Ugrás a kommentre

4x01 - Water War


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Lehet, hogy rosszul láttam, de mintha Ahsoka a fénykardjával ütötte volna meg Tamson-t, mikor Anakin rábízta, hogy védje meg Lee-Char-t. Még le is lassítottam 1/32-re, és akkor is úgy tűnt, sőt valami izzás is látszott a szepi bőrén. Lehet, hogy a karkarodon irha valamennyire ellenáll a fénykardnak? Vagy csak én láttam nagyon rosszul? :?

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is láttam ahogy ráütött a fejére.Gondolkodtam is azon, miért nem hasadt ketté Tamson feje, hiszen fénykardal megcsiklandozták.

Elég jó masszából lehet a srác, lehet olyan típusú a bőre/páncélja, mint a Zillo-nak. :lol:

 

Ez mindenesetre megmagyarázná azt is, hogy miért ilyen nagy legény, hogy lőfegyver nélkül beleúszik a csata sűrűjébe, miközben szinte forrt körülötte a víz a lézerlövedékektől, meg hogy puszta kéz... izé állkapoccsal kiállt Fisto ellen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem elképzelhető, hogy így történt, nem egy jelenet támasztja alá, hogy szó szerint kemény fickó. :cool:

Többek között, amikor áttöri a nem csekély víz alatti nyomásnak ellenálló üveget. De ugyanebben a jelenetben, mintha eltalálná néhány lézerlövedék is.

Ezek után, megnézném, hogy nyírják ki. :D Bár szerintem hosszabb távon, vagy egy erőteljesebb támadás során nem állna ellent a fénykardnak. De talán annak is lehet némi köze a dologhoz, hogy a fénykardok és lézerlövedékek tulajdonsága valamennyire megváltozik a víz alatt. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem elképzelhető, hogy így történt, nem egy jelenet támasztja alá, hogy szó szerint kemény fickó. :cool:

Többek között, amikor áttöri a nem csekély víz alatti nyomásnak ellenálló üveget.

 

Az üveges nem igazán helytálló példa. Mármint, az biztos, hogy kemény fickó, hogy áttudta törni azt a vastag üveget, és egy karcolás sem esett rajta. :D Az viszont nem számít, hogy mekkora nyomásnak állt ellen az az üvegcső. Egyrészt, eleve vízzel volt töltve, tehát a falra ható nyomás többé-kevésbé ki volt egyenlítve. Másrészt egy madártojás héja meglepően nagy, egyenletes nyomásnak is ellenáll, mégis egyetlen ütéstől szétrepedhet. De ez most mindegy. ;)

 

De ugyanebben a jelenetben, mintha eltalálná néhány lézerlövedék is.

Ezek után, megnézném, hogy nyírják ki. :D

 

Hát én mondjuk még szívesen viszontlátnám párszor (persze csak így, monitoron keresztül :) ), de ahhoz még több vízi csata kéne, arra pedig nem igen számíthatunk, úgyhogy biztos ő is Sobbeck sorsára fog jutni. De az tényleg érdekes lesz, hogy hogyan. :D

 

Bár szerintem hosszabb távon, vagy egy erőteljesebb támadás során nem állna ellent a fénykardnak. De talán annak is lehet némi köze a dologhoz, hogy a fénykardok és lézerlövedékek tulajdonsága valamennyire megváltozik a víz alatt. :hmm:

 

Szerintem fájt neki, mikor a fénykarddal, meg a sugárvetőkkel eltalálták, de nem okozott neki semmilyen komoly sérülést. Szóval valószínűleg az lesz amit, mondtál, és egy elég erős találat lesz a veszte. Esetleg megsütik a saját medúzái :D

Nekem egyébként nem úgy tűnt, hogy a víz különösebben zavarná a fénykardok, meg a lézerpuskák működését.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem fájt neki, mikor a fénykarddal, meg a sugárvetőkkel eltalálták, de nem okozott neki semmilyen komoly sérülést. Szóval valószínűleg az lesz amit, mondtál, és egy elég erős találat lesz a veszte. Esetleg megsütik a saját medúzái :D

Nekem egyébként nem úgy tűnt, hogy a víz különösebben zavarná a fénykardok, meg a lézerpuskák működését.

