Ugrás a kommentre

A Sith program: "Jedi Order 66"


Szisz

Ajánlott hozzászólás

Miért nem szeretitek a klónokat?

 

Egyébként Sly Moore-t kihagytad.

Én is azért mert leölték a Jediket. Nálam nem számít hogy parancsra tették.

Az a Sly nemtom melyik, de ha említetted akkor biztos szemétláda volt. Akkor annak is a fejét venném. :clap:

Szerkesztve: - Rog Ertay
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

van itt közöttünk egy Sith, aki rajong értük :clap:

The girl you knew, gone she is...

Consumed by Darth Krande.

 

(Remélem Krande nem veszi sértésnek.)

Szerkesztve: - Rog Ertay
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én az Order 66 előtti klónokat kedvelem. :clap: Utána természetesen nem, bár igazából eléggé kizsákmányolták őket majdnem minden téren, ahhoz képest, hogy emberi lények. Úgy bántak velük, mint a harci droidokkal.

 

Mas Amedda állt asszem a jobb oldalán Palpinak a Szenátusban. Sly Moore meg a fehérfejű, kopasz nő a másik oldalán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

bár igazából eléggé kizsákmányolták őket majdnem minden téren, ahhoz képest, hogy emberi lények. Úgy bántak velük, mint a harci droidokkal.

Ez alapján már kezd is megváltozni róluk a véleményem. :clap:

Elvégre mégis csak a 66-os miatt tették azt amit. Az majdnem olyan volt nekik mint például a kutyáknál az hogy beidomítják őket hogy vezényszóra hallgassanak.

Akár még ölni is tudnának ha egy arra célzó frázist kapnának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The girl you knew, gone she is...

Consumed by Darth Krande.

 

(Remélem Krande nem veszi sértésnek.)

Én nem sértődök, csak próbálok visszaemlékezni, de gyanítom, hogy "the girl you know" akkor már nyíltan Sith volt.

 

 

Én a 66-os után is kedvelem őket... és sajnálom. Jobban mint a Jediket, mert nekik lett volna módjuk tenni ellene. A klónoknak meg nem. Onnantól kezdve hogy az Ep1 után nem sokkal összeállították a DNS-üket, már nem tudtak tenni ellene. A Jediknek meg volt ezer évük a Sith felszámolására :( (Plusz amiről a Yoda felelőssége topikban van szó)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy normálisan működő Kztársaságról nem lett volna létjogosultság filmet forgatni :(

Persze. Ha nagyanyámnak t*ke lett volna, akkor ő a nagyapám. A felállított rendszerben kell vizsgálni a dolgot, nem kívül vinni azon. Ilyen alapon az egész történet megkérdőjelezhető, mert mi van ha... Hülyeség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MissKarrde mondott egy széet MSN-en... :D

Itt a kis részlet hozzá: azóta lucas világához tartoznak, hogy 77-ben elhagyta obi száját a klónháború.

A klónozás meg létező üzletág a galaxisban, elvégre ha nagy a pénztárcánk tartalma, akkor mi is rendelhetnénk :( Persze SW-n belül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor viszont a klónok épp úgy a helyükön vannak, mint bármi más meglepetés, akibe-amibe a szereplők belefutnak néha. Kihaltnak hitték a Sith rendet, ere szembe jött Darth Maul. Fegyvertelennek itték a Köztársaságot, erre szembe jött a klónsereg. Kezelhetőnek hitték a főkancellárt, ere szembejött velük Darth Sidious alias Uralkodó. Legyőzhetetlennek hitték a Halálcsillagot, erre szembejött Luke Skywalker. Hogy az "Én vagyok az apád" című meglepetést már ne is említsem.

 

A rendszeren belül sem voltak létjogosulatlanok. Épp annyi joguk volt élni, mint bárki másnak, aki előbb-utóbb, valahogy, Palpi eszközévé válik. Ennyi erővel Luke és Leia sem létjogos, mert ők is azért születhettek meg mert Palpi úgy szuervezte hogy Anakin őrizze Padmét három évvel azelőtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ian Malcolm mondott egy szépet a Jurassic Parkban, amit át lehet vonatkoztatni a klónokra: "Mi a felfedezés? Kegyetlen aktus, erőszak tétel a természetre."

 

A klónok ugyan ezek voltak. Groteszk, természetellenesen létrejött, mutáltatott replikák. Torzszülöttek, mondhatni. Természetellenes létformák, imigyen nincs több létjogosultságuk, mint pl a harci droidoknak. Az önálló döntés látszat csupán, a rang, mely voltaképpen csak egy emberi fogalom, számukra megkérdőjelezhetetlen szentírás, a viselője pedig az isten. Bármit szól, megkérdőjelezhetetlen, megtagathatatlan. A klónok se ösztön, se tudat szinten nem tudnak ezen túllépni, nincs erkölcsi megfontoltságuk, az emberi ideológiák, kapcsolatok semmit sem jelentenek nekik, úgy lépnek túl ezen, mint a hullákon, amiket ők küldtek a földre. Pusztán bionikus eszközök.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is kedvelem őket.Nem bírok rájuk haragudni.Inkább arra, aki létrehozta őket.Emberi lényeket ilyen szinter lealacsonyítani, mint amin ők voltak ,kell egy kis aljasság.Ahogy Dzséjt írta, emberi gépek voltk.Semmilyen önálló gondolattal nem bírtak, nem szerettek, nem gyűlöltek, nem voltak érzelmeik.Nem volt bennük erkölcs sem.De erről nem ők tehetnek, se a Jedi Templomnál elkövetett mészárlásról.Kaptak egy parancsot és végrehajtották.Ha az a parancs akkor egyy házat is szétlőnek, és nem érdekli őket hány halott van.Hogy miért mentem fel őket?Mert nem tudták visszautasítani, mert nem tudták mi a helyes nem voltak érzelmeik ellenben az SS-el a 2. világháborúban.Ők meg tudták volna akadályozni a civilek tömeges agyonlövését, mert voltak érzelmeik, volt családjuk stb.Őket meg is vetem és tömeggyilkosnak tartom mindet.De a klónokat nem.Én is sajnálom őket mint a halott Jediket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Groteszk, természetellenesen létrejött, mutáltatott replikák. Torzszülöttek, mondhatni.

