Ugrás a kommentre

A Sith program: "Jedi Order 66"


Szisz

Ajánlott hozzászólás

Egy több milliós számú "terméknél" előfordulhatnak hibás darabok is.

Ody, igaz, hogy EU, de szerintem lehet róla beszélni, mert a film nem igazán mond ellent a leírtaknak, és ami nincs a filmben megmagyarázva, arról érdemes beszélni, akár a saját fejünkből pattant ki, akár egy íróéból (aki ráadasul igen-igen adott arra, amit Lucas mondott) :lol:

Ez lehet a megoldás tényleg, mert hiába humán természetű, de itt mégiscsak termelésről van szó, lehetnek "selejtek". Úgy látszik, ez is egy példa arra, hogy a messzi-messzi galaxisban sem működött minden technika/technológia tökéletesen. Bár eddig a klónok tökéletesnek tűntek annak a feladatnak a szempontjából, amire tervezték őket.

 

Végül is az a fajta EU, ami nem olyasmit akar belemagyarázni a történetbe, ami a filmekkel ellentmondásban van, hanem csak kiegészíti a történetet olyasmikkel, amelyekről a filmek terjedelmi korlátai és az igen véges számosságuk (vagyis ilyen pusztán technikai okok) miatt nem eshetett szó, az kimondottan üdvözölendő :)

Pont ez a könyvtrilógia (Útvesztő, Ep3, Sötét nagyúr), amelyekről mostanság a legtöbbet beszélünk, készült nemcsak hogy Lucas szoros kontrollja, hanem aktív közreműködése mellett is - ez az én felfogásomban annyit tesz, hogy az elsőből és az utolsóból azért lett pusztán csak könyv, mert ezekre külön filmet soha nem is tervezett Lucas, az Ep3 könyvváltozatánál pedig a film dramaturgiájának alkalmazkodnia kellett a filmes eszköztárhoz és a korlátozott műsoridőhöz - leginkább ezért nem teljesen arról szól a könyv, mint a film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A háborúban pedig bajtársakká kovácsolódnak az egy oldalon harcolók ,sőt néha barátokká is válnak.A furcsa inkább a gondolkodás nélküli Jediírtás.Nekem ez emberibb, hogy az egyik kérdez is.

persze, furcsa a gondolkodás nélküli Jedi-irtás, de ha egyszer az a cannon???? A G-cannon? Mert a filmben AZ VOLT.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

persze, furcsa a gondolkodás nélküli Jedi-irtás, de ha egyszer az a cannon???? A G-cannon? Mert a filmben AZ VOLT.

A filmben mutattak 3-4 világot, ahol azonnal kinyírták a Jediket.Ez azonban nem igazolja, hogy a több ezer bolygón ugyanígy történt.Nyilván a nagy részén igen, de mondjuk 10 Jedi életben maradhatott, sőt mi van ha pár Jedi nem is volt a klónok közelében a parancs érkezésekor?Nem hiszem, hogy minden egyes Jedit a háéborús övezetekbe küldtek.A háború ellenére lehettek még kisebb-nagyobb üygek amit egy Jedinek kellett elintézni.

Az EP 4-ben meg ugye Obi-van azt mondta, hogy Vader segített felkutatni és megölni a Jedi-lovagokat.Namost ha a 66-ossal mindenkit megöltek akkor kiket kutatott fel Vader?Már az EP 3 végén is úgy éreztem, hogy maradt még Jedi bár minimális.

Ebben a könyvben pedig leírnak egy lehetséges verziót az egyik Jedi megmenekülésére.

Pildivel egyetértve mondom azt amit már a labirintusnál is, hogy mivel ezt Lucas felügyelte és egetverő baromságok nincsenek benne, hanem szigorúan követi a filmeket ezért én az EU-nál komolyabban veszem.Tulajdonképpen mintha az "igazi EP 3 lenne a 3 könyv de csak a középsőt filmesítették meg.Érezni a könyvön, hogy meg akarja mutani amit kihagyott az EP 3-ból, mondjuk a film hossza miatt.Nekem így teljes az EP 3.Pl, hogy leírják hogy érzi magát Vader az új cuccban pár héttel az égés után, milyen viszony van közte és Palpi között(Annyit eláruljatok, hogy számon kéri Palpit a halál legyőzésével kapcsolatban neki tett ígéretével), tehát amit mi is feltettünk az EP 3 után azokra itt válasz van.

Ja és hozzá kell tenni, hogy én utálom az EU-t és nem is tartom őket "igaz" storyknak, de ez a két könyv más.Érdemes lenne elolvasnod Ody.Legfeljebb nem értesz vele egyet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nem az volt a problémám, hogy néhány Jedi megmenekült a 66-os parancs azonnali végrehajtásakor - teljesen igaz lehet, amit frenkie is írt, hogy néhányan lehettek valahol egészen máshol, akiket utólag kellett levadásznia Vadernek -, hanem hogy nem minden klón videlkedett "klónszerűen".

