Ugrás a kommentre

A Sith program: "Jedi Order 66"


Szisz

Ajánlott hozzászólás

Mylordozásról annyit, hogy az angol katonai nyelvben mindenkit mylordoznak, aki nem tartozik bele a katonai hierarchiába, mégis valami politikai, vagy más személyiség. Mondjuk a közembereket nem mylordozik.

Ez egy olyan Joker szó, mint a "Sir" Azt is mondják "Yes, Sir." és nem ismétlik a rangot, hogy "Yes, General." Persze van, mikor nem rövidítenek.

 

Ez a Mylordozás csupán olyan udvariasság, mint Padménél a milady.

Gondolták, hogy nem valami sövestől van hívás, ezért mylordoznak.

Lehet mondjuk akár főméltóságosúrnak is mondani, az meg már elég semleges.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt nem tudtam, köszi!! Akkor biztos azért milordozzák.

Azért az én ötletem sem volt rossz :lol:

Ja igen. Honnan tudják, hogy a csuklyás ürge valami főméltóság? :D Előtte még nem szerepelt ebben a "formájában" Sidi. Tulajdonképpen bárki lehet. Biztos benne volt a 66-os parancsban, mint ahogy Szisz írta lejjebb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lokatelli: Ez is jó, de akkor felvetődik a kérdés, hogy miképpen ismerik fel a klónok: és szerintem itt jön be az a mondat, hogy "tapasztalod majd, intelligenciájuk messze felülmúlja a droidokét". Szóval ugyanúgy, ahogy a szenátus sem kérdőjelezi meg, hogy az az ember ott középen Palpatine, ugyanígy felismerik a klónok Sidioust. Ehhez még annyit, hogy nyílván bemutatták már a klón vezéreknek Palpatine-t, akik így Sidioust egyből azonsították Palpatine-nal.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lokatelli: Ez is jó, de akkor felvetődik a kérdés, hogy miképpen ismerik fel a klónok: és szerintem itt jön be az a mondat, hogy "tapasztalod majd, intelligenciájuk messze felülmúlja a droidokét". Szóval ugyanúgy, ahogy a szenátus sem kérdőjelezi meg, hogy az az ember ott középen Palpatine, ugyanígy felismerik a klónok Sidioust. Ehhez még annyit, hogy nyílván bemutatták már a klón vezéreknek Palpatine-t, akik így Sidioust egyből azonsították Palpatine-nal.

 

Donát.

 

Ez hátborzongató! :63: A film nézése közben is az volt, csak nem tudtam miért akad el a lélegzetem, gondolatként később született meg, hogy a klónok a "tudat" egy bizonyos szintjén be tudják azonosítani Sidit. Mivel katonák, a háború eszközei, (nem hinném hogy a béke őreinek lehet őket nevezni) a sötét oldalhoz kapcsolódnak nem a világoshoz. :43:

Ha már itt tartunk, ha a békét őrizni kell, akkor már nincs béke.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

IGEN! Mert én egy SITH LORD vagyok!!! :wink:

 

Nem inkább shit lord? :o

 

jól van má! véletlen elírtam! nyugi!!!

 

Azt hittem szándékos. Még meg is mosolyogtam milyen frappáns.

 

Szerintem a klónok jól tették, hogy kiírtották a legtöbb jedi-t! Igy a sithek kerültek a galaxis elejére!!!

 

Bár többen itt azt gondolják Sith vagyok, szerintem átmenet, és nem örülök az írtásnak ám nem is bánom.

A film alatt és után "megvilágosodtam" hogy ez egy szükséges, nem önként vállalt áldozat volt a Jedik részéről, annak éredekében hogy a Sitheket írmagostúl eltüntessék a galaxisból. Szóval a Szitek- Sittesek-Shitek-Sziszek-Szeszek :D királysága a galaxis szempontjából pünkösdi. Persze lehet, hogy a Jedik és Az Új köztáraság, nem sokáig élvezik a sötét oldal árnyékba vonulását, hogy csepp képzavarral éljek, vagyis a nagy ünneplés nem a "világ végét" jelenti.

A Szitek meglehetőst rövid távra tudnak felülkerekedni, mert az az én meglátásom, a sötét oldal ereje nem abban nyilvánul meg igazán hogy "felülről nyomnak lefele", hanem "alulról húznak lefele".

A Szitek célja a bosszú volt, ezt el is érték, ám ez inkább olyan tartós odacsapás volt. A hatalmat nem csak megszerezni megtartani is tudni kell, márpedig akarattal ezt nem lehet. A hatalom hatalma hogy önmagát osztja és veszi el.

A Jedik nem akarták a hatalmat, ők szolgák és nem urak, a rossz idők akkor jönnek el amikor ebből kiesnek, mert félni kezdenek a sötét oldaltól. Ez a kollektív félelem csíra az ami belülről mérgezi a Jedi rendet. Nem a külső hanem a belső sötétség a vesztük. A tiszta Jedik nem pusztíthatók el. Anakin persze spec eset, mert ő az erő eszköze az egyensúlyhoz. Gyakorlatilag ő is programozva van, mint a klónok, csak ő az erő által. Ezért nem ítélem el a tetteit, mert úgy látom behódol egy nagyobb erőnek, ez az ő sorsa, elvégzi a piszkos munkát. Olyan mint egy özönvíz, vagy tűzözön után a jégözön. Én így látom, és igazából nem is nagyon lehet engem eme hitemből kitéríteni, maximum kizökkenteni, de nem tartósan, mert mindig ide lukadok ki.

:26: :33: :o :63: :57: :43: :) :54: :60: :39: :o :34:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
Csak tudnám miért kell Ayalába annyi lézert beleereszteniük? Feleslegesen. Egyből meghal.

Nekem mondod? Nem elég, hogy megölik, még hátba is lövik és még utána is csak lövik, csak lövik, csak lövik... szerintem direkt az én kínzásomra csinálta így Lucas :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.