Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Miért is érdemelte meg?

Nehéz egy Barcelona rajongót meggyőzni erről :)

Messi-vel semmi bajom, sőt szerintem Ronaldo fölött van egy kis szinttel, de idén nem volt olyan kimagasló, hogy megkapja.

Ronaldo berúgta Portugáliát a Vb-re, sorra dönti a gól rekordokat a Realnal, évek óta csúcsformában van....

Ribery bár mindent megnyert idén, de szerintem nincs egy szinten Messivel és Ronaldoval, nemhiába lett harmadik a szavazáson...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nehéz egy Barcelona rajongót meggyőzni erről :)

Messi-vel semmi bajom, sőt szerintem Ronaldo fölött van egy kis szinttel, de idén nem volt olyan kimagasló, hogy megkapja.

Ronaldo berúgta Portugáliát a Vb-re, sorra dönti a gól rekordokat a Realnal, évek óta csúcsformában van....

Ribery bár mindent megnyert idén, de szerintem nincs egy szinten Messivel és Ronaldoval, nemhiába lett harmadik a szavazáson...

Nos igen, ez mind igaz. Messi sajnos idén sokat volt sérült nem is adtam volna neki. Viszont azonkívül hogy CR BL-gólkirály volt, illetve sok gólt lőtt, nem sok mindent tett le az asztalra (nem nyert egy címet sem csapattal). Ribéry idén 5 kupát nyert és szerintem azért nélküle nem lenne Bayern a Bayern, van ő olyan jó hogy a csapata húzóembere legyen (bár képességeit tekintve messze van a másik 2-től). Szerintem idén őt illette volna az elismerés. Az is elég inkorrekt volt a FIFA részéről hogy kitolták a szavazás határidejét, csak mert közben Cristiano kijutott a vb-re (hozzáteszem, fantasztikus játékkal)

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos igen, ez mind igaz. Messi sajnos idén sokat volt sérült nem is adtam volna neki. Viszont azonkívül hogy CR BL-gólkirály volt, illetve sok gólt lőtt, nem sok mindent tett le az asztalra (nem nyert egy címet sem csapattal). Ribéry idén 5 kupát nyert és szerintem azért nélküle nem lenne Bayern a Bayern, van ő olyan jó hogy a csapata húzóembere legyen (bár képességeit tekintve messze van a másik 2-től). Szerintem idén őt illette volna az elismerés. Az is elég inkorrekt volt a FIFA részéről hogy kitolták a szavazás határidejét, csak mert közben Cristiano kijutott a vb-re (hozzáteszem, fantasztikus játékkal)

Gondolom, mikor Messi kapta meg úgy, hogy nem nyert semmit a Barcelonával, az rendben volt...

Kijárt ez már Ronaldonak, Ribery meg egy bohóc.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom, mikor Messi kapta meg úgy, hogy nem nyert semmit a Barcelonával, az rendben volt...

Kijárt ez már Ronaldonak, Ribery meg egy bohóc.

2009: Messi 6 kupát nyert, BL-gólkirály volt

2010: Messi spanyol bajnok, spanyol gólkirály, bl-gólkirály, spanyol szuperkupa győztes

2011: Messi 5 kupát nyert, bl-gólkirály

2012: Spanyol kupa győztes, spanyol gólkirály, bl-gólkirály, 91 gól/év (új rekord)

 

Ehhez képest CR:

2013: bl-gólkirály

Nagy a különbség...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma még nem tudtam megnézni a Broncos meccset, így nem is tudok róla semmit, de rem tovább jutottak.

Viszont a SH Sanit meccset láttam és a Pats-et is.

49ers simán nem érdekelt.

 

Hát nem volt pontzuhatag egyiken sem annyira mint vártam. A Saints meccs nem kicsit meg is lepett, mert Breesék eléggé ott voltak a seggükbe és egyáltalán nem volt lehetetlen a győzelem, de azért annyira közel sem volt sajna. A Patsnek meg sajna győznie kellett ez már kb az első negyedben jól megmutatkozott, de sajnálom, mert utálom a Patset és egyre jobban bírom Luckot.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Broncos - Chargers

 

Hát igazából nem volt egy nagy meccs. Az igaz, hgoy nagyobb győzelmet vártam a Broncostól, de így se izgultam egy pillanatra sem, még mikor megközelítették egy TDre őket. Voltak szép megmozdulások, de azért a védelem elég erős volt, szóval nem volt pontzuhatag. Chargers azt hiszem a 4.4.ben szerezte meg az első pontjait? lol. :D

 

Viszont a Pats meccset élőben szeretném nézni, szóval aki majd tud streamet hozzá, az légyszi ossza meg mert sportom nincs, viszont ezt nem hagyhatom ki. Rem elkenik Brady papa száját. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kudar: ezen az oldalon szokták streamelni többek között az NFL-t is. (Most még nincs kint a link csak mérkőzés napján/előtte pár órával teszik ki az aktuálisat.)

