Ugrás a kommentre

A mozi jövője


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

  • 1 hónappal később...
  • 1 hónappal később...
  • 1 évvel később...

Pedig de. Oldie-nak igaza van. Az avatar ún. digitális 3D volt mely fénypolarizációra és igen, színsűrűségre is megy. Nem látványosan, de volt színük a lencséknek belülről nézve.

(halvány magenta és halvány zöld, mert ezek sokkal kevésbé zavarnak be a színvilágba, mint a régi kék/piros technológia.)

 

A mostani TPM meg ún. real 3D, mely technika már csak a fénypolarizációra épül. Utánanéztem mindennek.

 

Ezeket az „ún.”-okat felejtsd el, mert nem ez a nevük. Alapvetően mindegyik eljárás digitális 3D, mert a filmet digitális kópiáról vetítik, nem filmszalagról. Az IMAX volt a kivétel, de most már az is digitális. A bal és a jobb képet háromféle technikával különítik el. Ezeket a technikákat többféle rendszer használja, melyeket márkanevekkel különböztetünk meg.

 

  1. a színek különböző hullámhosszra bontása: ezt a Dolby 3D használja. A színeket különböző hullámhosszukra bontja a bal és a jobb kép megkülönböztetéséhez(illusztráció). Ettől még nem lesz éles magenta és zöld színe a lencséknek, szerintem a fényképező erősíthette fel. Dolby 3D a budapesti Uránia, Corvin, és Sugár mozikban, a kecskeméti Malom Moziban, a békéscsabai Center Moziban, a szegedi Belvárosi Moziban és az egri Uránia Moziban található. Régebben ilyen volt az összes Cinema Cityben is, de most fokozatosan cserélik le MasterImage rendszerre. Úgy látom, most már vidéken is.
  2. aktív szemüveges technika: az XpanD 3D használja. A vásznon gyors egymásutánban váltakozik a bal és a jobb kép, a szemüveg ennek megfelelően takarja le a bal és a jobb lencsét. XpanD 3D a Cinema Nagykanizsában, a gyöngyösi Cinema Bridge-ben, a ceglédi Uránia Moziban és Balatonfüreden található.
  3. polarizációs technika: megkülönböztetünk lineáris polarizációt, ezt használja az IMAX 3D(Cinema City Aréna). Onnan lehet észrevenni, hogyha kicsit balra vagy jobbra döntöd a fejedet, szétesik a 3D-s kép. Körkörös polarizációt használ a Real D rendszer, ilyen itthon a Westendben volt, de a nyár folyamán lecserélték MasterImage-re, ami szintén körkörös polarizációval dolgozik. A polarizáció működési elvét mindenki elolvashatja, ha akarja, én nem hinném, hogy el tudnám magyarázni. :D MasterImage rendszer található valamennyi Cinema City moziban(Aréna nem IMAX termei, Allee, Westend, Mammut, MOM Park, Campona, Duna Plaza, Nyíregyháza, Kaposvár, Székesfehérvár, Veszprém, Debrecen, Győr, Miskolc, Pécs, Szombathely, Sopron, Szeged, Szolnok, Zalaegerszeg), és az összes Mi Mozink moziban(Lurdy Ház, Eurocenter, Tatabánya).

Szerkesztve: - kolmilan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezeket az „ún.”-okat felejtsd el, mert nem ez a nevük. Alapvetően mindegyik eljárás digitális 3D, mert a filmet digitális kópiáról vetítik, nem filmszalagról. Az IMAX volt a kivétel, de most már az is digitális. A bal és a jobb képet háromféle technikával különítik el. Ezeket a technikákat többféle rendszer használja, melyeket márkanevekkel különböztetünk meg.

 

 

Nem fogalomzavarban vagyok, hanem laikus.

Eddig 4 szer volt 3D-s moziélményem:

1. kék/piros szemcsi, Mohács 90-es évek kutya, strand, frizbi és űrhajós képsorok rémlenek a kb. 20 perces filmből

2. kék/piros Légy a Holdon Pécs CC.- és 40 perc után fejfájás.

3. dolby digital 3D Avatar Pécs CC -minden fasza (és igen a vaku erősítette fel, nézd meg azt is amelyik szemből van. De azért szabad szemmel is látszott, ha nézegette valaki)

4. real 3D "masterimage" jól mondom? :) Baljós Árnyak Pécs CC.

 

Szóval ez nem sok, így könnyen fel tudom idézni, mikor mi volt a fejemen.

Amúgy kösz az okítást.

Azért kiegyezhetünk egy "mindkettőnknek igaza volt"-ban ugye.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

  1. a színek különböző hullámhosszra bontása: ezt a Dolby 3D használja. A színeket különböző hullámhosszukra bontja a bal és a jobb kép megkülönböztetéséhez(illusztráció). Ettől még nem lesz éles magenta és zöld színe a lencséknek, szerintem a fényképező erősíthette fel. Dolby 3D a budapesti Uránia, Corvin, és Sugár mozikban, a kecskeméti Malom Moziban, a békéscsabai Center Moziban, a szegedi Belvárosi Moziban és az egri Uránia Moziban található. Régebben ilyen volt az összes Cinema Cityben is, de most fokozatosan cserélik le MasterImage rendszerre. Úgy látom, most már vidéken is.
     
