Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Egy kis felvezető:

 

Ma végre elrajtol a várva várt EURO 2016! A torna helyszíne ezúttal Franciaország, a nyitómeccset pedig Saint-Denisben, a 81.000 férőhelyes Stade de France-ban rendezik. A franciák 1960 és 1984 után ismét izgatottan készülhetnek egy újabb hazai rendezésű EB-re, emlékeztetőül: az előzőt Michel Platini vezetésével megnyerték…

 

Az eddigi 14 Európa Bajnokságból 12-szer kezdte a tornát a házigazda, ebből mindössze 3-szor tudtak nyerni, 5 döntetlen és 4 vereség mellett. A franciák egyébiránt már harmadszor játszhatnak EB nyitómeccset, 1960-ban 5-4-re kikaptak Jugoszláviától (ezzel a gólözönnel most is kiegyeznénk), 1984-ben azonban javítottak, és 1-0-ra győzték le Dániát Párizsban, 47.000 néző legnagyobb örömére (mínusz a dánok). A franciákon kívül eddig házigazdaként nyitómeccset a spanyoloknak (Magyarország ellen…) és a belgáknak sikerült nyerniük (Belgium – Svédország 2-1, az EURO 2000 során). Az elmúlt 3 EB-n azonban finoman szólva sem hozott szerencsét a kezdés a házigazdáknak: 2004-ben a portugálok, 2008-ban a svájciak kaptak ki a nyitómeccsen, míg 4 évvel ezelőtt a lengyelek csak 1-1-re végeztek a görögök ellen.

 

Érdekesség, hogy a franciák és a románok nem először játszanak egymás ellen Európa bajnoki csoportmeccset június 10-én, megtették már ugyanezt 1996 június 10-én is: az angliai mérkőzést egyébként a franciák nyerték 1-0-ra, ami – ha valaki hisz az ilyesmiben – nem a legpozitívabb előjel a románok számára.

 

Ami szintén nem túl biztató a románokra nézve, hogy a selejtező 10 mérkőzésén mindössze 11 gólt szereztek, ami a kijutó csapatok közül holtversenyben a legrosszabb gólarány (khm… bizonyos Magyarország és Wales mellett), igaz ne felejtsük el hozzátenni: ugyanennyi meccsen mindössze két gólt kaptak, ami a legkevesebb bekapott találat az összes csapatot figyelembe véve. Ez még akkor is elismerésre méltó, ha az ellenfelek a veretes konkurenciának nehezen nevezhető Észak-Írország, Magyarország, Finnország, Feröer-szigetek és Görögország voltak.

 

A franciáknak házigazdaként nem kellett a selejtezőkkel nyűglődniük, játszottak is kárpótlásul 4 felkészülési meccset, amit a biztonság kedvéért mind meg is nyertek, sorrendben Hollandia (3-2), Oroszország (4-2), Kamerun (3-2) és Skócia ellen (3-0). A skótokat ráadásul helyenként űrfutballal küldték haza, ami mindenképp jó előjelnek számít egy román-albán-svájci hármas ellen készülvén. A románok felkészülése ugyanakkor felemásra sikerült: bár döntetlent játszottak például a spanyolok (0-0) ellen, nézőcsalogató meccsen kaptak ki az ukránoktól (3-4), igaz, legyőzték Litvániát (1-0) és Grúziát is (5-1).

 

Figyelembe véve a két csapat játékerejét, jelenlegi formáját és egymás elleni múltját (4 francia győzelem és 5 döntetlen az elmúlt 9 meccsükön) nehéz elképzelni, hogy a románok győzelem formájában meglepetést okoznak, bár ha hozzák a selejtezős védekezésüket, egy döntetlent esetleg kicsikarhatnak.

 

Felvezetőnek ennyi talán elég is, mindenkinek jó szurkolást, sok magyar gólt kívánok az EB-re, és remélem, hogy együtt szorítunk majd a tippjeink sikeréért, akárcsak 2006 óta mindig. Pontgyűjtésre fel, hajrá magyarok!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

A franciáknak házigazdaként nem kellett a selejtezőkkel nyűglődniük, játszottak is kárpótlásul 4 felkészülési meccset,

 

Ez csak részben igaz mert a Franciák is részt vettek a selejtezőkben mégpedig az I csoportban mint vendég csapat. A mérlegük 7 győzelem - 2 döntetetlen - 1 vereség volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez csak részben igaz mert a Franciák is részt vettek a selejtezőkben mégpedig az I csoportban mint vendég csapat. A mérlegük 7 győzelem - 2 döntetetlen - 1 vereség volt.