Én eddig a klónokra úgy gondoltam, mint feltétlenül engedelmeskedő emberi lényekre, amelyek kívülről belülről egyformák, hiszen ugyanaz az alany mindegyik eredete, és azért hozták őket létre, hogy könnyen kezelhető és irányítható, de azért a saját hatáskörükön belül önálló döntéseket hozni képes hadsereg legyenek (és ebbe szerintem simán belefér a gondolkodás nélküli Jedi-irtás), ezért furcsállom, hogy az egyik arrogáns a Jedi parancsnokával szemben, a másik meg ellenszegül a határozott parancsnak.

 

Frenkie, nekem is teljesen az a véleményem, hogy a három könyv az igazi Ep3 története (hogyan és miért tér ár Anakin Skywalker a Sötét Oldalra, és lesz belőle az uralkodó engedelmes szolgája), bár kétségtelenül a közepe és annak is a filmváltozata a lényegek lényege.

Ody-t meg valószínűleg felesleges tovább győzködni, elég megmásíthatatlannak tűnik a véleménye, ami kár, de ez van :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem akarom én Odyt győzködni, sőt senkit sem.Csak leírtam a véleményem.Mivel a klónok emberek a gondolkodás képessége bennük van.Mindíg lehet hiba.Lehet, hogy pár klón használta az agyát annak ellenére amit beléneveltek.Ki tudja?Sok ilyen story van amikor a gépezet fellázad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 8 hónappal később...

Nekem lenne egy kis problémám a 66-os paranccsal...

Elvileg 150 parancs létezett, 1-150-ig számozva. Ebből arra következtetek, hogy a 66-os is létezett már a kezdetektől fogva valamilyen formában.

A wookieepedia szerint ez volt a pontos szövege:

Order 66: In the event of Jedi officers acting against the interests of the Republic, and after receiving specific orders verified as coming directly from the Supreme Commander (Chancellor), GAR commanders will remove those officers by lethal force, and command of the GAR will revert to the Supreme Commander (Chancellor) until a new command structure is established.

Azaz, ha a Jedik a Köztársaság ellen fordulnak, a főkancellár parancsára ki kell nyírni őket, és a főkancellár lesz a góré. Lejjebb a háttérinformációknál pedig a következő olvasható:

When Revenge of the Sith first came out, some sources stated that Order 66 was preprogrammed into the clone troopers. However, George Lucas has stated that it was a "last resort" order, not preprogrammed. The order preceding Order 66 is Order 65, which stated that the Supreme Chancellor (had Palpatine not won the seat) would be removed from office from by the GAR if the Galactic Senate declared him unfit for duty. The Jedi were obviously not aware of either order.

Ha jól értem, ebben Lucas szerint nem volt előre beprogramozva a klónokba az Order 66. Akkor mi volt a helyén? Sajnos az angol tudásom kevés ahhoz, hogy akár szótárazással, vagy fordítóprogrammal is pontosan tudjam értelmezni ezeket az idézeteket. (Legalábbis nem bízom a tudásomban...) Ha egy jó angolos tudna segíteni, megköszönném.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

66-os parancs: Abban az esetben, ha a Jedi tisztek a Köztársaság érdekével ellentétesen cselekednének, és ha a főparancsnok (Kancellár)célzott parancsokat adna erre, a KNH(Köztársaság Nagy Hadserege) parancsnokai halálban részesítik[eltávolítják halál által, a ford., vagyis én] ezeket a tiszteket, és a KNH-nak való parancsolás joga átszáll a főparancsnokra, amíg egy újabb parancsstruktúra életbe nem lép.
65-ös parancs: Ha a Galaktikus Szenátus méltatlannak nyilvánítja a hatalomra, a KNH eltávolítja hivatalából a kancellárt.

És ezek a parancsok nem beprogramozva voltak, hanem egy olyasféle "vészforgatókönyvnek" minősülhettek.

 

Ja és így a Jedik egyiktől sem féltek(önmagukról nem gondolták, hogy a Köztársaság ellen cselekednének, a szenátus meg imádja Palpatine-t.)

Szerkesztve: - kolmilan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez azt feltételezi, hogy a Jedik is tudtak erről a parancsról. Ezt még emésztenem kell.

 

Szerk: Az order 65 -el még érdekesebb a helyzet.... Ez nem EU véletlen?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez azt feltételezi, hogy a Jedik is tudtak erről a parancsról. Ezt még emésztenem kell.

 

Szerk: Az order 65 -el még érdekesebb a helyzet.... Ez nem EU véletlen?

Ja bocs, azt nem fordítottam le, hogy mindezt George Lucas állította, a neves EU író. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ez baromira EU. Jó, az is igaz, hogy nem szoktam szentírásnak venni Lucas itt-ott elejtett félmondatait. Akkor már inkább elhiszem, hogy lesz 7. 8. és 9. rész.