 

Brady ellen nem nagyon szabad fogadni, ezt már megtanultam (mondjuk a másik ilyen "ember" pont PM), de én most mindkét konferencia döntőn upset-et érzek... azért még nem mondom biztosra, ezt ne vegyétek hivatalos tippnek! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na majd online dumálunk akkor róla. :) Te nem Ravens fan vagy egyébként? :hmm:

De Ravens első hely, Broncos második.

Tavaly elég rossz volt nézni, ahogy egymás ellen játszottak a rájátszásba, de hát választottam elsőt, és ők is jutottak akkor tovább. :)

De most már csak a Broncos maradt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Brady vs. Manning - Round 15. (10-4)

 

Nem mondom, hogy a másik párharc teljesen közömbös számomra, de nem lehet szó nélkül elmenni amellett, amit ez a két irányító képvisel az NFL-ben, így én inkább erre a matchup-ra koncentrálok!

Először is, mindenki úgy nézze ezt a két úriembert, hogy olyat láthatunk mi most, amit a liga majd 100 éves történetében nem sokszor - így nagyon szerencsésnek és nagyon hálásnak is érzem magamat ez iránt. Nem láttam például játszani Joe Montanát, vagy Johnny Unitas-t, de ki merem jelenteni, hogy az all-time Top 5-ből kettőt viszont primetime-ban néztem!!! Ez a két "ember" pedig nem más, mint Peyton Manning és Tom Brady. Ilyen szintű rivalizálást, a játék alfáját ás ómegáját jelentő QB poszton még nem nagyon láthattunk! Persze tiszteletlenség lenne a csapatokat teljesen ignorálva (már a supporting cast kifejezés is kicsit lenéző olyan emberekkel szemben, mint Marvin Harrison, Wes Welker, Reggie Wayne, vagy akár Rob Gronkowski) a két quarterback-re kihegyezni az egészet, de úgy gondolom itt elsősorban tényleg az ő párharcukról beszélhetünk. Ugyanis, amikor PM a Colts-ban játszott, akkor mindenki abban a kontextusban beszélt róluk, most mikor a Denver karmestereként csapnak össze, most így vetül rájuk a reflektorfény... szóval ebben az értelemben talán nem bántok meg senkit azzal, ha tényleg most csak róluk értekezek.

 

Az eddigi 14 mérkőzés krónikája is külön megérdemel egy posztot, de itt érdemes tekintetbe venni, hogy ugyan a játék mechanikáját tekintve mindkettő egy igazi admirális, teljesen más stílusú, habitusú és különböző életúttal rendelkező játékosokról beszélhetünk!

Peyton a klasszikus utat járta be, igazi football családból jött. Édesapja Archie Manning, nemcsak, hogy kitűnő NFL irányító volt, már az NCAA-ben is fényes karriert csinált és igazi közönség kedvenc volt (az Ole Miss vissza is vonultatta a mezét, amellett, hogy a Saints is megtette ezt számára, már a profik között). Két öccse közül a kisebbik pedig szintén NFL QB lett. Az persze már a sors igazságtalansága, hogy a jóval kevesebb talentummal bíró Eli több bajnoki (és SB MVP) címmel rendelkezik, mint Peyton! (Mindenben versengenie kellett a bátyjával, ebben legalább felülmúlta!)

PM-ről röviden csak annyit tudnék mondani, hogyha az alapszakaszt néznék csak, akkor teljes nyugodtsággal merném állítani, hogy Manning minden idők legjobb irányítója... ezt is, mint minden csapatsportágat, azonban a bajnoki címért játsszák és itt már vannak kétségeim, hogy őt mondjam-e. :hmm: Az a "mindössze" két Super Bowl és egy bajnoki gyűrű igazán beárnyékolja a legacy-jét Manning-nek. Azért az idézőjel, mert egy címet megszerezni is abszolút elismerésre méltó, de ezzel a skill set-el és támogató személyzettel, ami számára adott volt, akár 2004-ben, 2005-ben, 2009-ben és tavaly is bajnok lehetett volna (és még sorolhatnék ide pár évet). Ezzel együtt, ha idén meglesz a második elsősége, akkor szerintem minden kétkedőt el fog hallgattatni... ugyanis ennek a játéknak a Lombardi az igazi fokmérője, ha megkérdeznek valakit Dan Marino-ról biztos vagyok benne, hogy nem az 5000 yardos szezon fog először a szájukra jönni, hanem az, hogy: de kár, hogy nem volt bajnok!

