Ugrás a kommentre

SW videojátékok


lokatelli

Mi a legjobb SW játék?  

91 felhasználó szavazott

  1. 1. Mi a legjobb SW játék?

    • X-Wing és társai (Tie fighter)
      3
    • Rouge Sqadron
      2
    • Jedi Knight széria
      20
    • Galactic Battlegrounds
      1
    • Republic Commando
      12
    • Battlefront
      4
    • Battlefront II
      12
    • Episode I: Racer
      0
    • The Phantom Menace
      5
    • KOTOR 1-2
      21
    • Empire At War
      3
    • más
      7


Ajánlott hozzászólás

Kimaradt a "Bastila klón". :P

 

Az eredetiség hiánya valamennyire engem is zavar, de nem egy efféle videó játékban, ahol az elsődleges cél az SW hangulat megteremtése, amit utalások tömkelegével, vagy az aláfestő zenékkel tudnak legkönnyebben megteremteni.

 

Sokkal zavaróbb pl. a Legacy képregénysorozatban, ahol még 137 évvel a yavini csata után is TIE-vadászok, X-szárnyú-klónok, csillagrombolók, és rohamosztagosok láthatóak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a nő Bastilla leszármazottja, ezért hasonlít rá annyira.

Így sem sokkal jobb.

 

Sky, szerintem nincsen különbség e között és a Legacy között, hiszen egyrészt, mindegyik jelentős idővel játszódik a filmek után/előtt, másrészt, ez is ugyanolyan elfogadott EU lesz, mint a képregények. Szóval, ez így sz*r. Látványos, de sz*r.

A játékban meg azért nem lesz jó, mert nekem pont ezzel törik már meg alaposan a hangulatot. A Star Warsot részben a változatosságért szeretem. Mi értelme egy egész Galaxisnyi játszótérnek, amit évezredes történelemmel rendelkezik már, ha az egyik kor és világ olyan, mint ezer évvel később egy másik kor és világ. Nonszensz.... olcsó húzás, és engem roppant idegesít is már.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel az ősi idők a kedvencem ezért a védelmére fogok kelni. Bár a The Old Republic játékkal valószínűleg és se fogok játszani, mivel havidíjas fizetős lesz. De ettől függetlenül jó ötletnek tartom a játékot. A cinematic trailerekben nyilván azért csinálták így a dolgokat, hogy a prequel utálóknak is eladhassák. Szerintem a játékban nem teljesen így fognak kinézni a dolgok, hiszen a karakterek kinézetén változtathatunk.

Egyszóval látványos és szép megvalósítás, nekem tetszik. Hozza az SW feelinget.

A másik dolog amit írtál engem nagyon zavar. Hogy jössz te ahhoz, már ne is haragudj, hogy lesz*rozz valamit? Ennél finomabban is meg lehet fogalmazni, ha nem tetszik valami. Bezzeg, ha valaki lesz*rozná a 6 filmet vagy a TCW-t egyből ugranál. Ha valami nem jön be nem kell ilyen durván a prequel-utálók stílusában kifejezni. Nekem is van, ami nem tetszik az EU-ban, de nem emlékszem rá, hogy lesz*roztam volna.

Bocsánat, de ezt le kellett írnom, nyilván megérted, hisz, ha a 6 film közül valaki valamelyiket lesz*rozta volna ugyanígy a védelmére keltél volna te is.

Ne haragudj, ha esetleg ezzel megbántottalak volna, de úgy éreztem a kedvencemért ki kell állni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Satele mestere azt mondja, hogy a Sith Birodalom visszatért.

A Koribban bolygóra.

Lévén, hogy ez a Sith háború után van, lehetséges, hogy akkor azt hitték, hogy örökle eltüntették a Sith-eket, miközben csak pár évszázadig csak felkészültek az összecsapásra. Viszont a 2 évvel ezelőtti videóból ahol elfoglalták a Jedi Templomot a Coruscanton, elég eredményes felkészülés volt az :)

Aztán az Alderaant már nem tudták bevenni, szóval ennyit a felkészülésükről :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A másik dolog amit írtál engem nagyon zavar. Hogy jössz te ahhoz, már ne is haragudj, hogy lesz*rozz valamit?

Úgy jövök hozzá, hogy elmondhatom a véleményem. Vagy tán nem? Nagyon nem tetszenek ezek a videók, az, amit a BioWare művel egy jó alapokkal rendelkező játékkal, pusztán a marketing miatt. Kösz, de nekem nem ez a Star Wars, és igen, a sz*r szó fejezi ki legjobban a véleményem. Csúnya, de érzékletes szó.

