Ugrás a kommentre

A Sith program: "Jedi Order 66"


Szisz

Ajánlott hozzászólás

Odyval és Donáttal értek egyet.Biztos vagyok benne, hogy nem tudták.Olyan megdöbbenés van az arcukon, ami azt tudatja, hogy fogalmuk sincs mi történik.De a kulcsmondat ami bizonyítja, hogy nem tudták Obi-Wan szájából hangzik el:" Rámtámadtak a klónkatonáim".Ha tudta volna akkor nem ezt mondja, hanem valami ilyesmit:"Valaki kiadta a 66-os parancsot".

Nem lenne ilyen drámai a parancs kiadása, ha tudták volna.

 

Elvi síkon persze az elképzelhető lenne, hogy mondjuk azért volt a klónokban a parancs hogy lelőjenek egy olyan Jedit aki a sötét oldalra állt.Tehát egyfajta védelemként és így erről tudhattak a Jedik.De ez csak elmélet, és nem is hiszek benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindent megmagyarázol. A sok jelenkori hasonlatod nem sokat ér az SW világában. Ki nme csokizza le a földi parlamenteket? Palpatine szerinted ilyen szisztéma szerint működött? Ne röhögtess már.

Itt csak te röhögtetsz engem az ilyen kirohanásokkal, meg az olyan kérdésekkel, hogy mire való a kancellár. Amúgy meg, írtam én egy büdös szóval is, hogy Palpatine így működik (alapból ez is elég komikus, egy ember vajmi nehezen működni parlamentként)? Pédlát hoztam, szvsz tudod, mit jelent a példa. De amúgy, ha nagyon zaklat a dolog, megváltoztatom a kijelentésem:

Minek királynő, ha mindent elintéz a nép? Mert kell egy kormányfő. (A példát a Naboo bolygó államától vettem, benne van az ep1-ben, hogy náluk a nép dönt, remélem ez így már megfelel a lelkivilágodnak.)

 

Amúgy meg nem magyarázok, hanem teóriákat gyártok, azt hittem, errefelé ez a lényeg.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó. Akkor tételezzük fel, hogy a sarki fűszeres is tudott a 66 -osról, hisz a szenátus elfogadta az indítványt (?), volt a TV -ben is az ülés.... :P Valójában továbbra is az van, hogy inkább szólnak a dolgok amellett, hogy a Jedik nem tudtak a 66-osról. Magyarázni sok mindent bele lehet, csak mennyi értelme van, az a kérdéses.

 

Amúgy meg Palpatine igenis maga volt a parlament a történet végén. Szóval ezen ne nevess, mert Te kerülsz komikus helyzetbe. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó. Akkor tételezzük fel, hogy a sarki fűszeres is tudott a 66 -osról, hisz a szenátus elfogadta az indítványt (?), volt a TV -ben is az ülés.... :P

Hm... titkos ülésekről nem hallottál? Na meg, a HoloNet csak EU, a filmekben semmi nincs arról, hogy létezne olyasmi az SW-ben, mint nálunk a TV. Az életből vett példát meg ki nem csokizza le? :P

 

Amúgy meg Palpatine igenis maga volt a parlament a történet végén.

Végén, de valószínűleg a parancslistát a történet elején kapták a klónok.

 

Valójában továbbra is az van, hogy inkább szólnak a dolgok amellett, hogy a Jedik nem tudtak a 66-osról. Magyarázni sok mindent bele lehet, csak mennyi értelme van, az a kérdéses.

Miért, a ti verziótok nem értelmetlen belemagyarázás? A valóság az, hogy a Star Wars egy részleteiben egyáltalán nem kidolgozott történet, olyan masszív lyukakkal, hogy átférne rajta a Millennium Falcon. Ennyivel le lehetne tudni ezt az egészet, aztán jócakát. Egyetlen különbség van a két verzió között: én 88 mondatban, te 8 mondatban próbálsz meggyőzni. Bizonyíték egyikre sincsen és egyik sem valószínűbb, vagy valószínűtlenebb a filmek alapján.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És mi a búbánatot tudtak volna tenni? Szólnak a Jediknek:

- Ki-Adi! A klón légió a hátad mögött bármikor elárulhat. Lépj le!

