Ugrás a kommentre

A mozi jövője


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Kérdezi az, aki maholnap többedmagával fog SW előzménytrilógiát nézni? :D 

A kettő kizárja egymást? ;) És csak halkan jegyzem meg, hogy mostanság - de még normál élethelyzetben is - elég ritkán találni olyan mozit ami egyben levetíti a PT-t. :D A közösségi élményt főleg az SW filmekre értettem, a többi kb. hidegen hagy. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donáthoz ás Wilde-hoz hasonlóan én is szeretek moziba járni, és az sem zavar, ha mások esznek, feltéve hogy ezt nem különösebben feltűnően teszik. Időnként én is eszek valamit, de az általában elfogy a reklámok alatt, így a filmre mindig tudok koncentrálni és nem is zavarok senkit.

Számomra is a nyugodt belemerülős filmélmény a cél, viszont ezt itthon nagyon ritkán lehet megvalósítani, tekintve az öttagú családom, ahol általában nem egyszerre és nem ugyanazt a filmet szeretnénk megnézni. Ez okoz némi szervezési problémát, plusz a nappali, ahol a tévé áll, a lakás központja, minden út rajta vezet keresztül, belemerülni bármibe is csak akkor lehet, ha mindenki nézi és senki nem jön haza vagy megy el közben (ilyen is ritkán van, amióta megnőttek a gyerekek, azóta már a késő esték sem működnek). Régebben álmodoztam én is egy moziszobáról, volt is róla szó, hogy majd a pincében berendezünk egyet, de aztán anyagi okokból nem lett pincénk.

Azt egyébként abszolút osztom, hogy elvonulva a világ zajától, barátokkal a legjobb mozizni, ahogy ezt már többen is tudjuk, mert próbáltuk. De erre ritkán van lehetőség. Így marad a mozi, ahol ha esetleg valaki előttem csattog be, amikor már a film megy, az zavar 1 másodpercig, aztán már nem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Mert ha egy filmre beülök akkor a filmet akarom hallani nem valaki más emésztését. Én elfogadom, hogy másnak más tapasztalatai vannak meg hogy sokaknak fontos a mozi. Nem is kardoskodnék amellett, hogy zárják be őket. Pont azért, mert olyan közösségi élményt adnak, amely sok embernek fontos. Ennek sose állitanám az ellenkezőjét. De csak azért mert másnak, mondjuk neked fontos, nem jelenti hogy automatikusan mindenkinek igy nekem is fontos kell legyen. Nekem a filmnézés az esetek túlnyomó részében nem közösségi élmény. Egyedüli kivételek a Star Wars film premierek. Ha azokon túl közösségi élményre vágyok a filmezés terén akkor Dzséjthez hasonlóan én is a baráti összejöveteleket preferálom. Például nagy élmény volt többször is amikor ismerősökkel néztem Trónok harcát. Volt hogy itt-ott megállítottuk, elbeszélgettünk róla, kicsit megvilágitottam az események hátterét stb. Ez nagy betűs közösségi élmény nekem. Az hogy ülök a moziterembe egy csomó vadidegennel, akiknek egy része valamiért egy zsák popcornt akar betolni filmnézés közben az nem. Engem ez meggátol abban hogy igazán eltudjak merülni a film világában. Eleve a legtöbb film ami engem érdekel az az emberek 99 százalékát hidegen hagyja és a mozikba se kerülnek be.

 

Egy szóval nem mondtam, hogy mindenkinek fontosnak kell lennie. Természetesen szíved joga nem szeretni a mozikat, csak zavart, hogy egyfajta eltartott kisujjas sznob felhangot éreztem a sorok között. Szerintem fontos leszögezni, hogy a mozik bár másmilyen élményt adnak egy film kapcsán, attól, hogy körülötted popcornt tolnak az arcukba az emberek, moziból nézni egy filmet nem alsóbbrendű tevékenység egy otthoni nézéshez képest, csak másmilyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Donát írta:

Egy szóval nem mondtam, hogy mindenkinek fontosnak kell lennie. Természetesen szíved joga nem szeretni a mozikat, csak zavart, hogy egyfajta eltartott kisujjas sznob felhangot éreztem a sorok között. Szerintem fontos leszögezni, hogy a mozik bár másmilyen élményt adnak egy film kapcsán, attól, hogy körülötted popcornt tolnak az arcukba az emberek, moziból nézni egy filmet nem alsóbbrendű tevékenység egy otthoni nézéshez képest, csak másmilyen.

Szóval csak azért mert nem úgy szeretek filmezni mint te már sznob vagyok? Annyit irtam és tartom hogy nem szeretem a mozikat többek közt a popcornozás miatt sem. Egyetlen rossz szót nem irtam azokra, akik szeretik a mozikat. Még csak utalni se utaltam semmi negativra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk, ha moziban nézek filmet, az engem is zavarni szokott, ha mellettem, vagy a közelemben nagyon hangosan rágcsálnak. De szerencsére ezt ellensúlyozza számomra a nagy vászon nyújtotta élmény. Legalábbis a legtöbb esetben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is szeretek moziba járni. No nem mondom magam rendszeres moziba járónak, tkp. 4-5 éve van az, hogy évi 1-2 alkalommal ellátogatok szüleimmel a moziba, illetve tavaly volt az, hogy kicsit többször voltam moziban, mint eredetileg terveztem. :hehe: De nekem abszolút nem volt semmilyen "negatív" élményem, ami a nézőket illeti. Az egyetlen kivétel, az tavaly volt, amikor a szüleimmel elmentünk az Arénába, hogy megnézzük az élőszereplős Oroszlánkirály filmet. Alapból nem akartam megnézni, de anyám szerette volna látni, szóval elmentünk rá. Nos, voltunk egy páran, ami nem is volt baj, ami inkább bosszantó volt, hogy az előttünk lévő sorba beültek ázsiaiak. Szerintem több család volt egyszerre, régi ismerősök, vagy nem tudom, de majdnem az egész sort elfoglalták és az egész film alatt kínaiul beszéltek. Én meg a szüleim kb. ilyenek voltunk:

Come On What GIF by MOODMAN

 

:D

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.