Abból következtettem erre, hogy a fénykard elméletileg egy forró energiapenge. A droidok vagy egyéb fémdarabok sem véletlenül szoktak izzani, füstölni, ha fénykarddal találkoznak. A víz pedig értelemszerűen csökkenti ezt a hőt.

 

Sanszos, hogy Tamson is Sobeck sorsára jut, az egy-egy sztori erejéig felbukkanó szakadár vezérek eddig sem húzták sokáig, pl. Trench sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abból következtettem erre, hogy a fénykard elméletileg egy forró energiapenge. A droidok vagy egyéb fémdarabok sem véletlenül szoktak izzani, füstölni, ha fénykarddal találkoznak. A víz pedig értelemszerűen csökkenti ezt a hőt.

 

Sanszos, hogy Tamson is Sobeck sorsára jut, az egy-egy sztori erejéig felbukkanó szakadár vezérek eddig sem húzták sokáig, pl. Trench sem.

 

Wookiepedia szerint a fénykard penge nem ad le semmi hőt, amíg nem érintkezik szilárd anyaggal, tehát a víz elméletileg nem lehet rá ilyen hatással. Egyébként is, egy ilyen plazmapenge több tízezer fokot ad le érintkezéskor. Kétlem, hogy két-három celsius különbség, amit víz alatti használat okoz észlelhető mellékhatásokkal járna ilyen téren. Az igazi probléma az, hogy a legtöbb fénykard (az EU-ban!) rövidre zár, ha vízbe merül, mert a folyamatos érintkezés megszakítja energiamezőt, ami a plazmát penge formába tömöríti. Ezt a problémát viszont innen kihagyták, tehát vagy egy újabb retcon-t hajtottak végre, vagy Anakin és Ahsoka fénykardjai is ugyanolyan vízálló típusúak, mint Fisto-é :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyenkor jönne jól az episode guide, eloszlatná az ilyesfajta kételyeket. :D

Egyébként, az ilyen egyrészes szeparatista vezérek közül eddig csak a jó öreg Mar Tuuk élte túl.Ha már személyes kedvencemet, Trenchet nem láthatom, szívesen látnám őt újra akcióban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wookiepedia szerint a fénykard penge nem ad le semmi hőt, amíg nem érintkezik szilárd anyaggal, tehát a víz elméletileg nem lehet rá ilyen hatással. Egyébként is, egy ilyen plazmapenge több tízezer fokot ad le érintkezéskor. Kétlem, hogy két-három celsius különbség, amit víz alatti használat okoz észlelhető mellékhatásokkal járna ilyen téren. Az igazi probléma az, hogy a legtöbb fénykard (az EU-ban!) rövidre zár, ha vízbe merül, mert a folyamatos érintkezés megszakítja energiamezőt, ami a plazmát penge formába tömöríti. Ezt a problémát viszont innen kihagyták, tehát vagy egy újabb retcon-t hajtottak végre, vagy Anakin és Ahsoka fénykardjai is ugyanolyan vízálló típusúak, mint Fisto-é :)

Én a wookieepedián írtakat nem venném készpénznek, de azért köszi, hogy utánanéztél. :)

Az igaz, hogy elenyésző a hőkülönbség, amit a fénykard veszít a vízben, így nem befolyásolhatja különösebben annak működését (úgy tudnám leginkább elképzelni, mint a víz alatti hegesztőket), viszont biztosra veszem, hogy a víznek van rá hatása. Nézd meg Obi kardját az Ep2-ben. Azonnal vízgőzzé válnak rajta az esőcseppek, úgyhogy ad le hőt. Ebből kifolyólag szerintem víz alatt is így kell működnie ennek.

A kardok kapcsán annyit, amit épp az imént írtam. Ha a szakadó esőtől nem lett semmi baja Obi kardjának, a víz alatt sem lesz. Az pedig nem hinném, hogy véletlen a műve, hogy Obi, Ahsoka, Anakin és Fisto kardja is működik a víz alatt. Gondolom Lucas nem véletlenül vágta ki az Ep1-ből azt a jelenetet, amiben Obi kardja zárlatos lesz a mocsárban. A filmek és a TCW alapján működnek a víz alatt (némelyik képregényben is, de az most mindegy), de tényleg nem ártana erről valami az Episode Guide-ban, mert érdekelne. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyenkor jönne jól az episode guide,

de tényleg nem ártana erről valami az Episode Guide-ban, mert érdekelne. :)

