben.

 

Ott miért van rózsaszín szemüveg?

Ha megfigyeled és soha nem védtem ész nélkül a SAGAt. Mindigis felvállaltam hogy az TPM nekem túl bárgyú, az AotC túl csöpögős, a RotJ vége pedig gyerekes. Tudok a hibáikról és ennek ellenére szeretem őket, amit mi sem bizonyít jobban minthogy hétvégén utazok fel Pestre megnézni az általam leggyengbbnek tartott Baljós árnyakat 3D-ben.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, vannak ott is dolgok amik magyarázatra szorulnak, de egyik sem olyan szemetszúró mint ez az Aurra incidens.

Most képzeld el, ha Boba-t elkapták volna a lázadók az ep5 végén a 6-ra meg már Jabba mellett virítana. Körülbelül egy ilyen hiba érne fel ezzel a fent említett esettel, és ekkora baki még véletlenül sem volt a filmekben.

 

 

Ha megfigyeled és soha nem védtem ész nélkül a SAGAt. Mindigis felvállaltam hogy az TPM nekem túl bárgyú, az AotC túl csöpögős, a RotJ vége pedig gyerekes. Tudok a hibáikról és ennek ellenére szeretem őket, amit mi sem bizonyít jobban minthogy hétvégén utazok fel Pestre megnézni az általam leggyengbbnek tartott Baljós árnyakat 3D-ben.

Azzal nem lesz jobb, ha a filmeket is elkezded rugdosni. A mártír szerep meg főleg nem hiányzik. Minek mész Pestre amikor nálatok is játsszák 3D -ben a TPM -et? Nem találok értelmet a mögött, hogy egy számodra bárgyú filmért miért utazol k*rva sokat, amikor a saját városodban is vetítik?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azzal nem lesz jobb, ha a filmeket is elkezded rugdosni.

Bocs, de nem tudtam hogy a hibák elismerése már rugdosásnak számít :roll:

 

Minek mész Pestre amikor nálatok is játsszák 3D -ben a TPM -et? Nem találok értelmet a mögött, hogy egy számodra bárgyú filmért miért utazol k*rva sokat, amikor a saját városodban is vetítik?

Talán mert az egyik kedvenc filmem megérdemli, hogy ne egy sz*ros Center Moziban nézzem meg hanem minőségi helyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.