Ugrás a kommentre

SW videojátékok


lokatelli

Mi a legjobb SW játék?  

91 felhasználó szavazott

  1. 1. Mi a legjobb SW játék?

    • X-Wing és társai (Tie fighter)
      3
    • Rouge Sqadron
      2
    • Jedi Knight széria
      20
    • Galactic Battlegrounds
      1
    • Republic Commando
      12
    • Battlefront
      4
    • Battlefront II
      12
    • Episode I: Racer
      0
    • The Phantom Menace
      5
    • KOTOR 1-2
      21
    • Empire At War
      3
    • más
      7


Ajánlott hozzászólás

Aztar*hadtéletbe, miket lehet találni a fájlokban :cool:

A TFU2 DLC-jéről lesz pár sor:

Spoiler:

El fogunk jutni az Endorra :D Ahol már Leia, mint Jedi lesz, láthatjuk Chewie-t az ATST-ben és a HCS tróntermébe is belepillanthatunk

Láthatjuk a Császárt, Achbart, Han Solot és Landot is, meg van valami Dagobah-s Luke is lesz benne

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No végigvittem most már én is :P:D Hogy a fene enné meg! :D

A végén nekem is beszaggatott amúgy.

Amennyire előítéletesen kezeltem, végül annyira megtetszett az egész :cool: Bár még így is tartózkodok attól, hogy bármiféle összefüggést keressek a filmekkel. Ez egyöntetűen részemről egy külön "univerzum" :D Az átvezető videók marha jók, tiszta filmszerű eseményekkel.

Dzséjt kösz a leírásokat. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revan

 

Aligha találhatta meg. Az egyetlen módot az örök élethez Qui-Gon találta meg, és ahhoz a jó oldalon kell állni. Ha Vader tudná ezt, nem gondolod, hogy helyrehozta volna a testét, illetve, hogy Palpatine nem cuppant volna rá?

 

 

 

 

Igen, ezekben van valami.

De Plaeguis se tudta megmenteni önmagát, holott birtokolta a tudást.

 

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sky:

 

 

Az EU-nak szerintem ez is egy marhasága. Egyrészt, minek kéne a gépi kezeknek vezetnie az Erő-villámokat, amikor nem a vállban, vagy a gyomorban teremnek, hanem az ujjak hegyén. Én még sosem láttam, hogy a villámgerjesztő karján cikázna az áram. Az Erővel teremti, akár az ülepe lyukából is jöhetnének. Amúgy meg, tanulmányaim szerint a fém piszok jó áramvezető. Másrészt, mint írtam, amit a Sithek eregetnek, tuti nem elektromosság, hanem az energia valamilyen más formája.

A Zillos rész nem tudom, hogyan jön ide. Abban ionrobbanás volt, az ion a Star Wars univerzum áramszünet keltője. Annak semmi köze a villámokhoz, se az Erőből, se az égből jövőkhöz. Az ugyanolyan plazma, mint az összes többi lézersugár, csak égetés helyett semlegesíti az energiát.

Az, hogy a filmben nem használta meg hol zavarja az EU készítőit? A filmekben arra sincs utalás, hogy Vader nem villámálló, vagy, hogy valaha is volt tanítványa. Az EU-ban meg már a másodiknál járunk. Vagy Ahsoka és Galen nem zavarják össze a róla kialakított képet? :hehe:

Vader Sith, ráadásul a kiválasztott, majd pont neki fog gondot okozni valami, amit az Erővel el lehet érni, csak mert gépi alkatrészei vannak.

De ha ez megvigasztal, Vader villámeregetés közben két bazinagy villámelhárító közelében áll, szóval lehet, hogy csak onnét merít delejt.