Lesz epizód guide, méghozzá nagyszerű új köntösben, meglepetésekkel. Annyira az, hogy még én se tudok róla semmit. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a wookieepedián írtakat nem venném készpénznek, de azért köszi, hogy utánanéztél. :)

Az igaz, hogy elenyésző a hőkülönbség, amit a fénykard veszít a vízben, így nem befolyásolhatja különösebben annak működését (úgy tudnám leginkább elképzelni, mint a víz alatti hegesztőket), viszont biztosra veszem, hogy a víznek van rá hatása. Nézd meg Obi kardját az Ep2-ben. Azonnal vízgőzzé válnak rajta az esőcseppek, úgyhogy ad le hőt. Ebből kifolyólag szerintem víz alatt is így kell működnie ennek.

A kardok kapcsán annyit, amit épp az imént írtam. Ha a szakadó esőtől nem lett semmi baja Obi kardjának, a víz alatt sem lesz. Az pedig nem hinném, hogy véletlen a műve, hogy Obi, Ahsoka, Anakin és Fisto kardja is működik a víz alatt. Gondolom Lucas nem véletlenül vágta ki az Ep1-ből azt a jelenetet, amiben Obi kardja zárlatos lesz a mocsárban. A filmek és a TCW alapján működnek a víz alatt (némelyik képregényben is, de az most mindegy), de tényleg nem ártana erről valami az Episode Guide-ban, mert érdekelne. :)

 

Tudom, hogy az XYZ-pediák, nem a legmegbízhatóbb források, ezért is tettem hozzá, hogy amit írtam onnan vettem :)

 

Igazad van, Obi-Wan kardjáról teljesen elfeledkeztem. Abba meg csak utólag gondoltam bele, hogy egy összefüggő víztömegen belseje, és egy szilárd test közt egy fénykardnak nem is lehet számottevő különbség, hiszen szinte minden szilárd anyagot azonnal megolvaszt :hmm:

 

Lesz epizód guide, méghozzá nagyszerű új köntösben, meglepetésekkel. Annyira az, hogy még én se tudok róla semmit. :lol:

 

Ez komoly? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wookiepedia szerint a fénykard penge nem ad le semmi hőt, amíg nem érintkezik szilárd anyaggal, tehát a víz elméletileg nem lehet rá ilyen hatással. Egyébként is, egy ilyen plazmapenge több tízezer fokot ad le érintkezéskor. Kétlem, hogy két-három celsius különbség, amit víz alatti használat okoz észlelhető mellékhatásokkal járna ilyen téren. Az igazi probléma az, hogy a legtöbb fénykard (az EU-ban!) rövidre zár, ha vízbe merül, mert a folyamatos érintkezés megszakítja energiamezőt, ami a plazmát penge formába tömöríti. Ezt a problémát viszont innen kihagyták, tehát vagy egy újabb retcon-t hajtottak végre, vagy Anakin és Ahsoka fénykardjai is ugyanolyan vízálló típusúak, mint Fisto-é :)

Az Erőpróba című EU regényben is működik Anakin fénykardja Luke kezében a víz alatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyenkor jönne jól az episode guide, eloszlatná az ilyesfajta kételyeket. :D

Egyébként, az ilyen egyrészes szeparatista vezérek közül eddig csak a jó öreg Mar Tuuk élte túl.

És mi van szegény Lok Durddal, Nuvo Vindivel, Wat Tamborral, és Poggle-al? ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem bejött nagyon az epizód. Ügyesen ötvözték a politikát a harccal. Padmé nem zavart, szinte mindig őt küldik tárgyalni ha balhé van két faj közt egy bolygón. Tamson kemény tábornok, milyen foga lehet már hogy elharap egy klónpáncélt is? :D Lee-Char ellenben nekem nem rokonszenves. Teljesen alkalmatlan vezetésre, szegény elég gyámoltalan. Tulajdonképpen Ackbar és Anakin mondja meg neki mit kéne csinálni.

Feltünt az is(és tetszett is), hogy a Jedik nem vették át a vezetést, hanem tiszteletben tartották a helyi szokásokat, pedig Anakin már harcolt volna.

A legjobb jelenet nekem az volt mikor a csapatszállítókból a klónok beleugrottak a vízbe.