- Ó, bocs főnök, éppen egy háború közepén vagyok, az lehet kicsit most nehéz lesz. De tudod mit? Igazad van, megyek, elrejtőzöm, mentem az írhám, Mygeeto lakossága meg pusztuljon, ahol van.

Ha szólnak változik valami? Képesek lettek volna elbújni a klónok elől. Két-három igen, na és a többi tízezer? Az egész Rend nem menekülhetett volna fejvesztve, és még ha összefognak, akkor sem verhetik meg a klón hadsereget. És elég babrás lehet tízezer Jedit figyelmeztetni, miközben a javuk a frontvonalon van. Leadni a "mindenki jöjjön haza" riadót? Aztán, a bolygó körül lőtték volna szét az egész Templomot. Mi, mi haszna lett volna annak, hogy arra fecséreljék az időt, hogy megpróbálnak minden Jedit figyelmeztetni. Mi haszna lett volna? Ráadásul, kivonják az összes Jedit a harcokból, aztán sikerül kiiktatni Palpatine-t. Hopp, jön a pofára esés, mert akkor minden Jedit vissza kell küldeni harcolni. Lehet, hogy felelőtlenség, de azért 10000 Jedit ugráltatni nem éppen két perces munka, közben persze Sidious meg kénye-kedve szerint ténykedik.

 

 

Ugye ezt nem gondoltad komolyan?!

 

Egy Rend, ami 1000 éve fent áll, és a kipusztulás szélére sodródik, nyilván nem fogja tétlenül nézni a folyamatot. Ha Windu, hangsúlyozom HA tudott volna bármilyen közvetlen parancsról, amelyet Palpatine kiadhat és ezáltal veszélybe kerülhetnek a Jedik, mert nem írhatják felül, lévén globális parancsról van szó egyenesen a főkancellártól, szóval ha Windu vagy bármelyik Jedi tudott volna erről, a minimum, hogy BÁRMIT megpróbált volna tenni, hogy megakadályozza. Akár egyessével figyelmezette volna őket, hogy nézzenek a hátuk mögé, mert a klónok immáron nem megbízhatók. Már csak ez önmagában Jedik százait menthette volna meg.

 

Ugye nem gondolod komolyan, hogy Windu ezt nem tette volna meg, ha tisztában lett volna a veszéllyel?

 

Ennél nagyobb naivitást, hiteltelenséget és bárgyúságot életemben nem hallottam még. Márpedig a Jediket ilyennek beállítani a Saga alapján elég merész...

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, a Jedik nem számítottak cselszövésre Palpatine részéről. Azt sejtették, hogy a Sithek hatalomra törnek, de az fel sem merült bennük, hogy maga Palpatine a Sith. Csak a háború során kezdték gyanítani, hogy a Sith Palpatine közelébe férkőzött (Winduék, Ep3). Arra pedig már csak akkor jöttek rá, hogy Palpatine a Sith, amikor már késő volt a cselekvésre. Az egyetlen lehetőségük az volt, hogy elkapják Palpatine-t.

 

Szóval a Jedik alapból feltételezték, hogy Palpatine és a Köztársaság becsületesen és nyílt lapokkal játszik, mint ők. Ennek függvényében pedig nyugodtan bevállalhatták az Order 66 létezését is. És itt van az a hatalmas naivitás, amiről beszélsz.

Winduék akkor jöttek rá, hogy közvetlen veszély fenyegetheti a Jediket Palpatine, illetve a Köztársaság részéről, amikor megtudták, hogy Palpatine a Sith. És hát azért előtte is tevékenykedtek, mivel az eredeti terv az volt, hogy Dooku és Grievous halálával lemondatják Palpatine-t a különleges jogairól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy Rend, ami 1000 éve fent áll, és a kipusztulás szélére sodródik, nyilván nem fogja tétlenül nézni a folyamatot.

De hisz nem is nézték tétlenül, megpróbálták letartóztatni azt, aki képes kiadni ezt a parancsot. Szerintem ez kicsit azért hatásosabb és gyorsabb módszer a probléma megoldására.

 

a minimum, hogy BÁRMIT megpróbált volna tenni

"Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld."

