Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Nem kedvelem a kosárlabdát, nem is követem az eredményeket, de gratula a srácoknak!

Ennek ellenére azért remélem, jövőre fogod követni a magyar válogatottat az eb-n. ;) Nem is a sportág, hanem a magyarok miatt.

 

Közben nyertünk Luxemburg ellen is, de elég nehezen: http://kezdo5.hu/magyar-ferfi/game-center-sikerrel-koronaztuk-meg-az-ebreszvetelunk-bebiztositasat-23175

Szerkesztve: - DarthMaul31
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek ellenére azért remélem, jövőre fogod követni a magyar válogatottat az eb-n. ;) Nem is a sportág, hanem a magyarok miatt.

Őszintén megvallva, nem sok esélyt látok rá. Egyre kevesebb időm van bármilyen sportot nézni, még a kedveltekből is szűkebb már az adag. Inkább ezekre mondható el, hogy ha már a magyarok szerepelnek egy komolyabb eseményen, akkor azt megnézem. Ilyen pl. a kézi- vagy a vízilabda, teniszben még elég messze vagyunk, de hátha Babos hosszabb távon is stabilabb lesz. A kosárlabda viszont olyan szinten nem érdekel és nem is élvezem a nézését, hogy pusztán a magyar részvétel okán nem fogom nézni, az eredményeket persze majd követem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma 16:30-tól játssza utolsó selejtezős meccsét felnőtt férfi kosárlabda-válogatottunk, az ellenfél Macedónia lesz. A találkozót végre élőben közvetíti az M4 Sport.

 

http://kosarsport.hu/hirek/48210/magyarorszag_-_macedonia_el__ben_az_m4-en

 

Csapatunk legjobbja, Hanga Ádám biztosan nem fog játszani,ugyanis vissza kellett utaznia Spanyolországba,mert jövőhéten nagyon fontos mérkőzése lesz a klubcsapatával,a Laboral Kutxával. Nagy tétje úgyse lesz már az itthoni meccsnek, max. annyi,hogy megőrizzük veretlenségünket. De továbbjutás szempontjából nem jelent semmit a végeredmény, mi már csoportelsőként kijutottunk az eb-re,a macedónok pedig így is úgy is harmadikok lesznek. Vélhetően csapatunk másik legjobbja, Vojvoda Dávid sem fog játszani.

Egyébként hatalmas ünneplés lesz Szolnokon (ott lesz a meccs), kár, hogy ebből pont Hanga Ádám fog kimaradni. Nélküle azért egészen más lenne most a helyzet eredményeket tekintve,rengeteget segített a csapaton .

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már tavalyelőtt is egy elég ütőképes gárdával mentünk neki a selejtezőknek, bár hiányzott Hanga Ádám, Lóránt Péter, és Báder Márton. Utóbbi játékos már visszavonult, Lóránt viszont azért nincs idén, mert nincs jóban a szövetségi kapitánnyal. Szóval, idén is vannak hiányzóink, az említett Lóránton kívül ott van még az idén nyáron Spanyolországba igazoló Rosco Allen (amerikai neve van, de itt született Magyarországon, és azt hiszem, az anyanyelve is magyar), meg Golomán György is, aki tavaly óta játszik az amerikai egyetemi bajnokságban, az UCLA színeiben.

Szóval, vannak hiányzóink, de még így is nagyon jó keretünk van. :) Tavalyelőtt egyébként mindösszesen 2 ponton múlott az Európa-bajnokság,ha nem 15-tel, hanem 17-tel vertük volna a cseheket, kinn lettünk volna tavaly is.

Szerkesztve: - DarthMaul31
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha bejutnánk a legjobb 16-ba, óriási lenne.:) Ha a kolozsvári csoportba kerülünk, az kedvezne a magyar szurkolóknak,biztosan rengetegen kimennének Magyarországról,hogy megnézzék a válogatottat. Főleg a román-magyart. :D Nem is tudom,mikor volt utoljára férfi kosárban Románia-Magyarország tétmérkőzés.Esélyünk is lenne ellenük,ugyanis nem túl jók a románok kosárlabdában, valamikor a 80-as években szerepeltek utoljára Európa-bajnokságon,a jövőévire is csak azért jutottak ki,mert ők az EB egyik rendezői. Amúgy selejtezőből nem sok esélyük lenne kijutni.