 

 

Hát ez az, hogy elméletben csak az élő szövetekből lehet megidézni a villámokat, az Erő segítségével. A filmekből egyértelműen ez derül ki. Sidious sem egy falból kiálló fémen idézte meg az villámokat és nem az a fém lőtte ki Luke-ra sem. De a TFU egy játék, az 1. rész alapján mondhatom, nagyon jó játék, ennek ellenére nem akarom egy szinten kezelni a filmekkel. Vader villámai kapcsán valóban némi vigaszt nyújt a villámhárító, de... :) A készítők is elmondták, hogy a játékban olyan dolgokat lehet megvalósítani az Erővel, amit a filmekben nem láthattunk. Ez lehet a magyarázat Vader új "képességére" is, ami továbbra sem tetszik, de elfogadom és a játék szintjéhez mérve kezelem.

A filmekben szerintem van egy nagy utalás arra, hogy Vader nem villámálló. Mégpedig a halála előtt. Abba nem halhatott bele, hogy Luke levágta a már amúgy is jópárszor lemetszet protézisét, szóval egyértelmű, hogy Sidious villámai ölték meg, mivel hazavágták a létfenntartó készülékeit. Vader azért élhetett még néhány percig, mert rövid ideig gépek nélkül is képes volt lélegezni. (Ez, szintén az EU-ban szépen le van írva) Bár annyira talán mégsem EU, mert a Lucasfilm egyik munkatársa írta le Vader Öltözékének a tulajdonságait, tehát félig-meddig hivatalos. :D

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy, honnan veszed, hogy az Erő megidézéséhez élő szerv kell? Ha nem tűnt volna fel, Vader sokszor használja a kezét fojtogatásra, tárgyak mozgatására. Szóval ez az EU hülyeség cáfolva.

És még mindig, miért hiszed, hogy áram az, amit a Sithek eregetnek? Semmi olyan tulajdonsága nincs, ami az áramnak van. Ha pedig nem áram, akkor bármin, bárhol, bármikor megidézhető.

Megint az van, hogy az EU szabályok közé akart szorítani valamit, ami pont a filmek szerint mindenható. Ergo ha valaki tud bánni az Erővel, akkor akár a fogával is képes elharapni egy fénykardot, vagy az esze tokjával megidézni villámokat :hehe: Az egyetlen korlátja csak és kizárólag a saját tudása. Ezért is egy kalap kaki az EU minden olyan ága, ami a Star Wars fantasy részét akarja racionális keretek közé szorítani, megölve a fantasy-t, a Saga szellemét.

És semmi, SEMMI nincs a filmekben, ami bizonyítaná, hogy Vader képtelen villámot eregetni. Viszont számos bizonyíték van rá, hogy nem kell az Erőtrükkökhöz húsvér kéz, és biztos tény, hogy az, ami a Sithekből kicsap, nem olyan villám, mint ami az égből jön, vagy a vezetékekből vág meg. Hogy Vader belehalt Palpatine villámaiba, az meg nem csoda. Gondolj bele, milyen erősség kell ahhoz, hogy a csontod átvilágítson ruhán és páncélzaton. Ilyen izzás a valóságban nincs is, hiszen már rég hamuvá égtél volna. Windu ugyanezt az erősséget két másodpercig bírta élve. A Halálcsillag is belepusztult volna, ha ez kapja telibe. Vader inkább az ilyen erővel érkező sötét energia okozta szervi károsodásokba halt bele, semmint, hogy köhögős lett a vastüdője (mivel anélkül még frissen megégett tüdővel is órákig elvolt). És nem úgy festett, mint aki megfulladt, sőt, egyáltalán nem küzdött légszomjjal. Semmi jele, hogy Vader halálának bármi köze is lett volna a vastüdő hibás működéséhez.

És még egy kérdés, ha a TFU EU és nem fogadod el, miért fogadsz el más EU-kat, amik ugyanúgy ellentmondanak a filmekben kialakult képeknek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy, honnan veszed, hogy az Erő megidézéséhez élő szerv kell? Ha nem tűnt volna fel, Vader sokszor használja a kezét fojtogatásra, tárgyak mozgatására. Szóval ez az EU hülyeség cáfolva.

