Ugrás a kommentre

A Sith program: "Jedi Order 66"


Szisz

Ajánlott hozzászólás

Én meg azt nem hiszem, hogy a Jedik tudtak egyáltalán ezekről a számozott parancsokról, már ha egyáltalán voltak ilyenek. Bennem ez mindig úgy élt, hogy ők simán úgy irányították a klónokat, mintha egy normális hadsereg volna, szavakkal megfogalmazott parancsokkal, és nem kódolt, számozott üzenetekkel (egyébként ez derül ki a filmekből és a könyvekből is - és majd a Clone Wars-ban is meg lehet nézni, hogy mennek a dolgok :)). Arról eddig nem is hallottam, hogy 150 számozott parancs létezett, a 66-osról is azt hittem, csak azért nem 1-es, mert a 66-os szám sokkal misztikusabb :D. Ez az egész szerintem is csak valami utólagos kitaláció, a dolog túlkomplikálása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 150 létező parancsról én is csak a 66-os parancs leírásából értesültem, de bennem végig élt, hogy ha van 66-os parancs, akkor lennie kell még legalább 65-nek. Épp úgy, mint amikor az Ep5-ben Lando kiadja a 7-es számú különleges parancsot, egyértelműnek tűnik, hogy van még legalább 6 ilyen.

Persze ez csak az én okoskodásom... :) A Wookieepedia szócikke két referencia kötetet jelöl meg forrásként. Azaz majdnem minden, ami oda van írva, tulajdonképp EU-nak számít.

Természetesen nem zárom ki, hogy a Jedik nem tudtak a kódolt parancsokról (egyikről sem), csupán nehezen kivitelezhetőnek tartom. Elég, ha a legkisebb információ is kiszivárog róluk, ami felkelti a Jedik érdeklődését, és a legyengített akaratú klónokból könnyedén előáshatják a többit. Ennél még az is jobbnak tűnik, hogy az első 55-ről tudtak, a többiről pedig nem. (Szintén itt olvasható, hogy az 56-os parancstól kezdődtek valamilyen különleges parancsok.)

 

Ody, amit korábban is és most is írtam, csupán a saját agyszüleményem. Egy lehetséges variáció. Belegondolva valóban abszurdnak hat, hogy napokig szajkózza Palpatine a parancskiadásokat. Ha úgy vesszük, akkor csak Obi-Wan, Yoda és Plo Koon esetében látjuk a parancs kiadását, a többi Tanácstag esetében csak gondoljuk, hogy hasonlóan történt.

De valószínűleg igazad van, max. 1-2 tucat alkalommal adhatta ki a parancsot személyre szólóan, egyébként pedig valamilyen más eljárást használt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az biztos, hogy csak a klón parancsnokoknak adta ki Sidious a parancsot, ez a filmből jól leszűrhető. Először megkapta Appo, mivel Vader vele ment a Templom ellen. Cody, Gree és Jag, akiknél láthatjuk is, ahogy Sidious felkereste őket holon. Illetve Bly, Neyo és Bacara meg rádión kapta meg (Neyo még a füléhez is kap, mikor jön a parancs). És minden esetben ők adták ki a parancsot, ami kb. úgy szólhatott, ahogy Cody is mondta: "Lelőni!"

A 66-os parancs utólagos megszerzése pedig nem bonyolult. Nekem kicsit alapból meredek az az elképzelés, hogy beléjük kódolták. Semmiféle utalás nincs arra a filmekben, hogy bármilyen tudásanyagot is beléjük kódolnának. Azt viszont láthatjuk, hogy tanulnak. A parancsnokokat az EU szerint később képezték ki, mint átmenet az ARC klónok és a sima klónok között. Ebbe belefér, hogy "később kapták meg a klónok". De szerintem a legvalószínűbb, hogy parancsnokok már az elején voltak, a Geonosisnál is, és később Coruscanton, Kaminon vagy máshol megkapták a parancslistát, amit bemagoltak.