TorzSZÜLÖTTEK?

 

Természetellenes létformák, imigyen nincs több létjogosultságuk, mint pl a harci droidoknak.

Tehetnek ők arról?

 

Az önálló döntés látszat csupán

Hol a látszat?

 

a rang, mely voltaképpen csak egy emberi fogalom, számukra megkérdőjelezhetetlen szentírás, a viselője pedig az isten. Bármit szól, megkérdőjelezhetetlen, megtagathatatlan.

Egymás közötti rangjaik inkább csak azért vannak, hogy könnyebb legyen őket kezelni. Akit föléjük rendeltek... most mindegy, hogy egy Jediről van-e szó vagy egy másik klónról, az a lényeg, hogy parancsba kapták, hogy hallgassanak rá. És ezt pedig a MEGRENDELŐJÜKTŐL. Akinek a létezésüket köszönhetik... mi másuk van?

 

A klónok se ösztön, se tudat szinten nem tudnak ezen túllépni

Minden élőlénynek másféle a tudata. Az egyik ezen nem lép túl, a másik azon. A patkányom pl nem tud fogalmakban gondolkodni. Nem ismeri a név fogalmát, ahogyan pl a "kábaság"-ot sem. Amikor anno azt mondtam "Misszi" az neki nem azt jelentette, hogy "Te, az az egy szál albínó patkány akit 2002 február 15-én vettem a Mammut földszintjén" hanem, hogy szeretnék valamit. Sityak a műtétje után amikor kijózanodott, nem ismerte a kábaság fogalmát. Igaz, hogy lépten-nyomon összeesett, de nem értette, hogy miért. És nagyon érdekel, hogy mi az a sok minden, amit a mi tudatunk nem képes kezelni. Az egyik ebből, az önzetlenség, amit az ember képtelen teljesen megismerni.

 

 

nincs erkölcsi megfontoltságuk

Erkölcsi megfontoltság a, amit belénk nevelnek. Nekem az, hogy ha földigilisztát látok az esős betonon, akkor visszasegítem a földre. Másoknak az, hogy ha a mosómedvét élve is meg lehet nyúzni, akkor nem bonyolítják az életet, hanem megnyúzzák élve. Az is erkölcs, hogy a saját érdeknek élek. Az is, ha valaki a művészetért él. Vagy valaminek a megőrzéséért. Legyen ez akár a Régi Köztársaság.

 

az emberi ideológiák,  kapcsolatok semmit sem jelentenek nekik

Leszámítva, hogy egy DNS az egész társaság. Ez azért csak kapcsolat? Ideológia meg, a sajátjuk. Amivel felnőttek. A mieink sem sokkal jobbak.

 

 

úgy lépnek túl ezen, mint a hullákon, amiket ők küldtek a földre.

A hullákba mit kössünk bele? Nem ők kezdték az ölést.

 

Pusztán bionikus eszközök.

Részletes kommentárját lásd fentebb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is kedvelem őket.Nem bírok rájuk haragudni.Inkább arra, aki létrehozta őket.Emberi lényeket ilyen szinter lealacsonyítani, mint amin ők voltak ,kell egy kis aljasság.

Kicsi?

 

De erről nem ők tehetnek, se a Jedi Templomnál elkövetett mészárlásról.Kaptak egy parancsot és végrehajtották.Ha az a parancs akkor egyy házat is szétlőnek, és nem érdekli őket hány halott van.Hogy miért mentem fel őket?Mert nem tudták visszautasítani

 

Nagyon-nagyon igazat adok!

 

mert nem tudták mi a helyes

Hogy mi helyes, az nézőpont kérdése. Nekik az a helyes, ha engedelmeskednek. Az általad felhozott ellenpéldában a lényeg, hogy az ember elvileg nem irtogatja ki a fajtársait módszeresen. Ezt KELLETT VOLNA helyesnek tekinteniük, ehelyett az ölést tekintették annak. Volt egy alternatívájuk, amit mi helyesnek tartunk, ők meg elvetettek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpatine-t főként ez a háború tette tömeggyilkossá. A klónsereg felhasználása teszi egyértelművé, hogy emberi testében semmi emberi lélek nincs.

 

"Az általad felhozott ellenpéldában a lényeg, hogy az ember elvileg nem irtogatja ki a fajtársait módszeresen."

 

Hát... nem? A valóságban is, az SW világban is, bizony ezt teszi az "ember". Persze értem, mire gondolsz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.