Hiábavalóan megpróbálni figyelmeztetni a Jediket, vagy eltakarítani a parancs kiadóját. Ha, tudtak a parancsról. Szerintem logikus, hogy a gyorsabb, egyszerűbb, és a legtöbb Jedi megmentését biztosító megoldást választották. Abban a pár percben, míg Winduék elérnek az Annex dómba, nem sok Jedit figyelmeztethettek volna (az ep6-ból tudjuk, hogy a két épület nincsen túl nagy távolságra egymástól), és nem is valószínű, hogy elérték volna mindet (lásd Obi-Wanék esete a Christophsison). Nem beszélve arról, hogy az adott Jediknek meg is kellett volna gyorsan magyarázni, miért is mentsék az írhájukat. Szóval a több száz Jedi megmentését erősen kétlem, elég rövid volt rá az idő. És mi garantálta volna, hogy ezek a Jedik meg is ússzák? Semmi. A legtöbb Jedit száznyi klón vette körül és hova mentek volna? A Jedi vadászok nem képesek azonnali hiperűrugrásra, egyéb jármű meg nem állt rendelkezésre. Max lopnak egy ARC-170-est. Vagy elrejtőznek? Egy háborús zónában szűkösek a lehetőségek, mert csak két oldal van: ellenség és baráti, de ebben az esetben csak ellenséges lenne. A 66-os után pedig még keresnék is, gőzerővel. Ha pedig sikerült is volna párat megmenteni, 10-20 Jedi meg nem mentette volna meg a Rendet (ennél többet aligha lettek volna képesek abban a pár percben elérni; Palpatine meg nem várt volna sokáig Grievous halála után szvsz). Szóval szerintem az egész figyelmeztetősdi hiábavaló, vagy elhanyagolható sikerű próbálkozás lett volna, viszont a Jedik tesznek, nem próbálnak. Ebben szerintem nincsen semmi ostobaság vagy naivitás. Sakkba kerültek, egy utolsó kétségbeesett lépésük volt, eliminálni az ellenfél királyát. Tili-toligálhatták volna még a gyalogjaikat, mely mindegyik egy fekete paraszt ütési helyzetében állt, de max nyolcból kettőt menthettek volna meg, miközben a játszmát egy elegáns mattal bebukják, és akkor annak a két gyalognak is game over. Vagy, merész húzással sikerül mattot adni az ellenfélnek, és akkor mind a nyolc gyalog megmenekül és megnyerik a játszmát.

 

Amúgy, csak, hogy legyen ilyen is, egy EU-ból (nem tudom, hogy kivágott jelenet, vagy sem, de a könvvben benne van) vett apróság. Nem számít, de érdekesség gyanánt:

Cin Drallig: Anakin. Thank you for what you have done. The Jedi Order is in your debt… (Anakin, köszönöm neked, amit tettél. A Jedi Rend az adósod…)

Anakin: Get out of my way. (Félre az utamból!)

Cin Drallig: The temple is sealed. The door is code-locked. ( A Templom le van zárva. Az ajtót kód védi.)

Anakin: And you’re in the way of the pad. (Te pedig az utamban állsz.)

Cin Drallig: If Palpatine retaliates, is not your place here, to help with our defense? (Ha Palpatine ellentámadásba kezd, nem itt lenne a helyed, hogy segíts nekünk a védelmben?)

 

Winduék akkor jöttek rá, hogy közvetlen veszély fenyegetheti a Jediket Palpatine, illetve a Köztársaság részéről, amikor megtudták, hogy Palpatine a Sith.

Pontosan, és mikor voltak ebben biztosak? Nem akkor, mikor Windu kifejezte az aggodalmát, de nem is akkor, mikor Anakin közölte velük, hanem mikor Palpatine fénykardot rántott elő az ingujjából. Onnét meg elég nehéz lett volna vissza szólni. Az előtt pedig nem volt okuk feltételezni, hogy Palpatine ellenük fordítja a klón hadsereget (a teljeskörű főparancsnoki hatalmat is csak az utolsó három napban kapta meg).

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, a Jedik nem számítottak cselszövésre Palpatine részéről.

 

Nyilván azért mentek 4-en a Főkancellár irodájába, mert arra számítottak, hogy önként és dalolva lemond Palpatine... ja és ezért rántottak kardot is... ha pedig az előtte lévő dolgokra gondolsz (13 év) az pedig irreleváns a mostani vitatkozás szempontjából, mivel nem 13 évvel ezelőtti eseményeket kérek számon a Jediken, hanem abban az egy Coruscanti órában elmulasztott tettüket.