Szerintem a Jedik tudhattak is a parancsról, pláne ha volt még egy olyan parancs is, ami a Főkancellár elmozdítására hivatott. Mivel a Jedik hatalmas harcosok és úgyszolván természetfeletti lények, és egyik ex-tagjuk éppen az ellenség legfőbb vezére, a Szenátus szükségesnek vélhetett egy ilyen parancsot, és a Nagy Hadsereg legfőbb parancsnokai az ep3-ig ők voltak. Szóval ez a parancs valószínűleg kívül esett a Jedik hatáskörén. És egészen az ep3-ig nagyjából nem is kellett volna ezen aggódniuk, hiszen a korlátlan jogok ellenére még mindig akadtak olyan dolgok, amikben a Szenátusnak volt meg a döntéshozó joga (igaz, ez csak az EU-ban szerepel, de nekem tetszik, és részben valós is, mert azt az ep3-ban mondja Obi-Wan, hogy a kancellár új jogokat kapott, és az volt az, hogy a hadsereg irányítását átvállalta a Szenátustól, csak ez már kimaradt a filmből). Szóval, amíg a Szenátus nem hoz meg egyöntetűen olyan döntést, hogy kiadják a 66-os parancsot, addig a kancellár nem teheti meg. Márpedig, mivel a Szenátusban még voltak pártfogóik a Jediknek, és ezek elég nagy nevűek voltak (Amidala és Bail mindenképpen), ilyen döntés valószínűleg a Szenátusban nem születhetett volna. Aggódni akkor kezdhettek, mikor a hadsereg legfőbb parancsnoka Palpatine lett, de addigra meg már felesleges volt, hiszen a klónokban több éve ott élt a 66-os, ellene már nem tehettek. Így Windu aggodalmas szavait is fel lehet ruházni még egy értelemmel: "I sense a plot to destroy the Jedi." ("Úgy érzem, támadás készül a Jedik ellen.")

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, gondold végig újra!

 

A Szeparatisták vezetője az egyik legtehetségesebb Jedi, aki szembe fordult a Köztársasággal.

Te a Szenátus helyében minden biztosíték nélkül rábíznád ezek után a Jedikre a GAR-t? Szüksége volt a Szenátusnak egy módra, amely biztosította nekik, hogy akkor is hatékonyan a kezükben tartsák a GAR-t, ha ez ismét megtörténne. Hasonló értelme van a 65-ös parancsnak is a Szenátus szemszögéből. Biztosíték arra az esetre Palpatine-nal szemben, ha a Szenátus le akarná váltani.

 

Ha pedig a Jedik tudtak ezekről a parancsokról, ezen kényszerből elfogadhatták azt, hogy megnyugtassák a Szenátust. Másrészt még jól is jöhetett nekik arra az esetre, ha mégis bekövetkezne, amiben alapvetően nem hittek, hogy újabb Jedi(k) áll(nak) át.

 

Persze mindezt arra az esetre mondom, ha a Szenátus, illetve a Jedik tudtak a parancsokról, amire a film semmilyen bizonyítékot nem szolgáltat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már hogyne számítana. Azt gondolod, hogy egyszeri emberek különbséget tudtak tenni Sith és Jedi között? Ugyan, dehogy. A Sith-ek 1000 éve kihaltak, mégcsak nem is élt olyan ember a galaxisban abban az időben, aki látott volna egyet is (mármint "faj szerint"). Számukra az egyetlen dolog, ami számított, hogy Dooku renegát Jedi volt, és kirobbantott egy háborút. Így tehát biztos vagyok benne, hogy jónéhányuk fejében megfordult az a gondolat, hogy mi lesz, ha nemcsak egy, hanem több Jedi is átáll.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan. Elég csak arra gondolni, hogy még Vadert is Jedinek véli Tarkin. "Ön a vallásuk utolsó hírmondója." Ha az egyszeri halandók képesek lennének különbséget tenni Sith és Jedi között, valószínűleg Tarkin - aki azért elég közel volt mindkét Sithez - nem ejtett volna meg ilyen megjegyzést.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Sorry, Master Pildi. I've failed." :D:P

Forgiven. :P

 

Én továbbra sem hiszem, hogy a Jedik tudtak ezekről a parancsokról, mert akkor használták volna őket (persze nem a 66-osra gondolok itt) a csapatokkal való kommunikációban.