(kár hogy olyan canon-kategória nincs, hogy elvetett és nemhivatalos ötletek)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából megerősítést vártam a saját fordításomra. Az utóbbi időben többször kritika érte a fordításaim helyességét, ami elbizonytalanított. De természetesen örülnék egy teljes fordításnak is. :) (Abból csak tanulhat az ember... :D )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez komoly? Fordítsam le? :D

 

Igazából kolmilan fordítása az első bekezdést illetően teljesen korrekt volt, de ezt Gyoka te is jól pedzegetted.

Viszont a második bekezdés értelme kicsit elferdült, mert szó szerint az így hangzik:

"Amikor a Sith-ek bosszúja először kijött, néhány forrásból azt lehetett hallani, hogy a 66-os parancsot előre beprogramozták a klónokba. Azonban Lucas kijelentette, hogy ez csak egy "végső megoldás" parancs volt, nem volt előre beprogramozva. A 66-os parancsot megelőzte a 65-ös parancs, amely arról szólt, hogy a főkancellárt (feltéve, hogy mégsem Palpatine nyerné el ezt a címet) el kell távolítani hivatalából, ha a Szenátus alkalmatlannak tartja a tisztségre. A Jedik értelemszerűen egyik parancs létezéséről sem tudtak."

 

Ebből számomra két dolog derült ki:

1. Palpatine, mint a klónok megrendelésének értelmi szerzője semmit nem bízott a véletlenre. Gondoskodott róla, hogy ha mégsem ő lenne 10 év múlva (amikor a hadsereg első egységei elkészülnek) a főkancellár, hanem valaki más, akkor csak annyit kell elérnie, hogy az aktuális főkancellárt valami koholt indokkal leváltsák, és ebben a klónhadsereg automatikusan segítsen (vagyis mindegy, hogy kik a klónhadsereg főparancsnokai - akik várhatóan a a Jedik lettek volna). Ezuán majd ő valami mesterkedéssel magához ragadja a hatalmat.

2. Azt viszont nem értem, hogy ehhez képest minek merül fel, hogy a 66-os parancs nem volt előre beprogramozva. Az igenis kellett ahhoz, hogy Palpi a Jediket félre tudja állítani, nem lett volna elég, hogy leváltják az előző főkancellárt, épp az is kellett mindenképpen, hogy a klónok a Jedik ellen forduljanak. Az pedig elég erőltetettnek tűnik a számomra, hogy utólag továbbképzésre visszaküldi őket majd a Kamino-ra és ott beléjük táplálják ezt a 66-os parancsot is, amikor közeleg a hatalomátvétel ideális időpontja. :P Szóval annak szerintem nincs semmi értelme, hogy ez nem volt előre beprogramozva.

 

És bocs, hogy ezt nem tegnap fejtegettem, de én magam sem olvastam el figyelmesen az idézeteket. :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, a szöveg lényegét értem, és ebben Kolmilan fordítása is megerősített. Ami miatt jó lenne látni (főleg a második részt) lefordítva, az pusztán annyi, hogy így sokkal könnyebben megtanulom az egyes eddig ismeretlen nyelvtani szerkezeteket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi a fordítást, Pildi! :) Bennem is hasonló gondolatok merültek fel, mint amit te is kifejtettél.

Most akkor a Jedik nem tudtak egyetlen parancs létezéséről sem?

Vagy csak az első 55 parancsról tudhattak? (Ha jól emlékszem az 56-ostól kezdődtek a titkosított parancsok...)

Vagy tudtak a létezésükről, csak a tartalmukat nem ismerték? Ez utóbbit erősen kétlem...

Egyébként meg, ha 150 parancs volt (1-150-ig számozva), akkor kellett lennie 66-osnak is... Nekem ez a dolog erősen sántít. Az az érzésem támadt, hogy Lucasnak nem volt kész válasza erre a kérdésre, illetve nem gondolták át, hogy logikailag mi állja meg a helyét...

(Sokkal elfogadhatóbbnak tartanám azt a megoldást, hogy a 66-os parancs úgy lenne megfogalmazva, hogy feltételesen szól egy Jedi tisztről, vagy a Jedi tisztek egy kisebb csoportjáról. Ebben az esetben a Jedik tudhattak róla, hisz a parancs olyan esetekre szól, amikor a Jedi beleőrül a háború okozta sokkba, és átáll a Sötét Oldalra. Hasonlóan Depa Billabához, bár ő végül rájött, hogy mi történt, és saját magát hatástalanította... Ezt még esetleg a Jedik is elfogadhatták, mint amolyan biztosítékfélét a szenátus számára, hogy van, ami megvédi őket, ha valamelyik Jedi ellenük fordulna. Ez arra is adna némi magyarázatot, hogy Palpatine - az élvezkedésen kívül - miért egyesével adta ki a több száz, vagy több ezer utasítást...)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.