 

 

De hisz nem is nézték tétlenül, megpróbálták letartóztatni azt, aki képes kiadni ezt a parancsot. Szerintem ez kicsit azért hatásosabb és gyorsabb módszer a probléma megoldására.

 

Én nem azt vitatom, hogy ez volt a leggyorsabb módszer, hanem azt, hogy ez illetve egy globális Jedi figyelmeztető parancs (amilyen létezik, láthattuk a filmben is, csak másra használták fel) egymást kizárta volna. Ha a Jedik tudtak volna a 66-osról, akkor szétküldtek volna egy ilyen üzenetet. Dzséjt, minden jobb a semminél! Lehet, hogy csak 1 Jedi gondolkodott volna el azon, hogy egy kicsit jobban figyeljen a háta mögé, lehet, hogy száz, de tök mindegy, mert így, hogy nem küldték szét az üzenetet, egyet sem mentettek meg. Akár odamennek Palpatine-hoz, akár nem, (egyébként mellesleg nem mondják, hogy azért mennek oda, hogy nehogy kiadja a 66-ost, pedig ha ez lenne a fő motivációjuk, akkor szóba kerülne, nem, ők csak el akarják mozdítani, ami persze egyet jelent a 66-os kiadási lehetőségének megszűnésével, de én hiányolom akkor is utóbbi hangsúlyozását) egy ilyen óvintézkedést meg kellett volna tenni, és akkor nem lepődött volna meg annyira egyik Jedi sem, és talán hatásosabban tudtak volna védekezni. Vélhetően Windu Yodának is említette volna a dolgot, mielőtt útnak indul.

 

 

 

 

"Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld."

 

Szándékosan bagatelizálod el a mondataimat? Ez egy baromi jó idézet, csak köze nincs a fenti dologhoz. Ha Windu a 66-os ismeretében nem tette meg a fent említett óvintézkedést, akkor 1000x nagyobb balek, mint az a Jedi, aki betartja ezt az idézetet, ami mellesleg nem erre, hanem a hitre irányul, szóval nem értem mit keres itt... :roll:

 

Hiábavalóan megpróbálni figyelmeztetni a Jediket, vagy eltakarítani a parancs kiadóját. Ha, tudtak a parancsról. Szerintem logikus, hogy a gyorsabb, egyszerűbb, és a legtöbb Jedi megmentését biztosító megoldást választották. Abban a pár percben, míg Winduék elérnek az Annex dómba, nem sok Jedit figyelmeztethettek volna

 

Ó hát nyilván csak véletlen egybeesés a filmben megmutatott globális hívójel, melynek üzenete minden Jedihez eljut. ;) Nyilván egy Jedinek se tudtak volna szólni általa...

 

Pontosan, és mikor voltak ebben biztosak? Nem akkor, mikor Windu kifejezte az aggodalmát, de nem is akkor, mikor Anakin közölte velük, hanem mikor Palpatine fénykardot rántott elő az ingujjából.

 

Biztosak lehet, hogy akkor lettek benne, de annyit tudtak, hogy Palpatine-t körülveszi az Erő sötét oldala, plussz Anakin beszámolója szerint még Sith is, illetve mostanában elég Jedi ellenes hangulatban van. Szerinted azt is tudták ugyebár, hogy a 66-os parancs létezik, ergo Palpi átmeneti elmezavarában kiirthatja a teljes rendet. Mégsem figyelmeztették a Jediket. Továbbra is tartom, hogy ez baromság, egy figyelmeztető parancsot MINIMUM szétküldtek volna. A semminél bármi jobb, és mégcsak nem is kellett volna magának Windunak intézni, bárkit megkérhetett volna. De nem tette, nyilván, mert lövése sem volt a 66-osról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom, ebben nem fogunk dűlőre jutni, és kezd kicsit eldurvulni a vita, ha egymás kiröhögése, meg a másik teóriájának baromságnak nevezése a legütősebb érv. :roll: A TCW remélhetőleg választ ad majd rá valamilyen szinten.

 

Ami a globális figyelmeztető jellel van amúgy egy aprócska bökkenő. Csak akkor veszik, ha ráálnak. Pl.: Obi-Wan egyáltalán nem vette a visszahívó jelet, pedig a hajójával simán ráállhatott volna. Nem hiszem, hogy a Jedik napi 24 órában figyelik. De igaz, megpróbálhatták volna, lehet, meg is tették, elvégre, nincs a filmben arról szó, hogy senki sem tudott róla.