 

Dzséjt, az előre programozáson is gondolkoztam, és arra jutottam, hogy igazából nem jó szó az, hogy programozás, hiszen programozni droidokat szoktak, a klónok pedig emberek, mégha genetikailag megbabrálták is őket. Nincs beléjük mit programozni. Inkább úgy gondolom, hogy még a Kamino-n megtanították nekik ezeket az alapvető parancsokat. Lehet, hogy folyamatosan tanultak, de úgy érzem, hogy aki eleve azzal a céllal rendelte meg őket, hogy a döntő pillanatban átálljanak a megfelelő oldalra, az nem bízta a véletlenre, hogy majd talán később megtanulják... Mert mi lett volna, ha Palpatine-nak nem sikerül hatalmon maradnia addig, amíg a hadsereg elkészül? És senkinek nem jut eszébe az oktatásukról gondoskodni? Szóval így sokkal nagyobb a rizikó, akárhogy is nézem. Persze, én elfogadom, hogy te jóval többet tudsz a klónokról, mint én, de az én álláspontom logikusabb, úgy érzem. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem sem gáz ha tudtak róla a Jedik.Simán belefér.Ner feledjük, hogy nem igazán tudták az emberek és a Szenátus, hogy mire képesek.Láttak pár Jedi képességet, de nem tudták pl mi van ha összefognak.Mi van akkor ha a Jedi-tábornokok elmetrükkel a rájuk bízott katonákat a Köztársaság ellen vezetik?A nem tudás félelemhez vezet.Tehát nyugodtan lehet egy ilyen parancs a Jedik tudtával.Nekik is be kellett látniuk ,hogy némely képessáégük félelmet ébreszt.

Ellene meg nem kell semmit csinálni, mert ők tudták, hogy úgysem állnak át.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ezek a parancsok nem a harc közbeni alapvető parancsok voltak (fejlődj fel, támadás, visszavonulás, stb), hanem amolyan alapelvek. Legalábbis az elsőket valami ilyennek képzelem el:

1. Védd a Köztársaságot!

2. Hajtsd végre a feletteseid parancsait a legjobb tudásod szerint!

3. Védd a feletteseid!

4. Védd a civileket!

...

 

Persze mindegyiknél megfelelően leírva, hogy mit is kell ezeken érteni. A céljuk pedig az, hogy megkönnyítse a klónok számára a döntéseket a nem egyértelmű helyzetekben. Ez akár egy kis rejtett utalás is lehet az Én, a robot című műre (könyv, film), illetve a THX-1138-ra. (Ha az utóbbival kapcsolatban tévednék, akkor bocs! Nem láttam a filmet.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze! Éppen ezért írtam, hogy az "elsőket"... Ezekből nem sok lehet, talán 2-3 tucatnyi. Aztán következnek a megerősítést igénylő parancsok.

 

Megnéztem a többi ismert parancsot:

Order 4: A Főparancsnok (kancellár) alkalmatlansága esetén a GAR feletti teljes parancsnokság a Szenátus kezébe kerül, amíg ki nem neveznek egy megfelelő utódot, vagy létre nem jön egy alternatív hatóság a 6-os szekcióban.

Order 5: Ha a Főkancellárról ki kellett jelenteni alkalmatlan hogy vezesse a GAR-t, a védelmi személyzet főnöke veszi át a GAR parancsnokságát, amíg egy másik Főkancellárt megválasztanak.

Order 37: Amennyiben egy személy elfogása szükségessé teszi, a polgári lakosság egy részét túszul kell ejteni, és egy ultimátumban kivégzéssel kell fenyegetni, amíg a lakosság a keresett személyt ki nem adja.

 

Az Order 65 és 66 pedig már korábban le lett írva... Ezek alapján az elképzelésem kicsit téves, mert már a 4-es és 5-ös parancs is konkrét eseteket taglal.