Egyébként azt hiszem, a kalapbesorolásnál a románoknak is van valamennyi beleszólásuk, hogy kiket akarnak magukkal egy csoportban, és hülyék lennének nem minket választani egyik ellenfelükként.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megőriztük veretlenségünket, 63-61-re legyőztük Macedóniát, Hanga Ádámot és Vojvoda Dávidot nélkülözve. :)

 

http://www.nemzetisport.hu/kosarlabda/kosar-a-futball-eb-ota-igy-nem-unnepeltek-magyar-valogatottat-video-2526375

 

http://www.m4sport.hu/2016/09/17/hibatlan-merleggel-jutottak-ki-az-eb-re-a-ferfi-kosarasok/

Szerkesztve: - DarthMaul31
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Hát a játékvezető sporttárs ismét nem volt velünk a lesgóllal és az elmaradt büntetővel. Plusz a sárgalapok számát is keveseltem, főleg törlesztések után. De amíg ilyen gyermeteg hibákat követünk el a védelemben nem is érdemeljük meg a VB-t. Ennek ellenére jó volt látni, hogy hajtanak a fiúk, és egy pillanatra sem adták fel :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Eb selejtezőkre kell koncentrálni. A VB-re már az elejétől kezdve jevés esély volt, túl kevés csapat jut ki innen.

Amúgy elég hülyeség hogy így meg van határozva, hogy melyik kontinensről hány csapat juthat ki... Minden VB-n így van pár olyan csapat, amelyikkel simán fel tudnánk venni a versenyt szerintem

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt nézve, hogy Svájc szinte minden mutató alapján felülmúl minket (ahogy a közvetítésben is elhangzott), nagyobb nemzetközi rutinnal is rendelkeznek és ezek után előzetesen azt mondják nekem, hogy egy jó iramú, gól gazdag, szoros meccsen, végig pariban vagyunk az ellenféllel és éppen hogy kikapunk... én ezt így aláírtam volna. Más kérdés, hogy pont ezért is fájó egyben, mert ha meg azt nézem, hogy egy x mindenképpen benne volt a meccsben és a mérkőzés egyes szakaszaiban még azt is mondanám, hogy többet tett a hazai csapat a győzelemért, mint a svájciak. Persze sokat bizonytalankodott a védelem, ugyanakkor a másik oldalon talán egy jogos büntetőt nem kaptunk meg, inkább a döntetlen lett volna ideális... csatlakozom Nute-hoz, így ki lehet azért kapni, de kár érte.

A letteket, megy az andorraiakat mindenképpen el lehetne intézni oda-vissza, Feröert meg hazai pályán azért illene megverni. Ez öt győzelem, +15 pont, a védekezésbeli hiányosságokat ki kéne javítani és minimalizálni a hibákat, akkor talán a nagyok ellen becsúszhat egy-két döntetlen (a portugálok ellen már megmutattuk egyszer az Eb-n :P ) és meglátjuk, hogy ez mire elég. Valószínű a 3. helyre, de én előzetesen is egy tisztes helytállást tűztem volna ki célul ebben a csoportban. Elég valószínűnek tartom, hogy lesz világbajnoki bővítés is a közeljövőben, lehet, hogy már nem pont ezzel a generációval, de talán nem kell olyan sokáig várnunk, hogy vb-n láthassuk a magyar válogatottat. A következő Eb-re meg mindenképpen rá kéne gyúrni, főleg, hogy Budapesten is lesz mérkőzés.

Úgyhogy, hajrá, előre!!