És azt is hangsúlyozhatták volna, hogy nem tudtak róla. Egész pontosan, Lucas vehette volna a fáradtságot, hogy ezt a részt is kidolgozza, és akkor most nem kéne agyalni ezen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sorry, lehet keményebb voltam egy picivel, mint kellett volna, de számomra hihetetlen nagy hülyeség lenne a Jediktől, ha meg sem próbálták volna figyelmeztetni társaikat. Még akkor is, ha rá kell állni. Úgy gondolom, hogy a Jediknek azért napjában egyszer ellenőrizniük kell a kommunikációjukat, persze ez a része valóban csak találgatás, de elképzelhetetlennek tartom, hogy nincs erre valamiféle protokoll, ha már van egy rádiófrekvencia CSAK a Jediknek.

 

Ugyanakkor régen rossz, ha a lentebbi sorokból azt vetted ki, hogy kinevettelek. Néhány helyen lehet, hogy cinikus voltam, de így próbáltam rávilágítani a teóriád gyengeségére, lehet, hogy nem volt szép tőlem, de gondoltam, így erősebben kijön az éle.

 

Azt meg visszautasítanám, hogy nincs a szövegemben erősebb érvelés. Szerintem hemzseg az erősebb érvektől, de lelked rajta. :roll:

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, a Jedik nem számítottak cselszövésre Palpatine részéről. Azt sejtették, hogy a Sithek hatalomra törnek, de az fel sem merült bennük, hogy maga Palpatine a Sith.

Dehogynem merült fel bennük. Amikor Anakin jelent Windunak, a fekete mester azt mondja, hogy ez a legszörnyűbb gyanújukat igazolná! Tehát igen is számoltak azzal, hogy legrosszabb esetben Palpatine a sith. Szerintem ezért is kérték Anakint a kémkedésre, hogy kiderítsenek valamit erről a dologról. De legyen csak egy ici-picit gyanús palpi, már ekkor parázhattak volna a 66-os miatt. Mivel erre nincs utalás a filmben, szerintem nem tudtak róla. A parancs végrehajtása közbeni meglepettségük a parancs ismeretének hiányából adódik. azt viszont elismerem, hogy lehet úgy is nézni amint lentebb írtad. Miszerint nem hitték el, hogy valaki kiadta a 66-ost.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért, a ti verziótok nem értelmetlen belemagyarázás? A valóság az, hogy a Star Wars egy részleteiben egyáltalán nem kidolgozott történet, olyan masszív lyukakkal, hogy átférne rajta a Millennium Falcon. Ennyivel le lehetne tudni ezt az egészet, aztán jócakát. Egyetlen különbség van a két verzió között: én 88 mondatban, te 8 mondatban próbálsz meggyőzni. Bizonyíték egyikre sincsen és egyik sem valószínűbb, vagy valószínűtlenebb a filmek alapján.

Gondolom itt a történeti részletekre gondolsz. Szerintem ki vannak azok dolgozva, hisz akkor nem is működne a film ha egy váz alapján lenne megcsinálva. az más kérdés, hogy mennyi van bemutatva és mennyit bízott a nézőre Lucas.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyanakkor régen rossz, ha a lentebbi sorokból azt vetted ki, hogy kinevettelek. Néhány helyen lehet, hogy cinikus voltam, de így próbáltam rávilágítani a teóriád gyengeségére, lehet, hogy nem volt szép tőlem, de gondoltam, így erősebben kijön az éle.

Ez a rész nem is neked szólt :roll:

 

Azt meg visszautasítanám, hogy nincs a szövegemben erősebb érvelés. Szerintem hemzseg az erősebb érvektől, de lelked rajta. icon3.gif

Ezt sem teljesen így értettem, inkább úgy, hogy "ha már ilyen "érvek" is felmerülnek". De mindkettőnk érve úgy szól, hogy "lehet", "talán", "gondolom", "ha", stb. Amúgy, tudom, hogy vannak gyengéi, ezért gyártom az ellenérveid alapján a következőket, hogy foltozzak (frenkie írt be egy nagyon jót, ami meg is ingatott és még mindig agyalok rajta). De a tiéteknek is van bőven sok gyengéje.