 

(Köszi a felajánlást! :D )

Szerkesztve: - Gyoka Lamaro
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, az előre programozáson is gondolkoztam, és arra jutottam, hogy igazából nem jó szó az, hogy programozás, hiszen programozni droidokat szoktak, a klónok pedig emberek, mégha genetikailag megbabrálták is őket. Nincs beléjük mit programozni. Inkább úgy gondolom, hogy még a Kamino-n megtanították nekik ezeket az alapvető parancsokat. Lehet, hogy folyamatosan tanultak, de úgy érzem, hogy aki eleve azzal a céllal rendelte meg őket, hogy a döntő pillanatban átálljanak a megfelelő oldalra, az nem bízta a véletlenre, hogy majd talán később megtanulják... Mert mi lett volna, ha Palpatine-nak nem sikerül hatalmon maradnia addig, amíg a hadsereg elkészül? És senkinek nem jut eszébe az oktatásukról gondoskodni? Szóval így sokkal nagyobb a rizikó, akárhogy is nézem. Persze, én elfogadom, hogy te jóval többet tudsz a klónokról, mint én, de az én álláspontom logikusabb, úgy érzem. :D

Nem hiszem, hogy többet tudok, csak elmélkedem itten, semmi több :P De én sem hiszem, hogy később plántálták beléjük a parancsokat, de ezt írtam is... azaz, most látom, hogy azt írtam, hogy a klón parancsnokok már az elején is voltak, és csak később kaptak parancslistát. Na, vica verza, én is úgy gondolom, hogy voltak parancsnokok és már a Kaminon megkapták a parancslistát (hol állt a fejem reggel??? :P ).

Ezek a parancsok meg alapvetően különleges utasítások (azt hiszem az EU-ban és a film elkészülte előtt a készítők is így hivatkoztak rá). Vagyis olyan utasítások, melyeket nem a mindennapi katonai életben használnak, és legtöbb esetben eltérnek a megszokott katonai szabálytól. Tehát nem ilyen "jobbra-balra át" vagy "fogj átkaroló hadműveletbe", "ásd be magad" szerű parancsokat takar, hanem olyanokat, amiket e nélkül árulásnak vagy lázadásnak lehetne titulálni, ileltve hasonló nyalánkságok, mint amilyen az "öld meg a tábornokod" parancs. Példának okáért a valóságban is léteznek ilyen utasítások (egyiket, másikat ki is adták már egyszer-kétszer), bár azért nem ilyen direktek, mint a 66-os. Pl.: Special Order 191; General Order No. 1; General Order No. 11; General Order № 100.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ezt a "be volt előre 'programozva' / csak később 'programozták be" dolgot úgy tudom elképzelni, hogy az első 200 ezer klón tananyagában még nem szerepelt. (Ezek vettek részt a geonosisi csatában.) A későbbi klónok viszont már előre megkapták a listát. Akik meg túlélték a Geonosist, utólag kapták meg. Ebbe belefér a Szenátus és a köznép megnyugtatása elmélet is...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ellenérvelnék. A klónok 10 éven át fejlődtek, nőttek, tanultak, és harci kiképzést kaptak. A parancsokat egyértelmű, hogy ebben a 10 évben vésték az agyukba. Ahogy Dzséjt is írta, valószínűleg a parancsok nagyrésze egyszerű hétköznapi utasítás volt, de voltak speciálisak is, amelyek lehet, hogy mondjuk 60, vagy 65 után következtek, és csak és kizárólag felsőbb utasításra lehetett végrehajtani. A klónok - ahogy azt Lama Su is kiemeli - magasan a droidok fölött álltak, mert különböző helyzetekben különböző, és megfelelő módon reagáltak. A parancsnokoknak tisztában kellett lenniük a parancsokkal ahhoz, hogy azt alkalmazhassák a harctéren. Parancssor nélkül kiengedni a klónokat, amikor 10 év állt rendelkezésre nekik, hogy elsajátítsák... elég nagy butaság, mondhatni, hogyha így történt volna, akkor a harci kiképzés alapvető elemei hiányoztak volna a klónokból.