    MasterImage rendszer található valamennyi Cinema City moziban(Aréna nem IMAX termei, Allee, Westend, Mammut, MOM Park, Campona, Duna Plaza, Nyíregyháza, Kaposvár, Székesfehérvár, Veszprém, Debrecen, Győr, Miskolc, Pécs, Szombathely, Sopron, Szeged, Szolnok, Zalaegerszeg), és az összes Mi Mozink moziban(Lurdy Ház, Eurocenter, Tatabánya).

 

A Dolby 3D-hez adott enyhén színes szemüveg hogyan tud MasterImage képet értelmezni? Őszinte leszek, tegnap pont a 3D volt az, ami.... nem nagyon tűnt fel. Talán csak túlságosan belemerültem a megszokott-megszeretett SW látványvilágba :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Dolby 3D-hez adott enyhén színes szemüveg hogyan tud MasterImage képet értelmezni? Őszinte leszek, tegnap pont a 3D volt az, ami.... nem nagyon tűnt fel. Talán csak túlságosan belemerültem a megszokott-megszeretett SW látványvilágba :)

 

A 3D-s vetítéshez a digitális vetítőgépet és a 3D-s rendszert külön szerelik fel. Az utóbbi tulajdonképpen egy szűrő, ami a vetítési technikának megfelelően különválasztja a bal és a jobb szemnek szánt képet. Mikor a Cinema City úgy döntött, váltanak Dolby 3D-ről MasterImage-re, egyrészt kicserélték a szűrőt, másrészt MasterImage szemüveget kezdtek osztogatni. Azért viheted el(=veheted meg) a szemüveget, mert a MasterImage szemüveg előállítása lényegesen olcsóbb a Dolby 3D szemüvegnél, az alkalmazott technika(polarizáció vs. színek hullámhosszokra bontása) miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

A múltkor még csak alig idegesített, de ma, a film előtti előzeteseknél egymás után bukkantak fel ezek a r*hadt korhatárbesorolásos karikák. :angry:

Merem remélni, hogy nem gondolják komolyan, hogy innentől az új szabályozás értelmében, hogy film közben is kiteszik valamelyik sarokba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, ha már bent ülsz, kifizetted a jegyet, akkor tök mindegy, hogy mi van kiírva a sarokba. Bemész 16évesen, kijön a 18as karika és fogod magad, kimész, visszakéred a jegyárat, vagy wtf?

Akkor inkább jegyvételnél, kérjék el a személyit és kész, meg van oldva, mindenki magának vesz jegyet, nincsen csoportos kedvezmény. Úgysem járnak annyian moziba, hogy ettől majd sor alakulna ki...

Mondjuk az érdekelne, hogy egy Csatahajó milyen besorolást kaphat. Gondolom a SW filmek 12-esnél többet nem, hiszen a tini erőszakon, kívül nem látni benne soha vért, vagy kifordult beleket, a szemétzúzó sem nyom péppé soha senkit! :)

Azt hozzátenném, hogy én voltam pl. Kill Bill vetítésen, ahol alattam egy apuka ült a kb. 8éves fiával, ő nem tudom mennyire oda való volt!

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de azt te is látod, hogy van olyan amit már reklámoznak plakáton és a film még nincsen is a mozikban, vagy besorolás alatt kategóriát kap. Régen könnyebb volt, 4-5 filmet vetítettek hetekig és elvolt a nép. Ma már 1hét alatt cserélődik az állomány...

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tök jó, hogy bemutatnak egy olyan technológiát, amivel igazából még senki sem rendelkezik... :) Lehet ez is egy 2.0ás videó, tesztelni úgysem tudod. Amúgy az LG jött most ki ezzel, 9.1, hát ez már elég durva, mondjuk nekem az 5.1el sem volt eddig semmi bajom...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 évvel később...

Ágyban, párnák közt mozizhatunk

Hamarosan új és Európában többé-kevésbé egyedülállónak mondható mozi nyílik Budapesten, egészen pontosan a Bécsi úti Új Udvarban

bedcinema01.jpg

A belépőjegyek ára még kalkulálás alatt áll, de úgy 5-6.000 Ft körül fogják belőni, amiért kapsz egy kétszemélyes ágyat (tehát páros belépőről van szó), illetve némi fogyasztani valót is, habár ez utóbbit még kérdőjeles, de más hasonló speciális vetítőtermekhez hasonlóan itt is az élményt kell megfizetni, amely vitán felül egyedülálló lesz, hisz elég kevesen mondhatjuk el azt magukról, hogy ágyban tehénkedve szoktuk bámulni a gyöngyvásznat.

bedcinema02.jpg

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.