 

Amúgy elég hülyeség hogy így meg van határozva, hogy melyik kontinensről hány csapat juthat ki... Minden VB-n így van pár olyan csapat, amelyikkel simán fel tudnánk venni a versenyt szerintem

 

Az egyértelmű, hogy nem a 32 legjobb(!) válogatott van kint egy ilyen tornán, de mégiscsak így van meg az a hangulata az eseménynek, hogy itt a világ minden tájáról érkeznek résztvevők, persze így sok olyan ázsiai, afrikai, k-amerikai csapat kijuthat, melyeknek az UEFA selejtezőkben esélye sem lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A röplabdás lányok is hatalmasat küzdenek a borzalmas első szett után. Ha az aranysettben ki is kapunk, nem lesz mit szégyellni

 

Szerk.: Hát így pláne nincs mit szégyellni. Szép volt lányok :yeah::rock::clap:

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tudom, elég rossz volt nézni a mai meccset. Gondolom Ody szokás szerint nem nézted. A védelemben hajmeresztő hibák... helyenként kapkodó játék és buta eladott labdák hátul, mindezt a harmat gyenge lettek ellen... ez engem eléggé lelombozott, jobban, mint a Svájc elleni vereség, ott egy erősebb csapat ellen benne volt a győzelem a levegőben, itt meg simán kaphattunk volna 2-3 gólt egy nagyon gyenge csapattól. Közben a portugálok 6-0-ra verték Feröert, idegenben. Szomorú vagyok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

A Vissza a jövőbe egy évet tévedett. Nem az önbefűzős cipőben, vagy a légdeszkában, hanem a Chicago Cubs bajnoki címében.

108 év után tudott bajnok lenni a Chicago (azt hittem hamarabb látom a magyarokat világbajnokságon, minthogy ezt megérem) és több, mint egy évtizeddel azután, hogy a Red Sox megtörte 'Bambino átkát' (86 év bajnoki cím nélkül), a Cubs is leszámolt 'Billy a kecske' átkáva. Ennyi volt a baseball átkoknak, ennyi a Chicago messzeföldön híres lúzerségének.

A Cleveland az NBA döntőben sporttörténelmi tettet hajtott végre, hogy 1-3-ról felállt és bajnok lett, most valamilyen szinten a Chicago is történelmet írt, legalábbis egy fájdalmasan hosszúra nyúló sorozata végére tett pontot. :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Vissza a jövőbe egy évet tévedett. Nem az önbefűzős cipőben, vagy a légdeszkában, hanem a Chicago Cubs bajnoki címében.

108 év után tudott bajnok lenni a Chicago (azt hittem hamarabb látom a magyarokat világbajnokságon, minthogy ezt megérem) és több, mint egy évtizeddel azután, hogy a Red Sox megtörte 'Bambino átkát' (86 év bajnoki cím nélkül), a Cubs is leszámolt 'Billy a kecske' átkáva. Ennyi volt a baseball átkoknak, ennyi a Chicago messzeföldön híres lúzerségének.

A Cleveland az NBA döntőben sporttörténelmi tettet hajtott végre, hogy 1-3-ról felállt és bajnok lett, most valamilyen szinten a Chicago is történelmet írt, legalábbis egy fájdalmasan hosszúra nyúló sorozata végére tett pontot. :cool:

Hatalmas Cleveland-drukker vagyok, így ez nekem elég lehangoló. :( Ilyen szép szezon után képesek voltunk elrontani a World Seriest, pedig megvolt rá az esélyünk, hogy nyerjünk. Az Indians pontosan azt csinálta, amit a város NBA-csapata, a Cavaliers, csak éppen fordítva... Egyébként egy alacsonyabb osztályú hokiligában, az AHL-ben is clevelandi csapat nyert, úgyhogy az Indians World Series-győzelmével már három bajnoki címet ünnepelhetett volna a város.

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Soha egy baseball-meccset nem néztem, nem ismerem a szabályokat sem, de a Chicago Cubs körüli balszerencse-áradatról még én is sokat olvastam. :) Azért sajnálom, hogy nem 2015-ben jött össze, iszonyú feeling lett volna. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.