Brady más utat jár be, az ő története inkább egy igazi hollywoodi forgatókönyvhöz hasonlítható. PM-el ellentétben nem tudhatott maga mögött decens college karriert, és nem is 1/1-en került be a ligába! Éppen ellenkezőleg, Brady 7. (hangsúlyozom hetedik!) számú QB-ként kezdte a Michigan-nél, Drew Henson mögött se sok szépet jósoltak neki. A combine-on ilyen jelentések készültek róla: "Poor build. Very skinny and narrow. Looks a little frail and lacks great physical stature and strength. Can get pushed down more easily than you'd like. Lacks mobility and ability to avoid the rush. Lacks a really strong arm. Can't drive the ball down the field and does not throw a really tight spiral. System-type player who can get exposed if he must ad-lib and do things on his own." A 40 yardot is mindössze 5.2 alatt futotta (azért ezt az időt még én is verném). A 6. körben a 199. pick-ként kelt csak el szerencsétlen, ezzel kiérdemelve a Patriots-nak minden idők legnagyobb draft steal-jét! Egyébként sokkal korábbra várta saját magát is, és mikor erről kérdezték az ESPN-en egy pár éve, egy interjú keretében... majdnem elsírta magát, hogy milyen rossz érzés volt látni, hogy még mindig nem vitte el senki. Ezek után mégis mikor találkozott Robert Kraft-al, a Pats tulajdonosával (először Kraft nem ismerte meg, azt hitte, hogy Kyle Brady-ről van szó, aki akkoriban egy TE volt) kb. ezt mondta neki "A franchise történelmének legjobb döntése vagyok!" - persze kell egy magas ego, de egy nagy adag vér is azon a bizonyos testtájon, hogy egy ilyen lelkiállapot után is ugyanúgy higgyen magában valaki!

Shaun Ellis aztán hatalmas szívességet tett Brady-nek, mikor a tackle-jével sérült listára rakta Drew Bledsoe-t (érdekesség, hogy Bledsoe-nak ez a kálváriája megismétlődött Dallasban, ahol szintén lesérült, ezzel utat nyitva egy másik fiatal irányítónak, aki később franchise player lett... ez volt Tony Romo), aki nem akárki volt. Nem hiába nem akart QB-t draftolni a Pats. Bledsoe 1/1-esként, akkora már 3-szoros Pro Bowler volt és ő vezette a csapatot történelme során először Super Bowl-ba! Az ő helyére tették be aztán Brady-t, aki rögtön első kezdőként játszott szezonjában megnyerte a címet, úgy, hogy azon a SB-on, egy hatalmas upset-et valósítottak meg... legyőzve a St. Louis-t, akik minden idők egyik legjobb offense-vel bírtak (QB-Warner, RB-Faulk, WR-Holt, Bruce). A másik két trófea is hamarosan érkezett és itt már egy Dynasty-ről beszélhettünk! Brady ha ma győz, akkor szezonjainak majdnem az 50%-ában bejutott a SB-ba!!

Kettejük relációjában személyes szimpátiám inkább Brady felé irányul. Nem feltétlenül az élettörténete miatt, hanem inkább azért, mert sokkal emberibb, mint Peyton. Mindkettő igazi franchise player, de kettejük közül Brady az igazi vocal leader! Neki mindig habzik szája, folyamatosan tüzeli a társakat és sokkal több érzelmet közvetít, mint ellenfele. PM egy gép! Az igazi Iceman, aki folyamatosan elemez, elképesztő módon lát a pályán és kiemelkedő az anticipációs képessége! (Egyébként annak idején mikor odakerült a Colts-hoz, azt mondják, hogy egy hét alatt megtanulta kívülről belülről a komplett playbook-ot...)

 

Ez a párharc teljesen más lesz. Itt nem számít a november, mert még egyszer egy olyan comeback-et nem fog tudni a Pats megcsinálni ebben biztos vagyok. Most nem lesz Brady számára Gronk sem, ami szintén átrajzolhatja a perifériákat (akkor is, ha pont Brady az a játékos, aki nem készen kapja (Randy Moss kivételével) az all pro elkapóit, hanem maga teszi őket naggyá!). Egy konferencia lévén, ez a legmagasabb szint, ahol találkozhatnak, ilyenre legutóbb 2006-ban volt példa, akkor Manning örülhetett... hasonló végkifejletet vizionálok erre a mérkőzésre is. Megmondom őszintén meglepődnék, ha a Pats menne tovább, akkor is, ha clutch szituációkban jóval produktívabb Brady és a peak számai is magasabbak!

Egyébként kettejük között ez nem egy igazi GOAT game. Azt elmondták ők is, hogy nem így veszik. Ha Brady nyer, nem mondom rá, hogy minden idők legjobbja (bár akkor már beérné idolját Joe Montanát), Manning győzelmével sem foglalnék állást teljesen... inkább csak élvezem azt a tényt, hogy én élőben láthatok játszani két ilyen kalibeű játékost, egymás ellen!!!

 

Egyébként mindfuck infó #1 - amennyiben a Seattle és a Denver jut be a döntőbe, akkor első ízben kapnánk egy olyan Super Bowl-t, ahol két olyan állam (Washington és Colorado) csapati mérkőznének meg, ahol legális a marihuána... Bill Simmonsék már el is nevezték a döntőt, The Weed Bowl-nak :lol:

 

A tippjeim:

New England @ Denver

San Francisco @ Seattle

 

Kudar: itt lesz a link ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.