Wow Fulcrum, köszi! Ezt nem is tudtam. :o Ettől még igaz, hogy nem kellett nyűglődniük a selejtezőkkel, csak gondom folyamatosan követni akarták, hol tartanak a csapatépítésben. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is megnéztem a magyar csapatról készült dokumentumfilmet. Nagyon élvezetes volt, azt hozta, amit vártam tőle. Összehasonlítva a 98'-as francia mintával (Les Yeux dans les Bleus), az talán egy fokkal intimebb volt és több bepillantást engedett a játékosok hétköznapjaiba, de itt úgy olvastam a rendezőtől, hogy az idő szűke és a narratíva összetartása miatt csak az igazán exkluzív és kifejezetten a labdarúgáshoz kötődő felvételeket akartak látni a kész filmben. Talán szintén a szűkösebb időkeret (a francia film ennek a kétszerese volt játékidő tekintetében) miatt alakult így, de a párhuzamosan mutatott mérkőzések Egervári és Dárdai alatt nekem nem tetszettek annyira. Nem azért mert követhetetlen lett volna az esemény, hanem mert elkülönítve jobb lett volna mindegyik találkozó. Itt is értem a koncepciót, hogy miért így volt felfűzve a mérkőzések sorozata, de a megvalósítást én nem így oldottam volna meg. Amit még sajnálok, hogy egyrészt nem került be Pintér... hozzá képest még nagyobb kontraszt lett volna talán Dárdai, mint Egervárihoz mérve, másrészt azt is sajnálom, hogy kimaradtak Dárdai első mérkőzései. (Itt valami probléma lehetett a forgatási engedéllyel, vagy az egyeztetéssel.) Mindenesetre jó lett volna látni kontrasztban a bukaresti 0-3-hoz képest azt az 1-1-et, ahol Dzsudzsák nagyszerű szabadrúgásgóljával (ami az egyik volt abból a kettőből, amit románok az egész selejtezősorozat alatt beszedtek) egyenlítettek a magyarok Dárdai első tétmeccsén. Ez után jött el az a hatalmas bizalom, hogy kvázi mém lett Dárdaiból (már miniszterelnöknek is akarták). Ezektől eltekintve viszont nagyszerű volt a film, egy olyan oldaláról mutatta be a magyar válogatottat és a labdarúgókat, amit eddig nem nagyon ismerhettünk. Érdekes volt egy picit belepillantani a szakmai munkába és, hogy a kulisszák mögött milyen történésék zajlanak. Bár azt még mindig nem tudom komolyan venni, hogy Nyilasi csak akkor nézi a meccseket, ha nálunk van a labda. :facepalm:

 

Ami szintén nem túl biztató a románokra nézve, hogy a selejtező 10 mérkőzésén mindössze 11 gólt szereztek, ami a kijutó csapatok közül holtversenyben a legrosszabb gólarány (khm… bizonyos Magyarország és Wales mellett)

 

Jó kis felvezető volt, élmény volt olvasni. Annyival pontosítanék, hogy a szintén az A csoportban szereplő Albánia csak 10 gólt szerzett, amiből 3-at kvázi ajándékba kaptak az UEFA-tól a szerbek elleni mérkőzésen történt incidens miatt. A meglévő 7 góljukból meg egy öngól volt, szóval gyakorlatilag önerőből 6 találatig jutottak. :D

Egyébként még egy érdekesség, az Eric Cantona által "levízhordózott" Didier Deschamps irányítja a francia válogatottat, aki főszereplő volt a francia labdarúgás talán legsikeresebb évtizedében. 1993-ban a Bajnokok Ligája első kiírásában csapatkapitányként a BL serleget emelhette magasba (eddig első és egyben utolsó francia csapatként tudott nyerni a Marseille), 1998-ban - a legutóbbi nagy francia világeseményen - a világbajnoki trófeát vehette át kapitányként, majd két évvel később az EB serleggel tette meg ugyanezt (ez után a döntő után visszavonult a válogatottságtól), hogy aztán edzőként pedig 2004-ben a Monacót egészen a BL döntőig vezesse. Ha van valaki, aki ismeri a siker receptjét az ő lesz... hogy át tudja e adni a játékosainak, az meg majd kiderül kb. egy hónap múlva. ;)

 