De azért fuss neki inkább még egyszer, és most próbáld meg értelmezni is a mondandómat, mielőtt védelmezel valamit, amit nem is bántottam és egy lapon emlegetsz valakikkel, akiket személy szerint rühellek és igen, sértésnek veszem. Itt fentebb és lentebb is feltűnhet, hogy a videót minősítettem, nem a játékot vagy az érát! Szóval ezt benézted. Hogyan minősíthetném a játékot szerinted, ha még nem is játszottam vele? :roll::pfff:

Az érával sincs bajom, szeretem a KotOR időszakát, ahogy azt már az elmúlt öt évben többször, több ízben is jeleztem. Ha erről lemaradtál, hát igazán nem az én hibám. Képesek voltak újítani, megteremteni egy pre-Star Wars érát (bár abba is volt pár dolog, ami az ep4-5-6-ból merítkezett - pl. az Ebon Hawk nem tagadhatja rokoni kapcsolatát a Falconnal -, lényegesen több volt az eredetiség), és ez nekem nagyon tetszett. A KotOR-ban! Ez a ToR még nem tudom milyen lesz - én sem fogok vele játszani sosem, így tőlem a játékról nem is fogsz sosem véleményt olvasni -, a videói viszont szépek, látványosak, de már baromi unalmasak és a Star Wars feeling pont ezért rohadtul kiveszik belőlük. Szerintem, ha nem lenne világos, hogy ez az én véleményem. Azt viszont erősen kétlem, hogy amit ebben látunk, az nem lesz benne a játékban, mert úgy semmi értelmük nem lenne. Ilyenek lesznek ott az űrhajók, a köztársaság katonái, stb.

Felőlem meg az minősíti és úgy a filmeket, ahogy akarja, ha rendesen alátámasztja véleményét, nem bánom. Mint ahogy DhenStern irományainál is, akármilyenek is, azért volt, amivel egyetértettem, ugye? ;)

Szóval ne hasonlítgass engem az ep1-2-3 utálókhoz, mert én csak egyetlen videóról beszéltem és észérvekkel támasztottam alá a véleményem, ők meg ugye pont nem ezt teszik. :angry: Szóval, hogyan is jössz te ahhoz, hogy sértegess engem, amikor te értettél félre? :roll:

 

Nekem is van, ami nem tetszik az EU-ban, de nem emlékszem rá, hogy lesz*roztam volna.

És? Ha azt várod, hogy úgy minősítsek valamit, mint te, akkor el vagy tévedve. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Koribban bolygóra.

Lévén, hogy ez a Sith háború után van, lehetséges, hogy akkor azt hitték, hogy örökle eltüntették a Sith-eket, miközben csak pár évszázadig csak felkészültek az összecsapásra. Viszont a 2 évvel ezelőtti videóból ahol elfoglalták a Jedi Templomot a Coruscanton, elég eredményes felkészülés volt az :)

Aztán az Alderaant már nem tudták bevenni, szóval ennyit a felkészülésükről :)

 

Ja értem :)

Ahhoz képest Satele mestere elég higgadtnak tűnt.

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem igazad van Dzséjt, rosszul reagáltam a dolgokra.

Inkább legyen béke. Mindkettőnknek úgyis megvan a magunk véleménye.

Bocsánat, ha esetleg megbántottalak.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felső sor: Kinect (Microsoft Termék Xbox360-ra)

Alsó sor: Playstation Move (Sony Termék PS-re)

Áááá, így leesett. :D Kösz :D Késő van már gondókodni, no :D

A két nagy rivális, mi? :D A háttérben meg milyen jól lízingelik egymás cuccát :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a legállatibb trailer, amit valaha láttam! Szuper, fantasztikus, zseniális! Minden elismerésem a készítőknek, ezzel a 6 perccel hatalmasat alkottak.

A grafika valami zseniális. Esküszöm mikor megláttam először azt gondoltam, hogy élő színészekkel van dolgom. Elképesztő élethűség. Ahogy elindul a videó, valami elképesztő hangulata van. A csempész fickó, akit elfogtak valami fantasztikusan zseniális figura, tiszta Clint Eastwood. :D

Ahogy aztán jön a Sith-ek támadása és a birodalmi induló, hatalmas hangulata van. Ahogy a csempész harcol nem semmi, meg a Han Solo-s nagyképűsége sem. Na, kinek van a leggyorsabb hajója a szektorban? :lol:

A csatajelenetekre nem találok szavakat. Elképesztőek! Filmekben, vagy a TCW-ben se alkothattak volna jobbat. Éppolyan zseniális, mint a filmek és a TCW csatajelenetei.