Meg alapvetően a kérdésben három dolgot - ahogy elnézem - szögesen máshogy látok, mint ti:

1. A Jedi Tanács tagjai idióták, kivétel Kenobi, mert ő nem ült elég idig a székben az elhülyüléshez, meg Anakin, akinek ott sem lenne a helye.

2. Ennél fogva a Jedik sem gondolhatnak mindenre.

3. Tétre játszanak: Vagy viszik a bankot, vagy beledöglenek. Pusztán a saját zrityójuk mentése miatt nem hagynak ott háborúkat, hadd boldoguljon a Galaxis ahogy tud. Pláne, ha a zrityómentésre elhanyagolható, vagy abszolút zéró esélyek vannak. Nálam a Jedik karakterébe nem fér bele az, hogy a saját életüket, vagy a Rend létét, az ártatlanok élete elé helyeznék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom itt a történeti részletekre gondolsz. Szerintem ki vannak azok dolgozva, hisz akkor nem is működne a film ha egy váz alapján lenne megcsinálva. az más kérdés, hogy mennyi van bemutatva és mennyit bízott a nézőre Lucas.

Igen, így értettem. Tehát, egyszerűbb lett volna semmit sem a nézőre bízni, és akkor nem lennének viták. Persze, akkor be is csukhatnánk a fórum kapuit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt. Amit leírtál az mindent vagy semmit taktika a Jedik részéről, ezért hatalmas nagy felelőtlenség lett volna Windutól egy ilyen lépés. Ha ehhez hozzá rakjuk Anakin marasztalását, már meg is van a rend végső sírásója. De visszakanyarodva a gondolat első feléhez. Windu legalább küldhetett volna valakit a biztonság kedvéért kiadni a globális jelet, ami figyelmezteti a többieket az esetlegesen felmerülő veszélyről. Nem kell elbújdosni vagy menekülni, egyszerűen csak legyenek óvatosak és nézzenek a hátuk mögé. :roll: Ehelyett vakon megbízott a kis kommandójában és nem is számolt a kudarc lehetőségével? Abban a helyzetben ez érthetetlen lett volna. Persze az egész alól fel lehet oldozni Windut, mégpedig akkor ha nem tudott a parancs létezéséről. Én ebben hiszek.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a rész nem is neked szólt :roll:

A szitut nevettem ki, amit felvázoltam. Szerintem elég vicces ahogy a sarki fűszeres nézi a TV -ben a szenátusi ülést. De ha neked az úgy jobb, hogy a véleményeden nevettem....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, így értettem. Tehát, egyszerűbb lett volna semmit sem a nézőre bízni, és akkor nem lennének viták. Persze, akkor be is csukhatnánk a fórum kapuit.

Becsukni nem kellene, csupán csak 10 ezer hsz lenne a 88 ezer helyett. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt. Amit leírtál az mindent vagy semmit taktika a Jedik részéről, ezért hatalmas nagy felelőtlenség lett volna Windutól egy ilyen lépés.

A Jedi rendes topicban írtam, hogy nem először játszottak mindent vagy semmit. Pl.: Luke-kal is ugyanezt játszották, ráadásul sokkal durvábban. És ott is lett volna egyéb, biztosabb opció.

 

A szitut nevettem ki, amit felvázoltam. Szerintem elég vicces ahogy a sarki fűszeres nézi a TV -ben a szenátusi ülést. De ha neked az úgy jobb, hogy a véleményeden nevettem....

De nem is arra céloztam, hanem erre:

Mindent megmagyarázol. A sok jelenkori hasonlatod nem sokat ér az SW világában. Ki nme csokizza le a földi parlamenteket? Palpatine szerinted ilyen szisztéma szerint működött? Ne röhögtess már.

Ilyen kirohanást rendezni, csak mert teóriákat gyártok, meg mert első körben földi példát hoztam, nem a Star Warsból merítettem (nem mintha Lucas nem valós dolgok alapján építette volna ki az SW világát...).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyen kirohanást rendezni, csak mert teóriákat gyártok, meg mert első körben földi példát hoztam, nem a Star Warsból merítettem (nem mintha Lucas nem valós dolgok alapján építette volna ki az SW világát...).