 

Biztos vagyok benne, hogy a Jedik tudtak a 66-os parancsról, mint egyike a speciális parancsoknak dologról. Nyilvánvalóan, amíg az ő kezükben volt a főparancsnokság, addig nem volt miért aggódniuk, valószínűleg ezek a speciális parancsok felsőbb utasításra adódhattak csak és kizárólag, speciális környezetben (lázadás esetére). Amikor Palpatine kiadhatta a különleges parancsot, nyilván a Jedik is érezték a veszélyt, de talán arroganciájuk azt mondatta velük, hogy egy lovagot 100 klón sem képes megölni. Vagy a másik eshetőség, hogy Winduék úgy számoltak, hogy letartóztatják Palpatine-t, ezzel pedig kiiktatják a veszélyforrást, s így más cselekvésre nincs szükség. (Megint csak a túlzott magabiztosság, ugyebár).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ismert parancsok egyike sem annyira alapvető, hogy feltétlenül a kaminoi kiképzés részét kellett volna képeznie. A parancsnokoknak elég volt azt tudni, hogy kik, és milyen hierarchia szerint adhatnak nekik parancsot. (Szenátus, Főparancsnok, (Jedi)tábornokok, stb...) Ezek a parancsok pedig nem erre vonatkoznak. Ez persze nem azt jelenti, hogy nem kaphatták meg már ott, csak számomra nem egyértelmű, hogy már ott, előre megkapták. Ez később is megtörténhetett (az első klónokkal, de akár a többivel is.) És Lucas is, valamint az EU is azt állítja, hogy utólag kapták meg. A filmben pedig nincs arra vonatkozó utalás, hogy mikor is kapták meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak azt feszegetem továbbra is, hogy nem célszerű dolog egy olyan parancssort eleve meg nem tanítani a klónoknak, amelyek a megbízó szempontjából létfontosságúak. És mivel Palpatine-ról tudjuk, hogy lehetőleg szeretett mindig biztosra menni, nem illik a karakteréhez, hogy ezt nem igényli meg az alapcsomag részeként.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak azt feszegetem továbbra is, hogy nem célszerű dolog egy olyan parancssort eleve meg nem tanítani a klónoknak, amelyek a megbízó szempontjából létfontosságúak. És mivel Palpatine-ról tudjuk, hogy lehetőleg szeretett mindig biztosra menni, nem illik a karakteréhez, hogy ezt nem igényli meg az alapcsomag részeként.

Mondjuk annyiból feltételezhető, hogy ezek a parancsnok csak később születtek meg, hogy a való életben sem a hadsereg felállításának pillanatában fogantak. Sőt, adott esetben csak a parancs kiadása idejében jött létre, mint a General Order 1, melyet Japán kapitulációja után hagytak jóvá (1945. 08. 17-én).

Na és most megint indul az agyalás :)

A filmből tudjuk, hogy Palpatine az ep3 alatt új jogokat kapott. Az EU-ból tudjuk (könyv, képregény, kivágott jelenet), hogy eme jogok azt tették lehetővé, hogy kiváltva a Szenátust ő legyen a hadsereg legfőbb parancsnoka. Na már most, mi van, ha a klón parancsnokok csak ezután kapták meg a parancs leírását. Ezáltal Palpatine ténykedhetett a Jedik háta mögött (hiszen mint főparancsnok és a Köztársaság feje, már nem tartozik beszámolónak senkinek), így hát ők nem is tudhatták; nincs veszélye annak, hogy idő előtt elkottyintja valamelyik klón; illetve Palpatine is ráért csak akkor "feltölteni" a parancsot, ha már biztos a pozíciója (hiszen, ha nem ő a legfőbb úr, akkor úgysincs értelme a parancsnak, mert nem adhatja ki).

Persze, erre nincs bizonyíték még az EU-ban sem, csak elmélkedem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Jedik 100%, hogy nem tudtak a 66-os parancsról. A végrehajtás után Obi1 és Yoda nem beszélnek egy szót sem erről, sőt Obi -nál látszik a legjobban, hogy nem tudja mire vélni ezt az egészet. Ha ismerik a parancsot, a végrehajtása után gyorsan le kellett volna esnie az egész sztorinak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Jedik 100%, hogy nem tudtak a 66-os parancsról. A végrehajtás után Obi1 és Yoda nem beszélnek egy szót sem erről, sőt Obi -nál látszik a legjobban, hogy nem tudja mire vélni ezt az egészet. Ha ismerik a parancsot, a végrehajtása után gyorsan le kellett volna esnie az egész sztorinak.