Ahogy megérkeznek a Sith-ek megint belőtték két kedvenc SW zenémet. A párbaj elképesztően überállati lett! Minden másodpercét élveztem! Legutoljára a TCW-s Nightsister-es párbajokat meg az EP3 párbajait élveztem így. Nem azt akarom ezzel mondani, hogy a többi SW-s fénykardpárbaj rossz lenne sőt nagyon is jók, csak ezek kimagaslóan jók lettek.

Nagyon szép a zárás is. Szegény Jedi-mester halálát nagyon sajnálom. A Sith-mester kinézete viszont nagyon ász, ő biztos a a régi eredeti korribani Sith-ek leszármazottja. Ez a Malgus valami nagyon állat!

Satalle meg bekerült a kedvenc Jedijeim közé.

Ilyenkor fájlalom nagyon, hogy fizetős lesz a játék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legjobb momentum, amikor a zabrak Jedi-mester elhajítja a kardját, megvédve ezzel Satalle-t. A kalapos fickót egyértelműen Hanról mintázták, még a hajója is Falcon-szerű. Malgus pedig egy az egyben Malak. Még ha nagyon hangulatos is a videó, tényleg csempészhettek volna bele kicsit több eredetiséget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legjobb momentum, amikor a zabrak Jedi-mester elhajítja a kardját, megvédve ezzel Satalle-t. A kalapos fickót egyértelműen Hanról mintázták, még a hajója is Falcon-szerű. Malgus pedig egy az egyben Malak. Még ha nagyon hangulatos is a videó, tényleg csempészhettek volna bele kicsit több eredetiséget.

Igen, az tényleg fantasztikus jelenet. A kalapos fickót inkább Cad Bane-ről mintázták. Cad Bane-t meg Clint Eastwoodról, Malgus persze tényleg Malak, Malak pedig Vader, de Vadert is Lucas másról mintázta.

Rengeteg Falcon szerű hajó van a SW-ban, Pl Dash hajója, (ez valahogy inkább rá hasonlít) ,vagy az Ebon Hawk. És talán még a TCW-be is lesz még ilyen.

Jó ez így, ahogy van, nagyszerű munkát végeztek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok jó jelenet van ebben a videóban, de nekem a csúcs az az amikor a csempész megy segíteni a katonának. Megy, belassít a kép, robbanás, ruháját a robbanás szele meglebbenti, majd előkapja a stukikat és bamm-bamm. :D:yes::rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Kis lemaradással, de én is végigvittem a Force Unleashed 2-öt. Jó volt. A negativumokra és a pozitivumokra bontva ez így néz ki:

 

Negatívum:

-Rövid. Már eleve tudtam, hogy nagyon rövid lesz, így nem lepett meg, de való igaz: a pályák számát és méretét tekintve nem eröltették meg magukat. Hivatalosan ugyan kilenc pályán kell átfénykardozni magunkat, de ez inkább három nagyobbacska küldetést jelent. Sokat elmond, hogy Kaminon és Cato Neimoidián kivül egyetlen más bolygón sem kell irtani (ha csak nem számítjuk a Dagobah-t, ami fél percet se tesz ki, nincs ellenfél se és gyakorlatilag menni kell előre és kész... ugyhogy ne számítsuk bele). Normál fokozaton öt-hat óra alatt végigjátszható. Összehasonlitásképp: a stílus jelenlegi egyik legjobbja a Castlevania: Lords of Shadow könnyű fokozaton is több mint 15 órás.

 

-Csak menés és ölés. Az első részben még oké volt, de azóta ebben a stilusban egy sor remek darab született és szinte mindegyiknél felfedezték: egysíkú ha állandóan csak menni kell és ugrabugrálni, ugyhogy érdemes beletenni egy kis lovaglást, gép irányitást, ágyúkezelést, akármit. Az SW világa meg aztán tényleg tobzodik a lehetőségekben. Egy hátas szörnynek, egy kis űrhajózásnak vagy akárminek azért örültem volna.