Akkor szerinted nevettem? Olyan pofát vágtam mint Yoda az avataromon. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem, kezdünk elfelejteni valamit. Ez az egész vita elméleti, idézőjeles. Legalábbis a vita elején mintha megegyeztünk volna, hogy a filmekből nem deríthető ki, hogy tudtak-e a Jedik a 66-os parancsról.

Személy szerint én kizárólag a filmek információira alapozva 50 %-ot adok annak, hogy nem tudtak róla, és 49 %-ot, hogy tudtak.

 

Ha tudtak a parancsról, miért nem figyelmeztették a Jediket? Nézzük az eseményeket! Zajlik a háború, és a Jedik rájönnek, hogy a Sith Palpatine közelébe férkőzött. Nem tudják biztosan, mi módon, de azt érzik, hogy hatással van rá. Palpatine maga is felmerülhetett gyanúsítottként, de rögtön el is vetették, mondván, hogy nem igaz, hogy a fél Jedi Tanács nem képes kiszúrni, hogy a tőlük néhány méterre álló főkancellár egy Sith.

Meghal Dooku és elhangzik a mondat: Palpatine-t körüllengi a sötét oldal. Csakhogy ez akkor arra vonatkozik, hogy valahol ott van a közvetlen közelében, csak épp azt nem tudják, hogy kinek a személyében. Elhatározzák, hogy a háború befejezése érdekében elkapják Grievoust, majd lemondatják Palpatine-t a különleges jogairól.

Obi-Wan kinyírja Grievoust, Anakint pedig elküldik a hírrel Palpatine-hoz, aki felfedi előtte, ki is ő valójában. Anakin visszasiet a Jedi Templomba és a hangárban összefut Winduékkal, akik épp joglemondatni, vagy ha az nem megy elfogni indulnak Palpatine-hoz.

Anakin elmondja, amit megtudott. Winduék el, Anakin Tanácsterembe fel. Csak ekkor lehetett volna értelme a figyelmeztetés elküldésének, na de a Tanács négy tagja indult Palpatine lefülelésére, még csak véletlenül sem gondoltak arra, hogy nem járnak sikerrel. (Ezt írhatjuk a Yoda által emlegetett arrogancia számlájára.) Windu egyetlen dologtól tart: ha Anakin is velük megy, abból gondjaik lehetnek.

Innentől az események felgyorsulnak, és már nincs lehetőség a figyelmeztetés kiadására. Winduék megérkeznek Palpatine-hoz, és elkezdődik a harc. Közben Anakin utánuk megy, és amikor Windu lecsapná Palpatine-t, levágja a kezét. Csontsütögetés ala Palpatine, Windu-röptetés az ablakon át, majd Anakin hűségesküje Palpatine-nak. Aztán jöhet az Order 66...

Szóval én azt mondom, hogy nem nagyon volt mikor kiadni a figyelmeztető jelet, különösen, ha azt is figyelembe vesszük, hogy Windu meg volt győződve róla, hogy sikerrel járnak Palpatine-nál.

 

Mellesleg egy "Nézz a hátad mögé, mert kiadhatja Palpatine a 66-ost!" figyelmeztetésnek mi értelme lett volna? Ki-Adi-Mundi nézett. Az eredmény: ki tudott védeni kb féltucat lövést, mielőtt kinyírták. Összesen két Jedi menekült meg: Obi-Wan, mert nem találták el, és feltételezték, hogy ha más nem, a zuhanásba belehalt, és Yoda mert a klónjai azt hitték, hogy ketten elintézhetik. Azt meg ne várjuk el egy Jeditől sem, hogy csak mert felmerült a lehetősége, hogy kinyírják a Jediket a 66-ossal, csapot papot otthagyva elhúzzák a csíkot a csatamezőkről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De egy fenyegetettség infó birtokában biztos óvatosabbak lettek volna. Pl. próbálnak a klónokkal egy vonalban maradni, vagy valami épeszű stratégiát kitalálni, és nem beállni eléjük 15 méterre, ideális célpontnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De egy fenyegetettség infó birtokában biztos óvatosabbak lettek volna. Pl. próbálnak a klónokkal egy vonalban maradni, vagy valami épeszű stratégiát kitalálni, és nem beállni eléjük 15 méterre, ideális célpontnak.