Franciaország: 2

Románia: 0

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis felvezető volt, élmény volt olvasni. Annyival pontosítanék, hogy a szintén az A csoportban szereplő Albánia csak 10 gólt szerzett, amiből 3-at kvázi ajándékba kaptak az UEFA-tól a szerbek elleni mérkőzésen történt incidens miatt. A meglévő 7 góljukból meg egy öngól volt, szóval gyakorlatilag önerőből 6 találatig jutottak. :D

Egyébként még egy érdekesség, az Eric Cantona által "levízhordózott" Didier Deschamps irányítja a francia válogatottat, aki főszereplő volt a francia labdarúgás talán legsikeresebb évtizedében. 1993-ban a Bajnokok Ligája első kiírásában csapatkapitányként a BL serleget emelhette magasba (eddig első és egyben utolsó francia csapatként tudott nyerni a Marseille), 1998-ban - a legutóbbi nagy francia világeseményen - a világbajnoki trófeát vehette át kapitányként, majd két évvel később az EB serleggel tette meg ugyanezt (ez után a döntő után visszavonult a válogatottságtól), hogy aztán edzőként pedig 2004-ben a Monacót egészen a BL döntőig vezesse. Ha van valaki, aki ismeri a siker receptjét az ő lesz... hogy át tudja e adni a játékosainak, az meg majd kiderül kb. egy hónap múlva. ;)

Igen, de épp ezért írtam gólarányt. Wales, Magyarország és Románia 10 meccsen lőtt 11 gólt. Az albánok 8 meccsen 10-et. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de épp ezért írtam gólarányt. Wales, Magyarország és Románia 10 meccsen lőtt 11 gólt. Az albánok 8 meccsen 10-et. ;)

 

De Albánia nem 10 gólt szerzett, hanem - még, ha az óngólra azt mondom, hogy ők harcolták ki, akkor is - hetet. A szerbek ellen a 42. percben félbeszakított mérkőzésen az albánok egy gólt sem értek el, csak az UEFA nekik adta 3-0-val a meccset, ahogy az ilyenkor szokás. Amellett, hogy nem tudjuk, hogy mi lett volna, ha lejátsszák rendesen a találkozót, ettől még ezt az albán csapat teljesítményének beírni szerintem nem valós. Az albán játékosok 7 gólig jutottak 8 meccsen, ami a gólarányt tekintve 0.875-nek felel meg, szemben a Wales + Magyarország + Románia hármas 1.1-es gólarányával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Albánia nem 10 gólt szerzett, hanem - még, ha az óngólra azt mondom, hogy ők harcolták ki, akkor is - hetet. A szerbek ellen a 42. percben félbeszakított mérkőzésen az albánok egy gólt sem értek el, csak az UEFA nekik adta 3-0-val a meccset, ahogy az ilyenkor szokás. Amellett, hogy nem tudjuk, hogy mi lett volna, ha lejátsszák rendesen a találkozót, ettől még ezt az albán csapat teljesítményének beírni szerintem nem valós. Az albán játékosok 7 gólig jutottak 8 meccsen, ami a gólarányt tekintve 0.875-nek felel meg, szemben a Wales + Magyarország + Románia hármas 1.1-es gólarányával.

Ez jogos, de én a nekik ítélt gólokat tekintem "szerzett gólnak", ami fel van tüntetve a nevük mellett a csoport tabellán. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már-már rekordszámúnak tekinthető (lehet h az, csak nincs rá statisztikám) 14 tipp érkezett az első meccsre! :yeah: Mivel elég sok hsz-t ölel fel, ha nem bánjátok alább összegezném a tippeket:

 

Yoda József Franciaország - Románia: 2-1

Ody Mandrell Francia - Román 2-0

Fulcrum Franciaország -Románia: 2-0

luke 19 Franciaország - Románia 3-0

Nute Gunray Franciaország - Románia 2-0

Donát Franciaország - Románia: 2-0

Nabopolasszar Franciaország - Románia 2-0

Frenkie Franciaország - Románia 0-1

Rog Franciaország - Románia: 2-1

MissKarrde Franciaország - Románia: 2-0

Darth Krande Fr-Ro 1-1

Darth Cupsy Franciaország - Románia: 3-1

Dei Franciaország - Románia: 1-0

Rajmesz Franciao. - Románia 3-0

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép meccs volt, bár a tippem nem jött be :)

Nem sok híja volt neked. :)

 

Egyébként a második félidő már jó volt, de az elsőn én nagyon unatkoztam a 10. perc után. Payet gólja viszont már most pályázik az EB legjobb találata címre.

 

Tippek:

Albánia - Svájc 1-2

Wales - Szlovákia 1-3

Anglia - Oroszország 1-0

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.