És még mindig, miért hiszed, hogy áram az, amit a Sithek eregetnek? Semmi olyan tulajdonsága nincs, ami az áramnak van. Ha pedig nem áram, akkor bármin, bárhol, bármikor megidézhető.

Megint az van, hogy az EU szabályok közé akart szorítani valamit, ami pont a filmek szerint mindenható. Ergo ha valaki tud bánni az Erővel, akkor akár a fogával is képes elharapni egy fénykardot, vagy az esze tokjával megidézni villámokat :) Az egyetlen korlátja csak és kizárólag a saját tudása. Ezért is egy kalap kaki az EU minden olyan ága, ami a Star Wars fantasy részét akarja racionális keretek közé szorítani, megölve a fantasy-t, a Saga szellemét.

És semmi, SEMMI nincs a filmekben, ami bizonyítaná, hogy Vader képtelen villámot eregetni. Viszont számos bizonyíték van rá, hogy nem kell az Erőtrükkökhöz húsvér kéz, és biztos tény, hogy az, ami a Sithekből kicsap, nem olyan villám, mint ami az égből jön, vagy a vezetékekből vág meg. Hogy Vader belehalt Palpatine villámaiba, az meg nem csoda. Gondolj bele, milyen erősség kell ahhoz, hogy a csontod átvilágítson ruhán és páncélzaton. Ilyen izzás a valóságban nincs is, hiszen már rég hamuvá égtél volna. Windu ugyanezt az erősséget két másodpercig bírta élve. A Halálcsillag is belepusztult volna, ha ez kapja telibe. Vader inkább az ilyen erővel érkező sötét energia okozta szervi károsodásokba halt bele, semmint, hogy köhögős lett a vastüdője (mivel anélkül még frissen megégett tüdővel is órákig elvolt). És nem úgy festett, mint aki megfulladt, sőt, egyáltalán nem küzdött légszomjjal. Semmi jele, hogy Vader halálának bármi köze is lett volna a vastüdő hibás működéséhez.

És még egy kérdés, ha a TFU EU és nem fogadod el, miért fogadsz el más EU-kat, amik ugyanúgy ellentmondanak a filmekben kialakult képeknek?

Számomra az elég bizonyíték a filmekből arra, hogy Vader nem tud Erő-villámokat megidézni, hogy nem láttuk és semmilyen formában nem utaltak rá.

Azt meg egy szóval sem írtam, hogy a TFU-t nem fogadom el, más EU-kat pedig igen. Sőt, a TFU szerintem az egyik, ha nem a legjobb SW játék. Azt írtam (akkor most átfogalmazva), hogy a filmek és a TCW kivételével nálam (és Lucasnál is) minden más EU és így is kezelem őket. Szóval felőlem eregethet villámokat ebben vagy abban az EU-ban (jelen esetben a TFU2-ben) Vader, egyszerűen nem tetszik, nem tudok megbarátkozni vele a fentebb leírtak miatt. A Sötét Nagyúr c. könyv is EU, így ezt szintén nem helyezem a filmek elé, de elfogadom, mert nem mond ellen neki. Semmit nem ír felül a filmekben lefektetett alapokból, amikor azt állítja, hogy Vader kibernetikus karjainak köszönhetően soha nem lesz képes a Sith-villámok megidézésére, vagy hogy az Erő-villám (nem elektromosság) megpecsételheti az Öltözéke sorsát. Ezeket mindaddig el fogom fogadni, amíg Lucas vagy más canon mű rá nem fog cáfolni erre. Tudom, ennyi erővel azt is elfogadhatnám, hogy Vader Erő-villámokat lő, mert a filmekben nem cáfolnak rá erre, de az ellenkezőjére sem, így kétesélyes a dolog. Van akinek tetszik, van akinek nem. Én ez utóbbi emberek táborát erősítem. Ennyiről van szó. :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként PS2-n kipróbáltam a Republic Heroes-t, amiről azt olvastam, hogy a TCW 1. és 2. évadja között játszódik. "Ismerve" a kronológiai sorrendet, ez mit jelent? :hehe: Azt biztos, hogy még a Boba-trilógia előtt járunk, mert Ponds még él.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki el tudná küldeni a végigjátszásának a mentését, mivel van egy örömlány bugom ami nem enged az utolsó pályára(az átvezető-filmben, amikor Galen megy a liften állandóan ugyanazt a 3 képsort mutatja) :lol:
http://www.multiupload.com/AEWFFF8HAR
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na végre én is befejeztem és nem csalódtam, szerintem visszahozta az első rész és a trailerek hangulatát. A Dark-side ending-nek semmi értelme de a Light-side egészen tetszik (főleg ha még folytatják is). Kár hogy Boba olyan keveset szerepelt, legalább egyszer találkozhattak volna Galennel.