Amit nem igazán értettem az az hogy Anakin miért nem húzta vissza a sisakját az Erővel? Okos döntés volt az ellenfél részéről, hogy levette róla.

Ashoka remek Jedi lett. Bölcs, de ugyanakkor jól harcol is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie. Lee-Char szerintem direkt lett ilyen kis béna még itt. :)

 

Azt tudja valaki, hogy a felszínen a sziklák között mi volt az a hídszerű építmény?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit nem igazán értettem az az hogy Anakin miért nem húzta vissza a sisakját az Erővel? Okos döntés volt az ellenfél részéről, hogy levette róla.

 

Ez a kérdés a port haven fórumon is felmerült, a legvalószínűbb magyarázat az lehet, hogy nem tudott koncentrálni, mert arra kellett figyelnie, hogy visszatartsa a lélegzetét. Különben is csak képzeld el a jelenetet, szerintem elég béna lett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a kérdés a port haven fórumon is felmerült, a legvalószínűbb magyarázat az lehet, hogy nem tudott koncentrálni, mert arra kellett figyelnie, hogy visszatartsa a lélegzetét. Különben is csak képzeld el a jelenetet, szerintem elég béna lett volna.

Plusz közben támadták is, a sisak pedig egyre gyorsabban merült. Én pedig a Mon Calák és Quarrenek kapcsolatán gondolkodtam. Vajon miért pont egy mon cala a király? És annak halálával miért evidens, hogy annak fia legyen az utóda? Lehettek volna rugalmasabbak is a háború elkerülése miatt.

 

Egyébként elképesztő látványvilága van a résznek. Most néztem meg végre a WEB-DL -t, és csodálatos volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vajon miért pont egy mon cala a király? És annak halálával miért evidens, hogy annak fia legyen az utóda?

 

Hát a királyságok általában így működnek

 

Lehettek volna rugalmasabbak is a háború elkerülése miatt.

 

Ez csak egy ürügy volt a háború kirobbantására, ha átadták volna a királyság jogát ugyanúgy lettek volna harcok, csak akkor már a jelképes hatalom is a quarreneknél lett volna

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Plusz közben támadták is, a sisak pedig egyre gyorsabban merült. Én pedig a Mon Calák és Quarrenek kapcsolatán gondolkodtam. Vajon miért pont egy mon cala a király? És annak halálával miért evidens, hogy annak fia legyen az utóda? Lehettek volna rugalmasabbak is a háború elkerülése miatt.

 

Egyébként elképesztő látványvilága van a résznek. Most néztem meg végre a WEB-DL -t, és csodálatos volt.

Ezt én is említettem, nem teljesen világos, hogy működik ez a dolog. Úgy lett volna logikus, ha szavazással döntik el a dolgot, mert valljuk be, Lee-Charnál nem lett volna nehezebb alkalmasabb uralkodót találni. :)

 

Amikor ma újranéztem a részt öcsémmel, egy az egyben ugyanezt kérdezte tőlem a sisakról, amit Frenkie, de hirtelen én sem tudtam jó választ adni. Talán a meglepetés ereje hatott rá úgy, hogy rövid időre leblokkolt. Valószínűleg sose tudjuk már meg...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor ma újranéztem a részt öcsémmel, egy az egyben ugyanezt kérdezte tőlem a sisakról, amit Frenkie, de hirtelen én sem tudtam jó választ adni. Talán a meglepetés ereje hatott rá úgy, hogy rövid időre leblokkolt. Valószínűleg sose tudjuk már meg...

Azért nem kis sokk lehet egy ilyen eset egy olyan embernek, aki a fél életét egy olyan bolygón élte le, ahol még pocsolyák sem nagyon voltak.