 

 

Igen ez így logikus.A végrehajtáskor a Jedik nagyot néztek, és Obi is meglepetten mondja, hogy a klónjai rátámadtak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na és most megint indul az agyalás :)

A filmből tudjuk, hogy Palpatine az ep3 alatt új jogokat kapott. Az EU-ból tudjuk (könyv, képregény, kivágott jelenet), hogy eme jogok azt tették lehetővé, hogy kiváltva a Szenátust ő legyen a hadsereg legfőbb parancsnoka. Na már most, mi van, ha a klón parancsnokok csak ezután kapták meg a parancs leírását. Ezáltal Palpatine ténykedhetett a Jedik háta mögött (hiszen mint főparancsnok és a Köztársaság feje, már nem tartozik beszámolónak senkinek), így hát ők nem is tudhatták; nincs veszélye annak, hogy idő előtt elkottyintja valamelyik klón; illetve Palpatine is ráért csak akkor "feltölteni" a parancsot, ha már biztos a pozíciója (hiszen, ha nem ő a legfőbb úr, akkor úgysincs értelme a parancsnak, mert nem adhatja ki).

Persze, erre nincs bizonyíték még az EU-ban sem, csak elmélkedem.

Az kizárt, hogy a klónok pletykásak lettek volna... :) Tulajdonképpen lehetett ez így is, ahogy most te elképzelted, de ez - amellett, hogy így a Jedik tényleg nem tudhattak meg előre semmit - nekem eléggé nyakatekert megoldásnak tűnik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az kizárt, hogy a klónok pletykásak lettek volna... :) Tulajdonképpen lehetett ez így is, ahogy most te elképzelted, de ez - amellett, hogy így a Jedik tényleg nem tudhattak meg előre semmit - nekem eléggé nyakatekert megoldásnak tűnik.

Miért, Palpi mit csinált egyszerűen? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most naggyából átfutottam a topicot és én is kifejteném a véleményemet erről.

1) Szerintem a 66-os parancs csak egy szimpla parancs volt. Volt egy korábbi parancs (leszámolni a szeparatistákkal) amit addig kellett csinálni, míg egy szem szeparatista egység is volt. Közbe pedig bejött ez a szimpla parancs, hogy öljétek meg a Jedi-okat. Mikor ezzel végeztetek, folytassátok az előzőleg kiadott parancsot. (mint pl. mi mikor elmegyünk valahova és átmennénk a zebrán, akkor látjuk, hogy piros lámpa. Vagyis azt a paramncsot kapjuk, hogy álljál meg. Mikor pedig elalszik, akkor meg folytatjuk a sétátnkat) Így a Jedi-ok nem is érezhették, hogy ők lesznek a célpontok, hisz ez is ugyanolyan parancs volt, mint a többi. Az meg, hogy a társaik hullanak, nem hiszem, hogy nagyon érezték, hisz közben más életek is véget érhettek a közelükben (pl. épp a klónoké). Yoda meg azért érzi ennyire, mert ő nincs a frontvonalon meg amúgy is ő a legerősebb köztük, meg ennyi év alatt eléggé elmélyült az Erőben, hogy mindent megérezzen.

2) Szerintem az 501-es légió nem kaptam meg Palpi-tól a 66-os parancsot, hisz számukra nincs különbség a Jedi és a Sith között, így ők Anakint is megölhették volna. Így azt tudom elképzelni, hogy Anakin odament hozzájuk és elvitte őket, szétnézni a Templomba, s közben ő mondta nekik, hogy gyerekek, a Templomban ne maradjon senki sem élve. Ti, pedig őrízzétek a kapukat, ha valaki kérdezősködne, mondjátok neki azt, hogy zavargások vannak, és ha esetleg szökne valamelyik Jedi vagy tanonc, ti lesztek a másodvonal, hogy megöljétek őket.

Szerkesztve: - Mina
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Van egy nagyon érdekes mondat a 66-os kezdetén. Sidious instrukciója Cody -nak: "Elérkezett az idő. Hajtsa végre a 66 -os parancsot". Itt a mondat elején van a hangsúly. Elérkezett az idő? Ez azt sugallja, hogy Cody -nak (és a többieknek) eleve tudnia kellett a 66 -osról és hogy kik ellen irányul mindez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.