Valakinek feltűnt hogy Cato Neimoidán a háttérben Recuscantok és Prpvidance-k kapcsoltak hátramenetbe?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na végre én is befejeztem és nem csalódtam, szerintem visszahozta az első rész és a trailerek hangulatát. A Dark-side ending-nek semmi értelme de a Light-side egészen tetszik (főleg ha még folytatják is). Kár hogy Boba olyan keveset szerepelt, legalább egyszer találkozhattak volna Galennel.

Először én is furcsálltam és sajnáltam, hogy Boba Fettel nem vívhattunk meg, de aztán rájöttem, hogy Boba Fettnek annyi esélye lenne Galen ellen, mint a röpködő rohamosztagosoknak, azaz már boldog lehetne, ha sikerül egyszer eltalálnia, aztán darabokban végezné. Az meg kicsit betenne a canonnak. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na kezd az ideg szétvetni. Hogy miért? Sikerült átugrani a nagy résen erre jön egy második fagyasztós robot. Fordulnék hogy a 3 rohamosztagost elintézzem először és NEM működik az egér. Karakterem nem fordul, nem reagál az egérre. Kinyírnak ,gondoltam onnan folytatódik ahonnan bejön a robot. Hát nem. Onnan hogy az Erővel fel kell emleni a platformot. Tehát egy jó harcnyira visszább. Normálisak ezek? Így elveszik a játékélményt. Megcsináltam még egyszer az egér úgyanúgy nem működött de csak ott. Mindenhol máshol igen. Nálatok nem volt ilyan?

A mentési rendszer is egy vicc. Enged bárhol menteni de visszatölteni csak a checkpointioknál lehet. Akkor minek bele szabad mentés? Borzasztó zavaró, mert egy lesésnél is kezdheted jóval korábban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Valami jó Clone Wars-os játék kéne amiben Ahsoka a főhős Force Unleashed stílusban villámokkal meg egyébb mással :yes:

A viccet félretéve a Republic Heroes-on kívül nincs Clone Wars-os játék vagy van csak nem tudok róla?

Szerkesztve: - misi920
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyelőre csak a demoját próbáltam ki a Force Unleashed 2-nek, de az jókora csalódás. Lehetséges, hogy ez az első játék, aminek gyengébb a grafikája, mint az elődjének? Nem katasztrófa ugyan, de hogy néz már ki amikor Kaminon az a nagy torony ledől és csak úgy darabjaira esik normális fizika nélkül. Tiz éve készültek a játékok ilyen motorral. Meg az a folyosó, amin az ablakokon látszik hogy szakad az eső - jól néz ki amig ki nem törtem az ablakot amin aztán nulla eső esett be. Plusz az átvezető jelenetek is gyengébbn megirtak, pedig az első résznek ez volt az egyik nagy erénye.

 

Mindenesetre nem lettem meggyőzve hogy érdemes lenne beruházni erre a játékra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.