 

Pozítivumok:

-Jó sztori. Égen földön olvastam, hogy a második rész nem tudja hozni az első rész által felállított szintet a történetvezetésben. Hála az égnek ez nem igaz. Annyi talán igen, hogy a rövidsége miatt nem olyan epikus a cselekmény, de ami van az teljesen rendben van. Pedig nem voltak könnyű helyzetben az írók: a főhős megmurdált az első rész végén. Mégis jól összekaparták a sztorit, ami kellően Star Warsos: van benne moralizálás, jó és rossz döntések, űrcsata, grandiozus finálé. A vége egyébként egy gyönyörű cliffhanger. Elképzelni se tudom, hogy fogják kivágni magukat ebből, de már csak emiatt is nagyon várom a Force Unleashed 3-at.

 

-Többségében változatos/látványos pályák Azért csak többségében mert némi ismétlödés itt-ott felfedezhető, de alapvetően elégedett vagyok: ha már kevés pálya van, azok legalább tényleg érdekesek. Cato Neimoidián például lehet légi buszozni, kaszinóban mészárolni, arénában gyakni, hivatali épületekben kardozni stb.

 

-Látványos főellenség harcok Itt egyértelmű előrelépés érezhető az elöző részhez. Ott nem fordítottak ekkora figyelmet a boss fightoknak, amik végre nem csak azt jelentik, hogy XY-nal fénykardpárbajozni kell. A főellenek kellően nagyok és időigényesek.

 

-Star Wars hangulat Mégha ez a sorozat szeret is túlozni az Erővel (az első részben komplett csillagrombolót rántottunk a földre, itt ha nagyon beidegesedünk -ez külön opció- a rohamosztagosok szénné égnek az erőlökéseinktől), az SW hangulat mégis masszivan ott van. Miután végeztem vele, egész megjött a kedvem egy kis SW film nézéshez, plusz a CW harmadik évadának befejezéséhez.

 

A végére pedig egy TV Spot, amit én most találtam Force Unleashed 2-höz. Lehet csak nekem új, de jópofa:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki tudja, hogy a Kotor 1ben a konzolt hogyan kell előhozni, hogy tudjak cheatelni?

Tudom nem szép dolog de háromszor áltam neki a játéknak, de az elején mindig elakadok mert kevés a gyógycsomag, én meg mindig meghalok :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki tudja, hogy a Kotor 1ben a konzolt hogyan kell előhozni, hogy tudjak cheatelni?

Tudom nem szép dolog de háromszor áltam neki a játéknak, de az elején mindig elakadok mert kevés a gyógycsomag, én meg mindig meghalok :para:

Hol akadsz el így? Az elején semmi veszélyes nincs, amibe bele lehetne halni. :) Taris alvilágában jönnek a jó dolgok, de ha okosan tápoltál addig, akkor már ott sem lehet gond a gyógycsomagok hiányával (amikből meg annyit lehet venni a kereskedőknél, hogy ihaj).

Amúgy meg a franc tudja, hol van a konzol, azt sem tudom, lehet-e csalni, de különben se csaljál. :nana:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki tudja, hogy a Kotor 1ben a konzolt hogyan kell előhozni, hogy tudjak cheatelni?

Mielőtt el nem indítod a játékot, írd át a fökönyvtárban lévő swkotor.ini-t úgy, hogy a [Game Options] alá beírod az alábbi sort: EnableCheats=1

Majd mented és a játékban a ' jellel hozod elő. Ami a billenytűzeten az egyes felett van, szóval próbálkozz, hogy lehet valóban előhozni, nekem az első részben a 0-ra nyitódott meg, a második részben a CTRL+ALT+7-essel jött mindig is elő :roll:

Vagy akár át is írhatod az egyik fájlban melyik bill. kombináció is legyen ez. Fontos az, hogy nem jön elő úgy a konzol, mint a Jedi Academyben, hanem a bal felső sarokban lesz egy villogó aláhúzás jel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hol akadsz el így? Az elején semmi veszélyes nincs, amibe bele lehetne halni. :) Taris alvilágában jönnek a jó dolgok, de ha okosan tápoltál addig, akkor már ott sem lehet gond a gyógycsomagok hiányával (amikből meg annyit lehet venni a kereskedőknél, hogy ihaj).

Amúgy meg a franc tudja, hol van a konzol, azt sem tudom, lehet-e csalni, de különben se csaljál. :nana:

 

Alvilágban akadtam el állandóan a már nem tudom milyen bázison, mikor swoop járgány cuccát kell visszacsórni, sőt első játszásnál még az elején a csatornákban xD

De amúgy nem szoktam csalni játéknál csak most kellene :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.