Jó, biztos nem ez az első alkalom, hogy ilyesmi történik vele, plusz ott van az a tény is hogy korának egyik legnagyobb jedije, de akkor is: ő is csak emberből van, hibázhat (mondjuk én nem hibáztatnám, hisz tegye fel a kezét aki tudott volna koncentrálni a sisakra miközben kerülgeti a sugárnyalábokat és hirtelen 2 km-nyi vízoszlop zúdul az arcába).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát a királyságok általában így működnek

Igen tudom, csak fura a dolog mert két különböző fajról van szó. Ott van pl. Naboo. Amidala csak az emberek királynője volt, a gungáké már nem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen tudom, csak fura a dolog mert két különböző fajról van szó. Ott van pl. Naboo. Amidala csak az emberek királynője volt, a gungáké már nem. :)

 

Szerintem nem fura. Ez a helyzet a Mon Calán ugyanaz, mint a magyar-Habsburg szembenállás egészen a kiegyezésig. Most hogy belegondolok, Lee-Char ruhája, nagyon is osztrákos beütésű. :D

 

Naboon más volt a helyzet. A gunganeknek saját kormányzatuk és izolált társadalmuk volt, és magasról tettek rá, hogy Theed, meg a Köztársaság milyen törvényeket hoz, pláne mivel azok is tettek rájuk.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem fura. Ez a helyzet a Mon Calán ugyanaz, mint a magyar-Habsburg szembenállás egészen a kiegyezésig. Most hogy belegondolok, Lee-Char ruhája, nagyon is osztrákos beütésű. :D

 

Naboon más volt a helyzet. A gunganeknek saját kormányzatuk és izolált társadalmuk volt, és magasról tettek rá, hogy Theed, meg a Köztársaság milyen törvényeket hoz, pláne mivel azok is tettek rájuk.

De két külön fajról beszélünk, én ebből a szegmensből gondoltam a dolgot. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már szinte lelki szemeim előtt látom a pillanatot, amikor Lee-Char ünnepélyesen bejelenti, hogy a bolygót mostantól nem Mon Calamarinak hívják, hanem Dacnak, mert így azt az érzést kelti, mintha kizárólag a mon calákat illetné a planéta. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a kérdés a port haven fórumon is felmerült, a legvalószínűbb magyarázat az lehet, hogy nem tudott koncentrálni, mert arra kellett figyelnie, hogy visszatartsa a lélegzetét. Különben is csak képzeld el a jelenetet, szerintem elég béna lett volna.

 

Ez végülis jogos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszett az évadkezdés, több dolog miatt is. :) A teljesség igénye nélkül csak párat említenék:

Ez a történet jó példája annak, hogyan játszották ki a szeparatisták egymás ellen az azonos bolygón élő különböző népeket, csak hogy megkaparinthassák a hatalmat – minden eszközzel. Nagyon szép a Mon Calamari helyszín, lenyűgöző a víz alatti világ az ötletes épületeivel, folyosóival, végre újra lehet ilyet is látni Otoh Gunga után.

A két új főszereplő karakter ellentét-párja egyfajta szemléltetése lehet a háborúban álló felek filozófiájának: Lee-Char herceg jóindulatú és kissé még naiv ifjú hazafi, míg Tamson hidegvérű lelkiismeret nélküli agresszor, nem kérdés, nekem melyik volt a szimpatikusabb, bár a herceg valóban kissé tétova még ahhoz, hogy vezesse a népét, de láthatóan Ackbar és Ahsoka jótanácsai mellett azért elboldogulna. Ha megéri, én bölcs és igazságos uralkodást nézek ki belőle.

Tamson eszeveszett egy figura, a szeparatisták között ilyen fanatikus gyilkológépet szerintem még nem is láttunk, igazi vérszomjas cápa. Beszédes karakter, az biztos.

How to live to fight another day… - nagyon találó mondás az adott helyzetre, főleg hogy az öreg Ackbar a Lázadók szövetségének majdani tábornoka lesz, láthatóan nem érdemtelenül. Önzetlenül támogatja a fiatal herceget, pedig learathaná a babérokat egyedül is.

Ahsoka-ról pedig csak annyit, hogy mostanában ahol és amikor feltűnik, csak úgy árasztja magából a jót, az okos tanácsokat, a megfontolt viselkedés mintáját. Nagyon-nagyon kedvelem ma már. :)

Aki még remekül néz ki a víz alatt, az Kit Fisto. :D

 

Ha az évad valóban elsősorban a harcokra koncentrál, én nem bánom, ha lesz mellette némi kitekintés egyéb szférákba is. Nem is a politikára gondolok, abból kaptunk eleget az elmúlt évadban, de olyan különleges epizódokat, mint a Nightsisters- trilógia vagy a Mortis-trilógia, továbbra is nagyon szívesen vennék. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.