Ha lőtávolon belül van, tökéletesen édes mindegy, hogy a klónok előtt, mögött, között, mellett, alatt vagy felett állnak. Mi lett volna a különbség? Az, hogy nem hátba, vagy mellbe lövik, hanem oldalba. Max lekaszálja a kardtávolságon belül lévőket, aztán? Maradt 100 másik klón.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucas fia több Jedit elintézett, mint Ki-Adi. Miért? Azért, mert ő, ellentétben Mundival, számított arra, hogy lőnek majd rá a klónok. A klónok legnagyobb fegyvere a meglepetés volt. Ezt védhette volna ki Windu azzal, ha mondjuk megparancsolja Anakinnek, hogy ahelyett, hogy a Tanácsterembe megy (értelmetlenül), adja ki a globális parancsot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucas fia több klónt elintézett, mint Ki-Adi. Miért? Azért, mert ő, ellentétben Mundival, számított arra, hogy lőnek majd rá a klónok. A klónok legnagyobb fegyvere a meglepetés volt. Ezt védhette volna ki Windu azzal, ha mondjuk megparancsolja Anakinnek, hogy ahelyett, hogy a Tanácsterembe megy (értelmetlenül), adja ki a globális parancsot.

Na igen, bár ha jól emlékszem, csak 1-2 klónnyi előnyt tudott begyűjteni, aztán kinyírták. Ki-Adi-Mundi hátrafordult, csodálkozott egy nagyot, hogy most mi van, és a klónok csak utána kezdtek lőni. Azaz volt ideje felkészülni ellenük valamelyest, mégsem menekülhetett...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucas fia több Jedit elintézett, mint Ki-Adi.

Na ne... Zet megölt 8-at a felkészüléssel. Ki-Adi és a legtöbb Jedi mögött több ezer klón volt, harcisklókkal, lépegetőkkel, vadászokkal, cirkálókkal. Ehhez a számhoz képest még az a mészárlás is jelentéktelen, amit Obi-Wan és Yoda végez a Templomban, ők kábé 20 klónt nyúvasztanak meg (tizenötöt számoltam a totálplán képen). Mi a fenét ért volna a felkészülés egy komplett légióval szemben??? Ezt nem mondhatod komolyan, Donát, hogy csak mert számítanak a lövésre, máris vissza tudnak verni komplett századokat, mikor a Jedi Tanács egyik tagját egy mezei fejvadász is le tudta lőni egy pisztollyal. De a Templomban lévő több száz Jedi sem tudott megállítani egy légiónyi klónt (az majdnem 10000 klón), pedig nekik is bőven volt idejük felkészülni. Max Plo Koon, vagy Stass Allie úszhatta volna meg, őket "csak" kevesen követték. De a Jedik nagyja akár számít a lövésre, akár nem, ha a harctéren marad a klónok között, oda áll, ahová akar, tuti egyesült volna az Erővel. Ha csak nem menekül el azonnal, otthagyva csapot, papot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ne... Zet megölt 8-at a felkészüléssel. Ki-Adi és a legtöbb Jedi mögött több ezer klón volt, harcisklókkal, lépegetőkkel, vadászokkal, cirkálókkal. Ehhez a számhoz képest még az a mészárlás is jelentéktelen, amit Obi-Wan és Yoda végez a Templomban, ők kábé 20 klónt nyúvasztanak meg (tizenötöt számoltam a totálplán képen). Mi a fenét ért volna a felkészülés egy komplett légióval szemben??? Ezt nem mondhatod komolyan, Donát, hogy csak mert számítanak a lövésre, máris vissza tudnak verni komplett századokat, mikor a Jedi Tanács egyik tagját egy mezei fejvadász is le tudta lőni egy pisztollyal. De a Templomban lévő több száz Jedi sem tudott megállítani egy légiónyi klónt (az majdnem 10000 klón), pedig nekik is bőven volt idejük felkészülni. Max Plo Koon, vagy Stass Allie úszhatta volna meg, őket "csak" kevesen követték. De a Jedik nagyja akár számít a lövésre, akár nem, ha a harctéren marad a klónok között, oda áll, ahová akar, tuti egyesült volna az Erővel. Ha csak nem menekül el azonnal, otthagyva csapot, papot.

 

 

És mi van az elme-trükkel?Használhatták volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.